Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125127 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
212.200.247.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.12.2015. u 11:31 - pre 101 meseci
Da, da, tako sam i mislila da uradim. I original i kopije. Posto mi nista nije jasno kako ce oni videti, kad ja to sve moram da razhehtam, da bih skenirala, stranu po stranu.....
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.12.2015. u 13:55 - pre 101 meseci
al je taj NZ lepa zemlja, strahotno. Lozio sam se nekad da odem tama, ali mnogo je stvarno daleko.
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.12.2015. u 15:03 - pre 101 meseci
Citat:
nova putnica:
Da, da, tako sam i mislila da uradim. I original i kopije. Posto mi nista nije jasno kako ce oni videti, kad ja to sve moram da razhehtam, da bih skenirala, stranu po stranu.....


Pa proveri prvo sa telom koje radi assessment! Ja sam slao za EWRB od strane prevodioca overene kopije zaheftane za prevod. A za NZQA ti trebaju originali diploma i svedocanstava i overene kopije pasosa, dozvola... sa prevodom istih...
Pozzz
 
Odgovor na temu

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
93.190.160.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.12.2015. u 10:16 - pre 101 meseci
Evo novosti, kome treba Assessment kod VETASSESS-a - u vezi sa overavanjem kopija.....

http://www.vetassess.com.au/home/news-and-updates

News

Changes to document certification requirements effective 1 December 2015

VETASSESS is pleased to announce that, following feedback from our stakeholders, we will be revising the requirements for documents submitted for Skills Assessment for General Professional Occupations to be certified. This has been made possible through ongoing improvements to our internal systems and processes.

Presently, agents and applicants are required to provide certified copies of the following: photograph, proof of identity, change of name, qualification aware certificate, academic transcript, employment evidence, resume/cv, and any other supporting documentation as requested.

As of 1 December 2015, certification of these documents will not be required. Please note, there are no other changes to the evidence required, and we will continue to require high quality colour copies of all evidence submitted for Skills Assessment for General Professional Occupations. Please note, documentation requirements for Trade Occupations remain unchanged.

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.12.2015. u 10:25 - pre 101 meseci
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.xdsl.kinect.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.12.2015. u 08:26 - pre 101 meseci
Citat:
mikiyus:
Citat:
Iskustva su razlicita sa njima, sad da li je sve ok tek ces moci da kazes kad dodjes i pocnes da radis kod tog poslodavca sto ti je on nasao.
Navala je velika za iseljenje tako da se oni ne obaziru previse kandidata im a uvek i vise nego sto im treba, doduse kad sam dolazio bojan je radio sam.


Naravno, speman sam na svasta. Bicete informisani.

Imate li neki "hint" u vezi Austalijske tranzitne vize? Informisao sam se kod Zivkovica za pocetak: https://izivkovic.wordpress.com/page/15/

Imate li neki savet u vezi:
-odabira avioprvoznika,
-smestaja u Auclandu dok ne nadjem neku kucicu za nas?

Sto se tice smestaja (idem prvo ja) razmisljao sam o hostelima, cimerstvu sa nekim (http://www.trademe.co.nz/flatmates-wanted/auckland) i cuvanju kuce (http://www.kiwihousesitters.co...s/search/north-island/auckland).

Kakva su vasa iskustva?

Pozdrav


Za aus vizu tranzitnu zavrsis brzo za jedan dan, kontaktiraj njihovu ambasadu u beogradu. Uglavnom ti je sve sto ima na trademe, nisam bas toliko upucen za zajednicki smestaj ali ima ono kao tipa kuca svako ima svoju sobu a zajednicka kuhinja, da iznajmis sam nesto najmanje ali da ti budes sam, da bude samo tvoje kuhinja i kupatilo tesko da ima ispod 250$, sve zavisi koji deo Aucklanda, neki delovi su skuplji neki jeftiniji, jel znas u kom ces delu Aucklanda raditi?
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.12.2015. u 17:06 - pre 101 meseci
Arrole, hvala na odgovoru.
Firma u kojoj cu raditi je u centru Auckland-a. Bilo bi dobro kada bi bio smesten u okolini.
Mislim da cu se, za pocetak, odluciti za flatmate opciju. Malo zbog ucenja Engleskog jezika a vise zbog finansija. :)

Svim forumasima u Novoj Godini 2016, zelim puno zdravlja, srece i veselja i vise uspeha nego u prosloj!

ZIVELI!!!!
 
Odgovor na temu

Ninop
Nino Peljto
nezaposlen
nezaposlen
Sarajevo

Član broj: 331091
Poruke: 6
217.75.202.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.12.2015. u 09:43 - pre 101 meseci
Iznos za vizu koji uplaćujem (u mom slučaju za mene i partnera preko 5000 AUD) plaćam prilikom apliciranja za vizu, i u slučaju da mi viza ne bude odobrena, imam li pravo na refundaciju?
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.xdsl.kinect.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.12.2015. u 11:54 - pre 101 meseci
Nema vracanja novca ni za vizu ni za bilo koje druge procene i verifkacje i sl.
 
Odgovor na temu

Ninop
Nino Peljto
nezaposlen
nezaposlen
Sarajevo

Član broj: 331091
Poruke: 6
*.dynamic.telemach.ba.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.12.2015. u 17:45 - pre 101 meseci
@arrole kao sto sam i mislio. Hvala puno na info
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.01.2016. u 08:40 - pre 101 meseci
Dve molbe:

1) Može li neko da mi preporuči agencije za "papire" za NZ? Vidim da se dosta spominje Futura ali je bilo korisnika koji su pomenuli i neke druge agencije. Znam da bih mogao da guglam ali mislim da mi je bolje ovako ako neko već ima iskustva sa nekom agencijom.
2) Da li neko ima iskustva sa tipovima poslova koji ne zahtevaju (dobar) Engleski i nalaze se u ruralnim krajevima (gde je pretpostavljam lakše dobiti vizu)?

Konkretno, moja komšinica iz Srbije kojoj su deca odrasla a ona nema posao traži neku priliku da ode na NZ. Ima 52 godine, dobrog je zdravlja i zanimaju je poslovi bilo kakve vrste a ponajviše u krajevima gde bi mogla da čuva ovčice :)

Hvala unapred,
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.01.2016. u 10:05 - pre 101 meseci
Ne znam odgovore na ova prva dva pitanja, ali ti mogu reci oko cuvanja ovaca. Na trademe.co.nz mozes naci puno poslova kao Shepherd. Oni ovde imaju puno vrsta cuvara domacih zivotinja koji su specijalizovani po razlicitim oblastima. Ljudi se skoluju za to zanimanje. Stocarstvo (ovcarstvo) je jedna od glavnih grana privrede i briga o zivotinjama se ne prepusta svakome. Da bi dobila vizu morala bi da ima dobre kvalifikacije i reference kao ovcar. Da li ima neku diplomu koja je vezana za stocarstvo i godine radnog iskustva u tome? Da dodje kao pripravnik pa da ovde uci zanimanje, nema vremena zbog godina. Dobar ovcar ovde uz posao dobija i kucu gde ce ziveti i ima dobru platu.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.01.2016. u 12:17 - pre 101 meseci
@Mehatronicar: hvala na odgovoru. Pretpostavio sam da se svugde traže kvalifikacije i da nije baš lako dobiti vizu. Reci mi da li poznaješ ikoga ko je našao bilo kakav posao bez znanja jezika? Znam da je jezik jako važan ali situacija je takva kakva je.

Bilo ko: da li imate iskustva i da li možete da preporučite neke agencije iz NZ?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.01.2016. u 08:11 - pre 101 meseci
NZ ima neke ugovore sa ovim okolnim zemljama (Samoa, Fidzi, ...) gde njihovi stanovnici lakse dobijaju sezonske radne vize za regionalni deo NZ. Oni dobijaju posao u poljoprivredi i bez znanja jezika. Da bi neko dobio vizu iz Evrope mora njegovo zanimanje da bude na listi trazenih zanimanja i toliko specijalno, da bi poslodavac bio spreman da garantuje za njega i bez znanja jezika i da mu spremi sve papire potrebne za vizu. Za osnovna zanimanja u poljoprivredi bez neke specijalne kvalifikacije, poslodavci imaju veliki izbor radnika ovde na NZ, tako da se nikome ne isplati da gubi vreme na sredjivanje papira za vizu.

Da, znam ljude koji su dobili posao na NZ bez znanja engleskog i koji su prilikom ugovaranja ugovora o radu koristili prevodioca za razgovor sa poslodavcem. Ali to su usko specijalizovana zanimanja za koja nije moguce naci dobrog strucnog radnika na NZ sa odgovarajucim radnim iskustvom i sertifikatima.
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.01.2016. u 17:03 - pre 100 meseci
Pitanje za Kivije:
Dali na NZ treba Medjunarodna vozacka dozvola?
Negde sam procitao da prvih godinu dana priznaju nacionalnu vozacku dozvolu.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.xdsl.kinect.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.01.2016. u 17:38 - pre 100 meseci
Ne vazi nacionalna, medjunarodna ti vazi prvu godinu a za to vreme moras da polazes sve kao i da nikad nisi imao dozvolu.
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.01.2016. u 18:38 - pre 100 meseci
Hvala najlepse!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.01.2016. u 21:12 - pre 100 meseci
Medjunarodna vazi godinu dana od poslednjeg ulaza u drzavu. Ako planiras da svake godine putujes van neces morati da vadis NZ dozvolu dokle god je Medjunarodna validna.
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.01.2016. u 08:49 - pre 100 meseci
Interesantna informacija. Hvala puno.
Jos nisam ni otisao tamo (na zalost) i za sada nemam nameru da izlazim sa NZ dosta dugo. Sem ako se plivanje u nekom plicaku, van dometa ajkula, ne racuna kao izlazak iz zemlje.
 
Odgovor na temu

NZ imigrant
radnik
radnim

Član broj: 331976
Poruke: 2
..7.252.27.dyn.cust.vf.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.01.2016. u 09:10 - pre 100 meseci
Citat:
mikiyus:
Pitanje za Kivije:
Dali na NZ treba Medjunarodna vozacka dozvola?
Negde sam procitao da prvih godinu dana priznaju nacionalnu vozacku dozvolu.
Pozdrav



Pozdrav,

Ne treba ti medjunarodna dozvola jer se nasa priznaje godinu dana. Posle toga moras polagati, to se ovde zove konvertovanje. Polazu se testovi koji su poprilicno laki. Kupe se testovi koji ce 95% identicni doci na polaganju, imas 25 pitanja i treba ti 23 tacna odgovora da bih polozio. Kada se poloze testovi onda imas voznju koja traje nekih 20ak min i kada to polozis dobije full dozvolu. Ovde ima 3 vrste dozvola, pocetnik, dozvola koja je ogranicena i full dozvola. Sve to mozes resiti za 5-6 dana i cena je mislim oko 100-ak dolara.

I na nasu dozvolu moze dobiti i full osiguranje za kola, pa ako ti se bilo sta desi osiguranje pokriva.

To je moje iskustvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125127 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.