Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124840 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

soni81

Član broj: 293123
Poruke: 6
212.178.243.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.11.2011. u 07:39 - pre 151 meseci
Pozdrav svima ....

ovo vazi od 07.11.2011
http://www.immi.gov.au/skilled/whats-new-esw.htm#2nov
tesko je naci sponzora ali nije i nemoguce nade ima makar i 10% treba biti samo uporan i ako se mnalazis na njihovoj SOL listi
Ja kao varioc se nalazim, ali mi je problem sto ne znam da li treba na sajtu da apliciram za vizu 457 ili sta,Noskich zamolio bi te da ako imas volje da pregledas i da mi odgovoris jer stvarno nam je zelja da odemo, ja sam pregledao ali me zbunjuje posto ima previse linkova .....i nisam siguran koji treba da koristim.
Hvala unapred i pozdrav..........
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.11.2011. u 11:47 - pre 151 meseci
Ovo sto si nasao 7.11.2011 se odnosi na poslodavce, ne na radnike. Znaci kada budes nasao nekoga ko zeli da te sponzorise, a u mogucnosti je da to uradi i zadovoljava odredjene uslove onda se tvoja prijava brze procesuira.
 
Odgovor na temu

soni81

Član broj: 293123
Poruke: 6
212.178.243.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.11.2011. u 12:21 - pre 151 meseci
Da to mi je jasno, ali da li treba negde da apliciram za tu vizu ili ....pre oko mesec dana smo ovde( Radmila Poznovia | Migration Officer, Skilled Migration WA



Department of Training and Workforce Development

123 Adelaide Terrace, East Perth WA 6004

phone: +618 9218 2100 | fax: +618 9218 2160

www.migration.wa.gov.au

[email protected] ) poslali CV i dobili odgovor da sam na sol listi ali smo zapeli posto neznamo sta dalje ,da li oni sluze za pronalazenje sponzora ili sta ?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.11.2011. u 01:11 - pre 151 meseci
Ako postoji viza za koju ispunjavas uslove za samostalnu prijavu (bez sponzorstva) prijavi se, ali budi spreman da cekas dugo na odgovor.
Ako se ne kvalifikujes za samostalnu prijavu moras da vijas poslodavca.
 
Odgovor na temu

soni81

Član broj: 293123
Poruke: 6
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.11.2011. u 17:37 - pre 151 meseci
aaaaaaaaa,ok,a dali znas na koji nacin treba da vijam i trazim poslodavca jer verujem da ti je poznato da sam u Srbiji ,a na netu nema nista slicno i konkretno objasnjeno.Iskreno ,treba mi informacija na koji nacin da nadjem poslodavca tj.dodjem do njega (to je najgore sto odavde ne mogu nista ) kad bi se nasao poslodavac ili neki sponzor (garant) tada bi bilo sve jednostavnije .Ovo sto dobijam sa jobrapida to je samo ponuda za posao nema nazivi firmi i to ,nedodje nista do poslodavaca .....Svestan sam da je tesko ,ali cu i dalje biti uporan.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.11.2011. u 22:46 - pre 151 meseci
Napisao sam ti vec: gotovo da je nemoguce da nadjes poslodavca na daljinu iz Srbije; niko nece da sponzorise `na slepo` kada moze da nadje nekoga ko je vec ovde. Cak i dosta ljudi koji su ovde imaju problem da nadju poslodavca koji bi ih sponzorisao posto to zahteva dosta vremena i novca, a zasto bi se poslodavac mucio sa tim ako ne mora?

Tako da uopste nije problem u sajtovima koje koristis i tvom trudu, vec u samom trazenju posla na daljinu. Da si neki redak strucni kadar iz US, UK pa bi to vec islo drugacije. Ali posto nisi ili ces biti strpljiv i nastaviti da trazis kako si trazio do sada ili ces pokusati nesto drugo.

Varijanta sa studiranjem zahteva dosta novca i rizicna je. Mozda bi ti bilo bolje da odes prvo u neku drugu zemlju pa nakon toga kada budes imao vise novca i iskustva da probas sa Australijom.
 
Odgovor na temu

Srdjan Tanja
Srdjan Vuckovic
sekretar,poljoprivredna skola
bac

Član broj: 292247
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.11.2011. u 11:09 - pre 151 meseci
Posto vidim da se od svih noskich najbolje razume u vezi imigracije ,dosao sam do nekih saznanja da se u Australiju moze otici preko Crkve?E sad da li nesto znate o tome?Da li je moguca takva varijanta odlaska?Cuo sam se sa jednim advokatom iz australije koji mi je rekao da nadjem nekog privatnika koji bi mi kao dao posao,a ja imam rodjake koji imaju privatnu firmu, e sad mene interesuje da li ce to njih nesto da kosta sto ce oni kao poslodavci da garantuju za mene i moju porodicu i koliko odprilike?Izvini ako sam ja jos jedan od mnogih koji te dave al kad si jedini koji se razume u sve to.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.11.2011. u 23:46 - pre 151 meseci
Pored klasicnih viza koje se masovno koriste za imigraciju, a to su: direktna iseljenicka za deficitarne kadrove, studentska, privremena radna, partnerska (brak i de facto) i spajanje najuze porodice (roditelji i braca/sestre) postoji gomila egzoticnijih viza za koje se veoma mali broj ljudi moze prijaviti, a jedna od takvih je i viza za religijska lica.
Vizu kao religijsko lice mozes dobiti ako te sponzorise neka od registrovanih religijskih institucija u Australiji, po pravilu to vazi iskljucivo za religijska lica kao sto su svestenici, monasi itd. Znaci ne za bilo koga, vec ljude koji su godinama posveceni nekoj religijskoj aktivnosti.

Da bi firma sponzorisala nekoga za radnu vizu prvo mora da zadovoljava odredjene uslove (godine postojanja, broj radnika, finansijsko stanje), a zatim naravno da plati procesuiranje zahteva i dostavi potrebnu dokumentaciju. Sve mozes naci na http://www.immi.gov.au/
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.11.2011. u 23:21 - pre 151 meseci
Najavljena je velika reforma australijskog imigracionog sistema: http://www.immi.gov.au/skilled...lled-migration/skillselect.htm

Postace dosta teze imigrirati ovde. U skoroj buducnosti se nece moci direktno prijaviti za iseljenicku vizu u ambasadi, vec ce sistem biti da zainteresovani dostave sve licne podatke odredjenom telu koje ce odluciti da li mogu uopste da se prijave za vizu ili ne.
 
Odgovor na temu

Maxem

Član broj: 294253
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.11.2011. u 20:55 - pre 151 meseci
Pozdrav svima nov sam na forumu,vec neko vreme razmisljam o (za pocetak) privremenom odlasku u Australiju.Prelistao sam dosta stranica na ovu temu pa me zanima konkretno u mom slucaju koji je po vama iz dosadasnjeg iskustva najbrzi i najjednostavniji put do Au. i sa kojom vizom.

Imam 22 godine,zavrsenu visoku skolu ekonomske struke Bachelor appl. bez radnog iskustva (koliko sam shvatio bez radnog iskustva u struci diploma nema efekta) i osnovno znanje engleskog jezika.U Au. imam rodbine kod koje bi imao obezbedjen smestaj i sve sto uz to ide.Sto se tice te rodbinske veze moja baba je rodjena sestra ocu te osobe u Au. kod koje bi bio.U istom mestu imam jos jednog rodjaka koji ima svoju firmu kod kojeg bi eventualno mogao da se zaposlim ukoliko je to moguce.Druga varijanta po meni ako je izvodljiva jeste da upisem neki kurs/skolu engleskog jezika (ako na osnovu toga moze da se dobije neka viza) koji bi mi usput pomogao da lakse savladam engleski jezik dok sam tamo.Takodje posedujem i jezicki pasos o dosadasnjem osnovnom nivou znanja engleskog jezika.

Noskich ako ti nije problem voleo bi da mi malo detaljnije objasnis koja opcija bi po tebi bila najbolja i proceduru koja me ocekuje uz
tu opciju.Cilj mi je biti tamo,usavrsiti engleski i usput nesto raditi.


[Ovu poruku je menjao Maxem dana 26.11.2011. u 16:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2011. u 09:25 - pre 151 meseci
Imas dve varijante od kojih ni jedna ne garantuje dobijanje papira, ali je preko njih moguce mozda dobiti na duze staze: privremena radna viza ako firma tvojih rodjaka ispunjava uslove za sponzorstvo i studije u Australiji u oblasti deficitarnih profesija.
 
Odgovor na temu

spaske78
Perth, WA

Član broj: 294326
Poruke: 4
*.cpe.vividwireless.net.au.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2011. u 12:30 - pre 151 meseci
Citat:
soni81: aaaaaaaaa,ok,a dali znas na koji nacin treba da vijam i trazim poslodavca jer verujem da ti je poznato da sam u Srbiji ,a na netu nema nista slicno i konkretno objasnjeno.Iskreno ,treba mi informacija na koji nacin da nadjem poslodavca tj.dodjem do njega (to je najgore sto odavde ne mogu nista ) kad bi se nasao poslodavac ili neki sponzor (garant) tada bi bilo sve jednostavnije .Ovo sto dobijam sa jobrapida to je samo ponuda za posao nema nazivi firmi i to ,nedodje nista do poslodavaca .....Svestan sam da je tesko ,ali cu i dalje biti uporan.
Pozdrav
Citat:
soni81: aaaaaaaaa,ok,a dali znas na koji nacin treba da vijam i trazim poslodavca jer verujem da ti je poznato da sam u Srbiji ,a na netu nema nista slicno i konkretno objasnjeno.Iskreno ,treba mi informacija na koji nacin da nadjem poslodavca tj.dodjem do njega (to je najgore sto odavde ne mogu nista ) kad bi se nasao poslodavac ili neki sponzor (garant) tada bi bilo sve jednostavnije .Ovo sto dobijam sa jobrapida to je samo ponuda za posao nema nazivi firmi i to ,nedodje nista do poslodavaca .....Svestan sam da je tesko ,ali cu i dalje biti uporan.
Pozdrav


Pozdrav Soni,
Nazalost jako su teske sanse da se dobije posao odnosno sponzorstvo od neke kompanije za 457 vizu osim ukoliko dolazis iz low-risk zemalja.Poslodavci su jako oprezni i nepoverljivi prema ljudima koji dolaze iz high-risk zemalja a nazalost tu spada i Srbija.Ja sam kao i ti dugo vremena pokusavao iz Srbije da apliciram preko raznih agencija za regrutovanje u Australiji za radnu vizu (457) ali sam uvek ostajao bez odgovora ili da ce me uzeti u razmatranje i naravno nikada se vise ne jave.Njihova (Australijanci) ciljna grupa ukoliko sponzorisu radnike iz inostranstva su uglavnom ljudi iz Engleske,Irske,Kanade,SAD sa slicnim kvalifikacijama i sto je dosta bitno za njih sa engleskog govornog podrucja.Za uspesnu aplikaciju za 457 vizu moras imati IELTS 5.0 ,takav je zakon ,ne mozes podneti aplikaciju ukoliko nemas IELTS.Za tebe je mozda "laksa" varijanta da polozis IELTS sa 6.0,uradis TRA za struku welder,zatrazis SS od neke drzave recimo W.Australije i onda podneses za Permanent resident.......rekoh da je "lako" zar ne? Isplati se na kraju.... www.wjobs.com.au je otprilike najbolji sajt za W.Australiju sto se tice tvoje struke,imas www.seek.com.au i sl.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2011. u 22:35 - pre 151 meseci
Spaske, prvo da ti kazem da si me obradovao; bilo bi lepo da se ovde pojavljuje jos neko da daje informacije o Australiji pored mene.
Uslovno receno `problem` sa nama koji smo vec prosli kroz celu proceduru i dobili papire su zastarele informacije.
Mene pomalo interesuje imigracija pa ponekad pratim sta se desava i znam da sada za iseljenicku vizu treba 8 na svim delovima IELTS-a. Tako da mi je malo tesko da poverujem da i dalje je 5 IELTS dovoljno za privremenu radnu vizu posto mi se 5 cini kao niska ocena.

Zato uvek savetujem bilo koga da proveri zvanicne informacije. Od svih emigrantskih zemalja Australija ima sistem koji se najcesce menja, na svakih 4-6 meseci. Tako da ove promene moze 100%-no da isprati samo neko kome je to profesija - imigracioni agent ili neko ko se SVAKODNEVNO samostalno informise o svemu.
Pre nego sto sam dobio papire ja sam bukvalno svakodnevno proveravao ima li promena i citao misljenja imigracionih agenata na forumima. To savetujem svima koji zele da dodju ovde.
 
Odgovor na temu

spaske78
Perth, WA

Član broj: 294326
Poruke: 4
*.cpe.vividwireless.net.au.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.11.2011. u 09:57 - pre 151 meseci
Pozdrav noskich,
U pravu si da se zakon za imigraciju menja jako brzo ,ja sam dobio P.R. vizu po zakonu koji je vazio do 30. Juna ove godine.
Misljenja sam da covek sam sebi moze najvise da pomogne,sve informacije koje su mi trebale za vizu sam nalazio na sajtovima www.immi.gov.au , www.deewr.gov.au , www.migration.wa.gov.au www.britishexpats.com , i sl.Ja sam po zanimanju kuvar i ukoliko nekome treba neki savet u vezi emigracije u Australiju sa ugostiteljskom strukom potrudicu se da mu pruzim sto tacniju informaciju u vezi papirologije.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Maxem

Član broj: 294253
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.11.2011. u 18:27 - pre 151 meseci
Citat:
Imas dve varijante od kojih ni jedna ne garantuje dobijanje papira, ali je preko njih moguce mozda dobiti na duze staze: privremena radna viza ako firma tvojih rodjaka ispunjava uslove za sponzorstvo i studije u Australiji u oblasti deficitarnih profesija.

Hvala na odgovoru,jel znas jos mozda koje uslove firma mora da ispunjava da bi mogla da me sponzorise za privremenu radnu vizu pa da krenem polako da se pripremam i skupljam sve sto mi je potrebno?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.11.2011. u 02:06 - pre 151 meseci
Ne znam tacno, cini mi se da je u pitanju broj zaposlenih od najmanje 10, odredjeno vreme postojanja firme...

U mom potpisu imas linkove na kojima mozes naci sve informacije.

Ja sve to vreme ovde pricam, ko zaista hoce da dodje njemu/njoj ce biti dovoljno da ga neko usmeri ako vec ne moze samostalno od pocetka.
Kome usmeravanje nije dovoljno i ko se ovde registruje i ocekuje da ce postaviti jedan post i dobiti detaljna uputstva za sve sto treba da radi od A do SH takva osoba nikad nece ni otici ili ako ode gotovo sigurno ce se vratiti jer ovde kao i bilo gde drugde nista se ne dobija na tacni i za sve sam moras da se izboris.
Tek kad odradis bas sve sto je do tebe e onda mozes da trazis pomoc ili zakljucis da si zrtva nesrecnih okolnosti.
 
Odgovor na temu

Maxem

Član broj: 294253
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.11.2011. u 23:32 - pre 151 meseci
Razumem te skroz i slazem se sa tobom samo sto je mnogo lakse krenuti u neku realizaciju kada znas sto vise smernica i stvari koje te vode do te realizacije jer onda znas koje su ti stvari potrebne i za koje trebas da se izboris posebno ako si na samom pocetku i nemas neka slicna predhodna iskustva.Da se trebas dosta potruditi jer nije lako to stoji bez toga uspeh je gotovo nemoguc.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.230.31



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.12.2011. u 19:18 - pre 151 meseci
Citam,pratim i drago mi je da se odlucujete za ovako vazan korak,
Ja posle 2 godine uspeo da nateram zenu da krene sa engleskim(mislim da ga usavrsava),jer ona kao profesor informatike ima mnogo vece sanse da aplicira ne go ja kao dipl.tekst.inzenjer9slabo znanje engleskog).
Da li moze neki link ali dobar za ucenje engleskog online(znam da nije tema ovog foruma.
E evo i jedan limk koji sam nasao mozda Vam pomogne http://www.visa-go.com/assesment_au.php
Svima zeli uspeh za odlazak.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.12.2011. u 00:12 - pre 151 meseci
Sada je potrebno dobiti 8 na svim delovima IELTS testa (maksimum je 9). Tako da treba govoriti, pisati i slusati sadrzaje na engleskom jeziku veoma veoma dobro, skoro pa kao da ti je maternji jezik.
Preporucio bih da se od pocetka priprema bas za IETLS formu testa a ne samo da se uopsteno uci jezik.
Imas ovde neke materijale: http://elc.polyu.edu.hk/ielts/

PS Preporucio bih ti da se oslanjas na zvanicne sajtove australijske vlade, a ne na sajtove privatnih imigracionih agencija jer je cilj tih agencija profit.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.230.31



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.12.2011. u 12:43 - pre 151 meseci
Hvala na savetima i linku.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124840 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.