Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 453132 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
212.126.136.*

ICQ: 3754011


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK01.07.2009. u 13:09 - pre 180 meseci
Haha ok ako ti kazes da je tako...
Mogu ja tamo da zivim kao i vecina da sedim i blejim po kaficima itd (sto mi nije cilj u zivotu), mogu isto tako da postanem mafijas i dodjem do para na lak nacin i da se ludo provodim (i to mi nije cilj u zivotu).
Mozes da pricas sta hoces o Srbiji ali mentalitet NE moze da se poredi sa IT i UK. Pa uzmi prost primer udju u radnju u IT gde ce te docekati radnik nasmejan i zeljan da pomogne i mozes celu radnju da mu ispreturas on ce biti super prema tebi i trudice se do zadnjeg da ti udovolji, sad obrnut primer idi kupi nesto u Beogradu prvo docekace te zenska koja te gleda popreko u fazonu zar si bas morao ovde da udjes u radnju?
Usluga da ne pricam preko one stvari u vecini slucajeva... a ne znaju ni dobar dan ni do vidjenja da ti kazu...
U Srbiji mozes da zivis ako si rodjen da "muvas" i "trazis veze" i za paket zvaka to u drugim drzava ne moras da radis jer nema potrebe...

A kad si ubedjen da je problem u meni daj mi onda par primera zasto vredi biti u Srbiji a ne bilo gde u EU? Sta mi drzava nudi? Sem sto ce da me dere na svakom cosku i sto uzima pare od ljudi koji vec nemaju sta da jedu, ne samo radnici nego i stariji... daj molim te to je tuga ne drzava... a pricacemo za koji mesec kad i cela privreda ode u tri lepe i kad budu podigli PDV ili smanje jos i plate sto je sve izvensije... onda cu da cujem tvoju verziju zasto biti tamo i placati sve 3 puta vise nego u Londonu.
A smesna je i prica da samo zato sto nismo u Srbiji znaci da nismo snalazljivi i da bezimo od navodno nekih licnih problema... ko bezi bezi iz ludnice po mom misljenju...
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
91.148.65.*



+17 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.07.2009. u 12:11 - pre 180 meseci
Dobro, sad kad ste zavrsili sa raspravom i off topicom, da li bi neko bio ljubazan da mi odgovori na pitanja sa prethodne strane?

Evo, ponovicu ih:
Citat:
Milan:Evo jedno pitanje od mene - naime, ja radim vec dve i po godine kao programer, od toga zadnjih godinu i po nisam prijavljen, pa me interesuje da li mogu da imam probleme prilikom dokazivanja radnog iskustva za tih godinu i po? Kako oni to proveravaju?
Druga stvar, vezano za tier1, tamo se pominju primanja u zadnjih 12 meseci, gde se ja opet pitam kako ja da dokazem svoja primanja, kada nisam prijavljen, tj. ne primam pare preko banke? Ili mogu da se oprostim od bodova za primanja?

I na kraju, koji test se najvise isplati polagati, ja sam nesto gledao TOEFL, ono malo sto sam video je smejurija, samo sto kosta $155, plus za***ancije okolo.. ?


I mogu da dodam jos jedno - koliko je bitan prosek?
 
Odgovor na temu

bojan.s
ne zaposlen

Član broj: 225883
Poruke: 6
77.239.79.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.07.2009. u 22:29 - pre 180 meseci
Voleo bih da mi se javi neko ko zivi u UK, privatno, tj.da mi posalje privatnu poruku. Hocu da ga pitam par pitanja. HVALA UNAPRED !!!
 
Odgovor na temu

clandestino_bgd
Clandestino
Beograd

Član broj: 85666
Poruke: 12
90.195.182.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.08.2009. u 02:02 - pre 179 meseci
Cao ljudi,
zivim u Engleskoj, sad ce jos malo pa 3 godine.
Dosad sam radio na osnovu workpermita, koju mi je nabavio poslodavac, a sad bih da menjam poslodavca, pa krenuo u akciju za Tier 1.
Ovo sto su promenili ovog proleca me totalno ubi.
Prica je slicna hsmpukovoj.
Zavrsio ETF 98 (5 godina), trazio pre par meseci na ETFu da mi se izda diploma mastera, ali umesto toga, dobio od prodekanke za nastavu parce papira na kome pise da sam jelte "isto sto i master" po srpskom pravu.
I sad treba svoju dipl ing diplomu i prodekankino pisamce da saljem NARICu da im ulepsam dan.
Sta mi je ciniti?
Imam fore do kraja godine, posto sam rekao poslodavcu da necu da produzavam ugovor sa njima, racunao sam (pogresno) da dobijam tier 1 100% posto imam sve ostalo: pare, dovoljno dugo boraviste u UK, IELTS, i racunao 30 poena na bachelor. Ali sad mi treba ta nesrecna master caga.

Neko je pominjao FTN i Nis, da moze da se plati, ali Hsmpuk rece da to nema smisla.
Pa da li stvarno nema smisla?
Da li neko zna neku alternativu ili put kojim se redje ide?
Da upisujem i da ucim nesto godinu dana, nema sanse, em sam mator za to, em imam posla preko glave.

Hvala i pozdrav svima,
Milan
 
Odgovor na temu

hsmpuk

Član broj: 157048
Poruke: 32
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.08.2009. u 13:41 - pre 179 meseci
HSMP ce da upise master u FTN i da se nada da ce da mu priznaju sve ispite,
ili da ce mu u njaboljem slucaju ostati koji ispit.

Ukoliko mu ostane koji ispit za master na FTN mozda ce to da zavrsava,
al veca je verovatnoca da ce da upise master u Londonu i da ga
zavrsi za godinu dana posle cega ce da dobije Post Study Work
na 2 godine, pa ce posle jedno godinu dana rada da trazi Tear1
ili kako vec.
 
Odgovor na temu

clandestino_bgd
Clandestino
Beograd

Član broj: 85666
Poruke: 12
*.shef.ac.uk.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK10.08.2009. u 18:16 - pre 179 meseci
HSMPUK,
hvala ti na odgovoru. Jedno pitanje...
Kad si slao diplomu na review NARICu, da li si mozda prilozio i potvrdu sa faxa da si ti zapravo master of the universe po srpskom zakonu.
Meni je to pecatirala prodekanka za nastavu, ali nisam siguran koliko bi to bilo bitno NARICu. Drugim recima, ne znam da li da bacam 50 funti i cekam 2 nedelje na odgovor.
Inace taj NARIC je jedna jeziva ustanova, koliko se moze procitati na US i AUS forumima, jer apsolutno ad hoc ocenjuje diplome iz drugih zemalja.
Medjutim, njihovo misljenje se uzima u obzir i nema druge nego da se pisu zalbe, a to se proteze u beskonacnost.
Ako si prilozio i pomenuto uverenje, da nisi mozda probao da kontaktiras nekog sa ETFa i vidis da vec kad su toliko uvereni da smo mi isto sto i masteri, posto jelte ne mozemo da upisemo master na etfu sve i da hocemo, da nisu mozda i radi da posalju depesu NARICu u UK i nadleznim ustanovama u drugim zemljama gde bi objasnili situaciju.
Izgleda potpuno besmisleno da se mi zlopatimo zbog toga sto ETF radi po svome, a to strance bas briga.

ziv bio,
Milan
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
*.ctg.co.uk.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK11.08.2009. u 09:33 - pre 179 meseci
e da vam skratim muke, ja sam slala Naricu moju diplomu sa Arhitektonskog fakulteta u Bg i nazalost oni su to ocenili kao Bachelor Degree, tako da kad sam dosla u UK ja sam isla na Master, i u UK postala MSc za godinu dana..tako da zaista sumnjam da ceti priznati nasu diplomu kao Master, aopet da odes u Barselonu, kao moja drugarica mozes direktno na Phd, jbg..sve zavisi od drzave :(
 
Odgovor na temu

hsmpuk

Član broj: 157048
Poruke: 32
91.143.212.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK11.08.2009. u 11:38 - pre 179 meseci
Platio sam NARIC-u u uk i poslao prevedenu diplomu i ono uz diplomu sa polozenim ispitima.

Dobio sam pismo u kome kazu da sam Bachelor.

Posalo sam im mail gde sam im sve objasnio i rekao da mogu da posaljem dodatne papire
da dokazem da jesam master da ima zakon, bla bal bal.......

Poslao sam mail osobi u Srbiji u ministarstvu ili kako vec koja je valjda NARIC kod nas,
nam mi je rekla da ima je poslala mail u kome im je sve objasnila za master kod nas
i da je drzava donela zakon po kome smo isti. Znaci zena koja radi za Naric je to
prosledila svojima. Ja sam je zamolio da mi to prosledi i dala mi je.

Otosao sam do faksa da se vidim sa Jelicom Protic(prodekan za nastavu), posto me je kulirala na mail-u,
a u studentskoj sluzbi su mi rekli da se ne daju nikakve potvrde(zato i nisam trazio potvrdu odmah)
Ona me je ispusila da sam sam kriv sto sam slao na svoju ruku, trebao sam da uzmem
prvo od nje potvrdu (inace mislim da me nije shvatila kome sam slao).
Ja sam je pitao mogu li to sada da dobijem na sta je rekla da je sada gotovo,
nisam mogao da verujem, sta gotovo, pa ponovu ca da posaljem.

U toku celog studiranja su nam prali mozak da se ETF diploma priznaje da odma mozes na
doktorske, e pa tokom tog susreta rekla je da ona daje tu potvrdu koja je ince obican
papir sa deset recenica u kome kaze da sam master i ima pecat, i kad ona da tu
potvrdu mozes recimo da posaljes diplomu na neki faks za recimo master doktorske,
pa "mozda prodje", tako se radi.

Ovo "mozda prodje" "zavisi od njih" nisam ni jednom cuo u toku njihovih govora dok sam bio na faksu.

Na kraju sam je izmolio da mi da potvrdu, al sam morao da dodjem sutra.

Sutradan pre nego sto sam otisao na faks dobio sam jos jedno pismo postom od NARICA,
oni su na moj mail odgovorili zvanicno. Rekli su mi:
Jasno je njima sta se desava kod nas ali oni na nas gledaju kao jedan edukacini sistem,
dal sam zavrsio ETF il nesta drugo nema veze. Ja sam isao 5 godina, to su osnovne studije
master su nesta drugo posle osnovnih gde ima neki samostalni rad, a ja to nemam,
ja jednom recju imam prvu diplomu koja jeste trajala 5 godina, al mogla je da traje i 10
svejedno je.
Jednom recju meni fali druga diploma posle ove, a koju ja nemam.
Na kraju su rekli da smatraju da je ovim pismom rasprava zavrsena.
Odgovorili su mi da ce odgovor biti isti ako uplatim ono od sto i nesta funti gde malo bolje
pogledaju sta si zavrsio pa ti kazu gde se nalazis sta bi mogao posle da upises.
 
Odgovor na temu

clandestino_bgd
Clandestino
Beograd

Član broj: 85666
Poruke: 12
*.bb.sky.com.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.08.2009. u 14:24 - pre 179 meseci
Hvala HSMPUK,
jasno je kao dan, da nema leba od NARICa i nase svudapriznajuce i ugledne dipl ing diplome sa etfa.
Dokle si stigao sa FTN-om?
Da li postoji ikakva sansa da oni izdaju master diplomu za kesh?

uzdravlje,
milan
 
Odgovor na temu

hsmpuk

Član broj: 157048
Poruke: 32
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.08.2009. u 16:47 - pre 179 meseci
Zvao sam ove u ftn, niko ne moze da mi kaze sta ce da mi priznaju,
to ide na komisiju pa se tamo veca.

Mora da se upise master u septembru, mislim da je upis od 01 -15 septembra.
Da sam zavrsio na FTN 5 godina, samo bih upisao master, to bi me doslo
20 000 i komisija bi mi sve priznala i dobio bi diplomu.

Ne znam koliko ce meni komisija da prizna ispita sa BG ETF-a, mada mislim da imam i preko
nego sto treba, al ne ide to tako, a tu je i master rad koji cu morati da
radim ako budem morao da polazem makar jedan ispit, tako sam ja skonto.

A opet ne znam dal da se cimam za Nis, njih nisam ni zvao,
kod njih sma cuo da je isto kao u NS samo kosta 500 evra
diploma za studente koji su u Nis zavrsili.

Mislim da je realno ocekivati da imam da polazem makar jedan ispit,
ipak nisam sa njihovi univerziteta.
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.fibertel.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.08.2009. u 19:43 - pre 179 meseci
suzdrzacu se prica srbija vs. svet. generalno se slazem s thetaworld da je pozitivni stav najbitniji, kao i sposobnost da prodas svoje usluge. nebitno jesi li u beogradu, londonu, moskvi, san francisku, sao paulu, buenos airesu, pekingu ili na mesecu! naravno, za svaki posao postoje mesta gde su mogucnosti bolje ili losije. kad je u pitanju IT, londres je medju jacim mestima na svetu.

ziveh u vise navrata tamo, bejah mnogo puta i vracam se londonu uvek, ali definitivno nije mesto gde zelite biti duze. pitajte milione british expats.

prvo, posao cete tesko naci direkt iz srbije preko sajtova za zaposljavanje! kljucna rec je networking a najbitnija vestina sposobnost uspostavljanja i odrzavanja kontakta s ljudima, zatim dolazi vestina prodaje. kad je rec o londonu, konkurencija je ogromna i gore dolaze najbolji iz celog sveta. ispred londona je samo san francisko kao pozeljna IT destinacija.

mogucnosti za networking u londonu su neverovatne i na vama je samo da iskoristite iste na najbolji moguci nacin!

ukoliko ste business-minded i mozete raditi kao konsultant/freelancer, nemanje papira ili sto ste na studentskoj vizi je nebitno. registrujete ltd firmu i pruzate usluge kao firma. za otvranje ltd firme boravak nije uslov, cak nije nuzno uopste biti u britaniji.

 
Odgovor na temu

clandestino_bgd
Clandestino
Beograd

Član broj: 85666
Poruke: 12
*.shef.ac.uk.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 11:52 - pre 179 meseci
@HSMPUK,
mogu da ti kazem da si dobro prosao na FTN-u.
Prodekan za nastavu FTNa i jedini koji mi je odgovorio na mail mi kaze:

"Master moze da vam izda samo Fakultet na kome ste diplomirali. Ovde mozete upisati petu godinu studij, pa da vidimo posle."


Elektronski Fakultet Nis, ETF Beograd, ENIC/NARIC Srbija ne odgovaraju na mailove.

@Miloszorica
UK je nekad bila, u vreme kad ste vi bili verovatno, obecana zemlja za obrazovani svet iz celog sveta. Sad, nazalost vise nije tako. Zatezu imigracionu politiku jer imaju predstojece izbore i moraju da pokazu glasacima (a to su vecinom britanci) da su im oni vazniji od imigranata. Sve je to lepo i sve ja to shvatam, i verujem u price o sposobnosti i umecu, gdegod, ali situacija jeste sledeca:
- da biste se zaposlili u odredjenoj firmi koja ce da sponzorise vas boravak (Tier 2) ili rad na osnovu work permita, mora vase zanimanje da bude na tzv shortage listi. Od prosle godine IT related zanimanja vise nisu na toj listi. Bez toga, nikakav networking, snalazljivost vam nece pomoci, jer firma koja vas prima mora da se oteli objasnjavajuci kako ste vi jedini dobri za njih i da nema boljeg od vas medju GB i EU citizens
- da biste se zaposlilii kao High Skilled Migrant i bili slobodni da menjate poslodavca (Tier 1) morate da imate diplomu koja je ekvivalentna masteru u UK.
To je moj problem, a i HSMPUK-ov.

uzdravlje,
Milan


[Ovu poruku je menjao clandestino_bgd dana 14.08.2009. u 13:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Moose
BA, C
Zagreb

Član broj: 218713
Poruke: 13
*.volksbank.hr.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 12:18 - pre 179 meseci
Za Tier 2 vizu nije zahtjev da posao bude na shortage listi.

Ovo su promjene vezane za Tier 2:

From 31 March 2009, an employer wishing to sponsor a migrant to do a job under Tier 2 (General) will not pass the test unless the job has been:

* advertised to settled workers in Jobcentre plus; and
* advertised using one other method permitted by the relevant code of practice.


A da je u praksi teško dokazati da ti baš non-EU radnik treba i da ne možeš naći boljeg u EU, to vjerujem da je istina. Niti da se poslodavcima pretjerano da gnjaviti oko toga.


clandestino_bgd, Kako ćeš ti ostati u UK? Zaražiti u staroj firmi da ti ipak produže Tier 2 vizu ili upisati Master pa raditi na studentsku pola radnog vremena?
 
Odgovor na temu

clandestino_bgd
Clandestino
Beograd

Član broj: 85666
Poruke: 12
*.shef.ac.uk.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 12:48 - pre 179 meseci
@Moose,
u pravu si teoretski.
Mene su primili 2006 i dali mi Work Permit jer mi je zanimanje bilo na shortage listi.
E sad, da li ce neko da se cima sa resident labour market testom, ne verujem.

http://www.ukba.homeoffice.gov...sponsorship/employingmigrants/
 
Odgovor na temu

Moose
BA, C
Zagreb

Član broj: 218713
Poruke: 13
*.volksbank.hr.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 12:56 - pre 179 meseci
Pa je li tvoja firma iskazala želju da te zadrži?
Ako se smije znati, koji posao radiš? Developer?

Ne shvaćam kako poslodavac može dokazati koliko je EU ljudi intervjuirao i zašto je baš non-EU bolji kandidat od njih...?!
 
Odgovor na temu

clandestino_bgd
Clandestino
Beograd

Član broj: 85666
Poruke: 12
*.shef.ac.uk.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 13:07 - pre 179 meseci
Da, radim kao developer.
Ali smo se dogovorili da mi ne produzuju contract, jer:
1. nisam zadovoljan kako stvari stoje
2. sam bio siguran da mogu da dobijem tier 1 vizu.

Nisam nista cuo o izmenama koje su nastupile u martu 2009, btw sestrinski sajtovi UK BA, kao sto su workpermit.com i dalje kazu da je BSc 30 poena.
Novine koje citam: guardian nisu pisale o tome. TV ne gledam.

http://www.workpermit.com/uk/u...al-highly-skilled-migrants.htm

Polozio sam u medjuvremenu IELTS i pre neki dan probao PBS (point based calculator) na UK BA sajtu i shvatio da moj faks od 5 godina vredi tacno 0 poena, umesto 30 kad sam poslednji put probao zimus.

 
Odgovor na temu

Moose
BA, C
Zagreb

Član broj: 218713
Poruke: 13
*.volksbank.hr.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 13:26 - pre 179 meseci
Da, i ja sam kasno saznala za promjenu u pravilima za Tier 1, upravo zbog toga što workpermit.com/uk nije promijenio svoj points based kalkulator...
Inače, položila sam CAE (Certificate in Advanced English), imam 4 godine IT iskustva, 5 certifikata i .mag diplomu koja mislim da mi neće vrijediti kao Master. Po svim uvjetima zadovoljavam za Tier 1 (čak i previous earnings), samo nemam tu vražju Master diplomu...

Nadam se da ćeš uspjeti izboriti se za ostanak u UK.. ako ništa da se dogovoriš sa svojom firmom da bi ipak ostao, ako je to ikako moguće. U svakom slučaju - sretno! Javljaj nam kako ide...
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
91.148.66.*



+17 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 15:16 - pre 179 meseci
A jel ima ovde neko ko je dobio Tier1? Ili ko je odbijen za Tier1?
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.fibertel.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.08.2009. u 15:22 - pre 179 meseci
cuh da su poostrili imigracionu politiku last year.

***i ga... prvi ekonomski slowdown i udarili su po imigrantima. poprilicno glupo. to cak ni blesavi bler ne bi smislio. skupo ce ih ovo kostati. ipak stranci su uvek bukvalno gradili UK i generisu najveci deo ekonomske aktivnosti zemlje.

mislim da je varijanta s postdiplomskim dobra. posle vam daju international graduate work permit na 2 godine. drugar iz rusije tako ostao.

 
Odgovor na temu

hsmpuk

Član broj: 157048
Poruke: 32
91.143.212.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK26.08.2009. u 10:04 - pre 178 meseci
Pozdrav,
odlucio sam da ne upisujem Master u Nov-om Sad-u,
nego da upisem Msc na STM London
http://www.stmlondon.co.uk/ ,
mislim da ce mi dosta znaciti sto zavrsim njihov master,
a i daleko lakse cu naci posao posle godinu dana
studiranja u Londonu
nego da odem sa nasim Master-om.

Ne mogu da rizikujem i da upisujem u Novom Sadu,
jer nisam siguran sta ce da mi priznaju i koliko bi mi vremena
trebalo da zavrsim i sta ce do tada da se desi sa
imigracionim programom.
Mislim da sa studijima u Londonu idem na sigurnu opciju:)

iz price od drugi ljudi mislim da cu lako naci neki posao,
ne mora da bude u struci, vec samo da iskesiram
800-1000funti mesecno.
Svaka sugestija, predlog je dobrodosao.

Pzzzzz

[Ovu poruku je menjao hsmpuk dana 26.08.2009. u 11:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 453132 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.