Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452888 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK18.11.2013. u 08:26 - pre 127 meseci
@Branko : Znas onaj vic kada voditeljka ispituju prodavacice na pijaci posto je ovo , posto je ono , pa baka kaze cenu. Ona ce njoj, " A u majko, ala Vam je to skupo!" a njoj ce baka "Nije to skupo kceri, nego si se ti lose udala!". Tako da nijedan grad ti nije skup ako se dobro udas(zaposlis).
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK18.11.2013. u 12:08 - pre 127 meseci
Apsolutno se slazem! Istrazujem opcije unutar firme gde bih mogao da se "udenem" i moja racunica je da mi u Readingu treba 1.200e vise mesecno nego u Pragu u ukupnim troskovima za zenu i mene. Sto dovodi do cinjenice da moram dobro da se udam :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK18.11.2013. u 14:27 - pre 127 meseci
Citat:
aludanyi:Mnogi misle da se na zapadu samo tako lako zarađuju desetine hiljada eura/funti... ima i toga, ali uglavnom je potrebno dosta ozbiljno da se radi za sve preko 60k, retko kad se može zaraditi 60-70k bez nekoliko sati prekovremenog nedeljno, ako hoćete dobru zaradu može ali vam to niko neće džabe dati, ne padaju novci sa neba ni ovde... plate preko 55-60K vas pozicioniraju u TOP 7% plata u UK i u top 5% u zapadnijem delu EU, prema tome nije to nešto što svako ima i što svako može, plate preko 70K vas pozicioniraju u TOP 5% u UK i u TOP 3% u zapadnijem delu EU a to već znači da ste među onim "privilegovanima" koji voze skupe nemačke limuzine... i ako sanjate o takvim platama u startu, bez nekog iskustva u nekim od cenjenih i poynatih zapadnih firmi i bez najmanje 10 godina iskustva onda razmislite još jednom pre nego što krenete u novi život...

Bez obzira sto je London jedan od top gradova sveta i svetski centar, mislim da su plate u IT-ju prilicno osrednje i da je izbor poslova ogranicen. Ne kazem da u Londonu nema posla, ali daleko je od IT centra Evrope. S obzirom na troskove zivota, mogu da razumem da nije privlacna destinacija za vecinu IT radnika. Mada ako imate iskustva sa finanskijim software-om ili iskustvo sa nekim velikim sistem integratorom koji radi ugovore za drzavu, kontraktovanje u Londonu je sasvim dobro placeno.
 
Odgovor na temu

...Sergio...
Srbija

Član broj: 298854
Poruke: 34
..32.79.wireless.dyn.drei.com.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK25.11.2013. u 00:53 - pre 126 meseci
Pozdrav drugari...
Recite mi, ako je neko upucen i ako zna, da li ce Engleska pustiti radno trziste Bugarima sad od 1.januara 2014?
Pozdrav i hvala unapred!
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.12.2013. u 14:33 - pre 125 meseci
Koliko se isplati da se u UK trazi posao iz Srbije ako se ima madjarski pasos?

Jel ima neko da preporuci neku agenciju?
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.29.164.199.threembb.co.uk.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK20.01.2014. u 23:40 - pre 125 meseci
Pozdrav,

imam jedno pitanje u vezi braka. Drug ima devojku, koja je britanska drzavljanka ( inqce s ovih prostora) i zeleli bi da se uzmu i da predju da zive u Engleskoj. Drug je odbijen za vizu, pa ne mogu to da obave u Engleskoj. Sta ciniti u ovakvoj situaciji, gde se ozeniti i kako do dokumenata za Englesku? Ako nekom nije tesko da ukratko odgovori. Hvala :)
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.01.2014. u 21:00 - pre 124 meseci
Citat:
koska:
Ja mislim da gresis. Sa 500 eura u Srbiji i ne mozes dobro da zivis. Mozda mozes prividno jer, kao si rekao, uvek mozes da zivis kod matorih pa te oni doniraju, pa oni placaju racune, pa spremaju klopu, pa te to sve jednom opali po glavi i shvatis da i nemas to sto imas.

Ako te zanimaju izlasci, zezanje i te neke "sitne" radosti, onda je definitivno povoljniji Beograd.
Ali, recimo, ako zelis da malo proputujes mnogo je bolje to uraditi sa 2000 evra koje si ustekao za put nego za 300 (plus gomila jeftinih letova u svim pravcima).

A krediti... pa jeste povoljnije otplacivati 350 evra ratu za stan, nego 1200 na primer. Ali je verovatno mnogo lakse da ti tih 1200 bude pola plate u UK nego sto ce ti tih 350 biti u SRB.


I naravno, 2000 evra u Londonu moze da ti bude veoma malo ako si navikao da zivis u centru, da iznajmljujes sam ceo stan i da svuda ides kolima (Britanija ima skoro najvecu cenu goriva u Evropi + London congestion charge).
Ali ako si spreman da zivis u sobi sa jos par ljudi, da zivis malo dalje od centra (kada kazem malo dalje, mislim na max pola sata vozom, sto mu dodje kao da u Beogradu zivis u Krnjaci, na primer), moze da ti ostane i pola od te sume.



Sto se tice lokacija za zivot... uhhh.... mislim da je jako tesko pricati o tome a da te ne smatraju rasistom. :)
Najbolje je da pogledas etnicke mape i da sam zakljucis ko bi voleo da ti bude komsija
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_groups_in_London







Pa jel ima cetvrti u kojima nema puno crnaca a da nisu skupe za smestaj a da su malo dalje od centra :D
 
Odgovor na temu

nadanboljkovic

Član broj: 319026
Poruke: 6
31.176.241.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK01.03.2014. u 21:13 - pre 123 meseci
Tražim bilo kakav posao u Londonu, ima li neko predlog kako da tražim?
 
Odgovor na temu

Dea LDN angel
Dea LDN angel
Wonderland

Član broj: 186781
Poruke: 8
*.hari.cable.virginm.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK07.04.2014. u 20:57 - pre 122 meseci
Trenutno sam u Londonu i postoji mogucnost da cu dobiti ponudu za posao u struci i sponsorship od firme.
Interesuje me sama procedura podnosenja zahteva za radnu vizu Tier 2.
Da li je neko skoro aplicirao i kako to tacno izgleda?
Imam polozen IELTS, i dobicu dodatne bodove jer je moja stuka deficitarna. Sta se tacno podnosi od dokumenta, osim dokumentacije koju obezbedjuje poslodavac?
Svaki info je dobrodosao


You might laugh you might frown
Walkin' round London town...
 
Odgovor na temu

Globtroter
AutoCAD Crtac
Telekomunikacije

Član broj: 317944
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.04.2014. u 22:37 - pre 122 meseci
O smeštaju u Londonu je bilo dosta reči, kao i o traženju posla. Pa ne bi sada o tome.

S obzirom da imam EU pasoš, interesuje me: kada dođem u GB, šta bi valjalo od papirologije da krenem da sređujem? Kao na primer: da li apliciram za National Insurance number pre nego što nađem posao ili posle, kao i gde to da uradim? Da li ima još nešto što bi bilo značajno uraditi odmah na početku?

Koliko sam shvatio, naša vozačka dozvola tamo važi godinu dana od momenta ulaska, a nakon toga treba da se tamo polažu testovi i vožnja.

Važno je otvoriti račun u banci. Da li ima neki predlog: u kojoj banci, kao i možda koji tip računa?

Treba kupiti i karticu (broj) za mobilni telefon. Opet pitanje za predlog: od kog operatera i koju opciju odabrati. Da li možda uzeti i neki telefon u paketu? Znam da ima mali milion opcija – baš zato i pitam za savet.

Oko prevoza je takođe već bilo reči, tako da bih i to preskočio.

Interesuje me šta se dešava sa našom radnom knjižicom? Da li taj staž upisan u nju tamo nekom znači i da li ima smisla da je nekom pokazujem? S obzirom da je sve na srpskom – da li da je prevedem? Kakva su vaša iskustva? Da li tamo postoji nešto slično – neki pandam našoj radnoj knjižici?

Da li naša zdravstvena knjižica išta tamo znači ili se zdravstveno osiguranje rešava preko zaposlenja odnosno preko firme?

Da li ima neki centar za zapošljavanje gde bih mogao (trebao) da se prijavim, radi traženja posla, a i zbog nekih eventualno drugih stvari?

Posle idu i sledeća pitanja, kao npr. da li tamo postoje radnički sindikati i da li je preporučljivo učlaniti se, radi zaštite prava? Kako to ide – kakva su vaša iskustva. Kada ovo pišem, obraćam se ljudima koji su došli u GB (London) da tamo ostanu duži period, tj da tamo žive.

Nije bilo reči ni o vašim iskustvima o najpovoljnijim avio kartama. Da li koristiti neku od low cost avio-kompanija i koju? Poređenje je ne samo oko cene karte, već i oko količine prtljaga.

 
Odgovor na temu

markoni85
Komercijalista
Novimpex

Član broj: 319446
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.04.2014. u 17:42 - pre 121 meseci
S obzirom da sam u istoj poziciji kao i ti, tj. da sam sredio madjarski pasos jos polovinom prosle godine i da planiram da se otisnem u london u naredna 2 do 3 meseca imam slicne nedoumice kao i ti :)

Ono sto nemam pojma to je situacija oko NIN-a, mada to je najmanji problem, to se lako sredi, iako ne znam sada kako tacno, koja je valjana banka, ali i to se lako sredi, radna knjizica, za to nisam siguran, ali mislim da nasa tamo nista ne znaci, kao i zdravstvena.

Sto se tice telefona i kartice, dosta povoljne su pretplate uz koje se dobijaju telefoni za male pare (slicno kao kod nas, ali mnogo bolji odnos cene i paketa)
Sto se tice prevoznika, najpovoljnija varijanta je trenutno low cost kompanija wizz air, koja leti sa beogradskog aerodroma na londonski luton (moze se naci karta u jednom pravcu za 40e sa svim taksama ako se rezervise 2-3 nedelje unapred, prtljag max 33 kg).

Ono sto je za mene licno jako bitna stavka a nisam siguran kako funkcionise vezano je za vozacku dozvolu. Jasno mi je da se srpska dozvola priznaje tamo do godinu dana, ALI mi tamo ne idemo kao srbi, vec kao drzavljani EU, pa da li moze doci do problema ako se ukrste nasa vd i eu pasos, da li milicija moze rpaviti problem zbog toga...

Eto toliko od mene, pisi ako bilo sta novo saznas :)
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.04.2014. u 17:53 - pre 121 meseci
vozacka dozvola i pasos su 2 pojma. totalno nepovezana. uostalom, kao
sto imas srpsku vozacku i madjarski pasos, tako si mogao imati i
americku vozacku (recimo studirao, radio, bio na work & travel)

u civiliziranim zemljama, a posebno britaniji, ''milicija'' nije tu da
''pravi probleme'', nego da se brine o unutrasnjoj bezbednosti zemlje

na srpsku vozacku mozes voziti do godinu dana

ne znam kakva je procedura, ali pokusaj dobiti madjarsku na osnovu
srpske. s njom mozes voziti dokle god vredi. EU je



--
Milos Zorica
+1 845 277 0549 | +1 786 471 4846
 
Odgovor na temu

aludanyi
Andras Ludanyi
Principal Software Engineer and
Engineering Manager
London, United Kingdom

Član broj: 56366
Poruke: 54
..nge86-163.btcentralplus.com.

Sajt: www.ludanyi.com


+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK23.04.2014. u 23:20 - pre 121 meseci
1. U UK ne postoji milicija samo policija (milicija je vojna verzija (mil = military) odnosno ultimativno se nalazi pod vojnom a ne civilnom komandom - recimo žandari u FRA, karabinjeri u ITA itd..., policija je civilna verzija i u UK je jedino takva verzija ikada postojala koja usput nije ni naoružana odnosno oko 96% policajaca u UK ne poseduje oružje niti dozvolu za nošenje oružlja..., jedan od razloga zašto je vojska obezbeđivala Olimpijske igre u Londonu). I naravno da te neće ni u snu zaustaviti ako nemaju ozbiljan razlog.

2. Ne vredi ti da zameniš SRB vozačku za HUN vozačku jer će na njoj da piše i to da je original izdata od strane SRB i isto tako neće priznati kao što ne priznaju original SRB vozačku... ne gine ti polaganje :( ...

3. Pasoš ili bilo koji drugi "ID" ti ovde niko živ neće tražiti (ok trebaće ti da bi dobio NI i da bi otvorio račun u banci) ali posle toga jedino ćeš morati da vadiš (i da nosiš sa sobom) ako napuštaš UK, ovo je bre slobodna zemlja gde su svi uvek mogli svugde slobodno da se kreću, zapravo zemlja gde su izmislili klasičan liberalizam i slobodu i zemlja odakle je ostatak Evrope pozajmio "ljudska prava" tako da ti niko ne traži ličnu kartu i sl. (koja zapravo ni ne postoji), niti te policija zaustavlja na ulici da bi te proveravao (ako nema ozbiljan razlog odnosno ako ne kršiš zakon i nisi neki od poznatih članova neke ulične bande). Niti postoji koncept prijavljivanja adrese kao u većini drugih Evropskih zemalja... nikoga tu ne zanimaš ako nisi kriminalac... a nisi kriminalac ako nisi prekršio zakone...
&&y
 
Odgovor na temu

markoni85
Komercijalista
Novimpex

Član broj: 319446
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK25.04.2014. u 01:21 - pre 121 meseci
"2. Ne vredi ti da zameniš SRB vozačku za HUN vozačku jer će na njoj da piše i to da je original izdata od strane SRB i isto tako neće priznati kao što ne priznaju original SRB vozačku... ne gine ti polaganje :("

Ne planiram da menjam srpsku vd za madjarsku. Mozes li da pojasnis zasto nece priznati srpsku vozacku, kad je ona u UK vazeca godinu dana? a posle se naravno polaze za britansku, tu nema spora.
 
Odgovor na temu

aludanyi
Andras Ludanyi
Principal Software Engineer and
Engineering Manager
London, United Kingdom

Član broj: 56366
Poruke: 54
*.messagelabs.net.

Sajt: www.ludanyi.com


+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK25.04.2014. u 10:29 - pre 121 meseci
Ne SRB dozvola nije vazeca u UK. Englezi su veoma pragmaticni i zato svima koji imaju neku od dozvola koju oni ne priznaju dozvole da vozi do 12 meseci od trenutka kada stigne u UK (tako recimo ni turisti nemaju problema niti prave dodatni problem onima koji su tek stigli u UK). Inace ne priznaju SRB vozacku jer SRB politicari nisu smatrali da je potpisivanje nekih medjunarodnih ugovora potrebna stvar kao sto nisu jos uspeli da promene ni zakon o deviznom poslovanju od pre 50 godina... ali to je druga prica.

Znaci ako odlucis da ostanes u UK onda je potrebno da dobijes UK vozacku jer je to normalna stvar, a ako imas vozacku iz neke od zemalja koje priznaju onda treba da tu dozvolu zamenis za UK dozvolu (ovo nije obavezno ali je bolje ako se to uradi). A sa SRB dozvolom tesko da ces moci normalno da kupis auto i da platis osiguranje sto u vecini slucajeva znaci da mozes da vozis ili rentacar ili svoj sopstveni auto koji je registrovan u SRB. U prevodu tih 12 meseci su "partial" odnosno mozes da vozis ali nemas sve mogucnosti otvorene kao sa EU ili UK vozackom.
&&y
 
Odgovor na temu

Globtroter
AutoCAD Crtac
Telekomunikacije

Član broj: 317944
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK15.05.2014. u 21:56 - pre 121 meseci
Sta mislite, da li ovi manji hoteli, u rangu "bed and breakfast", kojih u Londonu ima na hiljade, svi daju svoje oglase za posao iskljucivo na internetu, na onim "job center" sajtovima ili bi im vredelo licno poslati svoj CV ne gledajuci da li oni traze poslugu ili ne? Imam li tako sanse ili je to gubljenje vremena?

Razmisljam da se ubacim u hotel kao "chambermaid", a za posle cemo da vidimo.
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
*.19.107.0



+17 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.05.2014. u 18:06 - pre 121 meseci
Pre godinu dana sam dobila madjarski pasos, i od tada trazim posao izvan Srbije.

Zemlje koje me interesuju su Velika Britanija, Holandija ili Francuska.

Medjutim nije lako naci posao u nekoj stranoj zemlji ako si u jos uvek u Srbiji.

Da li neko moze da da savet kako doci do posla, ako vec nisi u ciljnoj zemlji.

Znam engleski, osnove francuskog ( radi na njegovom usavrsavanju).

Prihvatila bih bilo kakav pristojan posao za pocetak.

 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.100.*



+395 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.04.2015. u 17:01 - pre 110 meseci
Cao drustvo,

Dobio sam skoro ponudu ( jos nezvanicnu ) za posao developer-a u Londonu.
Radi se o cifri ~85K funti godisnje bruto. Interesuje me s obzirom da je London otrovno skup, da li je dovoljno za neki normalan zivot,
i da bih presao samo full sa porodicom (zena, dete 5 god.) Kakve su cene vrtica (skole), javnog prevoza ,
stana za troclanu porodciu naravno ne strogi centar ali ne i nesto 2 i po sata tube-om do posla :) ,
i okvirno ovako iskustveno vredi li ici tamo za te pare,
kakva su cimanja prebacivati tamo celu porodicu (spominjali su reallocation package i vize ali nisu detaljisali jos tacno sta to podrazumeva) ?

Pozdrav!

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.04.2015. u 18:07 - pre 110 meseci
85k je jako lepa plata za developera, dosta iznad proseka. Ali ides u London, jedan od najskupljih gradova na svetu. Da si samac ziveo bi lagodno, ali sa porodicom, ako samo ti radis bice malo teze. Ne u smislu da ce ti nedostajati nesto, ali sigurno neces imati novca za razbacivanje, ali za solidan zivot svakako. Najvecu ulogu ce imati smestaj, tj lokacija i cena.

Bolje reci sta ti ocekujes od toga svega, prohtevi i ocekivanja su individualni pa samim tim i razliciti.

Jedan savet, samo nemoj da razmisljas u stilu "koliko se moze ustedeti mesecno".
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
..3.207.host.redstation.co.uk.



+17 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.04.2015. u 12:10 - pre 110 meseci
85k je odlicna plata. To ti je preko 4k mesecno cisto na ruke. Sa tim parama ovde mozes da zivis kao car sa porodicom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452888 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.