Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452894 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.08.2007. u 17:19 - pre 202 meseci
@SHADE79

Homeoffice kaze da je uslov sa studentsku vizu full time kurs:
http://www.ukvisas.gov.uk/serv...=Page&cid=1018721067373#Q1

@whatshername

Greenwich je fini deo grada (puno studenata, nije fancy, ali sasvim priihvatljiv za zivot... za razliku od Leytona koji nije pristojan ni za kolima obici hehe).
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.08.2007. u 17:55 - pre 202 meseci
Ja poznajem devojku iz argentine koja je dobila studentsku vizu sa part time kursom, ali je na papiru pisalo da je to 16+ study sati nedeljno. To je jedino sto njih zanima, da je preko 15 sati nedeljno studiranje. Nije bitno da li je Msc ili kurs engleskog, moras da ispunis taj uslov. U firmi objasni da imas ogranicenje na 20h na vizi, al dodaj da ti ne smeta da ostanes i neki overtime ako treba ovo ono. Ako se ok uklopis i zelis tu da ostanes, trebalo bi da ti srede radnu dozvolu bez problema.

Sto se tice zivota u Londonu, svi krajevi su potpuno pomesani raznolikom populacijom. Imas npr pola ulice posh zgrade sa stanovima od po par miliona i visom srednjom klasom, i onda odmah pored council estates (ko nbg projekti) zgrade sa gomilama tinejdz majki i njihovom decom koja se medjusobno izbadaju cim nauce da hodaju. Jedino Westminster i Kensington & Chelsea opstine nisu pune dizelasa (ovde se zovu chavs i ima ih u izobilju), ali npr u Chelsea je prosecna zarada stanovnika oko £100000, tako da je i smestaj adekvatno skuplji :)
Savet je da trazis smestaj koji je blizu faksa i posla (gde je to?) ili na nekoj lokaciji od koje se brzo stize dotle (na istoj liniji podzemne npr). Ne zelis da daleko stanujes od posla i faksa jer ces potrositi dobar deo zivota uzalud putujuci, evo neki dan gledam reklamu na podzemnoj kaze da prosecni stanovnik londona u toku svog radnog veka provede pune 3 godine u gradskom prevozu. Smor nevidjeni. Vidim sad da ti je faks na docklands i to tacno preko puta piste London City aerodroma. Toplo preporucujem da ne trazis smestaj nigde blizu, kraj je smor sam po sebi (uglavnom biznis district), a sletanje i uzletanje aviona nije nesto sto zelis da slusas po ceo dan.

Ovo sa distancama je ustvari jedna od glavnih zamerki zivotu u Londonu. Ogroman grad, distance velike gde god ides, a prevoz u sustini jedno nepouzdano s*****. Ja nemam mnogo drugih zamerki zivotu ovde, osim sto su cene visoke (narocito nekretnine) tako da ces sa £11,5 /h part time morati da se stisnes za sve osim osnovnih potreba. I to sto ima chav shabana na svakom koraku, i mnogo su glasni, i glupi, a uglavnom i ruzni. Svi ostali aspekti zivota su uglavnom dobri :)


Citat:
kantona:
Ne znam dali des u London, ali ako ides, recimo jedan deo u juznom Londonu, Brixton, zaboravi odmah. Tamo se ne ide ni po cenu da ti daju sobu besplatno. To je crnacko naselje, i ne zato sto je crnacko, nego stvarno je na losem glasu. A kao bela devojka nocu ne ces smeti na ulici (uglavnom). Ne znaci da ce se nesto desiti, ali ja jednostavno smatram da u zivotu ne treba izazivati sudbinu. :)


Ma daj, kapiram da ti nikad nisi ni otisao u Brixton? To sto je na losem glasu je samo to - los glas. Uopste nije toliko dodgy kao sto se prica. Ja sam ziveo tamo neko vreme pre par godina i super mi je bilo. Kuce su viktorijanske, ogromne, nas petoro zivelo u kuci svako imao svoj sprat + lounge, kuhinja i garden ko basket teren veliki zajedno :) sve to za £2k pcm + ima dovoljno svih prodavnica za svakodnevnu kupovinu + je dobro povezan podzemnom i autobusima + ima i dosta lokalnih mesta za izlazenje. Istina kraj sam po sebi ima malo vecu koncentraciju klosara, pimps and hoes, ali ako zivis tamo nauce ti facu za nedelju dana i onda si odjednom nevidljiv. Startuju sve oko tebe, a tebi se sklanjaju s puta jer znaju da ne das nista :) Populacija je potpuno pomesana po poreklu, ima puno crnaca, ali ima i svih ostalih. Ovo za devojku nocu na ulici bas i nije istina, mojoj staroj cimerki se nikad nista nije dogodilo, a i meni su kuci dolazile devojke (svih rasa:) u razna doba noci i nijednoj se nista nije desilo. London nije NYC ili LA, ne postoji institucija geto-a, ne postoje takve rasne tenzije.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.08.2007. u 20:21 - pre 202 meseci
NYC nema geto zona... LA je jedan veliki geto

Slazem se za Brixton. Bezbedno je, ali velika vecina stanovnistva su crnci (afro & caribbean), sto ti moze biti neobicno/neprijatno ako nisi navikla.

Nemoj da te plasi blizina City aerodroma (mislim dokle god si na razumnoj razdaljini, 1+ milja). Propisi, sto se tice buke, su vrlo strogi, a i na City aerodrom slecu manji avioni pa buka nije strasna. U Woolwich-u, koji je preko puta aerodroma, je mnogo veca buka od ulicnog saobracaja nego od aviona.

Neko je vec spomenuo transport. To je vrlo bitna stavka, ako ne zelis da provedes 2h dnevno u metrou, stisnuta kao sardina (cilj je provesti najvise 1h dnevno kao stisnut kao sardina ).

Evo ti mape Tube & Rail, pa gledaj da se smestis negde da lako mozes doci na posao i u skolu.
http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/lon_con.pdf

PS BSc, MSc, PhD ili kurs engleskog, nije bitno, uslov za vizu je full-time course (15+ sati nedeljno).
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.205.3.231.robi.com.mk.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK28.08.2007. u 21:16 - pre 202 meseci
Evo, nije kulturno da ne odgovorim kad se vec postavilo pitanje.

Bas i jesam ziveo 2ned u Brixtonu i to brzo nakon dolaska u London. Ono sto sam napisao, u skracenoj verziji i bez ono o belim devojkama, mi je rekla sama gazdarica kuce odmah iste veceri cim sam stigao. I to eto ona je zivela tamo i bila je crnkinja, tako da nije imala razloga da mi prica nista na rasnoj osnovi.

Cuo sam slicno i od drugih ljudi kasnije, ali eto, svi mi razlicno reagujemo na ono sto cujemo. Kao sto rekao u mojoj poruci, ne smatram da se treba izazivati sudbina i to je to. I recimo, da iskoristim tvoje reci, zasto da meni netko treba uciti facu da bih mogao glatko proci ulicom gledajuci svoja posla i ne dirajuci nikoga??? Zasto tamo gde sam kasnije ziveo nitko nije trebao da mi uci facu?

Ali hajde da ovo ne pretvaramo u raspravu oko Brixtona, glavna tema je bila sasvim druga.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.08.2007. u 00:09 - pre 202 meseci
Opusteno. I ja sam se davno odselio odatle zato sto sam hteo u lepsi deo grada. Samo sam hteo da kazem da je onaj tvoj prvi stav najvecim delom predrasuda.


Citat:
hecky: PS BSc, MSc, PhD ili kurs engleskog, nije bitno, uslov za vizu je full-time course (15+ sati nedeljno).


ono sto htedoh da kazem je da je tih 15+ sati ustvari glavni uslov. ako kurs zahteva toliko vremena nedeljno nema veze da li na papiru pise da je full time ili part time.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.08.2007. u 01:20 - pre 202 meseci
http://www.ukvisas.gov.uk/serv...=Page&cid=1018721067373#Q1


How do I qualify to travel to the UK as a student?
...
You must be able to show that you are going to follow:
* a recognised full-time degree course, or
* a course run during the week involving at least 15 hours of organised daytime study each week, or
* a full-time course at an independent fee-paying school


@SHADE79

Jedno pitanjce... zasto se uopste zezas sa studentskom vizom kad imas ponudu za posao i zavrsen fakultet? Video sam par postova nize, da ti je propala aplikacija za WP.

Zasto prosto ne pokusas ponovo (i sacuvas sebe gomile problema i ustedis novaca)? Naravno, ovoga puta procitaj onaj detaljan dokument o WP aplikacijama sto Immigration Agency ima na sajtu
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
91.148.90.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.08.2007. u 09:44 - pre 202 meseci
Hechy,

Ne mogu ponovo da apliciram jer se ova firma u L.smorila sa dokumentacijom oko WP,a i advokati odande su me savetovali da je tesko dobiti WP ako si 1x vec odbijen,ai da bi bilo bolje da apliciram za HSMP sto je naravno nemoguce jer nemam toliku platu u Srbiji..

tako da sam skontala da je bolje da dobijem studentsku visu,pa da i zavrsim Master a ujedno i da radim..Inace dobila sam i neku stipendiju za to,tako da sada cekam da mi odgovore oko stud.vize..rekla sam im sta pise na sajtu..s tim sto me ovaj U Readingu ubedjuje da sigurno dobijam vizu,kada meni Faculty Office posalje letter,jer imaju toliko International students koji su isto vadili vize i dobili..a ovi sa UEL su vec poslali letter da platim pola skolarine i tu ne pominju da je Master full ili part time asmo da traje 2god..

eto jos uvek sam u pregovorima pa javljam sta bude..inace stvarno ste svi super sto se tice saveta,jer mi to sada mnogo znaci..
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.08.2007. u 19:59 - pre 202 meseci
Bas ce te jeftino kostati da probas da apliciras za vizu, sa part-time kursom (iako izricito pise na sajtu koji su uslovi) .

Obnova studentske vize kosta £500 godisnje, mozes da radis samo 20h nedeljno i ne broji ti se vreme do Permanent Residency (tacnije broji se, al ti onda treba 10 godina, mesto 5 na WP). Zar ti nije bolje aplicirati za WP, pa studirati part-time ako bas hoces, uz posao?

Za WP mozes slobodno opet aplicirati ponovo, ali im moras dati razloga da donesu drugaciju odluku. Ako je firma reklamirala junion poziciju, onda sad treba da reklamiraju senior poziciju i da priloze tvoje diplome i reference uz aplikaciju i nema problema. Treba da naprave novi konkurs, na kome slucajno bas ti pobedis i tako ...

To sa "novim konkursom" je ovde normalna stvar, jer se cesto desi da firma reklamira poziciju bez navedene plate i zaposle nekog imigranta. E sad posto, Immigration Agency kaze da, ako hoce da zaposle imigranta, u oglasu jasno mora biti navedena plata, oni roknu jos jedan "konkurs", sa novim oglasom, na kojem, slucajno, bas isti kandidat pobedi .
 
Odgovor na temu

SHADE79
Irena Stanisavljevic

Član broj: 141711
Poruke: 20
91.148.90.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.08.2007. u 08:41 - pre 202 meseci
Znam znam,u pravu si skroz,proverila sam sa ambasadom i njima nije bitno dal je part/full time samo da ispunjava uslov od 15h i vise,tako da cekam od faxa jel mogu da mi posalju dokaz o casovima..

Inace,ja sam stvarno na sve nacine pokusala da se raspitam za WP,al oni/firma nisu vise zainteresovani na taj nacin da se bakcu,tako da sam ja i krenula preko studentske ne bi li bila tamo i zajedno to da odradimo,kapiram kad se pokazem na poslu,nece biti problema da podnesu ponovo zahtev..

Inace kad podnosim zahtev za vizu i u formularu pise trajanje boravka- 2god,Master, ko finansira-ja, sa koliko raspolazem novca za izdrzavanje-?,jel treba da na bankovnom racunu imam iznos koji navedem u aplikaciji? I posto sam navela 2god,koji treba da bude iznos za to?Prosto ja ne mogu da imam sad na racunu 10000e?



 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.08.2007. u 09:28 - pre 202 meseci
Minimum za zivot studenta je 1k eur mesecno (tako je propisano mislim). Vizu ces dobiti najverovatnije na godinu dana pa ces morati da produzis u Londonu (za tricavih £500 hehe).... tako da bi u teoriji trebalo da imas recimo 12k eur na racunu, medjutim nisu rigorozni sto se ovoga tice (mozes reci da te roditelji finansiraju), pa ces verovatno proci i sa 6k eur.
 
Odgovor na temu

snowy

Član broj: 101772
Poruke: 31
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK02.09.2007. u 23:37 - pre 202 meseci
Moja sestra je zavrsila Saobracajni fakultet i htela bi da ode da zivi i radi u UK (London). Da li mi neko moze pomoci, npr kojim kompanijama da se obrati, koje firme u UK se bave time i zaposljavaju radnike sa Saobracajnim fakultetom? Ima i radnog iskustva u svojoj struci. Molim za pomoc jer ne znamo odakle da pocnemo. Trazila je na netu, medjutim nista nije nasla. Jel moze neko da mi da neki konkretan sajt? Neki savet, pomoc...
Da li se nekako moze dobiti viza, a da moze tamo da se radi? Makar i part time radno vreme za pocetak... ili kako da uopste pocnemo?
hvala svima
Ab ovo.
 
Odgovor na temu

papirologija

Član broj: 155789
Poruke: 18
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK02.09.2007. u 23:47 - pre 202 meseci
Mislim da tesko, odnosno nikako ne moze tek tako dobiti vizu sa dozvolom tj mogucnoscu da tamo radi...sa svojim fakultetom...
Ono sto moze je pokusati upisati neku skolu i kao takva mislim da ima neko pravo rada...

Naravno, ovo su samo moja nagadjanja, jer zaista nemam iskustva sa time...prosto logicno razmisljam, cini se da ima jako puno ljudi koji bi zeleli otici ...raditi...+ ono za sta su skolovani...ali to je jako tesko. Treba prvo doci do te Britanije......ne mora da trazi posao u svojoj struci, neka ode na neku foru ..za pocetak neke bebisiterke...lupam...ali tako je otisla moja prijateljica, koja sada npr. posle 7 godina radi na Heathrow air. ...dakle sredila je i papire ...sve...ali za to je bilo potrebno vremeeeeee....
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.09.2007. u 00:11 - pre 202 meseci
Saobracajni inzenjeri su na "Shortage Listi", odnosno fali ih i za njih je olaksana procedura vadjenja radne dozvole.

Vidi da li se struka tvoje sestre uklapa u nesto sa ove liste:
http://www.bia.homeoffice.gov....Shortage_List_23_July_2007.pdf

Dakle, ljudi sa zanimanjima sa te liste ne podlezu "testu trzista rada", odnosno nije neophodno da firma reklamira poziciju sirom EU i da posle objasnjava zasto su odbili sve EU kandidate i primili non EU.

Znaci "sve" sto treba da nadje jeste firmu koja bi je zaposlila. E sad kako se to radi... to bi sami trebali da znate .
 
Odgovor na temu

snowy

Član broj: 101772
Poruke: 31
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.09.2007. u 09:30 - pre 202 meseci
hvala mnogo

a znate li neki sajt firme ili neki sajt gde se trazi posao?
oni sa prve strane nemaju ponude za saob. inzenjere
Ab ovo.
 
Odgovor na temu

whatshername

Član broj: 151054
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.09.2007. u 11:54 - pre 202 meseci
evo mene ponovo kod kuce..

@snowy:

http://uk.dir.yahoo.com/Region...rces/Recruiting_and_Placement/

Ovo ti je lista regrutera iz UK, pa ti je jedino resenje da ides na svaku adresu dok ne nadjes sta te zanima.
Ne znam koliko je iscrpna ova lista vidim da nemaju npr. Monster i Manpower ali mozda ce se naci nesto za tvoju sestru.
Puno srece sa trazenjem posla!

Hvala vam svima na savetima sto se tice greenwich-a.
E sad znam da sam zapela za east london po svaku cenu ali moze li neko mozda da mi kaze nesto o sledecim krajevima grada:
Leyton, Stratford i Mile End.
Sta mogu da ocekujem?
Jasno je meni da ni jedan od njih nije St. John's wood et al. ali mi se nesto ne daju pare za west london kad ce to u mom slucaju podrazumevati i duzi put do posla/skole


 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.09.2007. u 13:57 - pre 202 meseci
ja bih izbegao ta 3 kraja da sam ti. mozda jedino Mile End (ako ti je koledz Queen Mary?). ako vec hoces east london, gledaj da bude malo blize centralnom. Shoreditch, Brick Lane ili Bethnal Green. Aldgate i Whitechapel su vrlo blizu City-ja ako tu radis. Za manje pare mozes da pojuris nesto u Hackney gde nema podzemne (Hackney Central, Hackney Wick, Dalston/Kingsland) - zanimljivi i sareni krajevi, ima dosta zanimljive (arty) populacije ali su i vece sanse da te neko izbode u sred noci :\
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.09.2007. u 14:20 - pre 202 meseci
Stratford je ok, isto ko Mile End, samo je vise kao gradic (tamo ce biti olimpijada, pa se sada gradi sve u shenses).

Shoredich je super, al je skup. Bethnal Green je odmah pored, a dosta jeftiniji (sa razlogom hehe.. prepuno je azijata, council stanova i sve je u kebab fazonu).

Hackney je u nekoliko anketa proglasen sa najgori deo grada za zivot u Londonu. Centralni deo je ok, ali ostalo :S... ne zalazim tamo ako bas ne moram.

Aldgate i Whitechapel su ok, ali uglavnom skupi.
 
Odgovor na temu

snowy

Član broj: 101772
Poruke: 31
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.09.2007. u 22:25 - pre 202 meseci
hvala na pomoci mnogo mnogo mnogo
ako zapne, javljam ;)
Ab ovo.
 
Odgovor na temu

whatshername

Član broj: 151054
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK04.09.2007. u 19:02 - pre 202 meseci
hecky, vindicator,

hvala vam momci! Vidim ja da mi ne gine central/west/northwest london za pocetak, a ove ostale 'potencijalno rizicne' krajeve cu za sad da zaobidjem.. :)
Aldgate, Whitechapel, Shoredich i eventualno Islington bi bili super jer ne bih morala da placam metro.
Videcemo jos, plenty of time.
 
Odgovor na temu

whatshername

Član broj: 151054
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK04.09.2007. u 20:16 - pre 202 meseci
kad smo kod ozloglasenog metroa... gledam vesti pa se cudim, kako to da radnici metroa mogu da strajkuju?? ne mogu ni da zamislim kakav haos je nastao zbog toga..
kako ste vi isli danas na posao?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452894 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.