Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Chicony ergonomic keyboard

elitemadzone.org :: TechZone :: Ergonomija :: Chicony ergonomic keyboard

[ Pregleda: 4213 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Chicony ergonomic keyboard21.06.2006. u 21:29 - pre 216 meseci
http://www.gizmonk.com/

Citat:

Kada provodite u proseku 10+ sati za kompjuterom onda vam je svakako bitna udobnost. Fotelja, monitor, muzika, miš i tastatura su izuzetno bitne stvari pri višesatnim sesijama kucanja.
Na redovnim tastaturama za običnog čoveka nema problema ali pri programiranju ne lezi vraže znakovi interpunkcije se pojavljuju čak česće nego li išta drugo. Besomučno pritiskanje shift + , da bi se dobio navodnik je izluđivalo ne samo mene nego i moj desni zglob koji je već posle sat vremena morao na odmor. Kako interneta ima ko pleve u poslednje vreme i kako i kada nemam sta pametno da radim ja naravno surfujem do iznemoglosti vrlo sam dobro upoznat sa posledicama RSI sindroma (“repetetive strain injuries” ili ti “povrede usled ponovljenih istezanja” u slobodnom prevodu) i koliko one vec decenijama uticu na ljude. Vise o tome na R.S.I. .
I naravno da sam se denuo kupiti sebi neku fensi tastaturu ne bih li možda popravio tu neugodnost. Kako nisam imao neke pare a ni volju da se odvojim od veće sume odlucio sam se za cifru do 20 evrića i počeo da se šećkam po raznim prodavnicama kompjuterske opreme. Predivno je kada vas lepe prodavačice izbuljenih očiju pitaju “Kakva tastatura?” ili kad vam neki vrli momak nudi onu sa iskrivljenim slovima, jeste ona “ergonomska” ali da on zna šta treba da zna ne bi mi to nudio. Posle višečasovnog pretraživanja konacno sam naleteo na neke prave znalce koji su mi pokazali mršavu ponudu od dve tastature jedne koje se ni ne sećam posto sam je odbacio na prvi pogled (očigledno nije bila dovoljno fenseraj ;) ) i moja sada vrlo lepo pažena ljubimica laganog i vrlo self-explanatory imena “Chicony ergonomic keyboard”. Ova lepotica odlicno lezi u rukama i od kupovine (jače od godinu dana) nisam osetio bol u zglobovima usled ne umornog kucanja.
E sad kako ne bi sve bilo baš tako super…
Neko određeno navikavanje je potrebno, npr. strelice su postavljene drugačije u poređenju sa uobicajenim tastaturama i prvih nedelju dana sam imao problema sa posezanjem jednom rukom za tasterima koji se nalaze na drugoj strani i to je otprilike to. Za sve ovo vreme dozivela je nekoliko lakših tuširanja što običnom što mineralnom vodom i podnela je bez problema, broj obroka koje je pojela samnom neću ni pominjati, ni jedan taster se nikad nije zaglavio i imala je samo jednu generalku negde oko marta kada sam odlucio da je počastim za vernu službu.

Da ne bi ovo bilo samo priča nekog ludaka oduševljenog tastaturom evo i tehnickih detalja :)



Chicony® Ergonomic Keyboard

Ergonomic keyboard with soft, tactile keytouch
Split-key 3D ergonomic design to support your hands for comfortable typing
Palm rest offering a comfortable height for wrist & forearms.
7 hot keys for Internet, Email, Search, Volume Up/Down, Mute, Sleep

Standard 104 keys keyboard layout
Microsoft® Windows® 98, Windows® NT, Windows® 2000 Professional, Windows® Me Windows® XP compatible
PS/2 connection.

I za kraj naravno topla preporuka jer za tih 12 eura koje ćete platiti ne možete nista konkretno ni da uradit! Just do it ;)


[Ovu poruku je menjao long_strider dana 22.06.2006. u 15:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Chicony ergonomic keyboard25.10.2006. u 20:14 - pre 212 meseci
Lepo izgleda samo ovaj raspored navigacionih tastera mi se nikako ne dopada, isti je kao na Microsoft Natural tastaturi. Evo i posle tri godine se nisam navikao na njih, em je bez veze raspored em su tasteri sa strelicama premali i redovno se dešava da pritisnem pogrešan taster ili dva u isto vreme. Ideja projektanta je verovatno bila da na taj način smanji širinu tastature. I Enter ne priznajem ako nije bar duplo veći od ovoga. "Prelom" je veći nego kod Natural tastature i to mi se sviđa.

Nego kakva su iskustva sa iskošenim tasterima kod A4Tech tastatura?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ergonomija :: Chicony ergonomic keyboard

[ Pregleda: 4213 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.