Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti

[es] :: C/C++ programiranje :: Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti

[ Pregleda: 1948 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti04.07.2006. u 20:34 - pre 216 meseci
Kako je najbolje pakovati svoje komponente u taj VCL, ActiveX ili na neki drugi način?
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.fsb.hr.



+9 Profil

icon Re: Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti06.07.2006. u 14:37 - pre 216 meseci
Sve ovisi o tome gdje kaniš korisiti te komponente. Ako je riječ samo o Borland okruženju onda ti i ne treba ActiveX i COM. Tad sve staviš u običan borlandov paket i nakon compiliranja dobiješ mislim BPL biblioteku. To ti je zapravo isto kao i DLL, ali i različito u neku ruku (pogledaj u helpu).

ActiveX i COM ja osobno ne preferiram jer moraš prethodno obaviti registraciju u gostujućem OS-u. Jedina prednost je ako ti to treba i u drugim programskim jezicima. Nadam se da sam pomogao..
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti08.07.2006. u 12:24 - pre 216 meseci
Jesi pomogao si. Ja baš to želim, da napravim kontrolu koju mogu posle koristiti iz različitih jezika. Znači za mene je pravo rešenje ActivX?
Da li ActivX može da se koristi na linoksu? Tj da li tako napravljena kontrola može da radi na tom sistemu u njegovim programskim alatima.
Za tu registraciju znam, tj. ne možeš da napraviš program bez instalacije. Kako se instaliraju (registruju)ActivX komponente, znam da nešto ide iz run menija. Znači zanima me šta se tu kuca i kako sve to može da se napravi iz programa tj. setup aplikacije koja treba da instalira moju aplikaciju.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.fibertel.com.ar.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti08.07.2006. u 13:19 - pre 216 meseci
Citat:
lord Vader:
Da li ActivX može da se koristi na linoksu? Tj da li tako napravljena kontrola može da radi na tom sistemu u njegovim programskim alatima.


Ne.

Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.vtszg.hr.



+9 Profil

icon Re: Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti10.07.2006. u 12:15 - pre 216 meseci
Linox? Valjda misliš na Linux? Ako je riječ o Linuxu ne možeš koristiti ActiveX i COM jer su to specifične Windows tehnologije.

Registriranje komponenti se radi uglavnom pomoću programa REGSVR32.EXE. Ako je ActiveX uspješno registriran onda ti se javi poruka da je to dobro napravljeno. Ako pri instalaciji svog programa želiš odmah instalirati i ActiveX komponente koje tvoj program koristi možeš koristiti

regsvr32 -s

kao "silent" registracija tj. da ti se ne prikazuju nikakve poruke o tome da li je uspješno instalirana komponenta ili ne. Ovo je zgodno ako se registrira više dll i ocx datoteka.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Šta su to VCL komponente i kako ih napraviti

[ Pregleda: 1948 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.