Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Takse na vatreno oruzje !

elitemadzone.org :: MadZone :: Takse na vatreno oruzje !

[ Pregleda: 3498 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Takse na vatreno oruzje !05.07.2006. u 14:42 - pre 216 meseci
Ima li jos neki vlasnik "vaternog oruzja" ovde koji je prinudjen da placa onu Seseljevu taksu (koju nova Demokratska vlast, avaj, nije ukinula) na posedovanje vatrenog oruzja iliti pistolja odn. lovacke puske?

Naime, deda mi je ostavio svoj pistolj (pistolj je star vise od 70 godina!!!), preveo sam ga na sebe, i sada moram na to sto imam taj "luksuz" da placam 1700 dinara godisnje!?

Pri tome sam morao da platim i 2700 dinara molbu za nabavku, pa onda kada su mi to odobrili onda sam isao na kurs za obuku u rukovanju vatrenim oruzjem i polagao ispit za to (+4000 dinara), pa sam onda platio jos jednom taksu od 2700 dinara za izdavanje oruznog lista na moje ime. (Kidaju sa tim taksama, onako bas fino)

Znaci preko 100 Eura samo u taksama i sl. da bi legalno posedovao oruzje, plus 1700 dinara da bi ga i dalje legalno posedovao svake sledece godine... pri cemu to oruzje mogu da drzim samo u kuci (ili eventualno da ga u rasklopljenom stanju transportujem do streljane i nazad). Ni govora da se to oruzje sme poneti recimo kada krenes negde u prirodu (planina i sl.) (ok, razumem za javna mesta, kafici i tome slicno - na tim mestima zaista nije mesto oruzju, niti me takve stvari interesuju - ali za neki odlazak u prirodu - to mi nije jasno zasto je to zabranjeno).

I sto sam onda isao na kurs bezbednog koristenja oruzja i ucio delove zakona koji se na to odnose, i polagao taj ispit - ako mi to u zivotu ne treba: pistolj stoji u zakljucanoj kutiji u ormanu, i skuplja prasinu... i drzavi 1700 dinara svake godine.

Na ime cega se placa tih 1700 dinara? Sta se dobija za uzvrat? Zadovoljstvo sto te vlastita drzava pljacka?

A kriminalaca sa oruzjem koliko god hoces, njih niko ne dira... niti, nedaj boze pita da li je legalno, niti nedaj boze da placaju taksu na nosenje. Ali to su ionako kriminalci, njima je sve dovoljeno, zakon ionako vazi za nas, "male miseve". A drzavu boli uvo. Samo daj, daj, daj... pare!


Ispada da su legalni vlasnici oruzja najobicnije OVCE koje treba SISATI.


U potpisu,

Velika ovca




[Ovu poruku je menjao zorpetus dana 05.07.2006. u 17:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zorpetus dana 05.07.2006. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Takse na vatreno oruzje !05.07.2006. u 21:34 - pre 216 meseci
Kazes da je pistolj (ne revolver?) i da je stariji od 70 godina? Ajd ti malo izvadi taj oruzani list i vidi sta tamo pise, zaista me interesuje koliko je to staro, koja je marka i model.

Ako ti nije tesko posalji mi na pp.

Vazi?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.dial.b92.net.



+3 Profil

icon Re: Takse na vatreno oruzje !05.07.2006. u 22:40 - pre 216 meseci

Citat:
MAREN: Kazes da je pistolj (ne revolver?) i da je stariji od 70 godina? Ajd ti malo izvadi taj oruzani list i vidi sta tamo pise, zaista me interesuje koliko je to staro, koja je marka i model.

Ako ti nije tesko posalji mi na pp.

Vazi?


Nikakav problem da ti to i ovde napisem: Browning FN10/22. Koliko videh na webu, to je modifikacija Browninga FN10 iz 1922 godine.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Takse na vatreno oruzje !06.07.2006. u 00:08 - pre 216 meseci
Samo mi jos napisi iz koje je godine.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Takse na vatreno oruzje !06.07.2006. u 16:37 - pre 216 meseci

Deda kaze da je iz (oko) 1930 - tako je njemu rekao njegov otac (moj pradeda, koga ja ne pamtim) koji mu ga je poklonio.

Na samom oruzju naravno da nema godine proizvodnje, a nema sanse da se od samog Browninga nesto sazna vise. No, da ne sirimo temu, pitanje je bilo - zasto sam prolazio sve te peripetije i zasto sada drzavi moram da placam godisnje harac za to
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Takse na vatreno oruzje !

[ Pregleda: 3498 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.