Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9570 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...26.07.2006. u 17:14 - pre 216 meseci
Samo jednom u zivotu nisam imao canona!!! Samo canon i samo canon i samo canon!!!
Znaci drugi su do skoro muzli koze i proizvodili kao digitalne aparate.
Ovde mnogi truju neiskusne ljude.
Cak i najeftiniji model canona nece biti greska u izboru.
Jednostavno nema lazi nema prevare!
CANON JE SAMO JEDAN!!!
POZDRAV!!!
BIXER
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
212.200.117.*



+5 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...26.07.2006. u 18:39 - pre 216 meseci
@MagicScorpion
Nije to fudbal pa da navijamo za nekog :)
I ja imam canon, ali pogledaj review od juce na dpreview kako fuji F30 shisha najboljeg Canon SD 700 IS (Ixus 800 IS) u toj klasi za sve pare:
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf30/page12.asp
Preporucio bih svima da procitaju ceo review;
http://www.dpreview.com/reviews/FujifilmF30/

Citiram:
"the F30 has a similar level of noise (and detail) at ISO 800 to the SD 700 IS at ISO 200. Very, very impressive."

"Compared to the F10 the F30 would appear to have a good two stop advantage at ISO 200-800, compared to the best you can get from a conventional CCD (the Canon SD 700 IS) it is nothing short of astounding."

"at ISO 200-800 the F30 actually preserves more detail than the Canon"


[Ovu poruku je menjao florenciu dana 26.07.2006. u 19:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...26.07.2006. u 19:19 - pre 216 meseci
Jedan sam od prvih u Srbiji koji je probao F10 svojevremeno i odgovorno tvrdim da su F10 i F30 najbolji dzepni aparati na trzistu i da ja pitanje kada ce ih aparati sa klasicnim CCD senzorom dostici... Jedina stvar koja mi se kod F30 ne dopada je objektiv. Mnogo bih voleo aparat velicine F30 ali sa fiksnim objektivom od 40mm f2 (sto je babi milo...)... Ili sa nekim 28-105 rasponom (lako izvodljivo, moguce, postoji kod konkurencije)...
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...26.07.2006. u 20:40 - pre 216 meseci
F30 rastura stvarno...
Odlican aparat, svaka cast za senzor, Fuji.
Videste li ono vs. D50?
jawdropper! (znam da se moze izvuci vise iz d50, ali opet je ono fascinirajuce za f30).
Jedino je steta sto nema malo jaci blic pa da bude ultimate badass bitch za slikanje unutra, i sto nije malo siri ugao, ali je i ovako dobar.
I dopdao mi se vise dizajn od F10.

[Ovu poruku je menjao Foto-man dana 26.07.2006. u 22:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...26.07.2006. u 22:46 - pre 216 meseci
Meni se snilo da Fuji tu još ubaci stabilizaciju slike i neki npr. 28-125/1.8-2.4 objektiv.
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...26.07.2006. u 23:20 - pre 216 meseci
da je fuji u S6500 (baby S9500) koji vec ima onaj genijalan F30 senzor stavio i stabilizaciju, + 28-300mm to bi bilo CUDO!!
I ovako ce sa tim senzorom biti za mracne uslove pogodniji nego vec u toj oblasti solidan s9500.
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 12:24 - pre 216 meseci
Vazno je da na linku ima reklama za Fuji, sve je to banda!!!
One fotke od canona su totalno upropastene i onda napravili komparaciju!
Svaka vam cast sto se primate na laz i prevaru.
Canon je brand i to prejak!
A smrdljivi Fuji je taj koji pokusava da se probije uz razne malverzacije.
Necu reci da je los daleko od toga, ali canonu moze samo da sisa koznu frulu.
I nek tamo stave prave slike od canona!!!
BIXER
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 14:23 - pre 216 meseci
Citat:
MagicScorpion: Vazno je da na linku ima reklama za Fuji, sve je to banda!!!
One fotke od canona su totalno upropastene i onda napravili komparaciju!
Svaka vam cast sto se primate na laz i prevaru.
Canon je brand i to prejak!
A smrdljivi Fuji je taj koji pokusava da se probije uz razne malverzacije.
Necu reci da je los daleko od toga, ali canonu moze samo da sisa koznu frulu.
I nek tamo stave prave slike od canona!!!

. Kakav lik! NEVEROVATNO!

 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
212.200.117.*



+5 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 14:36 - pre 216 meseci
Citat:
MagicScorpion
I nek tamo stave prave slike od canona!!!


Pa posalji im ti, jer izgleda slabo se razumeju u te stvari

Citat:
MagicScorpion:
sve je to banda!!!

Da znas da si u pravu i ja sam u to sumnjao, hoce da uniste canon, i to na prljav nacin.

Citat:
MagicScorpion:
Ovde mnogi truju neiskusne ljude.


Sva sreca sto postoje i tako iskusni kao ti.

[Ovu poruku je menjao florenciu dana 27.07.2006. u 15:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 14:38 - pre 216 meseci
Lele...
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 14:47 - pre 216 meseci
Pa pogledaj na cega lice kao canonove slike sto si ih tamo postavili, katastrofa.
Kao da su slikane sa aparatom iz 2002 godine. Te bolesne statistike necu ni da gledam.
A koliko sam se iznervirao sad cu namerno da kupim Fuji, da ga uporedim licno sa mojim Canonom i izlupam cekicem.
BIXER
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.3dnet.co.yu.



+1353 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 14:55 - pre 216 meseci
Nego, a koji ti to cenjeni Canon imas? :)
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
212.200.117.*



+5 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 15:06 - pre 216 meseci
Citat:
MagicScorpion: Pa pogledaj na cega lice kao canonove slike sto si ih tamo postavili, katastrofa.
......da ga uporedim licno sa mojim Canonom i izlupam cekicem.

Ma to 100% prevaranti su ubacili slike od nekog mobilnog telefona pa sad kao canonove. Ja te skroz razumem, danas sam isto slikao kera u dvoriste canonom i slike su boli glava a ne kao kod one bande na dpreview.com
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 15:13 - pre 216 meseci
Šalu na stranu, da li ima veze to što se ekspozicija drastično razlikuje (1/138 Fuji naspram 1/636 Canon)? Normalno je očekivati da za 5-6 puta dužu ekspoziciju dobijemo dosta manje šuma. Mislim, bez obzira što je u pitanju ista "osetljivost", valjda bi fer komparacija bila tek sa istim/sličnim dužinama ekspozicije?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.3dnet.co.yu.



+1353 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 16:09 - pre 216 meseci
Tačno.

Preteruje se sa hvaljenjem Fuji-jevih senzora po pitanju šuma, jer kao sto sam još ranije u uporednom testu FZ 30 vs. S 9500 rekao, Fuji "krade" svetlo tako što označava višu ISO vrednost od stvarne.

To je jeftina prevara čime maskiraju da je senzor usvari manje osetljiv nego sto bi trebalo da bude. Drugim recima, odnos signal-šum je slabiji, a ukupna količina šuma je zapravo prilično veća nego što je Fuji predstavlja. Nasuprot tome, Canon kao da ide sebi na štetu tako što setuje osetljivost svojih modela na manju nego što jeste, čime se kod manje upućenih stiče utisak da imaju više šuma nego što je to ustvari.

Kontrast između ta dva načina obeležavanja je u ovom primeru baš drastičan.

Čudi me zašto gospoda sa dpreview (to nije prvi propust koji sam im primetio) ne kažu da je ovde Fuji apsorbovao 3 puta (!) (tačnije, čak i nešto više) svetla od Canona, tako da je njegova prednost daleko manja od dve blende kako je napisano, nego približno oko pola blende.

Izostanak ovog objašnjenja smatram velikim propustom u ovom testu.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 16:13 - pre 216 meseci
Aloooo... Gospoda sa DPreview su lepo napisala:

Citat:
Note: Due to our standard lighting setup being too bright for the F30's higher ISO settings all the F30 comparison shots were taken with an ND4 filter over the light source (2 stops less light).

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.3dnet.co.yu.



+1353 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 16:21 - pre 216 meseci
He, he nisam citao detaljno, ali ostavicu ovu moju poruku, da narod uzme u obzir te parametre kod citanja testova.

Dakle, rekli su to sto nisam bio video, ali prilikom gledanja slika i uporedjivanja nivoa suma imajte u vidu TACNU kolicinu svetla koji je neki aparat na odredjenoj ISO poziciji apsorbovao, pa tek onda donosite utisak o nivou suma.

Nepreciznosti u tim oznacavanjima zasigurno postoje, vidjao sam ih, ali ovde su se ipak ogradili zbog toga sto je ukupna ekspozicija toliko razlicita.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 16:28 - pre 216 meseci
A zašto, kad mu je već bilo previše svetla, nisu skraćivali ekspoziciju, nego su stavljali filter?

Mislim, ono što je zaista bitno i zašta bi ovi testovi trebalo da služe, je kako se dva različita aparata ponašaju u istim uslovima (osvetljenje, ekspozicija i blenda), a ne kakve slike daju za iste ISO vrednosti (koje su kod digitalnih senzora, za razliku od običnog filma, potpuno veštački pojmovi).
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
212.200.117.*



+5 Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 16:35 - pre 216 meseci
@jablan
Expozicija ne bi trebalo da utice na kolicinu suma, glavni krivac za sum je ISO vrednost, probaj sa bilo kojim aparatom i videces.
Ta prica da Fuji laze sa ISO vrednostima nije uopste tacna, citao sam na mnogim mestima na netu gde su ljudi testirali bas to, i svi su na kraju dosli do istog zakljucka.
Ali kao sto je i Abdee rekao cak i na gorepomenutom testu su morali da smanje osvetljenje da bi mogli da ga porede sa canonom, to znaci da je Fujiev senzor veoma osetljiv i dobar.
I nije samo dpreview koji hvali F30 vec i ostali, recimo Jeff sa dcresource kaze:
"It's not very often where I really become fond of a camera that I review. Usually this happens with expensive digital SLRs that I can only dream about. This time around, I fell in love with a compact camera -- the Fuji FinePix F30."
http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f30-review/

Ali da ne zaboravimo da taj F30 ima jos par veoma vaznih prednosti kao baterija koja sa jednim punjenjem moze da izdrzi 580 slika (tesko da neki drugi model to moze), kvalitetan LCD koji ima veliku rezoluciju sa anti-glare filterom i novi "intelligent flash system".




[Ovu poruku je menjao florenciu dana 27.07.2006. u 18:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...27.07.2006. u 16:57 - pre 216 meseci
I ono gore nisu reklame za fuji, nego samo istaknuti review-i popultanih aprata, a tu nije samo fuji, nego i panasonic, sony, canon i drugi modeli.
Da li oni to rade da reklamiraju svoje testove ili ima tu malo i "podrske sa strane" ne znam, mada mi je ono prvo malo logicnije jer su tu drzali i modele koji nisu ocenjeni sa highly recomended i recomended.

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon malo kasni sa inovacijama i pocinje da zaostaje ...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9570 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.