Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobracajni-otici ili ostati?

[es] :: Vodič za učenje :: Saobracajni-otici ili ostati?

[ Pregleda: 2132 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikiblack
mixboy84
Beograd(okolina)

Član broj: 62984
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon Saobracajni-otici ili ostati?24.07.2006. u 12:06 - pre 216 meseci
Pozdrav svima na forumu!
Trenutno sam na Saobracajnom fakultetu,smer telekomunukacije,druga godina,sa velikom verovatnocom da obnovim istu(fale mi matematika 2 i statistika gde je najmanja prolaznost za uslov,a vec sam obnavljao prvu),pa bih eventualno hteo da se prebacim na neku visu skolu ili fakultet;iskreno mrzi me da po drugi put slusam neke debilne predmete i polazem iste po ko zna koji put.Razmisljao sam o Masincu,Visoj masinskoj ili Visoj zeleznickoj(ortak mi kaze da je laka),pa me zanima da li bi mi neko dao neki savet u vezi ovoga,ako ima iskustva sa navedenim.

pocetnik koji hoce jos da nauci
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Saobracajni-otici ili ostati?08.08.2006. u 20:54 - pre 215 meseci
Evo ovako, moja žena upravo završava baš tvoj smer, telekomunikacije, na saobraćajnom, ima još jedan ispit i diplomski. Kad sam video tvoj post, sažalio sam se :)) , i odlučio da ti odgovorim i kažem šta ona misli sada o svemu tome. Prvo čekaju te još mnogi i mnogi jako teški ispiti, ako si već obnovio prvu pa sad i drugu godinu, računaj da ćeš verovatno još nekoliko puta obnavljati. Ona je sve dala u roku bez obnovljene godine i ovo joj je sada 6. godina studiranja. Drugo, aj baš i ako završiš, pogledaj oglase za posao, i vidi koliko se pominje saobraćajni i biće ti sve jasno. Skoro je bio neki sajam zaposlenja, otišli oni tamo, i sad ima raznih štandova, gde se mogu prijaviti za posao oni koji su završili ovaj ili onaj faks. Za saobraćajni nije niko ni znao da postoji smer telekomunikacije. Telekom je u principu firma gde bi oni koji završe taj smer trebalo da idu, ali tamo se ulazi samo sa debelom vezom i nikako drugačije. Treće, ona bi, kad bi sad birala, išla na fon, i to ti je njena preporuka, ako je moguće prebaciti se, proveri da li može bez prijemnog. U svakom slučaju, mnogo truda i muke, a posle...
Eto to su neka iskustva, ako te još nešto zanima pitaj
Pozdravljamo te
 
Odgovor na temu

Roten
Wienna

Član broj: 105550
Poruke: 1
*.16.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Saobracajni-otici ili ostati?16.08.2006. u 11:23 - pre 215 meseci
Moj odgovor je: ostati i promeniti smer! Mislim da sada kada je prof. Tarle prodekan to i nece biti tako tesko. Ja sam zavrsila logistiku. Predlazem ti da se prebacis na logistiku ili drumski. Neko ja na ovim forumima pomenuo bubanje na logistici, cime se ja ne bih slozila. Mozda ima malo vise da se uci, ali ako pocnes malo i da kontas nije tako tesko. Uglavnom se oni najtezi strucni predmeti oslanjaju na teoriju verovatnoce i operaciona istrazivanja. To jeste moderan smer, a sve sto je moderno izadje iz mode. Trenutno zivim u Austriji i ima posla u struci. Upravljanje lancima snabdevanja (svim lancima prodavnica), kargo terminali na aerodromima, u lukama i u zeleznickim terminalima zasnivaju se na onome sto smo mi ucili. Sve sto se desava ovde jeste u nekoj inicijalnoj fazi i bice posla. Isto vazi i za Beograd, koji kaska par godina u odnosu na Evropu. Moje kolege koji su diplomirali rade u logistici Maxi prodavnica, u raznim spedicijama...Razmisli i o drumskom smeru, isto je dobra sansa da se zaposlis. Oni imaju dosta grafickih radova, crtanja, proracuna...Cak je i vazdusni zanimljiv, no sam odluci.
Rote N
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Saobracajni-otici ili ostati?

[ Pregleda: 2132 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.