Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Houselom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa Houselom

[ Pregleda: 4346 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivcha_ni
Nis

Član broj: 102826
Poruke: 2
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Problem sa Houselom27.07.2006. u 08:55 - pre 215 meseci
Evo ovako,imam Housel 12HF i problem je u sledecem.Kada je ukljucim stalno se cuje neko fijukanje u utrasnjoj jedinici a pri tom da skoro i ne hladi,i nakon 20-tak min.kompresor se zaustavi,dok spoljni ventilator i dalje nastavlja da se okrece,i potrebno je oko 2-3 sata da bi se kompresor ponovo startovao...i tako sve u krug,da li je nedostatak freona ili sta vec?
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Problem sa Houselom27.07.2006. u 18:28 - pre 215 meseci
Koliko mi je poznato, jedini pokretni deo u unutrašnoj jedinici je ventilator (krilca ne računam) i možda on pravi neprijatni zvuk (ili eventualno neki elektronski deo). Prašina ili nešto slično, možda....

U svakom slučaju, zovi majstore (reklamiraj, ako je još u garanciji), jer klima ne bi smela tako da se ponaša. Kompresor se uključuje i isključuje pri hlađenju (kod moje klime) na svakih 5-6 minuta...

Moguće je da je stvarno nedostatak freona ili da je kompresor oslabio (crkao?)...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Problem sa Houselom27.07.2006. u 20:11 - pre 215 meseci
Fijukanje? Nesto mi mirise na slab pritisak u sistemu, ili zbog nedostatka freona ili zbog crklog kompresora...(fijuce gas kada se startuje klima, ali kad sistem normalno radi to je sistanje od par sekundi i to je to...)
 
Odgovor na temu

ivcha_ni
Nis

Član broj: 102826
Poruke: 2
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Houselom29.07.2006. u 11:38 - pre 215 meseci
Klima je stara 2 god.u pocetku je sve bilo ok.ali od pre nekog vremena je sve to pocelo,sumnjam da je iscureo freon,ali nista dok ne pozovem majstora...za(SASA_NS)nije unutrasnji vetilator...mislim da zbog nekog razloga kompresor gasi neka njegova zastita,prilicno se greje ta strana spoljne jedinice iznad kompresora.za(COSMO_IM)da kad sam je kupio culo se fijukanje ali to je trajalo oko 1min...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa Houselom

[ Pregleda: 4346 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.