Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Syd Barrett je umro...

elitemadzone.org :: MadZone :: Syd Barrett je umro...

[ Pregleda: 6953 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Syd Barrett je umro...27.07.2006. u 19:36 - pre 215 meseci
Syd Barrett je umro pre dvadeset dana a niko da kaze ni rec... SRAMOTA! A i ja sam tek sad saznao...
:-(
RIP

Roger Keith "Syd" Barrett (January 6, 1946 – July 7, 2006)

[Ovu poruku je menjao Vole Domu dana 27.07.2006. u 21:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...27.07.2006. u 22:24 - pre 215 meseci
Ja ga uredno sahranih ovde na ES pre mesec dana, greškom. Ispade da sam mu naslutio... mada, on je odavno bio mrtav, samo mu to niko nije bio rekao... mučenik.

Svejedno, Bog mu dao rajsko naselje... iako je Pink Floyd TEK posle njegovog povlačenja krenuo da pravi MUZIKU.

Pozdrav!

P.S. Rogera Watersa neću da spominjem, nedajBože da i njemu naslutim... a ova tri preostala 'alapljivca posle "The Wall" i ne fermam previše.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...28.07.2006. u 06:42 - pre 215 meseci
Stefane, potpis ti je skandalozan!
Ajd' sad ovako, Pink Floyd je blah blah... dosta je i potrajao kakvi su :)
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.do.pttrs.net.



Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...28.07.2006. u 14:29 - pre 215 meseci
Citat:
tosa: Stefane, potpis ti je skandalozan!
Ajd' sad ovako, Pink Floyd je blah blah... dosta je i potrajao kakvi su :)


Slazem se!
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...01.08.2006. u 02:33 - pre 214 meseci
Stefane,potpis ti nije skandalozan,naprotiv...Eto, bas mi je drago da neko(osim Dimitrija Vojnova-je l' i on bese nesto blasfemicno rekao o najboljem bendu univerzuma? i Tirnanica;-)))kaze nekoliko tacnih stvari o tom bendu.Inace, meni se mnogo vise svidjalo Milanovo gitarisanje od klavijatura...
Citat:
ton_majstor: Ja ga uredno sahranih oiako je Pink Floyd TEK posle njegovog povlačenja krenuo da pravi MUZIKU.


Hm,pa i nisam bas siguran.Iskreno receno,ta (dva je l' bese)albuma sa njim skoro pa da su im i najzanimljiviji u karijeri...Imao je Syd sjajnih trenutaka na The Madcap Laughs...Yes i am thiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinking yes i am...
Eh...laka mu crna zemlja...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...01.08.2006. u 15:04 - pre 214 meseci
O ukusima se ne raspravlja, a Milan i Margita nisu ovde issue!

Ni o kome ovde nemojte (a i nećete) pljuvati tek da se održi "tekuća" rasprava, a potpisi su individualna stvar!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

formeye
Član broj: 5188
Poruke: 388
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...01.08.2006. u 15:30 - pre 214 meseci
Citat:
ton_majstor: ... mada, on je odavno bio mrtav, samo mu to niko nije bio rekao... mučenik. :(
Svejedno, Bog mu dao rajsko naselje... iako je Pink Floyd TEK posle njegovog povlačenja krenuo da pravi MUZIKU.

Mislim da je i on to znao. Moram da priznam da je dobro sto je za javnost on odavno mrtav... da nije, Pink Floyd ne bi bio jedan od najboljih, ako ne i najbolji bend svih vremena...

Citat:

P.S. Rogera Watersa neću da spominjem, nedajBože da i njemu naslutim... a ova tri preostala 'alapljivca posle "The Wall" i ne fermam previše. :D

Sa ovim ne mogu da se slozim. Waters jeste bio odlican, ali je i bez njega Gilmor napravio sjajan album - The Division Bell. A Watersovi pokusaji soliranja su, pored ostalog, stvorili "In the falsh" :)
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...01.08.2006. u 19:36 - pre 214 meseci
Citat:
ton_majstor: O ukusima se ne raspravlja, a Milan i Margita nisu ovde issue!

Ni o kome ovde nemojte (a i nećete) pljuvati tek da se održi "tekuća" rasprava, a potpisi su individualna stvar!

Pozdrav!


Tako je ton_majstore.O ukusima se ne raspravlja,o ukusima se svadja...;-)a tvoje tvrdjenje da su Floydi poceli da prave muziku posle Barrettovog odlaska zantno doprinosi takvoj(raspravljackoj)atmosferi....
A kakvo to pljuvanje spominjes?Ko je pljuvao po cemu(kome)?
A i (da li mi se cini?)zasto si se tako uzbudio glede ovih par poruka?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...02.08.2006. u 09:23 - pre 214 meseci
A KOGA SAM JA TO OVDE EXPLICITNO APOSTROFIRAO, MOLIM TE?

Pljuvanje je navedeno kao "jamb u najavi", znači kao pretnja-upozorenje da ne pljujete ni po mrtvima, a ni po živima! EKV u potpisu je stvar tog korisnika, i nije za raspravu. Ako to iznese i online, onda raspravljajte, u granicama ukusa.

Sid (Rodžer) Beret je bio na prva dva albuma i nešto singlica. Svi kasniji SVETSKI uspesi su bez njega. Mada, čovek je ipak proživeo posle toga 35 godina sa familijom vodeći tih i miran život lečenog šizofreničara.

http://en.wikipedia.org/wiki/P...ett-led_era:_1965.E2.80.931968

Znao sam i pokojnog Milana i pokojnu Magi, ne zaslužuju ničije ma i ovolicko nepoštovanje. Toliko o EKV.

Ja se možda i "uzbudim", ali pošto imam ovo zvanje koje imam, neću dopustiti nikakve eksperimente "In Vivo" u temama i forumima koje moderišem.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...02.08.2006. u 11:00 - pre 214 meseci
Prvo-to sto je neko mrtav ne cini ga nista boljim(?ovo je relativno)ili gorim...i ne razumem zasto ne bi moglo da se raspravlja o radu jednog benda.To sto si ih ti znao ne cini njihov rad nista manje podloznim kritici...Cim si javna licnost i bavis se javnim poslom...itd...

I drugo, je..e se meni za SVETSKE uspehe Pink Floyda...meni se vise dopada Barrettov Madcap Laughs...nego bilo koji album Floyda koji sam poslusao...(osim mozda 'Wish you were here')...

Pozdrav

 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



+132 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...02.08.2006. u 22:36 - pre 214 meseci
Da kazem fanovima Pink Floyda koji mozda ne znaju, postoji nesto kao film-koncert "Live at Pompei" . To je tako *ebeno dobro uradjeno, sve komplet.I da naravno ima da se nadje u Divx formatu, original je DVD.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...05.08.2006. u 13:13 - pre 214 meseci
Dakle ovako... ton_majstor vam je sve lepo objasnio:
1. Ova tema je o Syd Barrettu i PinkFloydu (a ne o EKVu, mom muzickom ukusu, nepostovanju kultnog benda, itd...)
2. Moj potpis je licna stvar.

Posto vidim da je vec izazvalo suvise reakcija promenio sam potpis.... a sad vas molim da vise ne komentarisete na tu temu.

--------------------------------------------------------------------------------
Sto se tice floyda i barretta meni su podjednako dragi albumi sa i bez njega... a recimo ummagumma iako je bez njega ima veoma slican zvuk kao i ova 2 pre. Ja to posmatram skoro kao dva odvojena benda koja slusam u razlicitim trenucima.
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
213.244.197.*



+51 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...19.08.2006. u 23:59 - pre 214 meseci
Citat:
maliradojca: Da kazem fanovima Pink Floyda koji mozda ne znaju, postoji nesto kao film-koncert "Live at Pompei" . To je tako *ebeno dobro uradjeno, sve komplet.I da naravno ima da se nadje u Divx formatu, original je DVD.


Teško da neki fan Pink Floyd-a ne zna za Pompeje...
BTW. David Gilmour je skoro izdao On An Island solo album.
I da, preferiram Gilmour-a i ostalu dvojicu više od Waters-a...
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Syd Barrett je umro...20.08.2006. u 01:24 - pre 214 meseci
Citat:
abyss: BTW. David Gilmour je skoro izdao On An Island solo album.
I da, preferiram Gilmour-a i ostalu dvojicu više od Waters-a...

I ja sam Gilmourov fan, ali album On An Island je toliko jadan i prazan da nemam reci. Jedina interesantna stvar je to sto se kao gosti pojavljuju David Crosby i Graham Nash.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Syd Barrett je umro...

[ Pregleda: 6953 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.