Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop preko Surcina?

elitemadzone.org :: MadZone :: Laptop preko Surcina?

[ Pregleda: 5140 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Laptop preko Surcina?30.07.2006. u 13:36 - pre 215 meseci
Vracam se uskoro iz inostranstva sa novim laptopom preko Surcina.
Da li laptop spada u licni prtljag, tj. da li bez problema mogu da prodjem preko zelene linije ili ce me cika carinik zaustaviti kad vidi sta nosim na skeneru?
Kakva su vasa iskustva?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?30.07.2006. u 14:09 - pre 215 meseci
koliko ja znam jedan laptop spada u licni prtljag, neka me neko ispravi ako gresim.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?30.07.2006. u 14:28 - pre 215 meseci
U Srbiji laptop spada u lični prtljag na svim graničnim prelazima osim na Surčinu. Ja granicu prelazim najmanje jednom nedeljno, i nikada nisam sa laptopom imao probleme osi na Surčinu. Dva puta su me zaustavljali carinici dok sam išao kroz zeleni prolaz, i prvi put su me cimali kad sam rekao da nosim laptop, u fazonu "ohoho evo nama mušterije", pa natezanje sa šeficom, i na kraju sam morao da ga upalim da bi oni videli kako je laptop korišćen... I naravno lekcija posle toga kako laptop treba da prijavim na izlasku itd.

Drugi put sam se vraćao iz Hong Konga, i isto me izdvoje na carini i kao odakle idem, kad su čuli odmah kez od uveta do uveta, kao evo ga švercer... I da otvorim torbu, laptop unutra... Poučen iskustvom od prethodne kontrole uz laptop nosim kopiju računa, fiskalnog računa i garantnog lista iz firme gde je kupljen, i carinik mi traži prijavu, ja kažem nemam.. I počinje klasična priča, a ne može to tako, mora carinjenje trebali ste da prijavite bla bla... Ja njemu reko imam sve račune, i dam mu ono i on gleda ono, i popizdeo jer je ostao bez mušterije, i meni onako ljutito - "a što niste prijavili laptop na izlasku", reko ovako mi lakše, cimanje mi je da prijavljujem... I ništa vratio mi papire i kao sve ok...

Tako da moj ti je savet, ako ideš preko surčina nemoj uopšte ni da spominješ laptop ako te pitaju, a ako ga nađu i krenu da zakeraju, reci samo da ga ti nosiš uvek sa sobom, i da se to nigde ne prijavljuje već spada pod lični prtljag.. Natezaće se sa tobom, moraće da zovu šefa radi konsultacije, pa će onda šef da se nateže sa tobom, ali će te na kraju pustiti...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.static.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?30.07.2006. u 15:01 - pre 215 meseci
Da ne otvaram novu temu, da li ste imali problema oko prenosenja kamere i digitalnog fotoaparata preko Surcina? Naravno mislim ako ih ne prijavim na izlasku
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?30.07.2006. u 19:12 - pre 215 meseci
Do sada sam samo jednom leteo sa Surčina i nisam imao problema...

Leteo sam za Kopenhagen i rekao cariniku da nosim laptop, digitalni fotoaparat i kameru (znao sam za taj štos sa prijavljivanjem i nisam hteo da rizikujem da me neko gnjavi). Popunio sam obrazac na A4 formatu, carinik mi je udario pečat na to i potpisao se, te rekao da čuvam papir za povratak.

No, po povratku mi nije ni trebao, jer me niko ništa nije pitao...

U Kopenhagenu takođe niko nije obraćao pažnju, ni u dolasku, ni u povratku (iako je sve prolazilo kroz skener)...

Napominjem da sam sve to nosio kao ručni prtljag, dakle uneo sam u kabinu aviona...
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
213.244.208.*



+15 Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?31.07.2006. u 01:01 - pre 215 meseci
Digitalac+laptop oko deset puta preko surčina bez imalo problema
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?31.07.2006. u 10:03 - pre 215 meseci
Citat:
Stefano: Da ne otvaram novu temu, da li ste imali problema oko prenosenja kamere i digitalnog fotoaparata preko Surcina? Naravno mislim ako ih ne prijavim na izlasku


Mene su prošle godine zezali zbog digitalca iako sam pre toga više puta najnormalnije ulazio i izlazio iz zemlje sa njim. E sad, fora je što sam se ja tada odmah krenuo na crveni prolaz, jer sam nosio laptop i server iz USA za firmu, koje sam imao nameru da prijavim i uredno platim carinu. Onda su krenuli da mi sve pretresaju pa su videli fotoapart, kao i neku staru kameru koju je prijateljica iz USA slala nekom ovde preko mene. Onda su krenuli sa onim pričama kako sve preko 100 Evra mora da se prijavi, iako su mi više puta pre toga na izlazu iz zemlje rekli da fotoapart nema potrebe da prijavljujem. Valjda im je fora da na ovaj način tvrde pazar, iako su posle dužeg ubeđivanja, pristali da platim carinu (samo) za server i latpop.

Moj savet je da ako već nisi prijavio digitalac/kameru kada si izlazio iz zemlje, pravi se lud kada se budeš vraćao. Mislim da u te u 90% slučajeva neće proveravati, sem ako ne nosiš gomilu drugih stvari.
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?31.07.2006. u 18:29 - pre 215 meseci
Uh, koliko vidim svi ste imali pozitivna iskustva. Jel ima nekog sa negativnim?
Cisto jos malo da se konsultujem pre nego sto predjem granu.
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
195.252.78.*



Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?31.07.2006. u 19:42 - pre 215 meseci
Dobro da si se najavio :D
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?31.07.2006. u 21:52 - pre 215 meseci
Covece ma nemas frke, ponesi kolko mozes elektronike.
Priredicu ti ja sacekusu , ocu reci docek :)

Ali ne na surcinu vec na aerodromu Nikola Tesla

p.s. nemas frke buraz je ladno proso
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Laptop preko Surcina?01.08.2006. u 11:46 - pre 215 meseci
Ja sam preko Surčina pre 20 dana nosio laptop, skupog digitalca, iPod, PDA, veliki metalni stativ i otišao sam da se raspitam na carinu da li treba da prijavljujem laptop, aparat i stativ. Pitali su me gde idem (Grčka) i rekli da nemaju naviku da gledaju turističke/čarter letove. Pri povratku me niko nije zaustavio niti šta rekao na skeneru.

To je korisna informacija za turiste. Za ostale važe gornja iskustva.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Laptop preko Surcina?

[ Pregleda: 5140 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.