Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD ili MiniDV ili HDD???

[es] :: Digitalne kamere :: DVD ili MiniDV ili HDD???

[ Pregleda: 3972 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ansiktet

Član broj: 103518
Poruke: 4
195.252.87.*



Profil

icon DVD ili MiniDV ili HDD???01.08.2006. u 20:58 - pre 215 meseci
Zdravo svima!

Interesuje me rezija te nameravam da kupim kameru (do 550 €). Moram da priznam da mi je tehnika slabija strana tako da mi je tesko da odlucim koju da kupim, tj. da razlucim koje su prednosti, a koje mane DVD, MiniDV i HDD. Citala sam nesto o sve tri vrste u Sony prospektu, ali oni bez mere hvale sve svoje proizvode. Opisi kamera na netu su napisani strucnom terminologijom tako da mi ni to nesto ne znaci.

Ipak, na osnovu dosadasnjih saznanja meni se cini najprimamljivija DVD kamera. Koju od ove tri mi preporucujete i zasto?
Napominjem da mi je kamera potrebna za snimanje amaterskih filmova.

Hvala!
Ceo svet je pozornica. Istovremeno smo glavni glumci, sporedni glumci, reditelji, gledaoci...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???01.08.2006. u 21:28 - pre 215 meseci
Ovo ce ti malo pomoci http://www.elitesecurity.org/t179254-sony-dcr-dvd ali na forumu je bilo jos tema o ovome pa koristi pretragu.Pozdrav!
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
217.24.27.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???01.08.2006. u 21:50 - pre 215 meseci
Zavisi koliko "kvalitetne" amaterske filmove zelis da snimas. Ako je to home video, kamera u toj ceni zadovoljava, pa ma kakva bila. Ako zelis bilo sta kvalitetnije, bez 3CCD kamere i ne razmisljaj bilo sta da snimas. Naravno cena takvih kamera daleko prelazi preko 550 evrica. A sto se tice DVD ili DV ili HDD kamere, mislim da bi na DVD trebala u startu da zaboravis, jer DV kamere daju daleko bolji kvalitet slike. HDD kamera bi mozda bila pravi izbor, ali samo u zavisnosti od toga u kom formatu snima materijal.
Pogledaj i ovo:
http://www.elitesecurity.org/t163889-0#1071989
 
Odgovor na temu

Ansiktet

Član broj: 103518
Poruke: 4
195.252.87.*



Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???02.08.2006. u 11:06 - pre 215 meseci
Hvala vam. Ono sto me jos interesuje je nacin i brzina prebacivanja snimljenog materijala na kompjuter. Ima li razlike po tom pitanju izmedju DVD, MiniDV i HDD ili je manje-vise isto?
Ceo svet je pozornica. Istovremeno smo glavni glumci, sporedni glumci, reditelji, gledaoci...
 
Odgovor na temu

Ansiktet

Član broj: 103518
Poruke: 4
195.252.87.*



Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???02.08.2006. u 11:16 - pre 215 meseci
Citat:
Zavisi koliko "kvalitetne" amaterske filmove zelis da snimas. Ako je to home video, kamera u toj ceni zadovoljava, pa ma kakva bila. Ako zelis bilo sta kvalitetnije, bez 3CCD kamere i ne razmisljaj bilo sta da snimas.


Pa sad... :) Nije bas da zelim jurnjavu, prevrtanje automobila i sl. ;) Ono sto bih snimala su drame sa podjednako zastupljenim enterijerom i eksterijerom, danju i nocu, kretanje likova, da zvuk bude koliko-toliko dobar... Sta mislite da li ja sa kamerom od 550 € mogu racunati na iskazane zahteve?
Ceo svet je pozornica. Istovremeno smo glavni glumci, sporedni glumci, reditelji, gledaoci...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
217.24.27.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???03.08.2006. u 00:50 - pre 215 meseci
Mislim da bi ipak trebala da razmislis o 3CCD tehnologiji. Sto se brzine prebacivanja tice, DVD cim zavrsis snimanje imas gotov materijal, pa prebacivanje traje koliko kopiranje diska. DV prebacivanje traje koliko i materijal, a HDD je najbrze resenje.
 
Odgovor na temu

Ansiktet

Član broj: 103518
Poruke: 4
195.252.87.*



Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???03.08.2006. u 13:11 - pre 215 meseci
Na osnovu onog sto sam procitala na ovom forumu mogu reci da mi se MiniDV cini kao najbolje resenje. Molila bih da mi kazete sta mi je potrebno od opreme da snimljeni materijal prebacim na kompjuter? Moze i neki link.

3 CCD prelazi okvire mog budzeta. :(
Ceo svet je pozornica. Istovremeno smo glavni glumci, sporedni glumci, reditelji, gledaoci...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
217.24.27.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???03.08.2006. u 14:25 - pre 215 meseci
Za DV obicno treba Fire Wire prikljucak na kompjuteru, ali ako to nemas, posebne kartice kostaju 10-15 evra.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.218.*



+5 Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???03.08.2006. u 18:52 - pre 215 meseci
Mini DV, Mini DV i samo Mini DV... vise puta objasnjene prednosti u odnosu na sve ostale formate.
 
Odgovor na temu

sstenks
Beograd

Član broj: 101648
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???03.08.2006. u 19:13 - pre 215 meseci
Mini DV definitivno jeftino a dobro, od opreme ti je jedino potreban kabal koji ćeš 100% dobiti uz kameru kao i software.
Pre otprilike 3 meseca sam kupio Panasonic mini DV kameru savršeno radi slika na televizoru je savršena ...
Inače u pakovanju su došli razni kablovi daljinski upravljač,kaseta za čišćenje video glave,software ijoš mnogo toga...
Nadam se da sam bar i malo pomogao...
.......pozdrav
 
Odgovor na temu

sstenks
Beograd

Član broj: 101648
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???03.08.2006. u 19:21 - pre 215 meseci
Samo mini DV imam Panasonica kupio sam ga da snimam klince,savrešeno rešenje za amatersko snimanje osim ako nemaš ambicija da snimiš igrani film.
A što se tiče izbora firme mislim da nećeš da pogrešiš ako uzmeš Canon-a .....lično mislim da je bolji od Panasonica.
...............pozdrav
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: DVD ili MiniDV ili HDD???09.08.2006. u 22:40 - pre 215 meseci
Danas sam radio snimke sa Sony DVD 105. Kako rece neko od prethodnika ako neces da se zezas sa klipovima , kada kamera finalizuje mini dvd sve ti je gotovo i meni samo przis na DVD . Mi smo tri ( treci nije bio pun i cak kada ga je brat finalizirao prijavio mu je gresku -ne znam dali je razlog sto je na disku bilo samo 500 mb ) diska u Shrinku uradili reauthoring i vob fajlove smestili na jedan disk. Ali na njemu nema menija samo subtitle (ako ukljucis na kameri tu opciju). To je problem kod ovih kamera sto svaka zelja za nekom montazom i tranzicijama zahteva uvoz vobova sa DVD-a (vegas) pa on napravi mpeg-2 fajlove pa se ti onda igras. Brat je hteo da se sto manje bakce sa obradom da ima brz proizvod ali se na kraju opet svelo na to -Eh kada bi jos Shrink mogao i one menije nekako da slozi-. Ozbiljniji forumasi su vec dali svoje misljenje a ja sam hteo da neko skromno iskusvo podelim sa vama i drugi koji se interesuju za ovaj tip kamera vide kako otprilike to izgleda. Pozdrav!
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: DVD ili MiniDV ili HDD???

[ Pregleda: 3972 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.