Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Lenox"...nasi prijatelji novinari...

elitemadzone.org :: MadZone :: "Lenox"...nasi prijatelji novinari...

[ Pregleda: 3605 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Conica
Aleksandra Gaborovic

Conica
Član broj: 7384
Poruke: 304
*.beotel.net



Profil

icon "Lenox"...nasi prijatelji novinari...10.02.2003. u 11:14 - pre 257 meseci
Postovanje svima.

Nekoliko meseci sam(smo) svedok(ci) pojavljivanja raznih clanaka u novinama (dnevnim, mesecnim...) koje pisu ..nije dovoljno reci nekompetentni....vec novinari koje ne znam kojom reci da okarakterisem a da ne zvuci jako vulgarno i bezobrazno.

Clanak koji mi je ostao u glavi kao najupecatljiviji pojavio se u dnevnim novinama DANAS, a tema je bila "Lenox", koji je mnogo bolji od "Vindoza" (steta ne mogu da kucam na cirilici), jer je jednostavniji za koriscenje.

I sta prosecan covek da misli...novinar je napisao, novine su objavile, znaci covek je kompetentan da pise o toj temi, a situacija je takva kakvom je oni prikazu.

Na drugom topicu ovog foruma (svi znate za njega..tema o rvan-u) takodje se povela jedna tema koju ovde ne zelim celu da komentarisem, vec samo jedan aspekat koji se kroz nju provlaci, a to je povezanost i prikaz situacije od strane novinara.

U nekim clancima koji se spominju u pomenutoj temi, pojedinci su proklamovani kao "najbolji", "najperspektivniji", "jedini" ... sto nije istina. Bila bi kada bi postojalo neko pravno telo koje bi okupljalo web dizajnere i developere i koje bi dalo akreditacije i svoj "amin" za takve komentare, ali ovako... Takodje u svim tim clancima se kao NAJVAZNIJA informacija provlaci clanstvo u udruzenju IAWMD, a prosecan citalac nema pojma da moze da ode na njihov sajt i vidi da svako ko plati $80 moze da se uclani.

Najgore u svemu je sto jako veliki broj ljudi cita takve clanke i komenatre, i situaciju prihvataju zdravo za gotovo, i na taj nacin se cela jedna populacija dovodi u veliku zabludu. Zar ne bi trebalo da postoji kontrola nad takvim stvarima? I kakav je to novinar koji dozvoljava sebi da napise (bar da je cutao i pokrio se usima) takav clanak, a pogotovo KAKVE SU TO NOVINE koje dozvoljavaju sebi totalnu anarhiju u objavljivanju takvih clanaka.

Eto toliko od mene...samo da izrazim svoj revolt!!!!!!!

Pozdrav
Conica
:(
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: "Lenox"...nasi prijatelji novinari...10.02.2003. u 11:28 - pre 257 meseci
Ih Aleksandra, šta te to čudi?

Pre nekolik ogodina, dok sam još radio u Komori, pošto smo završili razvoj sajta Komore sazovemo konferenciju za štampu povodom toga. SKupilo se mnog novinara. Međutim, pretpostavljajući da oni ne znaju mnogo o Internetu, sročim ja jedan lep tekst o svemu tome, šta je Internet kako to radi, i inaravno u okviru toga dam i sve inforamcije u vezi komorinog sajta. Nadao sam se, oni koji ne znaju uzeće pa će prepisati.

Kuku lele, šta je sve izlazilo po novinama... :)



 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: "Lenox"...nasi prijatelji novinari...11.02.2003. u 00:03 - pre 257 meseci
Novinari oduvek pišu svašta, po svojoj volji. Imamo mnogo primera plaćenih članaka, po privatnim i državnim novinama. Šta te čudi da je neko platio 100-200 EUR za članak koji nema veze sa istinom.

Ovoga će uvek biti i ne znam koje bi se mere trebale upotrebiti da bi se ovo izbeglo.
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Conica
Član broj: 7384
Poruke: 304
*.beotel.net



Profil

icon Re: "Lenox"...nasi prijatelji novinari...11.02.2003. u 01:54 - pre 257 meseci
Prvo izvinjenje novinama DANAS. Nije se clanak pojavio u njihovim novinama, vec u Glas-u. Jos jednom se izvinjavam.

Drugo, znam ja da svako zna koliko vredi. Znam da ce uvek biti placenih clanaka. Ali isto tako znam da zivim od klijenata, klijenata koji citaju iste te clanke, i samim tim stvar shvatam licno. Budimo iskreni, vecina ce da poveruje u gluposti koje kompjuterski neobrazovan novinar napise nego da poprica sa nekoliko strucnih ljudi.

Nije ni cudo sto se kompletan razvoj IT tehnologija u nasoj zemlji tako sporo razvija kada ga gomile nekompetentnih ljudi unazadjuje svaki dan. Zar ne bi urednistva tih novina trebala nesto da urade po tom pitanju??? (nije da ocekujem odgovor...i dalje sam revoltirana pa zato besnim toliko...mislim... "LENOX" ....)
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: "Lenox"...nasi prijatelji novinari...12.02.2003. u 22:50 - pre 257 meseci
Veliki pozdrav Aleksandri

Interesantno je da me je preduhitrila o necemu sto sam bas zeleo ovde da progovorim...

I naravno, rec je o Glasu javnosti, novinama koje se trude da objavljuju ponesto o racunarima i obrazuju "nepismeni" srpski narod

Juce je izasao intervju novinara A. Lazica (mislim) s Branislavom Andjelicem o tome da li ce se promeniti yu. Internet domena (da, zenski rod) sada kada smo postali Srbija i Crna Gora. G. Andjelic ni kriv ni duzan, odgovarao je na blesava pitanja novinara koji se nije potrudio nista da isceprka o ovoj tematici. Dzaba kuknjava nas web-radnika o nemogucnosti koriscenja .yu domena, dzaba sve one farmerice koje je Sloba markovic oderao pisuci Novi pravilnik o dodeli domena...Novinarcici

Neko ce mi mozda i zameriti na ovakvoj kritici jer i ja na svom sajtu pisem bitnije vesti iz IT-a i elektronske trgovine, ali se bar trudim da budu s jasnim ciljem (promocija IT kulture), razumljive i korisne.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: "Lenox"...nasi prijatelji novinari...12.02.2003. u 23:31 - pre 257 meseci
Glas javnosti... Ja sam bio neoprezan pa sam pred njihovom novinarkom pricao o svom poslu sa milojem sekulicem.. ono, neobavezan razgovor... I mene zove ta devojka posle 2 nedleje, kao neka zena je trazila moj broj telefona u vezi texta... kakvog texta, kaze ona meni.. ja pogledam, imam sta i videti... Sitno ali dinamitno... U par linija texta je uspela da ugura tacne cifre po kojim nabavljam i po kojim prodajem naocare... znaci da je to video moj dobavljac, j***** bi mi sve po spisku... sreca pa je bilo nedeljno izdanje, pa nije mnogo ljudi videlo... A vrhunac svega je to sto prodajem "Chanell" naocare (Inace, pise se CHANEL)...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Lenox"...nasi prijatelji novinari...

[ Pregleda: 3605 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.