Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::

elitemadzone.org :: MadZone :: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 69489 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::26.11.2007. u 17:58 - pre 199 meseci
Pristojan protočni bojler može da povuče ohoho iznad 11.04kW, što je i razlog zašto mnogima trebaju jači osigurači.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.ikomline.net.



+112 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::26.11.2007. u 18:41 - pre 199 meseci
Hehe, evo bas je sad neki lik u emisiji Poligraf naveo ovo prepisivanje brojila kao primer obezbedjivanja monopolskog polozaja i u buducnosti, tj. kao nacin da se oteza ulazak konkurencije na trziste :)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

prosoftware

Član broj: 123913
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::29.11.2007. u 20:01 - pre 199 meseci
Ne bih ulazio u to da li je 11Kw dovoljno za kucu ili nije. Nekome jeste, nekome nije! Radi se o sledecem: kada je dobijena el.energetska saglasnost kada je pokojni deda zidao tu kucu, pretpostavljam da je tada i PLACENO za te osigurace, tj. tu snagu!

I zato mislim da to sto sada zakon propisuje, ako uopste to regulise neki zakon, ili nemogucnost EPSa da zbog DECENIJA ne ulaganja u prosirenje distributivne mreze, oni nemaju mogucnost da pruze vise, mene UOPSTE nebi trebalo da interesuje!

A to da li mi treba? Pa moze da mi zatreba! A ako mi zatreba, onda OPET plati za vecu snagu! Pa dokle vise?

Da ne govorim da je napon u istoj toj mrezi oko 200-210V sto je daleko od 230V, zar ne? I kada neko od komsija ukljuci neki jaci potrosac ( aparat za varenje ) nama svetlo zmiga, ko pokvaren semafor!

A kome da se zalim za to? :-(
 
Odgovor na temu

arkajet
Milan Šarac

Član broj: 7693
Poruke: 6
93.86.89.*



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::13.12.2008. u 23:29 - pre 186 meseci
Izgleda da brojila i ugovori ponovo postaju aktuelni. Danas sam dobio obavestenje da bi trebao da im dostavim ugovor, a ja necu.
 
Odgovor na temu

chexy83

Član broj: 197008
Poruke: 7
79.101.162.*



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::02.01.2009. u 01:05 - pre 186 meseci
OFF topic ali moram da pitam jer cu se smrznuti!!! Kako se stavlja magnet na brojilo i koliki je dovoljan??? Znam da moze imaju ljudi ali cute. Ko zna neka pise na PM. please!!!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
79.101.238.*



+110 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::02.01.2009. u 08:43 - pre 186 meseci
Citat:
arkajet: Izgleda da brojila i ugovori ponovo postaju aktuelni. Danas sam dobio obavestenje da bi trebao da im dostavim ugovor, a ja necu.


Ma normalno, oni tebi da otmu to vredno brojilo koje imas u kuci... Bolje da sam placas opravke kvarova na prikljucku i brojilu nego da to radi distribucija, jasna stvar !

Ajd sad malo ozbiljno...Posto vlada velika fama oko ove "otimacine" brojila. Mozete da potpisete ugovor a da vam brojilo skinu i daju vam u ruke pa vi sa njim radite sto god hocete (novo je 35E, sta mislite koliko je polovno ?). Ostatak ugovora obavezuje distribuciju da vam odrzava prikljucak i merenje u ispravnom stanju i u slucaju kvara sve opravke idu na teret distribucije, ne razumem sta ovde moze biti problematicno i sta se gubi ako se potpise ugovor ?

Citat:
chexy83: OFF topic ali moram da pitam jer cu se smrznuti!!! Kako se stavlja magnet na brojilo i koliki je dovoljan??? Znam da moze imaju ljudi ali cute. Ko zna neka pise na PM. please!!!


Magnet moze da uspori rad na vrlo malom broju brojla, tesko da ces ista uraditi...



...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9496
93.86.51.*



+10253 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::02.01.2009. u 11:51 - pre 186 meseci
Citat:
Black_eyed: ne razumem sta ovde moze biti problematicno i sta se gubi ako se potpise ugovor ?


Stvari su jako jesnostavne, samo treba malo čitati između redova.

Šta misliš KAKO može novi distributer električne energije da počne da radi u Srbiji ? Da koristi već postojeću infrastrukturu ? Neće mu to EDB dati. Dakle, mora da sagradi nove bandere, i da dođe do tvoje kuće.

Kad dođe do tvoje kuće da li može da te priključi, i da ti prodaje eventualno jeftiniju električnu energiju ? Može, treba tvoje brojilo da prokopča na svoju mrežu ! Šta, to brojilo nije više tvoje ? Dao si ga za dž !? Kome ? Onima kojima si svojim ulaganjima izgradio čitavu mrežu, a isti su se ta u znak zahvalnosti ucenjivali i ponižavali godinama ?! Jbg rodžače, žao nas je. Ako hoćeš da kupuješ el. energiju od novog dobavljača, kupi novo brojilo.

Posebno je licemerno to "održavanje" priljučka ! Pa da li je ikad iko održavao brojilo ?

Jedno znam. Moje brojilo je MOJE. Kupio sam ga, za ne male para i platio sam priključak za trofaznu struju oko soma evra. I kablovi od moje kuće do bandere su MOJI. Ja ih platio ! Dakle, kad novi distributer dovede banderu u moju ulicu, ja imam punu slobodu da prema svom nahođenju počnem da kupujem el. energiju od njega ili da nastavim da kupujem od EDB.

Poklanjanje brojila EDB-u je kao da si poklonio čep rezervoara na automobilu jednoj naftnoj kompaniji, i sad samo oni "imaju ključ" i zanavek ćeš od istih morati da kupuješ gorivo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
79.101.238.*



+110 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::02.01.2009. u 14:44 - pre 186 meseci
Citat:
Java Beograd: Stvari su jako jesnostavne, samo treba malo čitati između redova.

Šta misliš KAKO može novi distributer električne energije da počne da radi u Srbiji ? Da koristi već postojeću infrastrukturu ? Neće mu to EDB dati. Dakle, mora da sagradi nove bandere, i da dođe do tvoje kuće.


Pocece da radi tako sto se EDF (najverovatnije) ili EON doci i kupit citavu distribuciju zajedno sa kablovoma, banderama i zicama. A njima se j**e za tvoje brojilom, stavice ti njihovo novo a ti svoje stavi u vetrinu za uspomenu i dugo secanje. Zivi, bili pa videli...

Pitanje, kako ce privatizovati fiksnu telefoniju ? Oce li neko da razvlaci duple zice ? Oce vraga...

Citat:

Posebno je licemerno to "održavanje" priljučka ! Pa da li je ikad iko održavao brojilo ?


Jesi li cuo za ciklusnu zamenu brojila ? Svakih 10 godina (zakonski) brojilo mora biti skinuto i zamenjeno sa bazdarenim...To se stvarno radi...


Citat:

Jedno znam. Moje brojilo je MOJE. Kupio sam ga, za ne male para i platio sam priključak za trofaznu struju oko soma evra. I kablovi od moje kuće do bandere su MOJI. Ja ih platio ! Dakle, kad novi distributer dovede banderu u moju ulicu, ja imam punu slobodu da prema svom nahođenju počnem da kupujem el. energiju od njega ili da nastavim da kupujem od EDB.


Ljudi, da se nesto razumemo, drzava je jednostrano prisvojila nase prikljucke i to je stupilo na snagu 1.1.2006 kada je usvojen novi zakon o energetici. Ovo sto se radi je pro-forme. Distributeri pizde jer im je drzava na vrat natovarila dodatnu obavezu koja ima ne treba (verovali vi ili ne).
Voleo bih da vidim tehnicke uslove kada budes hteo da se prikljucis na (hipoteticku) banderu preko puta ulice. Kao skidas stari kabel, produzujes ga za jos 10m i vrsis prikljucenje na novi stub. Moze, ali u diznilendu...
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
93.86.82.*



+27 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::02.01.2009. u 15:24 - pre 186 meseci
Citat:
Java Beograd:

Posebno je licemerno to "održavanje" priljučka ! Pa da li je ikad iko održavao brojilo ?


Najmanji problem da donesu pravilo da se brojilo mora pregledavati,kontrolisati (polugodisnje,godisnje,bazdarenje i sl.) a to ce moci da radi samo EDB i onda te oderu.

Sto se tice konkurencije pre ce biti prodaja celog EPS-a nakoj stranoj kompaniji i dalje cemo imati monopolistu.

A ako dodje do konkurencije novi distributer sigurno nece vuci svoju mrezu nego ce koristiti postojecu.Novom distributeru ces placati kilovate a EDB-u ces placati onu mesecnu obavezu za odrzavanje brojila.

Tako stoje stvari i u fiksnoj tel.(npr u Hrvatskoj ljudi kojima operater nije drzavni dobijaju dva racuna jedan od drzavnog Telekoma na kome je mesecna obaveza i drugi racun od operatera za impulse).

Kad i u srbiju doce konkurencija u fiksnoj telefoniji u distribuciji struje,gasa niko nece vuci novu mrezu koristice se postojece a placanje ce ici po sistemu kao sto sam opisao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9496
93.86.41.*



+10253 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::03.01.2009. u 08:50 - pre 186 meseci
Upravo je analogija u fiksnoj telefoniji. Vlasništvo Telekoma je do razvodne kutije. Telekom i ne razvlači žice od razodne kutije do stana. Vlasništvo tog dela mreže je pojedinačno. Dakle, novi operator treba da razvuče kablove do razvodne kutije, a ne do stanova.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
79.101.238.*



+110 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::03.01.2009. u 09:51 - pre 186 meseci
Bogami, Telekom razvlaci zice do kuce, ne znam kako je za stanove (ustvari, normalno je da nece vuci do pojedinacnog stana vec do zgrade a dalje je to nadleznost investitora) ali do kuce oni razvlace. Instalacija u kuci je vec problem vlasnika...Isto kao i sa strujom...Isto kao i sa gasom, vodom...

Tesko da ce se bilo kakva mreza (strujna, fiksne telefonije, gasna, vodovodna) moci privatizovati. Sto bi vazilo za jednu mrezu vazi i za ostale. Otac je za kucu platio pojedinacno (i to dobre pare) prikljucke i struje i telefona i vode i gasa. Bukvalno smo finansirali izgradnju svake od tih mreza u nasem mestu.Tako je bilo u vecini malih mesta u zemlji.

Mnogo je verovatnija situacija da mreze ostanu u drzavnom vlasnistvu (na primer kao EMS za kojeg se vec zna da nece biti privatizovan) a da ce distribiteri "necega" placati naknadu drzavi za koriscenje mreze dok ce drzava imatio obavezu da mrezu odrzava na tehnicki ispravnom stanju.

Duple "zice" su ubedljivo najlosije resenje koje moze da se promeni u bilo kom slucaju i vodi samo u anarhiju...

Evo primera za ADSL, sve je Telekom-ovo a ti opet imas mogucnost da biras provajdera, niko ti nije vukao dodatni prikljucak do stana/kuce.Ovaj primer navodim samo kao ilustraciju koriscenja telefonske mreze do krajnjeg korisnika a ne za vlasnistvo spoljnih linkova (to je vec drugo pitanje).
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::04.01.2009. u 01:17 - pre 186 meseci
Citat:
Black_eyed: ...Ostatak ugovora obavezuje distribuciju da vam odrzava prikljucak i merenje u ispravnom stanju...

Ala se naodrzavase, svaka im cast. Ja im ne dam iz principa. To oni hoce da skinu bakar pa da izvade stetu sto moraju sad da stavljaju njihove strujomere, ili hoce da ove stare prodaju nekim Tunguzijancima. Znam ja njih 100 godina, veliki su to razbojnici. Ne dam nista. Sto da ima dajem moje sto sam platio? Jel' on u obavezi da stavi njegovo brojillo po tim novim zakonima, sve jedno da li mu ja dam staro ili ne dam? Jeste. I sto onda da mu dajem staro za dzabe? Neka plati. Ako je novo 35 evra, evo, polovno 20 i gotovo. Plati pa klati. Ne dam dzabe nista zato sto su mi iskljucivali struju i lagali da je nema, a da bi je njihov Mirko Marjanovic prodavao nekima pa da za te pare brane ognjišta, dok ja sedim u mraku. I zato ne dam strujomer. Bacacu ga s mosta u reku, gadjacu ga prackom, lomicu ga motkom, palicu ga, moja stvar, ali ga ne dam ga njima, iz inata. Imaju oni.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9496
79.101.217.*



+10253 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::04.01.2009. u 16:34 - pre 186 meseci
Pazi kad se jednom slažem sa Leslijem !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sebotronik
Subotica, Srbija

Član broj: 279849
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::16.02.2011. u 18:19 - pre 160 meseci
Inače to sa magnetima RADI. Samo nije svejedno šta postavljaš od magneta. Malo skupo koštaju ali RADE.
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::16.02.2011. u 22:29 - pre 160 meseci
baš sam neki dan u razgovoru sa poznanikom prvi put čuo saznao, da koštaju između 150-200 jurosa sa "ugradnjom". Ja trošim do 20 jurosa mesečno struje, resto je gas, ali mi reče da i za gas radi isti princip.
šta reći, ne pada mi na pamet da strepim zbog takvih stvari, kada će očitavač doći, hoću li na vreme skinuti i td, i td...
Verovatno postoje i elegantija i još mnogo skuplja rešenja za one koji žele da imaju "tajnu" i ambiciju da podkradaju ne opaženo.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::17.02.2011. u 09:13 - pre 160 meseci
I ljudi iz distribucija ne citaju ovakve forume,ne znaju da blizu subotice postoji radionica za eksperimetisanje sa brojilima, nisu drzali taj magnet u ruci...
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Zvonemir

Član broj: 280189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.02.2011. u 17:50 - pre 160 meseci
Rade magneti samo nije svejedno koja vrsta. Videćeš na snimku ispod šta radi neodimijum magnet od 50x50x20 brojilu.
Neodimijum magnet vraća strujomer
 
Odgovor na temu

Zvonemir

Član broj: 280189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::21.02.2011. u 17:57 - pre 160 meseci
Ako ne pokvariš klasični magnet u električnom brojilu neće se primetiti. A svakako treba da budeš racionalan na neki način, ne smeš preterivati i niko ti neće ništa. Recimo ja ovako na kraju sezone prelazim na struju sa čvrstog grejanja. Uštedim kubik-dva drva i to je to. Magnet je inače oko 50 eura ne više.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ::: Elektrodistribucija ::: O B A V E Š T E N J E :::

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 69489 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.