Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina stana ali u kuci

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina stana ali u kuci

[ Pregleda: 3768 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Kupovina stana ali u kuci27.08.2006. u 12:35 - pre 214 meseci
Da li moze vlasnik kuce da mi proda deo kuce (tj. stan na spratu) sa posebnim ulazom i delom placa.
On kaze da su mu svi papiri uredni. (dozvola, projekat, zemljiste kupljeno od grada...)
Ono sto me najvise kopka je pravna podela tj. da li kada ja uzmem stan kuca postaje kao zgrada, jer ne bih hteo da uzmem a posle da bude da on ima neka veca prava od mene, na mom delu.

Ovo mi je veoma vazno pa vas molim ako neko zna odgovor da mi kaze sto pre, nisam siguran da li je tema na pravom mestu pa ako smeta vi je premestite.

hva;a
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.metrohive.net.



+7 Profil

icon Re: Kupovina stana ali u kuci27.08.2006. u 12:54 - pre 214 meseci
Hmm, valjda moze,

proveri da li je on uknjizen kao vlasnik 100% nad celim objektom i parcelom i da nema neku hipoteku nad objektom i placem
onda bi mogao da proda 50% ili koliko zeli.

To ako ima legalizovanu kucu ne mora da znaci da i ima gradjevinsku dozvolu tj. upotrebnu.

Pogledaj da li imas poseban tj za sebe svoj vodomer, el. brojilo (da nije kontrolni sat nego da ima knjizicu posebnu) ako ne zelis da svakog meseca gledas ko je koliko potrosio, merac za gas, telefon
i trebalo bi da u ugovoru definisete detaljno koji je tvoj ulaz i prolaz, na koji deo palca stices pravo (npr 5m uz ogradu s' ulicne strane duzine i 2 sirine za deo dvorista)

Mislim da bi se to i dalje tretiralo kao objekat za individualno stanovanje,

nisam pravnik ali neka jos neko nesto napise
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina stana ali u kuci

[ Pregleda: 3768 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.