Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ima li vestaka za telefone ,fiksne

[es] :: Fiksna telefonija :: ima li vestaka za telefone ,fiksne

[ Pregleda: 3688 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kuka-1
jagodina

Član broj: 99356
Poruke: 156
*.vdial.verat.net.



Profil

icon ima li vestaka za telefone ,fiksne10.09.2006. u 18:01 - pre 214 meseci
posto ne mogu da dokazem da nisam potrosio impulse jer sam bio van zemlje ,molim za pomoc
ll
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne10.09.2006. u 22:35 - pre 214 meseci
Svojevremeno sam upoznao sudskog veštaka koji se dugo bavi ovom problematikom, i uvek je svima savetovao da se "manu ćorava posla", u protivnom prestoji dug i veoma skup spor - ako ga izgubiš onda skup po tebe, a šanse su oko 50 %.

Na osnovu navedenog verovatno imaš listing (novija centrala) tako da nema vađenja na neispravne, nebaždarene neplombirane mehaničke brojače.

Jedina mogućnost koja ostaje je da se na sudu dokaže da telekom nije sprečio neovlašćena lica da zloupotrebe tvoju liniju - dolazi preko komšijskog tavana, bravica na ITO ormariću je neispravna i sl. Priča da je službenik telekoma u razdelniku napravio impulse ne pije vodu jer oni na stolu imaju bar dva ispitna telefona za čiju upotrebu nikome ne polažu račune.

 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne11.09.2006. u 00:37 - pre 214 meseci
Citat:
Guda: Priča da je službenik telekoma u razdelniku napravio impulse ne pije vodu jer oni na stolu imaju bar dva ispitna telefona za čiju upotrebu nikome ne polažu račune.


Bilo nekad! I te linije su strogo kontrolisane odnedavno! Cak i pristup sajtovima (sa lokalne mreze). download... sve je pod kontrolom! Sta mislis, zasto? Ne znam odakle ti takve informacije, to je demagogija! Svako od njih ima prava da koristi sluzbenu liniju neograniceno ali, isto tako, zna da je moguce proveriti odlazne pozive, prema tome... racuni se lako poloze! Iz razdelnika... vec je nesto drugo!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne11.09.2006. u 01:49 - pre 214 meseci
Nešto nisam siguran da su i nekad mogli da se ti ispitni telefoni koriste za zvanje rođaka širom Evrope a bogami i preko. Valjda sam zato i viđao razne službenike kako šetaju po razdelniku i razgovaraju a najviše sam čuo da se pominju Pariz i Nemačka.
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
*.beotel.net.

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne11.09.2006. u 08:29 - pre 214 meseci


Ako je centrala digitalna i ima listing razgovora onda nikakav vestak ne moze pomoci.

Ako je centrala elektromehanicka sa gore navedenim brojacima onda je sve moguce.U tom slucaju zalis se na telefonski racun,
jos ako imas kombinaciju u centrali da nadju smetnju onda se resava bez suda i vestaka.

Sto se tice razdelnika,atc i ostalih prica :

Jos uvek ima elektromehanickih sistema u srbiji,dakle ne mogu se kontrolisati,u svakoj takvoj ima ne 2 ispitna broja,nego 5 u svakoj hiljadi i u moje vreme ako ispitni brojevi imaju malo impulsa onda nismo radili ispitivanja.A ako nam je trebalo(nama ili nasim poznanicima) telefoniranje u inostranstvo uvek smo mogli da telefoniramo sa prenosnika ili nekog drugog spojnog organa centrale i taj razgovor nigde ne tarifira.(kao kad uzmes struju pre strujomera).I ja ne znam za primer da je osoblje centrale zloupotrebljavao pretplatnicke brojeve,mada sto ljudi..... sto ćudi.


Ljubac
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne11.09.2006. u 21:50 - pre 214 meseci
Citat:
buljko: Bilo nekad! I te linije su strogo kontrolisane odnedavno! Cak i pristup sajtovima (sa lokalne mreze). download... sve je pod kontrolom! Sta mislis, zasto? Ne znam odakle ti takve informacije, to je demagogija! Svako od njih ima prava da koristi sluzbenu liniju neograniceno ali, isto tako, zna da je moguce proveriti odlazne pozive, prema tome... racuni se lako poloze! Iz razdelnika... vec je nesto drugo!


A telekom šalje račune samom sebi?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne11.09.2006. u 22:47 - pre 214 meseci
Ne znam sta si hteo reci! Najvece zloupotrebe, kako telefonskih, tako i internet komunikacija bile su upravo od strane radnika Telekoma tako da su im sada gomila "povlastica" ukinuto i... ponovo se pojavljuje mogucnost neovlastenog koriscenja tudje linije. O tome sta se radi u razdelnicima, ne znam koliko si upucen...
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne11.09.2006. u 22:58 - pre 214 meseci
Nikada nisam radio u telekomu, ali sam poslovno sarađivao sa mnogim ljudima iz telekoma, a ovo što sada čujem je za mene potpuna novost. Svojevremeno sam montirao par kućnih telefonskih centrala u telekomu i na moje pitanje kako da definišem zabrane odlaznog saobraćaja sam dobio odgovor "Telekom ne šalje račune samom sebi". Od tada je ipak dosta vode proteklo dunavom.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne11.09.2006. u 23:44 - pre 214 meseci
Citat:
Guda: "Telekom ne šalje račune samom sebi".


Poznati sablon ponasanja u javnim preduzecima. Ali, od tada je na rukovodeca mesta Telekoma, verovatno, doslo dosta mladih, inventivnih ljudi koji su dobro upoznati sa "funkcionisanjem" sistema i ... stvari su se pomerile na bolje (kako za koga). Medjutim, ogranicenje i kontrola sluzbenih linija je poostreno i zloupotreba tudjih linija je opet aktualizovana. Sa internom mrezom Telekoma je jos gora situacija. Mislim da administratori ne mogu da postignu da napucaju ogranicenja i raznorazne zabrane korisnicima na mrezi. Zasto, mozes samo pretpostaviti. Itd. itd.
Cudno je da si saradjivao sa Telekomom a da su ti ovo nepoznate stvari! Da se razumemo, ni u jednom javnom preduzecu, ne verujem da je bolja situacija, mi smo, jednostavno, tako navikli ali, te price o imanju ili nemanju razloga za koriscenje tudjih linija su price za malu decu! Za svaku situaciju mogu ti navesti dosta primera ali... od sada samo na PP. Ende. Pomislice neko da imam nesto protiv Telekomovaca a ja sam, u stvari, jako dobar prijatelj sa gomilom njih i dosta smo saradjivali. Jednostavno, tesko se otarasiti nekih navika a i zabranjeno voce je najsladje! Ali, zato, iritiraju me tvrdnje da se tako nesto ne dogadja, "nema razloga" i sl.
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
*.beotel.net.

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne12.09.2006. u 07:54 - pre 214 meseci
Ja sam radio u Telekomu u ona sretna vremena,i otisao sam odatle u privatne vode davne 95 godine.

Nemam nijedan razlog da ih nesto branim cak naprotiv,nemam nikakvo dobro misljenje o onima sto su ostali da rade o telekomu osim casnih izuzetaka,ali vi znate par ljudi iz telekoma i odmah ide "sudjenje".
Ja sam čitav život u okruženju ljudima iz te branše.Cifre se mere stotinama.

Sto se tiče admin zabrana,zar vam se ne čini da je to savim normalna stvar. Zamislite mrežu od nekoliko hiljada računara u kojoj svako radi sta hoće.Na šta bi to ličilo.Najnormalnija stvar u svakoj firmi je da ograniče npr,P2p,instaliranje nekog drugog softvera,i slično.

I dalje tvrdim da zloupotreba sa PtP brojevima nema u gore navedenom smislu.
Opet kažem:Još nisam čuo za takav primer zloupotreba.O nekim drugim zloupotrebama možemo jos dosta polemisati koliko hoćete i ima ih na pretek.

poz
Ljubac
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne12.09.2006. u 12:19 - pre 214 meseci
Ne kažem da se to ne znam koliko koristi ali sam lično video tako nešto. Tip šeta kroz razdelnik pa ubode telefon čini mi se na slučajno mesto i posle čujem kako se raspituje da li je i u Parizu vrućina kao kod nas ili tako nešto. Slučajno se desilo da je sledećeg meseca moja sestričina dobila račun od oko 1500 a celog meseca niko nije bio u stanu pa sam zvao poznanika koji radi baš u toj pošti da pitam šta da radim i da li da prijavljujem. Odgovor je bio da od toga nema vajde, zapisao je broj i od sledećeg meseca stižu normalni računi.
Ja lično ne pamtim da sam ikad imao račun bitno veći od očekivanog, da nisam video da se to i tako radi, ne bih ni znao nešto o tome.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.rodicmb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne14.09.2006. u 10:13 - pre 214 meseci
Citat:
buljko: Poznati sablon ponasanja u javnim preduzecima. Ali, od tada je na rukovodeca mesta Telekoma, verovatno, doslo dosta mladih, inventivnih ljudi koji su dobro upoznati sa "funkcionisanjem" sistema i ...


Jesu od strine ili od tetke?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne14.09.2006. u 11:28 - pre 214 meseci
Ne znam i zato kazem,verovatno, jer se situacija, sto se kontrole tice, pomerila malo na bolje. Toga sto spominjes je bilo i bice sve dotle dok sve ne predje u privatno vlasnistvo.
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: ima li vestaka za telefone ,fiksne18.09.2006. u 10:45 - pre 214 meseci
Znas kako kaze nas narod<

Ko ima masla i po jajima se maze.

poz
Ljubac
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: ima li vestaka za telefone ,fiksne

[ Pregleda: 3688 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.