Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antiradar

[es] :: Elektronika :: Antiradar

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 33393 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
82.208.193.*



+2 Profil

icon Re: Antiradar08.01.2008. u 00:09 - pre 198 meseci
200 mw mala snaga? a pre svega nemislim ja bukvalno gadjati laserskim snopom tacno u uredjaj to nebi pogodio sa tackom od 4 mm ni iz 1000 puta
ja mislim nastelovati fokus da snop pokriva siri ugao ispred auta tako da u svakom slucaju taj signal opet mora da bude visestruko jaci od povratnog signala koji oni mere
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Antiradar08.01.2008. u 07:38 - pre 198 meseci
Kao prvo nisam bas siguran da ta dioda iz CD writera ima snagu od 200mW, a trebas znati da je snaga definisana za cjelokupni snop svjetla, znaci ako snop povecavas snaga snopa se proporcionalno smanjuje. Da bi nesto konkretno mogao da napravis odnosno da ometas takav brzinomjer bila bi ti potrebna veca snaga najmanje stotinjak puta. Racunaj i na to da talasna duzina sv. snopa mora biti potpuno ista onoj iz las. snopa brzinomjera, jer inace tvoj snop ne bi prosao kroz filtar ispred prijemne diode. Pored toga trebas znati da ovi radari rade u impulsnom rezimu rada..tako da tvoja ideja je samo ideja. Naravno postoje uredjaji za ometanje, ali procitaj malo karakteristike tih uredjaja, i pogledaj koliko kostaju. Da je to tako jednostavno Kinezi bi ih vec prodavali po 5€....
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Antiradar

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 33393 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.