Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69815 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows19.09.2006. u 17:42 - pre 215 meseci
Citat:
Apatrid:
Citat:
Dragi Tata: A to sto vi imate reality-distortion-field pa smatrate da na Linux trzistu ima vise aplikativnog softvera i igrica od Windows i Mac platforme je - reality distortion field, nema svrhe koristiti racionalne argumente.


"Citirao" si nešto što nisam napisao.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows19.09.2006. u 18:04 - pre 215 meseci
Citat:
Dragi Tata: "Citirao" si nešto što nisam napisao.


Jesam, rijeci su Ivana Dimkovica. Njegova poruka se "nije vidjela" u ekranu za editovanje poruke, iskoristio tvoju poruku da "citiram" i zadrzim tagove. Naravno, zaboravio da promijenim ime autora.

Ispravljeno, izvini.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows19.09.2006. u 18:37 - pre 215 meseci
@ilaj

Citat:
Vidi bez uvrede ali to je isto kao kada bi mi neki linuxovac rekao da menjam distribuciju.


Samo sam naveo neke metode rešavanja problema, a konkretno sve zavisi od znanja korisnika.

Citat:
vec samo kazem da i windows ima bubice kao i svi ostali


Naravno, idealan OS ne postoji.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows19.09.2006. u 19:31 - pre 215 meseci
Citat:
Apatrid
Sustinsko pitanje je koliko "corporate America" moze da tolerise MS lazi (ako su uopste lazi) da je 'total cost of ownership' veci na Linux od Windows. Ako ekipa krene da trosi Gnome (KDE je ispusio, sva je prilika) stanice na poslu, ne sto mnogo voli, nego sto konkurencija vrsi komercijalni pritisak, brzo li ce se staviti tacka na tu "aplikativni softver" primjedbu, Boze tebe hvala.


Da, "Corporate America" slusa Microsoft "lazi" a ne svoj dzep - prodaj tu pricu nekom drugom ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows19.09.2006. u 19:39 - pre 215 meseci
Citat:
P.S.A šta ćemo sa svim time ActiveX rupama i ostalim security flaw-ovima koji se brže pojavljajuju nego što ih krpe. Dok oni zakrpe jedan, pojavi se deset novih. http://bcheck.scanit.be/bcheck/stats.php


Sada smo otisli u offtopic, zato sto nemamo sta da kazemo. BTW nedit je mali tekst editor, zato nemoj o KDE da pricas, nije tako samo sa KDE. A ko te tera los softver da instaliras, koji se ne deinstalira kao sto treba pa registry baza postane prevelika? Ja? Bill Gates? Nece biti.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.beotel.net.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows19.09.2006. u 21:28 - pre 215 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, "Corporate America" slusa Microsoft "lazi" a ne svoj dzep - prodaj tu pricu nekom drugom ;-)


Mislim da bi RTS i Kurir dobro platile za tu priču :)
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows19.09.2006. u 21:52 - pre 215 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, "Corporate America" slusa Microsoft "lazi" a ne svoj dzep - prodaj tu pricu nekom drugom ;-)


Ja tako definisanu "pricu" nijesam uopste pokusao da prodam ni tebi, ni drugima.

Nijesam rekao "slusa", vec "tolerise". Cijena konverzije na Linux je vrlo realna pa iako je linux "dzaba". To se ne placa dok "ne dogori do nokata".

Drugo, u zagradama sam stavio "ako su to uopste lazi". OSS zajednica tvrdi da MS laze kad tvrdi da je "total cost of ownership" manji za Windows od Linux, ja sam licno rezervisan dok se ne dokaze drugacije. Svjestan sam da je "Windows naslijedje" veoma gadno kad se prica o obrazovanju zaposlenih, sto opet kosta.

 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 00:32 - pre 215 meseci
Citat:
Apatrid: Meni su ta dva stava koja su mi, ako se ne varam, ovdje poturena:
1) ne koristi piratizovani softver
2) izvadi pare i plati profesionalno napisan softver, sve ostalo ne valja


Pa šta drugo i da očekuješ od 2 glavna Advocacy-programera-flamera da ti kažu? Oni rade u sw-firmama i žive od prodaje sw-a . Kada je reč o malware-resistance-u dragog nam Windowsa, oni će ti uvek reći "kupuj sw koji ti je potreban, i nećeš imati crackove, spyware, itd. Onda malo o Joe Sixpack-u i sličnima, i sve to zanemarujući činjenicu da Joe Sixpack na home makini upravo gura crackovane programe. Evo, skoro sam čitao da je u Italiji, recimo, piraterija i dalje skoro 50% (ne sećam se gde sam čitao, bilo je više izvora, ne mogu da garantujem tačan procenat), i uopšte piraterija je mnogo zastupljena širom sveta. Da nije tako, ne bi Windows sigurno držao 95% market-share-a. Sa tim Microsoft i igra, i mora da računa, zato će nova Vista biti opskrbljena boljim security alatima od svih dosadašnjih Gnjidovsa skupa. Ja lično ne znam (lično) nikoga ko na svom Windowsu vozi sav legalan sw. U firmama da, i to malte-ne svi, donet zakon, inspekcija radi svoje, i to je ok, ali na kućnim mašinama, ne znam nikog ko ne vozi piratizovan sw i igre. Evo sad, kako je izašao ACDSee 9, forumi preplavljeni likovima koji traže crack za novu verziju
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.84.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 01:57 - pre 215 meseci
Kazi mi, zar ne misliš da bi ista situacija sa krekovima bila kada bi Linux imao market share 95%?
Ja boga mi mislim da bi, jer bi ljudi videli zaradu na tom polju i jednostavno bi GPL priča pala u vodu i krenula bi ekspanzija komercijalnog softvera.
Samim tim bi se javljali i krekovi.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 02:19 - pre 215 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Kazi mi, zar ne misliš da bi ista situacija sa krekovima bila kada bi Linux imao market share 95%?


Pa naravno da bi, možda još i gora, nema tu mnogo mudrosti. Tek, ŠBBKBB nije fakat, stanje je takvo da je za amatera (JoeSixpack-a) što se krstarenja tiče, Linux mnogo sigurniji kao OS. E sad, kad bi bio malo standardizovaniji, i kad bi imao malo centralizovaniju upravu, a malo manje RMS-klonova... ali i to je ŠBBKBB.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 07:19 - pre 215 meseci
Sto veca laz u nju se manje gleda
Cak imamo i ono debilno objasnjenje koje glasi
Znate, MS je najpopularniji OS i shodno tome ima najvise virusa i napada
Govorimo o cifri preko 100.000 zlonamernih detalja
Svakodnevno se to desava i nikom nista
Evo dole link, zarazneo 650.000 igraca na nekom igrackom sajtu
I?
I sad, problem sto na Ubuntu ne radi mp3 odmah pri instalaciji ali ne smeta da na sistem odmah po instalaciji XP-a udaris antispajver, antivirus, firewall ... pa stalna skeniranja... pa iskljuci antivirus i zone alram kad igras igricu ... pa ovo pa ono ...

I onda ce komentar, daj alkione, ne sviraj, navikli smo
Jel to kao u bioskopu sa crncima i novim belcem koji ne sara sa balkona?
Znas, Joe Sixpack, nece umeti da instalira mp3 podrsku
A znace da zastiti racunar?

http://www.informationweek.com...01023&cid=RSSfeed_IWK_News
http://www.betanews.com/articl...le_After_Four_Years/1158269985
http://www.betanews.com/articl...ReReleases_IE_Patch/1158180832

Ocemo malo da probrstimo statistike da vidimo najaktivnije viruse u poslednjih 5 godina i da vidimo koliko miliona racunara je zarazeno.
U stvari nemojte, ajmo da pricamo o mp3, repozitorijumima ... to je lakse.
Ne razume onaj ko pise ni onaj ko cita
A za viruse je znala i moja pokojna baba

I to svakako ne moze biti uzrok preinstaliranja sistema?
Jel tako?
Mnogo je to veliko s*****, da bi obracali paznju na to

http://www.viruslist.com/en/viruses/encyclopedia




[Ovu poruku je menjao alkion dana 20.09.2006. u 08:48 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 08:03 - pre 215 meseci
Reinstaliram Windowse svako 6-12 mjeseci, skroz ovisno o tome kad mi je convinient i kad imam dva sata vremena za bacit...radili bi oni i bez toga, al eto, zasto ne kad uhvatim slobodno vrijeme.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 08:18 - pre 215 meseci


Evo brate, opsta panika je zavladala...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 14:51 - pre 215 meseci
Citat:
Evo dole link, zarazneo 650.000 igraca na nekom igrackom sajtu


Pa kako bi se to moglo desiti na linuxu? Prvo bi trebali da imate igrice.

Smesno :-)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 15:18 - pre 215 meseci
Kakva jeftina politika...

Mogu vam se pohvaliti da sam ja lično napisao najbolji i najsigurnij operativni sistem na svetu. Staje na svega 0 bajtova, i ima 0 korisnika, i ja garantujem da niko neće uspeti da napiše nijedan virus za njega, i da niko neće uspeti da ga hackuje.

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.220.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 15:25 - pre 215 meseci
Pa to i pricam, navikli ste na to jer je to proglaseno za standard.
Zabrine te par njih, a kad preraste u milijarde zarazenih, onda je to standard i to je u redu.
Pa nekima je to cak i smesno

Dobro je sto [es] nije full multimedia forum sa sound opcijom
Lupanje vec postaje opasno
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:07 - pre 215 meseci
Cuj, vec sam rekao: i stopa kriminala je veca u Beogradu nego u nekom seocetu na nekoj planini. Plus u velikom gradu imas i saobracaj, vazduh nije bas cist, devojke nisu bas tako postene, ima narkomana, itd, itd. A na selu - sve obrnuto. I svi to znaju i prihvatili su to, a ti vidi gde ljudi gravitiraju i zasto..

Linuxe, selo moje malo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:14 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: ...devojke nisu bas tako postene, ima narkomana, itd, itd. A na selu - sve obrnuto.


Đavola obrnuto, letos sam često išao u selo, devojke se yebu k'o štuke, a klinci duvaju - oči ispadaju
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.220.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:16 - pre 215 meseci
Ali cemo vecu paznju posvetiti kafanskoj tuci u seocetu nego ulicnim neredima u gradu.
A latentnog uzivaoca lakih droga cemo izlomiti da ne moze u prstima da drzi joint dok cemo dilera droge, njegove kurve i nekoliko hiljada uzivaoca sa cestim nasilnim ispadima samo tiho i diskretno opomenuti.
A mozda ih i nagradimo?


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:17 - pre 215 meseci
"Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu"

Ventura pazljivo sa opkladama svi znamo kako je prosla CyberB afera :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69815 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.