Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobrovoljno davanje krvi i civilno

elitemadzone.org :: MadZone :: dobrovoljno davanje krvi i civilno

[ Pregleda: 3362 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Papazjanija

Član broj: 114617
Poruke: 3
*.telekom.yu.



Profil

icon dobrovoljno davanje krvi i civilno28.09.2006. u 08:08 - pre 212 meseci
Trenutno sam na sluzenju vojnog roka u ustanovi gde je prilicno stroga disciplina. Trebao bi sredinom oktobra da odem na 5 dana iz zemlje, pa pokusavam da smislim nacin kako to da uradim,a da ove gde sluzim nista ne pitam.

Konkretno sam mislio da odem u sredu u civilno, a potom direktno na put i da se vratim u nedelju. Znaci prakticno ne bi bio u vosjci cetvrtak i petak. Razmisljajuci o nacinu kako da izostanem palo mi je na pamet dobrovoljno davanje krvi.

Pre nego sto krnete sa osudama hocu da kazem da sam dobrovoljni davalac krvi vec par godina i sigurno sam do sada dao krv barem 10 puta. Svaki put kada sam davao nudili su mu potvrdu da dobijem 2 slobodna dana, nikada to nisam uzeo ali sada bi mi to doslo kao 1 na 11.

Da li neko ima iskustva sa ovim i da li se i dalje izdaje potvrda koja oslobadja 2 dana posla i da li vazi ovo za civilnu.


Hvala
 
Odgovor na temu

Milan Jovanovic
Nis, Srbija

Član broj: 70480
Poruke: 42
82.208.209.*



Profil

icon Re: dobrovoljno davanje krvi i civilno01.10.2006. u 16:22 - pre 212 meseci
Ma to davanje krvi ti uopšte nije potrebno. Ako si u civilnoj vojsci, onda imaš pravo na nekoliko slobodnih dana (3-4), na redovno odsustvo (13 dana) i eventualno možeš da dobiješ i nagradno odsustvo (5 dana). To su tvoja prava!
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
195.252.89.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: dobrovoljno davanje krvi i civilno01.10.2006. u 17:52 - pre 212 meseci
Strogo po propisima ko je na civilnom služenju isto mu je kao da je u vojsci. Znači i kad si van posla ti si obveznik na odsustvu, te se ne smeš udaljavati više od 20 km od mesta prebivališta, a kamo li da ideš van zemlje.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: dobrovoljno davanje krvi i civilno

[ Pregleda: 3362 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.