Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se je desilo sa Advocacy

[es] :: Advocacy :: Sta se je desilo sa Advocacy

[ Pregleda: 3799 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Sta se je desilo sa Advocacy29.09.2006. u 05:06 - pre 214 meseci
Ovo je moj apel da se Advocacy odrzi na nivou Elitesecurity foruma. Ne sami da je pocelo sa postovima koji po kvalitetu mozda ne spadaju ni u MadZone, vec ima i prozivanja koje premasuje uobicajeno peckanje na Advocacy, vec su to uvrede. Povodom http://www.elitesecurity.org/t...dati-krv-reinstalirati-windows pisem.

Da,ovo treba u "predlozi i pitanja" ali tek nakon sto oni koji svracaju na Advocacy procitaju.

Inace imamo i eliteadvocacy.org
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy29.09.2006. u 07:25 - pre 214 meseci
samo jedna rec
Moderator

Izvoli pogledaj sitnu prepisku jednog od mnogobrojnih apela , samo sam ja to malo uvijenije izneo

Citat:
alkion:
Sinoc sam utrosio sat vremena prosasvi kroz vremeplov advocacy foruma, pa su mi potpuno jasni porivi za postavljanje http://www.elitesecurity.org/t...ada-malo-ponasanju-na-Advocacy
Vidim da se nista nije promenilo, niti ce.
Sto neko rece: Nisi se jos navikao



Citat:
dr.zidoo: Nažalost. Advocacy from je definitvno forum gdje se za ekstremno malo vremena može generisati ekstremno puno materijala. Jako ga je teško moderisati, postovi su jako veliki a ja nisam najbolji sa vremenom. Zato apelujem na super modeove da se aktivireju malo u moderaciji.


Da me Dr.Zidoo ne shvati pogresno, ovim nista nisam nabacio na njegovu grbacu, niti neciju drugu

Ako ne mozes da resis neki problem, onda to nije tvoj problem


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy29.09.2006. u 15:49 - pre 214 meseci
Bokija za moderatora!!!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy29.09.2006. u 21:20 - pre 213 meseci
Da se prepucavamo i svadjamo stvarno nema smisla. Vreme nam je svima skupo, i to je
najbitniji resurs koji imamo.

Posto niko ne zna sve, stvarno bi valjalo da se okupimo u nekom konstruktivnijem smislu,
gde bi smo se vise bavili konkretnijim tehnickim temama i poredjenjima dva okruzenja.

Ovo do sada je bilo zanimljivo za pracenje, ali polako gubi smisao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 01:51 - pre 213 meseci
Citat:
Bokija za moderatora!!!


Meni je nudjeno da budem moderator. PM-ovacu Dimkovica ili Gojka, i preporuciti tebe ili degojsa da moderisete ovo, nebitno je ko bude moderator. Mozda je bolje da dobijemo vise od jednog moderatora. Dok je Dimkovic bio moderator bilo je dobro.

Sto se dr Zidoo tice, nemam primedbe na ono sto je cinio, ali nema ga ovde dovoljno.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 02:11 - pre 213 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Meni je nudjeno da budem moderator. PM-ovacu Dimkovica ili Gojka, i preporuciti tebe ili degojsa da moderisete ovo, nebitno je ko bude moderator.


Boki, care, nemoj mene molim te. Dosta mi je moderisanja na ES-u. To je toliko naraslo da ne može da ga moderiše ni sv Ilija Gromovnik.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 02:13 - pre 213 meseci
BTW, ova skripta ne valja. renutno sam na MEPIS-u, a ne Ubuntu. Inače, vrlo sam impresioniran MEPIS-om. Prvi Linux koji mi automatski prepoznaje zvuk. Doduše, fontovi su mnogo ružni (muljavi ?)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 03:33 - pre 213 meseci
Citat:
Tata:
BTW, ova skripta ne valja. renutno sam na MEPIS-u, a ne Ubuntu. Inače, vrlo sam impresioniran MEPIS-om. Prvi Linux koji mi automatski prepoznaje zvuk. Doduše, fontovi su mnogo ružni (muljavi ?)


Ubedljivo najbolja distribucija koju sam ja probao u poslednje 2-3 godine.

Sto se fontova tice: prebaci fontove sa Windowsa, postavi ih za difolt fontove, a zatim iskljuci anti-aliasing (ili ukljuci, zavisi koje fontove odaberes) i nece biti vecih problema (osim tamo gde kupusara dolazi do izrazaja - neki delovi sistema jednostavno ignorisu to podesavanje za difolt fontove, bar u KDE).


@boki: sto se moderisanja tice - mislim isto sto i Tata. Ovde ocigledno nedostaje mod, pa bi ti mogao malo da zasuces rukave - cisto da nam se ne desava kao ono od pre neki dan.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 05:16 - pre 213 meseci
Pa i ja mislim isto sto i Tata. A da Dimkovic ponovo bude moderator, mozemo li imati koncenzus da je to najbolje, Linuxovci se bunise da nije "njihov", i sem te primedbe, vise nista ne rekose, svakako,ako mu to druge obaveze dozvoljavaju?

EDIT:PM-ovao sam Gojka, pa sada ostaje da cekamo.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 30.09.2006. u 06:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 07:42 - pre 213 meseci
Jedna od divnih tema je zapravo GPL3 na koju mi je juce SirLancelot ukazao.
Tema mi je promakla zbog godisnjeg odmora i od onda je stalno izmicala mojoj paznji.
Divna tema iz dva razloga
1. Covek ima sta da procita i nauci
2. Polemika se vodila krajnje uljudno i toj temi uopste nije bio potreban moderator

Ako smem da primetim, urgentno je da neko prati temu utoliko da isece svaku “prljavu igru”, tj. vredjanje … i povremeno ukaze na off, mada, primetio sam da ovde odlazak u off ne znaci neminovno i da je napisana glupost , naprotiv, ume da bude i zanimljiv ponekad.
A sad da li je linuxovac, kako vi to zovete ili prozoras, ne vidim da je bitno osim da je osoba normalna

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
87.250.104.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 17:49 - pre 213 meseci
Dragi moji super internet drugari. Za moderisanje advocacya ne treba jedan super covjek nego vise obicnih smrtnika koji ce da procesljaju 100 poruka po 30ak redova, i da u tome moru nadje ko kome spominje mater :)

Inace nemam nista protiv da dovedete nove moderatore.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy30.09.2006. u 19:51 - pre 213 meseci
@Degojs&DragiTata: nisam bas zadnje vreme toliko aktivan kao ranije, ali Mepis bi trebalo da je u prednosti pred PCLinuxOS-om samo u multijezicnosti i sto ima integrisane drajvere za winmodeme. Svakako probajte i PCLinuxOS, eno ga na samom vrhu lestvice na Distrowatch. On je takodje namenjen sirokim narodnim masama i trebalo bi da ima sve one "mlatimudijalne" stvari i u nekom smislu je cak i bolji od Mepisa, jer ima onaj Drake za podesavanje, dok se kod Mepisa to radi sa nesto setanja po sistemu. Ponavljam - nisam sasvim u toku, pa mi oprostite ako sam nesto zezno. Moj brat se odusevio PCLinuxOS-om jer mu se doticni automatski konektovao u njihovoj Mat. Lab., u Majamiju, nemam pojma kakva je mreza itd. Mnogi korisnici Mandrive sa uzdahom govore da bi Mandriva trebalo da bude kao PCLinuxOS.

@ moderisanje: mogli bi i ucesnici sami, "sledeceg jutra" da malo prociste svoje poruke, pa tako rasterete temu i pokazu svoju zrelost
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy01.10.2006. u 18:31 - pre 213 meseci
Citat:
Dragi Tata: BTW, ova skripta ne valja. renutno sam na MEPIS-u, a ne Ubuntu. Inače, vrlo sam impresioniran MEPIS-om. Prvi Linux koji mi automatski prepoznaje zvuk. Doduše, fontovi su mnogo ružni (muljavi ?)


Bogami si u pravu... zvuk mi radi i sa LiveDVD verzije, incredible. Jes' da ne volim KDE, al' Ubuntu ipak leti sa particije josh koliko vecheras :)
A za fontove ce verovatno ista caka raditi kao i za Ubuntu (MEPIS je sada baziran na Ubuntu-u, ne?)

@Topic:
Nek' moderishe ko hoce i koliko vas hoce, ali barem da se to i radi
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy02.10.2006. u 18:33 - pre 213 meseci
Citat:
i sto ima integrisane drajvere za winmodeme.


koji bre winmodemi?
zbog tvojih izjava sam tri puta kupovao Linux distribucije, Mepis, DSL i Kanotix i ni jedan nije prepoznavao moj winmodem...
ili je moj modem neki specijalni ili ja tu nesto nisam dobro razumeo...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy02.10.2006. u 21:53 - pre 213 meseci
Citat:
superbaka: koji bre winmodemi?
zbog tvojih izjava sam tri puta kupovao Linux distribucije, Mepis, DSL i Kanotix i ni jedan nije prepoznavao moj winmodem...
ili je moj modem neki specijalni ili ja tu nesto nisam dobro razumeo...

Zao mi je zbog nesporazuma. Vec odavno sam promenio izjavu i pisem da ima "integrisane drajvere za NEKE winmodeme, NEKIH proizvojdaca" a ovo ovde mi je promaklo "ali Mepis bi trebalo da je u prednosti pred PCLinuxOS-om samo u multijezicnosti i sto ima integrisane drajvere za winmodeme." jer PCLinuxOS NEMA.

Da, nazalost, tacno je, nema drajvere za SVE winmodeme. Jedina korist od ovog previda je sto si ti naglaseno ukazao i na taj problem. Moguce je da je tvoj modem ili stariji ili neki drugaciji. Ne znam tacno da li si ti slao sliku svog modema ili neko drugi, uglavnom po svemu sudeci, modem tog korisnika je neka starija generacija i isto tako nije prepoznat od neke od navedenih distribucija. Imam Lucent, star bar 3 godine i radi odmah na njima. Jedino mi preostaje da kupujem modeme, proverim recimo na Mepisu i onda saljem ljudima besplatno, kao oni sto salju Ubuntu, ali mi je budzet "nesto manji" pa nazalost ne mogu, a ozbiljno sam razmisljao o tome.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy05.12.2006. u 12:12 - pre 211 meseci
Ocigledno je da su reflektori na osmatracnici u kvaru pa je sad kako jeste, tj. jedan bogalj od teme dominira svojim naslovom preteci da cak postane i top tema zbog svog sadrzaja i naklonosti nekih clanova da takva tema uopste i postoji (prvenstveno mislim na venturu, mada sumnjam da bi i blood imao sta protiv).
Blood je izrazio negodovanje zbog postavljanja tema ovog tipa, a Dimkovicu nije jasno cemu sve to, neko je rekao da je sve to slahdotovski.
Mislim da svaka tema, koju sam postavio odgovara zelji tvorca ovog foruma:
Open Source vs. Closed Source, GPL vs. Proprietary Licensing, Windows vs. Unix clones... Prednosti i mane nekog IT proizvoda/usluge i upoređivanje sa konkurentima na tržištu.
osim donekle, naravno teme o davanju krvi i reinstalaciji koja je dozvolicete, bila jako dominantna iz cega mogu zakljuciti da postoji jaka potreba za svadjom, vredjanjem i neargumentovanim izlivima ubedjivanja.
Kako je onih koji su zainteresovani za bilo kakvo komentarisanje pojedinog dogadjaja ili vesti sve manje, broj raspolozenih za flamewar rapidno raste za razliku od onih koji bi imali sta da kazu ali su digli nos u potrazi za linuxovcima, zakljucujem da nema potrebe za mojim ucescem u ovolikoj meri i na ovaj nacin.

Mene niko nije direktno prozvao ali ipak primite moje Iskreno izvinjenje sto sam imao nameru da nametnem svoje vidjenje advocacy foruma kroz postavljanje onolikog broja tema.

Onda se sasvim slobodno kanta za povracanje moze zadrzati, staviti kao top tema sa ciljem da pojedini promovisu svoje bogatsvo maternjeg jezika i slobodne misli.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy05.12.2006. u 12:41 - pre 211 meseci
Ne uopste nisi shvatio moj post. Ja sam protiv tolikog spamovanja,
Umesto da se zadrzimo na jednoj temi i da se razvije kvalitetna
rasprava o istoj pa i na vise desetina stranica vi otvarate svkai dan novu temu
i hate i flame se samo prebacuje sa jedne na drugu.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy05.12.2006. u 13:09 - pre 211 meseci
Da Srdjane, ali Minhen je sjajna tema koja se uvek vraca i dopunjava s vremena na vreme jer je jedan dogadjaj zabelezen i kao takva moze trajati godinama
Sve su to zapravo neki novi momenti koji ce vremenom pokazati da li su bili ekonomski isplativi ili konstruktivni za dalji razvoj nekog projekta a ujedno bice zabelezeni i komentarisani,
Za dve godine, moze se ponovo povuci tema ugovora izmedju novella i MS-a i sabrati na jednom mestu sve utiske.
E sad, nisam ja kriv sto se ove jeseni desilo mnogo toga, svakakvih aranzmana, ugovora,... nova Vista, ....
Ako nece advocacy forum da zabelezi takav dogadjaj, onda mi kazi ko treba.
Jedno je kad cinique, Bozovic, Dimkovic... iznesu svoj stav sa kojim se mozes sloziti ili ne a drugo je kad neko bez ikakvog razloga pocne da vredja drugog ucesnika.
Mislim, ovo je vec drugi put u poslednje vreme da je potreban aktivniji rad moderatora.
Ne prozivam ja nikoga, da se razumemo, osim venture, jelte , vec u mom potpisu lepo pise

AKO VAM JE DOBRO ONDA NISTA

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Sta se je desilo sa Advocacy05.12.2006. u 13:20 - pre 211 meseci
Da da u pravu si u vecini toga sto si rekao , moje izvinjenje ;-)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sta se je desilo sa Advocacy

[ Pregleda: 3799 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.