Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cena leta za Australiju

elitemadzone.org :: MadZone :: cena leta za Australiju

[ Pregleda: 19705 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.eunet.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon cena leta za Australiju10.10.2006. u 11:52 - pre 213 meseci
Jel zna neko neke sajtove gde mogu da pogledam cene letova iz Beograda za Australiju? A da nije JAT. Citao sam skoro u jednom od postova o low cost kompanijama da je neko uzeo povratnu kartu za 550€???? Doduse mislim da je post od prosle godine, (sad ne mogu da ga pronadjem) ali svejedno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
84.55.154.*



+7173 Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 12:00 - pre 213 meseci
Cena avionske karte izuzetno varira od doba godine, broja mesta slobodno u avionu, koliko uskoro zelis da letis, da li postoje neke specijalne sezonske ponude, da li postoje carter letovi, i sl... situacija se menja svaki dan.

Dakle, vrlo verovatno - ako nemas iskustva - neces lako naci najjeftiniju ponudu, i za to je najbolje da pitas 2-3 agenta da ti pronadju nesto jeftino.

Ako vec hoces da aranziras sam probaj sledece:

1. Vidi na, recimo - www.flug.de, www.expedia.com ili www.ltur.com da li:

a) Postoje specijalne ponude avio kompanija (recimo, Lufthansa nekad nudi jako jeftine karte - do kine 480 eur, npr - obicno je to u kategoriji City Flight ili Special Offers)

b) Na l-tur vidi da li ima last-minute carter letova, tu mozes isto kartu pazariti za nekoliko stotina EUR - to su ti carter kompanije, za turiste - nekad samo hoce da popune ostatak aviona pa mozes da se usemis za 500-600-tak evra sigurno do AUS

Dalje, ako nema nista - probaj sa online pretragom za obicne linijske letove (komercijalne) - www.expedia.com, www.flug.de -> imas i pretragu gde hoces da ides, pa ti on izbaci najbolje opcije sto se cene tice - ili, ako su ti datumi bitni, stavis datume i jos neku toleranciju. Probaj da menjas datume jer cene letova vrlo zavise i od toga.

Na kraju, to moras da uklopis sa nekim JAT-ovim i sl.. letom za Frankfurt, Minhen, Dubai, Istanbul, Kuvajt, Budimpestu i sl... gde ces imati konekciju za Australiju, posto direktnih letova iz BG za Australiju nema. Ako posedujes dvoglavog (Pasos SRJ) obavezno obrati paznju da li za mesto na kojem imas konekciju traze tranzitnu vizu (London, npr)

Sve to je posao za nekog ko ima iskustvo - ako to nemas, vrlo verovatno ce ti travel agent naci bolju ponudu, kao sto rekoh. Ti ljudi imaju i direktan pristup AMADEUS sistemu za rezervaciju, i daleko brze mogu da "sklope" neki dobar dil, nego ti pretragom po sajtovima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 12:46 - pre 213 meseci
Hvala puno na brzom odgovoru. Najverovatnije cu te poslusati i ici preko agenta, ali prvo cu malo da pogledam ove sajtove koje si mi poslao. Jos jednom, hvala.
pozdrav
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 13:48 - pre 213 meseci
@ Ivan
Kad kazes agenti, jel mislis na turisticke agencije ili...?
Hvala
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 16:59 - pre 213 meseci
Na www.Expedia.com ne mozes kupiti kartu sa srpskom karticom (billing adresa mora biti u USA).

Probaj www.Ebookers.com i www.Lastminute.com.

Takodje, ako govoris Engleski probaj www.Dialaflight.com. Booking ide preko telefona, ali su sjajni i ponudice ti razne dilove koje neces naci na online booking sajtovima.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 17:09 - pre 213 meseci
Sta fali JAT-u? :)

Ako je nekom gusht da se razvlaci po aerodromima, slobodno, ali ako hoces sto kraci let i sto manje cimanja, imas varijantu sa JAT-om i Emirates. Bgd – Dubai – istocna/zapadna obala – zavisi gdje ides. K’o bombona, jer svega dva sata cekanja u Dubai (obicno mozes tako da uklopis), ali opet zavisi do kojeg grada ides.

Da li putuje jedna ili vise osoba? Ako ide vise osoba, nekad mozes da dobijes i dobar popust. Takodje, obrati paznju ako djeca putuju.

Da li trazis povratnu kartu, ili samo one-way (jedan pravac)?

Ides li na zapadnu ili istocnu obalu?

Izaberi nekih pet dana (okvirno) kada zelis da putujes, i isto nekih pet datuma (okvirno) – uzastopnih – ako/kada zelis da se vratis. :) Ovo ti daje vise mogucnosti ako kojim slucajem zakacis prelome u sezonama. Npr. JAT ima hm…kako da opisem…stepenaste cjenovnike, gdje se cijena polako povecava, da bi udarila neki vrh, pa onda stepenasto spusta, pa onda neki blagi plato, itd. Oni ih zovu po slovima, npr. J/K/L itd., pa ako imas mogucnosti da pomjeris put za koji dan i uklopis se u tu semu, bude fino. :)

Koliko ti je hitno da putujes? Za mjesec/dva/tri/cetiri? Pretpostavljam da zelis da uhvatis ljeto, pa mozda jos uvijek imas sanse za povoljne karte.

Kojim kompanijama zelis da putujes? I...da li volis da se cimas sa aerodromima? Kojim putem zelis da ides? Npr. mozda imas nekog u gradu gdje presjedas ili zelis da obidjes grad? Mozda ti je bitno kojom kompanijom ides, ko zna, ali ako ce ukupan put da ti traje 35+ vs 24 sata, mozda ti se vise svidi da dodjes odmoran.

E onda malo lijepih vijesti. Od proslog ponedjeljka su uveli tkz. Fuel levy/tax, sto dodje povrh aerodromskih taksi.
Evo npr. Swiss air trazi AU$600, Emirates AU$330. Cisto sumnjam da ce da skinu ovo do n.g., pa ako planiras da putujes prije toga, uracunaj i ovo u cijenu karte.

Hm... da li znas da se cjenjkas za kartu? Mozda i ne znas, ali to nije bitno. Vjezbaj prvo sa putnickim agencijama sa kojim ne bi ni pomislio da putujes, cisto da se uhodas. Idi po tackama sta tacno trazis, i sve im odmah das, neka zapisu – ili faksiraj – ili preko e-mail-a, da se manje cimas. Kad te pitaju da li si nekog drugog pitao do sada, fino kazes nisi, nego ti je prijatelj preporucio agenciju. Zapises cijene, i ides dalje. E onda zoves ove koje si planirao da zoves. Svi ce gledati da te zaplase – pa znate – nema mjesta – trebalo bi sto prije rezervisati itd., pa ti mozes odluciti ili da pristanes, ili da kazes da ces razmisliti – kako god bilo, nemoj da te ta rezervacija obavezuje na bilo sta, jer uvijek mozes da otkazes u sljedeca dva-tri-cetiri-pet dana i da te to ne kosta nista. Izaberi top tri varijante koje ti odgovaraju, ako ides prvi put, pa idi po njima, i trazi te – npr. drug mi je rekao da je ta i ta kompanija dobra, da li mozete da pogledate. Ako nemaju strpljenja, idi dalje. Ako nemaju vremena, mogu da nazovu za sat/dva, dok ti trazis na drugim mjestima. Uvijek neka ti faksiraju/posalju e-mailom tacan plan puta, da vidis da li ti odgovara. I nikad, ama bas nikad nemoj da pristanes na bilo koju varijantu koja zvuci dobro preko telefona, sve dok ti ne dodje napismeno – znaci da mozes da izracunas koliko ti traje put i da li ti odgovara cekanje. Takodje, nikad nemoj da djelujes odusevljen preko telefona sve dok ne budes dobio cijenu na papiru, i odlucis se za tu. Pogotovo nemoj da kazes da je to bolja ponuda od neke druge, jer ima sanse da ako nazoves za dva-tri dana, cijena se cudna nam cuda – poveca.

Kada dobijes najbolju ponudu koju mislis da mozes dobiti, onda je vrijeme da kontaktiras agente u Australiji. Zavisi da li ides kod nekog ili ne, i da li su oni spremni da ti pomognu. U Australiji imas mnogo vise sanse da nadjes povoljniju kartu. Sad ces vjerovatno dobiti standardnu pricu od agenata u S/CG kako je nemoguce da ti neko drugi rezervise kartu iz Australije, jer rezervacije mogu samo da se naprave iz Evrope. BS. Ovdje imas jos vise sanse da se cjenjkas. Za razliku od onog uzasa u Bgd, JAT-ovo predstavnistvo u Sidneju je raj. Nose te kao kap vode na dlanu. Sasvim korektno ponasanje, usluga na nivou, svi ljubazni i fini. Mogu da ti daju mnogo bolju cijenu nego sto ce ti neko drugi dati tamo, samo koliko se sjecam - caka je da se uplata vrsi u AU (nisam sto posto sigurna, ali vrijedi provjeriti).

Sta god budes uradio, zaobidji JAT-ove poslovnice u Beogradu, jer im je usluga strava i uzas. Ne znam da li ti je JAT odbojan zbog toga, ali ne bi me cudilo.

Mislim da je @Ivan Dimkovic predlozio nesto tipa – stand by varijanta – kao kada imaju prazna mjesta da popune, pa te pozovu u posljednjem trenutku (neka me ispravi ako grijesim – mozda je mislio na nesto drugo?) – to bi bilo ok da je samo jedan let, ali sanse da uklopis dva leta su tanke, a tri leta – jos tanje. Jos ako udjes u spicu u Aziji, npr. kraj januara preko npr. Singapura – imas da se slikas za konekciju ako ti nije sto posto potvrdjena.

Ne slazem se sa prijedlogom da provjeris na samo dva-tri mjesta. Fino uzmi devet-deset, pa neka agenti rade uporedo. Ako im je stalo da ti prodaju kartu, vjerujem da ce se potruditi. Ne trazis el cheapo kartu preko interneta da te prebaci Ryan air ili Easy jet na nekih 300-400-500km, nego elegantnu konekciju da dodjes odmoran. Mozes da pokusas i da aranziras sam (vidi Dimkovicev prijedlog), ali ne znam koliko se to tebi isplati kad vec nekoliko ljudi radi uporedo. Meni je npr. ispala razlika svega nekih AU$10-$20, i sat potrosenog vremena; i opet sam na kraju izabrala agente preko kojih inace idem. Sto bi da se cimas kad neko drugi moze da se cima za tebe, a ti im ionako placas, i pri tom minimalno gubis?
Sam izracunaj opportunity cost.

Ako te budu zanimali detalji /e-mail/tel/ za JAT u Sidneju, mogu da ti posaljem preko PP.

p.s. Prije nego sto zapakujes kofer, cisto procesljaj kroz www.aqis.gov.au , da nisi kojim slucajem zapakovao nesto zbog cega cete cimati na granici. A sve ono zbog cega bi te mogli cimati – fino spakujes u rucni prtrljag ili nemoj ni da donosis ako postoji sansa da bi te zbog toga vratili. I da, vjerovao ili ne, mogu da ti naplate kaznu za najmanje gluposti koje bi pomislio – npr. da donosis teglu domaceg meda i da nisi prijavio – i ako ne platis, pogotovo ako si turista, mislim da ne pustaju u zemlju.

p.p.s. Ako imas vecu goozoo ili si dvometras, zaobidji Lufthansu ili izaberi biznis klasu.

p.p.p.s. Ako kojim slucajem ides preko gradova koji koriste vise od jednog aerodroma, cisto provjeri da nisi u cajtungu sto se tice prelaska sa jednog na drugi, ili izbjegni ako je ikako moguce.

p.p.p.p.s. Obrati paznju i na web stranice koje je @hecky predlozio.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
213.174.113.*



+7173 Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 19:40 - pre 213 meseci
Citat:

Mislim da je @Ivan Dimkovic predlozio nesto tipa – stand by varijanta – kao kada imaju prazna mjesta da popune, pa te pozovu u posljednjem trenutku (neka me ispravi ako grijesim – mozda je mislio na nesto drugo?) – to bi bilo ok da je samo jedan let, ali sanse da uklopis dva leta su tanke, a tri leta – jos tanje. Jos ako udjes u spicu u Aziji, npr. kraj januara preko npr. Singapura – imas da se slikas za konekciju ako ti nije sto posto potvrdjena.


Ne, nisam uopste mislio na stand-by varijante (Stand-By i nije neka praksa van USA, btw) - vec na proveru da neke avio kompanije nemaju discounted letove za AUS - desava se, kao sto rekoh - meni se zalomilo da letim za Kinu za 480 EUR, ili za Tajland za 365 EUR i to normalnim kompanijama (Kina - Lufthansa, Thai - Thai ;-)

To se moze proveriti na sajtovima tipa Expedia, Ltur - ako to nabodes, tesko da ces naci nesto jeftinije od toga - ali se to obicno nalazi u doba ratova izmedju avio kompanija, inace same avio kompanije ne prodaju te letove, vec to obicno prodaju agentima koji kupe ceo blok karata.

Uzgred, sve linijske avio kompanije (ne carteri) imaju praksu inkrementalnog povecavanja cena (K/V/W/T/Q/Y/M klase ;-))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 20:45 - pre 213 meseci
Bez zezanja nazovi Dialaflight. Nisam siguran da prodaju karte za non-UK rezidente, ali vredi pokusati. Javice ti se agent prodaje (ne glupi "Apu" indijski dron, nego pravi inteligenti covek :P), koji ce se dubiti na glavi samo da ti nadje dobar dil (meni su nasli let za Beograd preko BA koji je kostao koliko i JAT-ov, ali je ukljcivao 7 dana car rental :P). PS Trebas imati neku platnu karticu kojom se moze platiti preko telefona.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 21:10 - pre 213 meseci
Ja kada sam gledao karte za Melbourne, bila je za 940e povratna preko Emirates-a.
Islo se JAT-om do Dubaia, pa odande EMIRATES.

To je bilo preko EMIRATES-a. Nemam sad broj da ti dam, ali secam se da sam ga nasao u nekom casopisu u vidu reklame.
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: cena leta za Australiju10.10.2006. u 22:13 - pre 213 meseci
Hvala svima na odgovorima.
Ne verujem da cu moci da idem sa tim letovima "u zadnji cas", pre da ce biti rezervacija unapred mesec, dva, tri.
Isto tako uopste mi nije bitno preko kog grada i koliko se putuje ('95 sam iz BL za BG preko Race putovao 36 sati :) Samo da sto manje izlazim iz aviona (da se ne izgubim na nekom aerodromu :) i da stignem ziv i zdrav na zeljenu destinaciju (Sydney).

@hecky
OT. mislim da nase vozacke ne vaze dole :) sala

@boki4u
koliko si unapred uzeo kartu, ako se secas? Pretpostavljam da je u jednom pravcu jeftinija. Jel to njihovo predstavnistvo u BGD-u ili si to negde napolju uzimao?
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: cena leta za Australiju11.10.2006. u 00:51 - pre 213 meseci
Pa verovatno je predstavnisto, s obzirom da se reklamirala sama firma, a ne neka agencija.
Ortak i ja smo trebali da idemo, pa smo informativno zvali da se raspitamo i posle razgovora sa likom iz emirates-a, rezervisao nam je dve karte "za svaki slucaj", posto je leti guzva u avionima ka Dubai-u. Bilo je to par meseci pre zeljenog polaska (3-4 meseca ranije).
Znaci nadjes broj, nazoves da se raspitas i rezervises. Nista te ne kosta
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: cena leta za Australiju11.10.2006. u 13:07 - pre 213 meseci
@Dimkovic,
Citat:
Uzgred, sve linijske avio kompanije (ne carteri) imaju praksu inkrementalnog povecavanja cena (K/V/W/T/Q/Y/M klase ;-))

Praksa im je i da serviraju nekvalitetnu hranu - mahom svima.

p.s.
Citat:
...ali se to obicno nalazi u doba ratova izmedju avio kompanija...

Ovo zvuci kao Rat Zvijezda. :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: cena leta za Australiju

[ Pregleda: 19705 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.