Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

resetovanje permisija

[es] :: Windows mreže :: resetovanje permisija

[ Pregleda: 1186 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.rb.b.2-4.163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon resetovanje permisija11.10.2006. u 10:40 - pre 214 meseci
Nedavno sam uradio share jednog foldera. Sve je super radilo, sve dok odjednom ljudi preko mreze nisu vise mogli pristupiti tom folderu.

Odem ja na tu masinu gdje je taj share folder (korisnik koji tu radi, nazalost je imao admin privilegije) da vidim sta je sa tim folderom... kad vidi vraga nemam vise pristupa njemu... nikako. Na toj masini postoji samo jedan korisnik.

Probao sam da ponistim permisije, ali nemam pristup. Probao sam iz Safe Moda, ali ista stvar. On se kune da nije nista radio, nego da je odjednom samo prestalo daradi.

Mreza je peer to peer, nekih 10 masina. Use simple file sharing je iskljuceno, jer sam stimao da jedan folder bude dostupan smao odredjenim korisnicima. Ali to nije problem.

Da li ima nacin da ponistim, ukinem, resetujem, sta god, pa da opet imam pristup to, folderu?


Hvala.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: resetovanje permisija11.10.2006. u 22:40 - pre 214 meseci
Nadam se da se logujes kao clan grupe Administrators. U tom slucaju preuzmi vlasnistvo nad tim folderom (desni klik na folder, Properties, kartica Security, dugme Advanced, kartica Owner, izaberi npr. Administrators, cekiraj kucicu Replace owner... i klikni OK dva puta).
Mislim da je u tome problem, a ako jeste, nakon ove kratke procedure opet ces moci da podesavas zeljene dozvole.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.rb.b.2-4.163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: resetovanje permisija12.10.2006. u 11:16 - pre 214 meseci
Problem rijesen.

Mnogo hvala. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: resetovanje permisija

[ Pregleda: 1186 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.