Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85405 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?14.10.2006. u 21:03 - pre 212 meseci
Citat:
dalibord5: Mislim da je jos Nikola Tesla negde pominjao,da ce ratovi prestati,tek kada oruzja postanu tako strasna i snazna da obesmisle te iste ratove.
Mislim da je to vreme doslo.
Ne verujem da ce skoro doci do ratova svetskih razmera,niti da ce doci do upotrebe A-bombe.
Osim ako to ne ucini neki preostali diktator,poput ovog u SK.
Diskutabilno je dali oni,uopste i imaju bombu.Meni to vise lici na qrcenje malog diktatora i da se malo pravi vazan pred svojim voljenim narodom.
Ovo je era USA.
Dok ne dodje do smene na svetskom tronu,pravila diktiira USA,mali narodi treba da igraju po tim pravilima.
Licno,mnogo sam zadovoljniji slikom sveta koju nudi american way of life,nego ono sto mi nude ostali pretentendi:radikalni muslimani,komunisti i razni diktatori.
Hvala Bogu da nisu u poziciji da odlucuju o sudbini sveta.
MAda ne znaci da jednom nece doci i njihovo vreme.
Ne opravdavam americku politiku,ali jednostavno,mnogo su mocni,a odlika moci je,izmedju ostalog,i demonstracija te moci.

Potpuno ispravno razmisljanje tako ce i biti u buducnosti sa sigurnoscu od 95% videcete !!!
 
Odgovor na temu

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?14.10.2006. u 21:18 - pre 212 meseci
Naravno da nije normalno da S. Koreja ima a-bombu! Jeste da Amerika (i neki drugi) takođe imaju te bombe ali u Americi barem postoji, ako ništa drugo, privid demokratije. Ti možeš da kritikuješ i pitaš šta ti nije jasno, možda neće imati mnogo odjeka, ali barem možeš da kažeš da se ne slažeš i država mora da se pravda (pa makar i lažima - što znači da mora makar malo da pazi šta radi ). Barem dobijaš privid nekog reda i stabilnosti. U diktaturi to ne možeš - vlast je doživotna, prenosi se sa oca na sina, sve zavisi od jednog čovjeka. Kim radi ono što želi, niko ga ne kritikuje (vjerovatno i ne zna da mu je narod gladan - ljudi oko njega mu prikazuju ono što njima odgovara - slučaj kao što smo mi imali sa Titom).

Meni se više sviđa da je najjača država koja želi da drugi misle dobro o njoj i koja želi da ostavi utisak pravde i demokratije (pokušava???). S. Koreja baš i ne pokušava tako nešto i tamo ne možeš da dovodiš u pitanje pamet i mudrost Kim-a. Nije normalno da jedna takva zemlja (jedan čovjek) raspolaže snažnim oružjem.

Ja pravim analogiju međudržavnih odnosa i međuljudskih odnosa. Država=Osoba.
Meni, koji nisam fizički najjači, više odgovara da je najjači neko ko se barem trudi da bude pravedan i objašnjava svoje postupke nego neko ko to ne radi!
 
Odgovor na temu

SashaM
Veliki Bečkerek

Član broj: 28482
Poruke: 213
213.244.220.*



+1 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?14.10.2006. u 22:50 - pre 212 meseci
Citat:
CONFIQ: Ne! Ali treba sprečiti problem u startu. Ali NIKAKO ne treba podržavati S. Koreju. Meni je to neshvaljivo da S. Koreja pravi A-Bombu a neko skreće temu kako je Amerika svetski policajac i dežurni krivac a istovremeno zaboravljati ko je ovde lud.

U mojoj misiji ispravljanja ovog sveta je da sprečim da pogrešni ljudi imaju weapon of mass destruction. A koja je tvoja misija?


Moja misija je da prozivim svoj zivot sto bolje bez bojazni da li ce mi jednog dana ludi korejanac ili napaljeni amer baciti bombu na kucu zbog nekih svojih ciljeva i "svetskog mira i demokratije"
Life happens but shit goes on
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 00:14 - pre 212 meseci
Citat:
antix: Naravno da nije normalno da S. Koreja ima a-bombu! Jeste da Amerika (i neki drugi) takođe imaju te bombe ali u Americi barem postoji, ako ništa drugo, privid demokratije. Ti možeš da kritikuješ i pitaš šta ti nije jasno, možda neće imati mnogo odjeka, ali barem možeš da kažeš da se ne slažeš i država mora da se pravda (pa makar i lažima - što znači da mora makar malo da pazi šta radi ). Barem dobijaš privid nekog reda i stabilnosti. U diktaturi to ne možeš - vlast je doživotna, prenosi se sa oca na sina, sve zavisi od jednog čovjeka. Kim radi ono što želi, niko ga ne kritikuje (vjerovatno i ne zna da mu je narod gladan - ljudi oko njega mu prikazuju ono što njima odgovara - slučaj kao što smo mi imali sa Titom).

Nije normalno da bilo ko ima nuklearno oružje. A što se tiče demokratije made in USA, da Sovjeti nisu na vreme napravili svoju A-bombu, doživeli bi nuklearnu probu američke na svojoj teritoriji, isto kao i Kinezi i mnogi drugi.

Citat:
antix
Meni se više sviđa da je najjača država koja želi da drugi misle dobro o njoj i koja želi da ostavi utisak pravde i demokratije (pokušava???). S. Koreja baš i ne pokušava tako nešto i tamo ne možeš da dovodiš u pitanje pamet i mudrost Kim-a. Nije normalno da jedna takva zemlja (jedan čovjek) raspolaže snažnim oružjem.

Ja pravim analogiju međudržavnih odnosa i međuljudskih odnosa. Država=Osoba.
Meni, koji nisam fizički najjači, više odgovara da je najjači neko ko se barem trudi da bude pravedan i objašnjava svoje postupke nego neko ko to ne radi!


Mislim da im nešto baš i ne polazi za rukom I kome to oni polažu račune, baš me zanima?
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 00:31 - pre 212 meseci
SashaM: Odlično je što se slažemo da S. Koreja ne treba imati a-bombu. Hvala na podršci! Slučajno sam pomislio suprotno... :Đ

Slobodan Miskovic aka STELLANOVA :Đ

> A sto Severna Koreja ne bi imala A - Bombu?
- Zato što je gladnom narodu lako ilustrovati da je tamo neko kriv za sve njihove probleme
- Zato što je Kimov režim pogrešan (istorija je to pokazala)
- Zato što je to protiv čovečanstva
- Zato što smo napravili još jedan korak nazad
- Zato što...
A ajde mi sada ti odgovori, A zašto da S. Korea ima a-bombu?

Anyway, moram da krenem pa do sledeće nedelje... :Đ
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 00:49 - pre 212 meseci
:) elem da odgovorim na argumente protiv toga da Sev. Kor. ima a-bombu.

Citat:
Zato što je gladnom narodu lako ilustrovati da je tamo neko kriv za sve njihove probleme


Mislis da bi Severna Koreja mogla da resi neki problem ako joj USA ili neko drugi smetaju sa 2-3 a-bombe a da pritom ne budu u roku od 24h zbrisani sa lica zemlje? Mislis li da Severna Koreja moze da probije USA raketni stit ? :)

Citat:
- Zato što je Kimov režim pogrešan (istorija je to pokazala)


Nismo mi tu da sudimo kako ko treba da zivi, Kim-a nisu na vlast doveli Marsovci nego narod Severne Koreje, cak i da je Kimov rezim pogresan kao sto verovatno jeste ocigledno je da stepen svesti i inteligencije severnokorejskog naroda nije na tom nivou da to shvati samim tim ako bi skinuli Kim-a vrlo brzo bi dosao neki drugi Kim. To ce se desavati sve dok narod ne skonta da je to lose. Sta mislis da je recimo dosao neko sa strane u Evropu u doba inkvizicije i rekao da je to lose, kako bi se proveo i da li mislis da bi narod tada to prihvatio.
Bliza istorija pokazuje da je mesanje sa strane los nacin za resavanje necije sudbine, hint: Irak, Avganistan...


Citat:
- Zato što je to protiv čovečanstva


Zasto je protiv covecanstva? Da li je ijedna proba izvrsena na teritoriji druge zemlje? Nije. Da li je bilo protiv covecanstva kada su Francuzi vrsili probe po pacifiku?

Citat:
Zato što smo napravili još jedan korak nazad


U odnosu na sta i za koga smo ucinili korak nazad?

Citat:

Anyway, moram da krenem pa do sledeće nedelje... :Đ


Ajde ajde :) samo da ti odgovoris, vreme je nebitno ;)
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 01:28 - pre 212 meseci
Ja sam u šoku da neko podržava da S. Korea ima A-bombu. A nisi mi odgovorio na pitanje, zašto da S. Korea ima A-bombu?
Ali pošto vidim da još smeš da podržavaš, evo ti još argumenata:

- Kako bi se osečao da si građanin J. Koreje?
- Kako to da J. Korea koja je daleko naprednija od Severne nema atomsku?
- Zato što će severna korea prodavati to oružije drugim pogrešnim zemljama da bi nahranila svoje građane
- Zato što će tu nuklearno oružije imati neka zemlja koja je blizu tvoje

> Mislis da bi Severna Koreja mogla da resi neki problem ako joj USA ili neko drugi smetaju sa 2-3 a-bombe a da pritom ne
> budu u roku od 24h zbrisani sa lica zemlje? Mislis li da Severna Koreja moze da probije USA raketni stit ? :)

Ne razumem? Pricao sam o tome da ce J. Korea biti krivac S. koreje a ne U.S.A.

> U odnosu na sta i za koga smo ucinili korak nazad?

U odnosu da živimo svi bez straha i mira. Ili možda nemamo isti cilj?

Anyway, malo sam umoran i sutra moram rano da ustanem tako da nemam snage i vremena. Ali bi voleo da obratiš pažnju na to da sam na tvoje pitanje odgovorio sa 4-7 argumenata a moje pitanje si ignorisao :Đ
Veoma čudno...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 01:51 - pre 212 meseci
Citat:
A nisi mi odgovorio na pitanje, zašto da S. Korea ima A-bombu?


Pa to pitanje se ne bi ni postavljalo da postoje neki argumenti protiv toga a ja sam ti na te argumente odgovarao nisam izbegavao odgovor na to pitanje ali recimo to ovako, zato sto nije zabranjeno nijednim zakonom da drzava ne sme da ima a-bombu. Jednostavno. Zaboravljas da je Severna Koreja suverena drzava koja je clanica UN-a od 17 Sep. 1991. te stoga ne vidim zasto bi neka druga zemlja odlucivala o tome sta oni trebaju da rade ili ne trebaju da rade. Zato i postoje UN, ali kao sto vidis niko nije rekao da oni ne smeju da imaju a-bombu, nego je rezolucija koja je danas usvojena a odnosi se na sankcije okrenuta ka nuklearnoj probi koju je ta zemlja izvela a ne ka zabrani posedovanja nuklearnog oruzija.

Citat:
- Kako bi se osečao da si građanin J. Koreje?


Zasto bi trebao da se osecam kao gradjanin Severne Koreje? Zasto tebe briga kako se taj gradjanin oseca? Sta mislis kada bi se neko drugi pitao kako se ti osecas i resio da je to osecanje lose pa hoce da te spase. Njima (gradjanima Severne Koreje) sigurno nije toliko lose kako se prica sve dok postoji sistem koji postoji. feudalizam nije bio dobar u Evropi pa je evoluirao, bez icijeg mesanja sa strane, prirodno. Zasto bi neko sa strane mesao svoje prste u tudje zivote? Da li je Severna Koreja kao drzava napala ijednu drzavu od samostalnosti? Da li je izvrsila agresiju na bilo koju drzavu od primanja u UN? Nije.

Citat:
- Kako to da J. Korea koja je daleko naprednija od Severne nema atomsku?


Opet, zasto je to bitno? Zasto se baviti drugima? Neke zemlje nemaju nosace brodova, da li to znaci da one koje ih imaju to ne bi smele da imaju?

Citat:
Zato što će severna korea prodavati to oružije drugim pogrešnim zemljama da bi nahranila svoje građane


Koje su drzave pogresne i ko odlucuje koja je drzava pogresna i zasto je neka drzava pogresna? Zasto je lose kada Severna Koreja proda oruzije a nije pogresno kada neka druga NATO zemlja to ucini?

Citat:
Zato što će tu nuklearno oružije imati neka zemlja koja je blizu tvoje


Zasto bi to mene trebalo da brine? Eto da Albanci imaju a-bombu, mislis da bi je upotrebili? Ne bi, nuklearno oruzije se nikada nece upotrebiti u ratovanju, ono je samo sredstvo pritiska i nista vise...svako ko ga poseduje je svestan da ono nikada nece doneti pobedu u ratu sve dok ga i druga strana poseduje.

Citat:
Ne razumem? Pricao sam o tome da ce J. Korea biti krivac S. koreje a ne U.S.A.


Ok, mislis da ce ostatak sveta da gleda kako a-bombe padaju na Seul bez da nesto urade? :)

Citat:
U odnosu da živimo svi bez straha i mira. Ili možda nemamo isti cilj?


Cek cek, zasto ces ziveti bez straha ako Severna Koreja nema a-bombu a recimo Pakistan ima? Ili neka druga zemlja za koju ni ne znas.....ako cemo tako onda smo trebali da avione izbacimo iz upotrebe posle 11/9....sve dok postoji fanatika bice i fanaticnih i neshvatljivih napada na neduzne ljude, znaci da ce toga uvek biti. Da li uvek treba da zivim u strahu kad vidim avion na nebu? Da li mir znaci ako te gadjaju obicnim bombama umesto atomskih? Da li je svet mirniji ako postoje samo obicne bombe? Ne plasis se obicnih bombi koje NATO zemlje svakodnevno prave i trose po celom svetu?

Eto :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 02:09 - pre 212 meseci
Evo i rezolucije u originalnom textu.

Takodje ono sto mene buni jeste ne postoje nikakvi dokazi da je proba zaista i izvrsena a posle citanja izjava predstavnika Kine i Rusije ocigledno je da se radi o kompromisu i da je ustvari sve pitanje ekonomske koristi strana koje o tome odlucuju (USA, Kina, Rusija i Indija) a ne neka iskrena zelja za mirom.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pejcha

Član broj: 111986
Poruke: 22
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 02:28 - pre 212 meseci
Sta mislite kakav bi bio razvoj situacije da je Tito naravio atomsku bombu, a lako je mogao.
Da je SFRJ imala atomsku bombu kako bi prosle devedesete, da li bi bi bilo sukoba, da li bi nas kasnije bombardovao NATO.

Ima li neko spisak zemalja sa nuklearnim naoruzanjem?
 
Odgovor na temu

U.L.T.R.A.
Crash Owerride
Nezavisni drzavljanin
Vršac

U.L.T.R.A.
Član broj: 51366
Poruke: 92
212.200.117.*

Sajt: www.cyber-srbija.com


Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 03:15 - pre 212 meseci
Citat:
pejcha: Sta mislite kakav bi bio razvoj situacije da je Tito naravio atomsku bombu, a lako je mogao.
Da je SFRJ imala atomsku bombu kako bi prosle devedesete, da li bi bi bilo sukoba, da li bi nas kasnije bombardovao NATO.

Nije kasno ni sad da je napravimo
(treba misliti na buducnost)
http://www.master-g.net - Besplatan hosting slika do 2125 Kb po slici
http://ctrl-enter.net - Besplatan hosting fajlova do 700MB po fajlu
http://www.tiger-w.com - Besplatan phpBB hosting
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 04:36 - pre 212 meseci
Citat:
Ima li neko spisak zemalja sa nuklearnim naoruzanjem?


Dobro pitanje :)

http://en.wikipedia.org/wiki/L...countries_with_nuclear_weapons

Zemlja--------------------------------------Broj glava-------Godina prve probe
United States--------------------------------5,735/9,960 ----1945 ("Trinity")
Russia Russia (formerly the Soviet Union)------5,830/16,000 ---1949 ("RDS-1")
United Kingdom-------------------------------<200-----------1952 ("Hurricane")
France ----------------------------------------350 ----------1960 ("Gerboise Bleue")
People's Republic of China----------------------130-----------1964 ("596")
India------------------------------------------75-115--------1974 ("Smiling Buddha")
Pakistan---------------------------------------65-90---------1998 ("Chagai-I")
North Korea------------------------------------1-10----------2006
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 08:39 - pre 212 meseci
Dimkovicu, pre nego sto u jos nekoj temi spomenes da je pozitivno to sto su ameri bacili 2 atomske bombe na japan, molim te informisi se malo.

A i da je japan zaista i dalje bio vojno snazan u to vreme i da nije bilo drugog nacina da se rat zavrsi (sto je gnusna laz) i dalje bacanje atomske bombe prosto NIJE OPCIJA. Sad lepo idi u cosak i stidi se bar jedno 10 godina zato sto nemas u sebi ni malo covecnosti! Pazi kad ne mogu da verujem...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.eth-wifi.verat.net.



+744 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 09:03 - pre 212 meseci
Evo, bas juce, je bila emisija na jednom od stranih kanala (nisam siguran tacno koji) na SBB-u... govorilo se o WW2, napadu na Japan i atomskom oruzju... Ono sto je receno:
1. Covek koji je bio komadant u prvim redovima americke vojske, rekao je da je 12 000 amera izginulo kad su napali Okinavu (prva borba na japanskom tlu - ostrvima). Rekao je jos da je moral Americke vojse bio uzasan, da su bezali sa polozaja itd. Kad su se uzele sve cinjenice u obzir - nemotivisanost/nespremnost sopstvene vojske, fanaticnu spremnost japanaca, i zelju USA da pokazu svetu ko je glavna faca, tj. testiraju novo oruzje i ustolice se kako jedna od najvecih sila... doneta je naravno odluka koju svi znamo

2. Covek u koji je ucestvovao u operaciji bacanja bombe (amerikanac) je rekao da je Hiroshima izabrana zato sto je vreme bilo odlicno (trbalo je videti rezultate rada) i zato sto je to bio grad koji nije bio bombardovan i razrusen, tj. zeleli su da vide dejstvo na solidno igradjenom cilju sa dosta populacije

3. Da su zaista hteli da okoncaju rat bez invazije, mogli su da je bace na neku ledinu ili na udajenu japansku bazu, a ne na gradove pune civila - postigli bi isti efekat, odnosno to bi im dalo nekakvo opravdanje da neka od sledecih mozda bude bacena na mesta gde se nalaze i velike grupe civila...
 
Odgovor na temu

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 10:17 - pre 212 meseci
Citat:
a1200: Evo, bas juce, je bila emisija na jednom od stranih kanala (nisam siguran tacno koji) na SBB-u... govorilo se o WW2, napadu na Japan i atomskom oruzju... Ono sto je receno:
1. Covek koji je bio komadant u prvim redovima americke vojske, rekao je da je 12 000 amera izginulo kad su napali Okinavu (prva borba na japanskom tlu - ostrvima). Rekao je jos da je moral Americke vojse bio uzasan, da su bezali sa polozaja itd. Kad su se uzele sve cinjenice u obzir - nemotivisanost/nespremnost sopstvene vojske, fanaticnu spremnost japanaca, i zelju USA da pokazu svetu ko je glavna faca, tj. testiraju novo oruzje i ustolice se kako jedna od najvecih sila... doneta je naravno odluka koju svi znamo

2. Covek u koji je ucestvovao u operaciji bacanja bombe (amerikanac) je rekao da je Hiroshima izabrana zato sto je vreme bilo odlicno (trbalo je videti rezultate rada) i zato sto je to bio grad koji nije bio bombardovan i razrusen, tj. zeleli su da vide dejstvo na solidno igradjenom cilju sa dosta populacije

3. Da su zaista hteli da okoncaju rat bez invazije, mogli su da je bace na neku ledinu ili na udajenu japansku bazu, a ne na gradove pune civila - postigli bi isti efekat, odnosno to bi im dalo nekakvo opravdanje da neka od sledecih mozda bude bacena na mesta gde se nalaze i grupe civila...


E, da... gledao sam baš tako nešto na History ili tako nekom kanalu.... Japanci su u prvoj bici na njihovom tlu pokazali toliku hrabrost i odlučnost i toliko USA vojnika je poginulo da su ovi morali da se odluče za A-bombu. Baš me zanima šta bi bilo da su se Rusi odlučili da bace A-bombu? Kako bi to bilo prikazivano na CNN-u - da li bi bilo slavljeno kao hrabar i neophodan čin?! :)

Mislim da nema opravdanje za to što je USA bacila bombu. Oni stalno prvi urade nešto (presedan) i onda traže od drugih da ne rade tako nešto i da ne misle da je to pravilo već samo specijalni slučaj koji su oni primijenili!? Ali može im se... imali su dosta loših poteza ali opet.. bolje je da oni vode svijet nego da to radi onaj lik iz Irana ili eventualno iz S. Koreje. Nekako sam mirniji :)

Mada, kada pogledaš sa druge strane... nama je svejedno... isto nam je kada nas bombarduju USA ili Iran ili S.Koreja... samo možemo da posmatramo i ljutimo se :(
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 11:20 - pre 212 meseci
Citat:
a1200: Evo, bas juce, je bila emisija na jednom od stranih kanala (nisam siguran tacno koji) na SBB-u... govorilo se o WW2, napadu na Japan i atomskom oruzju... Ono sto je receno:
1. Covek koji je bio komadant u prvim redovima americke vojske, rekao je da je 12 000 amera izginulo kad su napali Okinavu (prva borba na japanskom tlu - ostrvima). Rekao je jos da je moral Americke vojse bio uzasan, da su bezali sa polozaja itd. Kad su se uzele sve cinjenice u obzir - nemotivisanost/nespremnost sopstvene vojske, fanaticnu spremnost japanaca, i zelju USA da pokazu svetu ko je glavna faca, tj. testiraju novo oruzje i ustolice se kako jedna od najvecih sila... doneta je naravno odluka koju svi znamo


Da, ali sa druge strane, u isto vreme je Japan ostao bez izvora nafte i praktično bez vojne proizvodnje, tako da o nekom ozbiljnijem otporu invaziji nema govora. U prilog tome govori i brzi kolaps japanske kvantunške armije u Mandžuriji (više od milion vojnika), gde su ih Rusi razbili k'o beba zvečku, u veoma kratkom roku.

Treba isčitati opis same operacije pre postovanja u ovoj temi, preporuka za sve one koje opravdavaju tu akciju. Ono je zaista šokantno, pobili su stotine hiljada ljudi a da nisu ni trepnuli.
 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 12:11 - pre 212 meseci
Da li ste nekada gledali snimke tepih bobardovanja japanskih gradova konvencionalnim naoruzanjem ? Snimak Tokija iz vazduha nocu, koji izgleda kao neki nerealni intro za igru, ceo grad gori, znaci ogromna uzarena usijana povsina od horizonta do horizonta sa ponegde crnim tackicama vec izgorelog. I na taj nacin su bombardovani mnogi gradovi, zbog konstrukcije japanskih kuca najpogodniji je bio naplam. Ne bi da pogresim ali mi se cini da je u tim tepih bombardovanjima za noc u celom Japanu ginulo vise ljudi nego od udara atomke.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 12:37 - pre 212 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Dobro pitanje :)

http://en.wikipedia.org/wiki/L...countries_with_nuclear_weapons

Zemlja--------------------------------------Broj glava-------Godina prve probe
United States--------------------------------5,735/9,960 ----1945 ("Trinity")
Russia Russia (formerly the Soviet Union)------5,830/16,000 ---1949 ("RDS-1")
United Kingdom-------------------------------<200-----------1952 ("Hurricane")
France ----------------------------------------350 ----------1960 ("Gerboise Bleue")
People's Republic of China----------------------130-----------1964 ("596")
India------------------------------------------75-115--------1974 ("Smiling Buddha")
Pakistan---------------------------------------65-90---------1998 ("Chagai-I")
North Korea------------------------------------1-10----------2006


Ne zaboravimo Izrael...

Citat:
Israel - Israel is not a member of the Nuclear Non-Proliferation Treaty and refuses to officially confirm or deny having a nuclear arsenal, or to having developed nuclear weapons, or even to having a nuclear weapons program. Although Israel claims that the Negev Nuclear Research Center near Dimona is a "research reactor," no scientific reports based on work done there have ever been published. Extensive information about the program in Dimona was also disclosed by technician Mordechai Vanunu in 1986. Imagery analysts can identify weapon bunkers, mobile missile launchers, and launch sites in satellite photographs. It is believed to possess nuclear weapons by the International Atomic Energy Agency. Israel may have tested a nuclear weapon along with South Africa in 1979, but this has never been confirmed (see Vela Incident). According to the Natural Resources Defense Council and the Federation of American Scientists, they possess around 75-200 weapons.[16]

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 14:19 - pre 212 meseci
EagleOne: I to tepih bombardovanje je bilo strasno, ali je kod nuklearne bombe strasno bilo sto su ljudi ginuli i godinama posle tog dana, i to u agoniji. Zene, deca... Strasno... Ne znam sta da su japanci radili, opet nema opravdanja. Inace zaista je istina da je japan bio toliko iscrpljen da ne bi mogao da pruzi otpor. Ima ovde jos ljudi koji se secaju kako je bilo pri kraju rata, i njihova verzija je dosta drugacija u odnosu na tu pricu o "ludim japancima, koje ameri ne mogu pobediti"...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?15.10.2006. u 16:49 - pre 212 meseci
http://cryptome.org/dprk-test.htm
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85405 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.