Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

--Ytong-- potrebne informacije!

elitemadzone.org :: TechZone :: --Ytong-- potrebne informacije!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 40344 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoranregoje

Član broj: 96496
Poruke: 26
212.62.55.*



Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!12.04.2008. u 20:47 - pre 194 meseci
Hvala lepo na ovim prakticnim savetima,ja se ovih dana bavim izgradnjom temelja i jako sam zainteresovan za ytong blokove.
kazi mi sta si mislio kada si rekao ne trpe smicanje. Gdje se nalazi ta kuca volio bih je pogledati ako je moguce. Hvala
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!14.04.2008. u 08:31 - pre 194 meseci
Citat:
zoranregoje: Hvala lepo na ovim prakticnim savetima,ja se ovih dana bavim izgradnjom temelja i jako sam zainteresovan za ytong blokove.
kazi mi sta si mislio kada si rekao ne trpe smicanje. Gdje se nalazi ta kuca volio bih je pogledati ako je moguce. Hvala

Smicanje znaci da kada dve ili vise sila deluju na blok u suprotnim smerovima, blok se lomi.
Opterecenje trpi koliko zelis, kada je sila ravnomerna i jedan pravac, jedan smer.
Ja sam kombinovao klasicnu gradnju (nadvratnici i nadprozornici su armirano-betonski a ne sa elementima ytong-a) zbog toga sto je u verme kada sam ja nabavljao materijal trebalo cekati nekih mesec do dva za specificne ytong profile. Fabrika je imala neku pauzu zbog rekonstrukcije ili vec nesto tako pa je bilo problematicno nabaviti neke elemente.
Obzirom da sam za jedan zid iskoristio cigle od starog objekta, taj zid je spojen klasicnim betonskim stubovima.
Odlucio sam se za ytong iz razloga brzine gradnje. Obzirom da je objekat radionica u prizemlju a stambeni deo na spratu, zidovi ce biti malterisani pa ne vidim da postoji opasnost koja se navodi kada se prica o siporeks blokovima (sto je ytong u osnovi).
Za krojenje blokova pod raznim uglovima (90, 45, 30 stepeni) najbolje da napravis vodjicu od drveta (slicno kao za lajsne samo vece). Secenje je lako, obicnom tesetrom (koju mozes da bacis posle toga ali zato list kosta samo 100 rsd ) ali je tesko odrzati pravac (bar na bloku 60x30x20).
Iako ja nisam koristio alate za nanosenje lepka, preporucio bih da se koriste, najveci alat je za nanosenje na blok od 30 cm sirine a kosta oko 900 dinara u "uradi sam" prodavnici. Isplati se uzeti sve mere sa kojima se radi. Od alata nema potrebe za "grebalicom" a mesanje lepka treba raditi u manjim kolicinama (ako radis sam) jer se prilicno brzo stvrdne.
Objekat gradim nekih 50km prema Zrenjaninu, a posle Uskrsa planiram da ga pokrivam.
Celu zimu je proveo otkriven (samo najlon preko zidova) jer me je interesovalo kako ce se ponasati zbog zime i vlage. Sto se blokova tice, ni jedan se nije ni okrunio, ni odlepio.

Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
77.239.74.*



+1 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!18.04.2008. u 18:05 - pre 194 meseci
Uh odlicno da naidjoh na ovu temu. i ja kopam temelje ovih dana pa mi bas trebaju informacije o ytongu.
Mislim da cu i ja definitivno da radim sa njim, jer je em daleko jeftinije em izolacija mu je i vise nego dovoljna.kad se oduzme malterisanje, i izolacija, bas izadje jeftinije.

A tosto se tice radijacije, to je prica za malu djecu, marketing, uostalom, evo na poslu prije neki dan gledam svi dozimetri napucali preko 470 vec nekih jedinica radijacije,

Nego gdje toga ima u bgd povoljno da se uzme ,jel to ide sve preko ovih u vreocima, posto vidim da je prevoz oko 9600 za oko 35m3, sto ispadne da je lakse uzeti u bgd , mislim da je slicna cijena, ali ako neko znaza neko povoljnije mjesto, znacilo bi mi po pitanju cijelog gradjevinskog materijala
 
Odgovor na temu

zoranregoje

Član broj: 96496
Poruke: 26
212.62.55.*



Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!18.04.2008. u 23:04 - pre 194 meseci
Nemozes u Vreocima kupiti diektno,moras na nekom stovaristu ima ih u Jaincima u Zarkovu i na svim malo boljim stovaristima.Najcesce nemaju sve na licu mjesta ali se moze poruciti,kazu da brzo stize.Oni suplji za stubove su malo skupi mislim da je oko 300 din komad pa se neisplati,ali mozes kupiti obicne pa sam pravti i kombinovati imas vise varijanti.Eno ih na sajmu u hali 2.mozes dobiti prospekt i malo se raspitati.Ja sam izlio temelje i najvjerovatnije cu raditi od ytonga dok se jos malo raspitam.Ako nesto saznas pisi.Gdje ti je taj plac mozda smo negdje blizu.NEK JE SA SRECOM !!!
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
77.239.74.*



+1 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!20.04.2008. u 19:11 - pre 194 meseci
Medakovic, padina, evo slava mi bila juce, pa danas jos gostiju ima, sutra sa Bozijom pomoci krecem nanosnu skelu da uradim, prekosutra temelje kopam, pa polako dalje...
jbg, ne znam do kad je sajam gradjevinarstva i da li mogu da stignem da odem da vidim i da se raspitam, ali ako nista ima da zapucam u vreoce i da ih smaram dok mi ne daju odgovore na pitanja...

Nego to stovariste u jajincima bi mi pasovalo, ali znas li mozda preciznije gdje je, posto je na nekim cijena znatno veca, jer u vreocima po njihovom katalogu je oko 5100 m3, a po gradu ide oko 5600 pa na vise,,,tako da na 80m3 i vise ispadne poprilicna razlika...

i dal postoji neka varijanta da se tu oslobodi PDV, kao sto je ona kupovina prvog stana i sl, pa da se nesto lupam ganja na tu foru i sl....jer to bi bila bas usteda....
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
212.200.192.*



+11 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!20.04.2008. u 21:54 - pre 194 meseci
Nisam siguran da postoji mogućnost da možeš ostvariti poresko oslobođenje po bilo kom osnovu jer se u konkretnom slučaju radi o prvoj kući a ne o prvom stanu mada nisam siguran ali mislim da određena poreska oslobođenja možeš ostvariti ukoliko se učlaniš u neku od stanbenih zadruga. Detalji oko toga mi sada nisu poznati ali raspitaj se u kraju da li postoji tako nešto pa pokušaj. Znam da je to nekada moglo ali da li je to moguće i sada ne znam.
Kod nas i ovako važi univerzalno pravilo a to je ~Mora samo da se umre i da se plati porez~...mada se možda i ne mora umreti.
 
Odgovor na temu

slavkobabic
programer,supermikro

Član broj: 177288
Poruke: 1
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!22.04.2008. u 08:53 - pre 194 meseci
Pratim ovu temu ali nikako da saznam sta je u stvari tzv. "bijeli strop" ? Da li je to medjuspratna ploca ili samo tavanica?
Koliko je isplativo graditi je na taj nacin i da li se potreban materijal moze kupiti u Beogradu (Srbiji) ?
 
Odgovor na temu

zoranregoje

Član broj: 96496
Poruke: 26
212.62.55.*



Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!24.05.2008. u 06:15 - pre 192 meseci
Nesto se nejavljas bandy,jeli gotova skela,pocese li radovi? Jesi li kupio blokove kako ti se to sve cini malo nam pisi.Ako je krenulo zidanje ostavi nam adresu da pogledamo.Pozdrav,, i SA SRECOM.
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.wlan.cpe.InfoSky.net.



+1 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!11.06.2008. u 23:07 - pre 192 meseci
pocelo hvala bogu, ali za sada sam uradio temelje, coklo, i mrtvu plocu, i istekao mi godisnji, pa sad cekam da izganjam kakvih slobodnih dana da idem dalje...
Jos se lomim oko zidanja, jer sam malo u rebusu sta raditi, sa giter blokovima izadje poprilicno jeftinije, a o ytongu se malo zna,,,,tako da sam jos uvijek u velikoj dilemi, a i dosta je skuplji, da ne kazem duplo, ali bar 50 % od blokova.....
Sve radimo ja i cale, tako da mi je nebitna brzina rada jer ne placam majstore, pa mi to ne ulazi u troskove, vec samo cijena materijala....

Prije dvije godine bilo je da se uzme siporex 2 klase koji je bio odlican za zidanje, ali malo negdje okrnjen i sl, i duplo jeftiniji, ali toga vise nema, a ovo bas udara po usima.....
slike imam ali su mi jos uviejk nesredjene i prevelike, a nemam bas vremena da ih sredjujem, pa okacicu ovih dana

http://www.postimage.org/gx8bK...01c1512939ec9898aada17200d.jpg

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.06.2008. u 00:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Air Jordan
Sabac

Član broj: 13370
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 327993573
Sajt: www.inter-serbia.com


Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!07.11.2008. u 19:03 - pre 187 meseci
Za par meseci treba da pocnem da gradim kucu, pa se jos lomim oko materijala od kojeg cu da zidam.

Ima li neko iskustva sa Porothermom/Klimablocom ( http://www.beodom.com/sr/journ...loc-a-promising-new-competitor ) u poredjenju sa Ytongom?
 
Odgovor na temu

zoranregoje

Član broj: 96496
Poruke: 26
212.62.55.*



Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!09.11.2008. u 16:53 - pre 187 meseci
Ja imam iste probleme bio sam se pdlucio za ytong 95% ali sada sam malo citao i o ovim klima blokovima,moram da priznam da si me natjerao da razmisljam.Ako me neko ne ubedi u suprotno najverovatnije ce ostati Ytong.Malo se informisi pa ako nesto saznas javi se, Ja nisam uopste razmisljao o ovim dok nisam cuo od tebe pa tako i ne znam o njima nista.Ali ono sto sam procitao na sajtu izgleda privlacno.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!09.11.2008. u 17:55 - pre 187 meseci
Mislim da je poroterm značajno skuplji od Ytonga. Poroterm se pravi u nekoj hrvatskoj firmi.
Takođe mislim da je poroterm slabiji toplotni izolator od ytonga. Ove podatke sam davno pročitao, nisam siguran da su 100% tačni.
 
Odgovor na temu

Air Jordan
Sabac

Član broj: 13370
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 327993573
Sajt: www.inter-serbia.com


Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!09.11.2008. u 21:25 - pre 187 meseci
Sudeci po ovom clanku Ytong je nesto bolji, ali je problem sto kod nas nema Ytonga sireg od 30cm, tako da ipak gubi trku sa Porothermom ili Klimablocom od 38cm.

http://www.beodom.com/sr/journ...uilding-trade-fair-2008-part-4

 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!09.11.2008. u 22:22 - pre 187 meseci
Na beodomovom sajtu ima lepo objašnjenje vezano za toplotne koeficijente i koeficijente toplotne provodljivosti.
Ovo kažem jer su mi cifre navedene u pomenutoj tabeli malo "neobične", mislim da bi cifre trebalo da budu mnogo niže za Ytong. Proveri cifre za Ytong i na Xellinom sajtu.
Ne zaboravi da se poroterm verovatno spaja običnim malterom, a Ytong koristi tankoslojni lepak (pre je lepak nego malter). Dobar deo toplote će odlaziti upravo kroz taj malter. Ne verujem da su malter i lepak uzeti u obzir kada je računata toplotan provodljivost Ytonga i Poroterma.
Na kraju krajeva, ne znam da li takva provera ima smisla, jer kao što rekoh Poroterm bi trebalo da bude mnogo skuplji od Ytonga.
 
Odgovor na temu

zoranregoje

Član broj: 96496
Poruke: 26
212.62.55.*



Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!10.11.2008. u 19:18 - pre 187 meseci
Neznam kolka je ta zgrada sto nameravas raditi ali nema potrebe za sirinom od 30 cm, imas TZB (termo zidni blok) 60x25x20 cm, sasvim dovoljno.kosta oko 170 din.komad.Mislim na ytong za ove druge ne znam cene.Prednost ytonga po meni je jos sto nema maltera sto se radi na lepak i sto sve nadprozornike ,nadvratnike i cerklaze mozes izbetonirati i sakriti beton da se nevidi samim tim dobro izolovati .Blok kao blok u startu je skuplji od klasicnog ali obzirom da nema malterisanja da se lako zasaluju nadvratnici,nadprozornici i cerklazi misli m da ce se u daljem radu isplatiti.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!04.07.2009. u 02:38 - pre 179 meseci
Treba mi hitno jedna pouzdana informacija:

Koliko je YTONG dobar zvučni izolator (u odnosu na giter blok)?

Skoro sve ostale podatke imam. Znači, treba mi pouzdana informacija od nekog ko je boravio u kući sa YTONG blokovima. Voleo bih da ne mešamo SIPOREX i YTONG, pošto sam za siporex već zaključio da nije baš poželjno rešenje za zvučnu izolaciju.

Inače, na sajtu XELLA.HR sam našao zanimljivu rečenicu: "YTONG je građevinski materijal, koji svojom strukturom s puno pora prigušuje zvučne valove i ima za 9dB veću zvučnu zaštitu od drugih građevinskih materijala slične gustoće" To je sve lepo, samo je problem u tome što ne želim da poredim YTONG sa materijalima slične gustoće, već sa giter blokom.
 
Odgovor na temu

Bane78
Beograd, Srbija

Član broj: 243824
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: --Ytong-- potrebne informacije!14.12.2009. u 14:57 - pre 173 meseci
Iako je blok skuplji u startu - vremenom se visestruko isplati. Najveca usteda je sto nije potrebna dodatna termoizolacija! A i kasnije nastavlja da se isplacuje jer se dobija ususkana i topla kuca, u kojoj se znatno stedi na grejanju. Da ne pominjem da je 2.5x brza gradnja i kolika je tu usteda na dnevnicama!
Citao sam mnogo o ovom materijalu, informisao se u njihovom kol centru, dobio savete i besplatan CD. Posle svega sto znam - Ytong je definitivno moj izbor za gradnju kuce koju zapocinjem na prolece!

[Ovu poruku je menjao Bane78 dana 14.12.2009. u 16:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bane78 dana 14.12.2009. u 16:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bomark55
Marinkov S

Član broj: 74087
Poruke: 36
*.rfzo.rs.



Profil

icon Ytong da ili ne? da li je isplativije17.11.2011. u 13:04 - pre 150 meseci
Poštovani formuraši,

Imam u planu da zidam kuću sa Ytong blokovima veličine oko 100m2, prizemnu. ž

Zanima me Vaše mišljenje o Ytongu (36cm) - kvalitet, cena u odnosu na standradni blok.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: --Ytong-- potrebne informacije!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 40344 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.