Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6347918 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 16:35 - pre 187 meseci
@Fantom69: Nije vezano za klime, ali seti se samo ljudi koji su dobili Samsung refurbished LCD televizore. Da su cutali ili se prepirali sa prodavcem nikad ne bi dobili svoje pare nazad. Najpametniji od njih su zvali inspekciju, neki su samo zapretili njom i naprasno su dobili nove televizore, neki cak i bolje modele - jer se prodavcu vise isplatilo da im daju skuplji LCD TV, nego da placaju paprene kazne i petljaju se sa inspekcijom, koja bi im mozda posle dovela i finansijsku, koja bi.... itd.
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 16:35 - pre 187 meseci
Citat:
Nemanja Jakovljevic:A vi i dalje stedite pare na servisima pa cete imati takve probleme. Lepo kaze narod - koliko para toliko i muzike.

Vidi, kad ovde (Srbija) pazaris klimu ne mozes da biras koji ce servis (bolji, losiji, skuplji, jeftiniji itd) da ti je ugradi nego ti prodavac posalje nekog sa kim ima sklopljen ugovor. Dalje, cena ugradnje nije bas srazmerna kvalitetu odradjenog posla - svedok sam dosta slucajeva gde je ugradnja placena dosta iznad proseka a klima nije propisno ugradjena - instalacija nije vakuumirana, cevi su izolovane zajedno, na vecim visinskim razikama nisu pravljeni uljni dzepovi, nosaci su katastrofalno losi itd. Dakle niko ne stedi pare na ugradnji nego prodje onako kakav mu servis zapadne

Citat:
acabgd: @Fantom69: Nije vezano za klime, ali seti se samo ljudi koji su dobili Samsung refurbished LCD televizore.

Ako se ne varam, ista radnja koja je fantomu zagorcala zivot castila je kupce tim refurbished televizorima :)

Citat:
acabgd:Sve u svemu, za prvu instalaciju ovlasceni servis zbog prve godine garancije kada kanta moze da crkne, posle toga _dobar majstor_ koji zna posao - ako ga uradi kako treba neces morati da zoves nikakav servis narednih x godina.

+1 :)

---
@Fantom69: tebi ipak preporucujem da im pripretis inspekcijom, siguran sam da toliko nepravilnosti imaju da im je jednostavno jeftinije da ti produze tu garanciju kod sadasnjeg ovlascenog servisa
 
0

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.custom.pwd.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 16:51 - pre 187 meseci
Kad sam u Srbiji ugradjivao dve klime - pazljivo sam izabrao koga cu. To su od onih koji i prodaju i ugradjuju.
Kad je isteklo pet godina za trecu klimu - njih smo angazovali i za nju da svake godine odrzavaju.

Fantom:
Izvini - al sto se tice zakona - takva je stvar.
Trebao si mesec, mesec ipo dana ranije lepo se dogovoris sa majstorima i da te ne boli glava. Nikad se nista ne ostavlja za poslednji trenutak.
Kako ono kazu - nista nije hitno - nego nisi poceo na vreme.

Ja konkretno kad sam imao problema sa odredjenim firmama za odredjene proizvode, skupe proizvode, i zavlacili me tipa "znate majstor je u bolnici" ili "trenutno nemamo to i to" i sl... kad sam video kuda to vodi, uzmem ja lepo ugovor, otvorim OpenOffice writer sastavim odredjeno pisamce i posaljem.
Odjednom - poceli oni mene da jure kad mogu da dodju da zavrse to sto treba.

Ja sam uvek bio cepidlaka kad god sam mogao - ipak su neke stvari finansirali moji roditelji - pa su moji roditelji dobrog srca spasavali majstore od mene - ja sam krenu uredno da trazim dostavljacima namestaja nadoknadu stete sto su napravili ogrebotinu na parketu - plitka - al je ogrebotina - a tek lakiran parket.
Takodje doneli su mi krevet duzi 3cm nego sto je ugovoreno - morali su da ga vracaju nazad - ja krenuo da im trazim zamenu za period koji me ostavljaju bez kreveta (jer jelte to vec izlazi iz roka isporuke) - i opet majstori bivaju spaseni od mojih...

Da ih moji nisu spasavali - isterao bih ja na svoje. Samo treba biti uporan. I naravno informisan o svojim pravima.
Nemanja Jakovljevic
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 20:21 - pre 187 meseci
@Nemanja Jakovljevic

Mnogo bre od tog pravis nauku...

Kao prvo split sistemi su bez odrzavanja.


Kao drugo, odrzavanje su izmislili majstori da uzmu jos para.

kao trece, uslovljavanje montaze odredjenim servisom je jako mutna radnja koja je postala trend u srbiji i dolazi sve do toga da sada i kada kupite sporet mora vam ugraditi kabl "ovlasceni" serviser, naravno uz "sitnu" novcanu nadoknadu koja ide i do 2000din!

Kao cetvrto, servis ne daje garanciju nego uvoznik.

Za ostvarivanje garancije ti treba fiskalni racun.

Obavezna garancija na tehnicku robu je minimum godinu dana.

Zovi inspekciju i pitaj za savet.


Pominjanje firmi je ovde zabranjeno u bilo kakvom konekstu, pa molim da se pridrzavate toga
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 22:42 - pre 187 meseci
Citat:
uslovljavanje montaze odredjenim servisom je jako mutna radnja koja je postala trend u srbiji


To uslovljavanje je napravljeno iz sledeceg razloga:
Svaki uvoznik ima nekoliko servisa (ili samo jednog koji formira svoju internu servisnu mrezu) koji ce da montiraju njegove klime i kroz to "ekskluzivno pravo" oni dobro zarade u sezoni.Medjutim,uvoznika ne interesuje koliko ce taj servis imati reklamacija u toku garantnog roka i koliko ce npr goriva ili freona potrositi jer je klima neispravna odnosno serviser nema pravo na finansijska potrazivanja od uvoznika u toku garantnog roka.Njegovo je samo da obezbedi rezervni deo i nista vise jer se smatra da je doticni servis namiren u toku sezone.Iz tog razloga je kod vecine uvoznika striktno odredjen servis koji "sme" da montira njihove uredjaje.Ako mene pitate,bolje je i to nego kad na garantnom listu nema nijednog servisa vec po reklamaciji zovete uvoznika pa onda oni "iscupaju" neki servis iz oglasa (sto blize vasem reonu) jer tek tada moze da vam zapadne neko ko mozda nije dovoljno iskusan na tom polju...
 
0

perke ns

Član broj: 201148
Poruke: 48
93.86.3.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 22:58 - pre 187 meseci
postoji neki servis za zaštitu potrošača,pre,jedno mesec ipo sam gledao na tv-u da uspešno rešavaju takve probleme oko reklamacija.Neznam detalje ali,ali ako neko zna nešto više nebi bilo loše da se oglasi
 
0

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
212.200.212.*



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 23:23 - pre 187 meseci
Skoro u svim normalnim drzavama,a tako bese i u staroj "Jugi",
garanciju daje proizvodjac.Kakav bre uvoznik,spediter,trgovac,serviser...
Zasto kod nas danas uglavnom nema pravih predstavnistava velikih firmi?
Na mnogo maticnih sajtova postoje i linkovi za Hrvatsku,Sloveniju ,cak i BiH.
Al' Srbija jok.
Juce u Bgd-u videh u prolazu kombi ovlastenog servisera za Beko.Kad nisam umr'o od smeha.
Izgledali su k'o Del i Rodni Troter.(imali,doduse jedan tocak vise).
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.12.2008. u 23:29 - pre 187 meseci
Daje proizvodjac garanciju i sada,samo sto ta garancija kod nas ne vazi.Na primer u kutiji Panasonic klime se nalazi i originalni garantni list proizvodjaca,ali na zalost on ne vredi nista...Ko ce dati garanciju na Neo i ostale slicne klime,Kinez?Ne verujem...Kinez sa narucenom posiljkom salje jos + 2% za rezervne delove pa se ti snadji.Ono sto sam napisao u prethodnom postu se odnosi i na firmu koja stoji u tvom avataru.Znam jer sam radio za njih (u servisu koji je u sklopu njihove mreze).
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2008. u 00:22 - pre 187 meseci
Moje kineske mideje imaju po 5 godina garancije od proizvodjaca, kada nazovete da kupite i dalje imaju 5 godina garancije... Posle prve godine ne mozete nikoga da uhvatite ni za glavu ni za rep da vam produže garanciju (uz redovan servis) koji je kao uslov mada tvrdim da je taj servis samo dzeparenje naroda. Jednom recju, frigomehanicara nema nigde ili ne zele da rade svoj posao. Tu stupaju prevaranti sa alatom

Elem sto se tice ovlastenog uvoznika... To znaci da je ispunio sve uslove koje mu je zadao proizvodjac (servis, distribucija) i dobija licencu za to. Prema tome direktna odgovornost je na proizvodjacu a indirektna na uvozniku. Samo sto u srbiji niko ne postuje zakone a istih ni nema... Jer onda krupnije ribe kao sto su mišković i kompanija ne bi mogle da kradu
Toliko

Evo sta je servis, skine plastiku i naprska asepsol aerosol i nekim decjim kompresorom izduva... Posle mesec dana nastaje pakao od smrada... Zato sami prskajte asepsol aerosolom svakih 10ak dana po malo a pakovanje u apoteci kosta 110 dinara To servis naplati 25 eura!





[Ovu poruku je menjao bordzija dana 06.12.2008. u 01:40 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

servis polaris
Vrsac

servis polaris
Član broj: 52540
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.servicepolaris.co.yu


Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2008. u 01:04 - pre 187 meseci
Postovani prijatelji,
Duze vreme vec pratim temu pod naslovom Koja klima..
Svega i svacega sam se naslusao ovde..
Bilo je tu i dosta pametnih saveta..iskustava i slicno..
Ali cini mi se da sada vec zalazite u nesto o cemu ne znate dovoljno..
OK..slazem se, a takodje i tvrdim-svako ko nije zadovoljan uslugom, da li od strane prodavca ili od strane servisera, odnosno montazera klima uredjaja ima pravo da se zali i da trazi svoja prava..
Uslovljavanje garancije montazom od strane ovlascenog servisera je sasvim normalna stvar..svaki servis koji pristupi nekoj servisnoj mrezi bi trebalo da ispunjava neke standarde sto se tice obavljanja odredjenog posla..
Pa da li vi ocekujete da Vam neki uvoznik prizna garanciju ako je uredjaj montirao neko ko kaze da je vakuum pumpa nepotrebna za montazu klima uredjaja (a nacitao sam se takvih "strucnih" misljenja na ovom forumu)..
Prost primer - Da li bi neko od vas dozvolio da Vam instalaciju gasa u kolima ugradi tamo neki bravar ili autolimar? (govorim ovo uz svo duzno postovanje prema bravarima i autolimarima-ali ipak to nije njihov posao)..
Naravno da ne biste to dozvolili..jer ne biste dobili atest za to..
Donekle jeste u pravu u vezi toga da je nase trziste Divlji Zapad..Imao sam dosta prilika da se uverim u to..mnogo neprijatnih iskustava..ali verujte da ce se sve to pre ili kasnije iskristalisati..i doci na svoje..
Prekinuo sam ugovor sa dve servisne mreze zbog takvih stvari..Garantni list na neke od klima je imao i kupon za trogodisnju garanciju..kako ja da objasnim nekome da ce dobiti tri godine garancije, ako u startu, prilikom montaze doplati jos 15 eura?!!!Meni to ne treba u zivotu!
Servisi se uglavnom nalaze na udaru kada se pojavi neki nezadovoljni korisnik..i verujte da je nama tada najteze, jer se obicno tada desava da onaj koji je uvezao i prodao taj uredjaj ili vise ne postoji, kao firma, ili se pravda da vise ne saradjuje sa tom mrezom..
To je jako nezgodno u malim sredinama..los glas se dovoljno daleko cuje..i ni kriv ni duzan, lako postanes tema..
Pokusajte da sagledate sve to na ovaj nacin..
Zelim Vam svima da Vam klime sto duze traju i da ne dolazite u tako neprijatne situacije..
I naravno..moj savet..nemojte se ustrucavati da odete u trzisnu inspekciju, jer cim prodavcu spomenete istu, bezrezervno ce se potruditi da Vam izadje u susret..i to ne zato da bi Vam ucinio uslugu, nego zbog toga da ta ista inspekcija kod njega ne bi pronasla mnogo drugih neregularnosti u poslovanju..

Pozdrav svima!

 
0

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.custom.pwd.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2008. u 01:22 - pre 187 meseci

Citat:kao trece, uslovljavanje montaze odredjenim servisom je jako mutna radnja koja je postala trend u srbiji i dolazi sve do toga da sada i kada kupite sporet mora vam ugraditi kabl "ovlasceni" serviser, naravno uz "sitnu" novcanu nadoknadu koja ide i do 2000din!

Znas kako - ja i ovde ako odnesem uredjaj u neki servis koji nije ovlascen - posle mogu da se slikam sa garancijom.
I treba to da ti uradi ovlasceni servis - otkud oni znaju da neko nece povezati pogresno kabl, napraviti zlo, i onda posle traziti opravku.

Citat:Kao cetvrto, servis ne daje garanciju nego uvoznik.

Moze da ti da ko god hoce koliku god hoce garanciju.
Ovde sam ja kupio hard disk. I kazu oni meni garancija 6 meseci. Ja rekao - sta 6 meseci - na seagate ide 5 godina. A onda mi rekose - prvih 6 meseci mi smo duzni da ti resavamo - a posle prelazis direktno na proizvodjaca


Citat: Obavezna garancija na tehnicku robu je minimum godinu dana.

E nije. 6 meseci je. Slobodno procitaj zakon.

Citat: Zovi inspekciju i pitaj za savet.
Slobodno i ti zovi njih pa ih pitaj za tacku gore.
Cak sta vise - nasim zakonom garancija nije definisana. Tj definisana je obavezna od 6 meseci - al ako postoji garantni list - o tome nema nista u zakonu i tu moze da pise sta hoce.


P.S. Ako i pravim od toga nauku - neka - al ja nisam imao problema sa klimama. Sve tri rade kako treba. I vrlo mi je drago da pozovem majstore svake godine da ih srede.
E da - servis koji ne produzava garanciju im je jeftiniji - jedno 10 eur.

A sta ce koji servis da vam uradi - zavisi od servisa.

Mozda su ovi tvoji samo naprskali i otisli - al ima onih koji rade to malo bolje.

Garancija takodje moze i da se dokupljuje - tj kad sam kupovao ovde laptop - na njega standardna garancija godinu dana - al su me pitali da li zelim da dokupim jos 4 godine?
Isto tako imate i standardni primer world wide sa Apple-ovim racunarima i garancijom - godinu dana - al ako kupish Apple Care - postaje 3 godine.
Neka ga otvori neovlasceno lice - i da vidimo dal ce biti garancije.
Nemanja Jakovljevic
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2008. u 01:58 - pre 187 meseci
NEmanja malo mi je delovao tvoj post kao da se svadjash sam sa sobom pa nisam razumeo ko kome govori :)

Elem... Malo ste u zabuni za tih 6 meseci.
Niti jedan uredjaj ne moze legalno da bude uvezen na nase trziste ako ne ispunjava uslov od godinu dana garancije.
prvih 6 meseci imash pravo da trazis novac nazad ako je uredjaj neispravan a serviser ga NE popravlja ili se ne odaziva. Posle tih 6 meseci imas pravo samo na zamenu ili popravku uredjaja. Toliko o zakonu srbije ;)
Sve ovo gore vazi ako ste odmah uputili zvanicno pismo serviseru (telefon se ne racuna)
Znaci sve napismeno.

@ Servis polaris

Koliko u letnjoj sezoni imate ekipa za montazu a koliko frigomehanicara sa zavrsenim zanatom? :)
90% kvarova na klimama prouzrokuje nestručna montaža :D

Ja sam apsolutno za dokupljivanje garancije ali to nije moguće kod nashih ovlascenih servisera jer to izbegavaju. Ja sam recimo hteo da uzmem kopernikus koji je bio oko 350 eura tada sa unapred 5 godina garancije i besplatnim godisnjim servisom ali posle 15 dana cekanja ovlasćenog uvoznika kome kao klime stoje na carini...

Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Fantom69

Član broj: 97495
Poruke: 13
79.101.67.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2008. u 02:19 - pre 187 meseci
servis polaris@

"Garantni list na neke od klima je imao i kupon za trogodisnju garanciju..kako ja da objasnim nekome da ce dobiti tri godine garancije, ako u startu, prilikom montaze doplati jos 15 eura?!!!Meni to ne treba u zivotu!"

Pa sad mi tek nije nista jasno!!!!!
Po ovome sto si napisao ispada da ti kao serviser biras da li ces dati garanciju (produzenu, 3 godine) ili neces, a ne prodavac!!!???
Ja sam do sada (pre nego sto si se ti javio) shvatio da garanciju daje prodavac uz obavezu prisustva (montaza, odrzavanje...) ovlascenog servisera!!!???

bakara@
Nemanja Jakovljevic@
Koliko ja znam obojica ste u pravu ali se niste razumeli (6 meseci grancija, 12 meseci garancija...)
6 meseci je obavezna minimalna zakonom garancija na sve tehnicke proizvode koji se prodaju bez garantnog lista.
12 meseci je obavezna minimalna garancija zakonom na sve tehnicke proizvode koji se prodaju uz garantni list.

andrejbeca@
"garanciju daje proizvodjac.Kakav bre uvoznik,spediter,trgovac,serviser...Zasto kod nas danas uglavnom nema pravih predstavnistava velikih firmi?"
Slazem se sa tobom. Mislim da to i dovodi do totalnog haosa, komplikacija i samim tim izbegavanja odgovornosti i onemogucuje kaznjavanje istih. Jer svi prebacuju vruc krompir onom drugom i tako to u nedogled. DA, TO JE STANJE U SRBIJI!


[Ovu poruku je menjao Fantom69 dana 06.12.2008. u 03:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Fantom69 dana 06.12.2008. u 04:00 GMT+1]
 
0

servis polaris
Vrsac

servis polaris
Član broj: 52540
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.servicepolaris.co.yu


Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2008. u 12:01 - pre 187 meseci
Sto se tice trogodisnje garancije, odustao sam od toga, jer to to, barem po meni, jako neozbiljno..zamisli situaciju..
Musterija te pita koliko vazi garancija, a ti mu odgovaras - 1 godina, ali ako doplatite jos 15 eura, imacete tri godine!!!
Pa nismo na pijaci ca se cenjkamo..Ja licno mislim da to nije u redu..to je bio jedan od razloga zbog cega smo prekinuli saradnju sa tom mrezom.
Drugi slucaj je takodje sa u vezi jedne servisne mreze koja je davala garanciju od 84 meseca..u medjuvremenu je uvoznik raskinuo ugovor sa njima, i sta se dalje desava..naravno sve te garancije prestaju da vaze..jer uvoznik ne moze da obezbedi rezervni deo na osnovu tih garancija..iako su radjeni redovni servisi..iako je produzavana garancija..
Kako ja sada nekome, ko bi trebalo da ostvari pravo na garanciju, objasnim da je on izgubio isto to pravo, jer "oni" vise ne saradjuju?!!
Slazem se..proizvodjac je taj koji daje garanciju, ali ipak smo mi serviseri prvi na udaru u tom lancu..

Odgovor za Bordziju:
Vrsac nije veliki grad..tako da jedna, a po potrebi i druga ekipa zadovoljavaju sve potrebe sto se tice montaze klima. Nije se cekalo duze od 5 dana na montazu, a montirali smo 417 klima. Sto se strucnosti tice, kolega i ja smo elektrotehnicari za rashladne uredjaje, sa polozenim strucnim ispitom za rukovanje i odrzavanje rashladnih i vazdusnih kompresora preko 257 KW.
Slazem se, najveci uzrok kvarova jeste nestruvna montaza.
Veliki pozdrav!
 
0

perke ns

Član broj: 201148
Poruke: 48
93.86.4.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2008. u 20:40 - pre 187 meseci
pokušaću da malo vratim temu u okvir.Prošao je novembar onakav kakav je bio,pa evo kako stoje stvari oko cene grejanja na klime.Dečija soba 25m2,klima galanz inverter 12ka,radi po ceo dan.Dnevna soba Panasonic inverter 12ka,površina 25m2 radi popodne.Kuhinja Elekta japan 12ka obična klima radi po potrebi,greje 15m2 i spavaća soba Fairline 12ka greje 20m2,radi uveče od 9h do 12h.Kuća je izolovana 5icom stiroporom,bojler mi je na gas,mašina za sudje AA klase,veš mašina AA klase ,rade često. Sijalice G.Electric štedne(9x20w)kupatilo PTC zidna grejalica 2000w(za sada radi sa 1000w),uključuje se po potrebi uveče.Dva televizora,računar,fen,usisivač...Potrošeno je 692 kw.Po kalkulatoru na sajtu elektrovojvodine,to je 3973.23 din.Ja,lično,sam zadovoljan,a koga zanima može nešto zaključiti iz ovog texta.Da bi upotpunio sliku o ukupnoj potrošnji,dodao bih da sam gasa potrošio(topla voda i kuvanje)za 1400.00 din.Novembar nije bio jako hladan,ali opet grejalo se.Galanz jako lepo odradjuje posao.Jedno veče(-4c)je samo jednom upao u defrost i narednog jutra jednom.Panasonic takodje lepo radi(obe klime brzo postižu zadate temperature),nijednom nije padao u defrost,ali je spoljna jedinica u zavetrini.Eto tako stoje stvari kod mene,a kada dodje prava zima videćemo.

P.S. Visina prostorija je 2.70m.
 
0

Milos_bgdd
Beograd srbija

Član broj: 192762
Poruke: 46
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2008. u 13:42 - pre 187 meseci
Ja sam prosle godine kupio Tadiran Galaxy klimu sasvim sam zadovoljan ne narusava prostor .
Postavio sam je ispod prozora tako da izgleda kao radijator
pre ove klime sam duze vremena imao mitsubish klimu koja je odradila svoj deo posla
 
0

perke ns

Član broj: 201148
Poruke: 48
93.86.4.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.12.2008. u 11:47 - pre 186 meseci
možeš nam reći koliko je trajao mitsubishi i koliko si ga koristio?
 
0

Milos_bgdd
Beograd srbija

Član broj: 192762
Poruke: 46
79.101.201.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.12.2008. u 11:59 - pre 186 meseci
Mitsubishi je trajao 13-14 godina .
U zadnjih par godina je imao problem dok radi klima desavalo se da iskace osigurac


[Ovu poruku je menjao Milos_bgdd dana 08.12.2008. u 13:09 GMT+1]
 
0

dedola
elektricar

Član broj: 191031
Poruke: 48
*.srbijagas.com.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.01.2009. u 20:14 - pre 185 meseci
Moze li neko da mi da savet za: hitachi ras/rac-14eh1. Kosta 49.000 a najvise me privlaci zato sto na njoj pise made in Japan. Sto se tice cene i performansi odgovara mi, a sto se tice kvaliteta to ne znam pa mi treba neko iskusniji da me posavetuje, vredi li te pare.
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.95.*



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.01.2009. u 21:31 - pre 185 meseci
Ja samo znam da tog modela ima samo po nekim levim bugarskim sajtovima, u Hitachijevom katalogu nema te klime :)
Ako te bas zanima ta klima mozes i da kontaktiras Hitachi i pitas ih da ti daju tehnicke specifikacije za taj model
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6347918 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.