Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 43545 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia27.10.2006. u 22:05 - pre 212 meseci
Citat:
digitalvox: Kupi Peugeot 306 1.9D, 51 kW, motor je zakon i za Fiata i za Skodu.......

Ala si ti omasio....
Pezo 306 se odavno ne proizvodi, i covek pita za nov automobil...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
*.3dnet.co.yu.



+1347 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia27.10.2006. u 22:50 - pre 212 meseci
...a niko i dalje ne spominje novu Corsu....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia27.10.2006. u 23:04 - pre 212 meseci
a sto bi je pominjao...?

Citat:
Molio bih da mi date savet. Šta je pametnije kupiti, odnosno koji je bolji auto:

Fiat Grande Punto Multijet 1.3 (dizel) 75ks
ili
Škoda Fabia 1.9 SDI


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

daywalkerzr
Zrenjanin

Član broj: 58284
Poruke: 291
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia28.10.2006. u 00:07 - pre 212 meseci
Citat:
bakara: Ala si ti omasio....
Pezo 306 se odavno ne proizvodi, i covek pita za nov automobil...:)


pezo 307 se jos porizvodi, 1.4 i 1.6, 1.4 90ks je 16000eur.

 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia28.10.2006. u 07:06 - pre 212 meseci
DA, ali si ti napisao 306 i to 1.9 D. Bolje priznaj lapsus
 
Odgovor na temu

digitalvox
DigitalVOX
0110001010010100

Član broj: 59515
Poruke: 61
212.200.139.*



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia29.10.2006. u 08:07 - pre 212 meseci
@BAKARA

Pa ti da znash da citash ukapirao bi da ja uopshte nisam pominjao da je Pezo 306 NOV, nego da je i "polovan bolji od ova dva NOVA modela" koja su u topicu navedena, a po ucestalosti kvarova i sl. stvarima neki smatraju da je cak bolji od svog naslednika 307. A sledeci put kada budesh nesto citira onda navedi celi pasus da se bez veze ne provaljujes.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao digitalvox dana 29.10.2006. u 09:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia29.10.2006. u 10:16 - pre 212 meseci
@digitalvox
Ja tek sad tebe nista ne razumem (ostali...?)
Prvo si pominjao pezo 306, a na moju opasku da je covek pitao za nov(koji se skoro 10 godina ne proizvodi), ti si pomenuo pezo 307 (koji usput ne kosta isto)...
I na kraju se vracamo opet na matori 306, koji je sada bolji i od 307ice. Izgleda da pezo pravi opasnu gresku sto ne proizvodi bajate modele...
Uz sve to i pezo 307 nije bas najsveziji model...


Sto se tice kvarova koji se desavaju vise na 307 nego na 306, ja stvarno ne znam sta ti vozis, (verovatno pezo?) ali sad razmisli sta se sve moze pokvariti na jednoj 306tici, a sta sve na jednoj 307ici...?

Iz svega ovoga je naravno lako zakljuciti da se 307 vise kvari, jer ima sta da se pokvari!

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

digitalvox
DigitalVOX
0110001010010100

Član broj: 59515
Poruke: 61
212.200.139.*



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia29.10.2006. u 11:05 - pre 212 meseci
@bakara

Nema potrebe da se prepiremo.

Lepo sam predlozio coveku da kupi pezo 306 (polovan) jer je stvarno dobar automobil, a kako su ga majstori ocenili i "auto bez greshke".
Drugo, revidirana verzija 306 prestala je da se proizvodi tek krajem 2001. godini jer su se u peugeotu fancuzi vrlo teshko oprashtali od svog ljubimca u koji su ulozili maksimalan trud u njegov razvoj. Znaci, moze se naci na prodaju "mladic od 5 godina". To shto je 307 novija ne znaci i da je bolja. U autoindustriji fabrike moraju da prate trendove i zato izdaju nove modele - nije tu u pitanju nikakva greska to shto je pezo izdao 307 vec trend i konkurencija na trzistu.
306 je opremljena svim "carima" koje poseduje savrmeni automobil sem "svemirske" linije, - udoban, prostran, klima, servo, airbag, ABS, vrlo dobar upravljacki sistem i sl.

Moj predlog i dalje ostaje Peugeot 306 1.9D, 51kW - provereni motor, malo bucniji i tek neshto malo veci potrosac (komb. 6l/100km) u odnosu na pezoov HDI motor.

Ne zelim dalje da ulazim u polemike - ali ovo je samo moj predlog i nishta vishe.

Josh jedno pozdrav.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia29.10.2006. u 11:17 - pre 212 meseci
Ne prepiremo se, bas naprotiv...

Tvoj predlog je OK, ali ipak mislim da automobil zastarele koncepcije i zastarelih resenja ne moze da se poredi sa 12 godina savremenijim automobilima, u ostalom ja imam fabiu koja je dobar auto, ali pred novim puntom ipak skidam kapu...Isto tako nova fabia dolazi na prolece i mislim da ce onda biti ona bolja od punta...e sad videcemo

Inace 1.3 jtd multijet ( za koji je covek i pitao...) je jedan od najsavremenijih motora, ali mislim da to znas...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

fabia4
Zrenjanin

Član broj: 126893
Poruke: 2
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 17:24 - pre 210 meseci
Skoda Fabia - NARAVNO ! ! !

Moj brat je kupio Grande Punto 1,9 Multijet i stalno ima problema sa njim ! ! !

Fabiju vozim 3 godine i nisam imao vanredne popravke ! ! !

Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! !
 
Odgovor na temu

fabia4
Zrenjanin

Član broj: 126893
Poruke: 2
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 17:25 - pre 210 meseci
Skoda Fabia - NARAVNO ! ! !

Moj brat je kupio Grande Punto 1,9 Multijet i stalno ima problema sa njim ! ! !

Fabiju vozim 3 godine i nisam imao vanredne popravke ! ! !

Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! !
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 17:48 - pre 210 meseci
Ovakav ljubitelj Skode se stvarno ne vidja svaki dan :)
Kakve je probleme imao tvoj brat sa Puntom?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 17:48 - pre 210 meseci
Ja vece KRSEVE od FIAT-a nisam vido u zivotu.
Najgora vozila izbegavajte ih.

FABIA je najbolja za te pare.
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 17:57 - pre 210 meseci
FIAT je nejgora moguca varijanta, jeste lep ali je mehanika kataastrofa.
Pogledajte neki PUNTO star 7-8godine, kociona klesta su zardjala, amortizere cete zameniti ali ce srafovi puci, plastika je katastrofa, motori su nula lako se pregrevaju duhtunzi na glavama cesto stradaju.

Nadjite FELICIJU staru 7-8 godina sve srafove cete odviti bez problema auto je mnogo bolji i jeftiniji za odrzavanje od fiata i fiat krsheva.
 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 18:09 - pre 210 meseci
punto , skoda je krs ......
Grande Punto ima vishe opreme i mnogo je lepsi i brzi je od pomenute skode (skoda ima 60ks a dizel , znam kako je to ja sam imao Punta II od 60ks isto D i vukao se kao puz)
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 19:57 - pre 210 meseci
@Firebird
Pokusaj da se uzdrzis od takvih komentara.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 20:36 - pre 210 meseci
Vozio sam fabiu i mogu reci da nije nista posebno. Cak ostavlja losiji utisak od moje 16 godina stare corolle. doduse nisu ni ista klasa, ali je fabia mnogo novija. kad iz fabie predjem u corollu, uvek kazem vau kako je dobar ovaj moj auto :-) dakle, definitivno grande.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 21:25 - pre 210 meseci
Citat:
FIREBIRD: FIAT je nejgora moguca varijanta, jeste lep ali je mehanika kataastrofa.
Pogledajte neki PUNTO star 7-8godine, kociona klesta su zardjala, amortizere cete zameniti ali ce srafovi puci, plastika je katastrofa, motori su nula lako se pregrevaju duhtunzi na glavama cesto stradaju.

Nadjite FELICIJU staru 7-8 godina sve srafove cete odviti bez problema auto je mnogo bolji i jeftiniji za odrzavanje od fiata i fiat krsheva.

Mehanika katastrofa?
To jos nisam cuo...

motori su nula...
Za fiat sam svasta cuo, al` nikad...nikad da su motori losi. Inace za 1.6 i JTD motor kazu (novinari) da su jedni od najboljih na svetu...

A to za pregrevanje, to se normalno desava kod automobila koji su polupani, a nije im sve vraceno na mesto kako treba, i to ce se desiti kod svakog vozila novije konstrukcije gde su pragovi tolerancije jako niski...
A sve je to zbog automobila iz uvoza od kojih se najvise uvozi uprav fiat, a uz to su 95% njih havarisani oni 5% sto nisu su presli preko 350000km...
Na zalost takvi automobile se voze po srbiji, i za to nije kriv fiat.

Nadjite FELICIJU staru 7-8 godina...
Evo ja sam imao feliciu (kupio novu 1997god) i u to vreme ja taj auto bio bolji od (manjeg) punta, u ostalom i fabia je bila bolja od punta2, ali poredjenje novog punta i stare fabie, stvarno nije na mestu...jednostavno punto je bolji

Ono sto nije tacno je da je skoda jeftinija za odrzavanje, i bar je duplo skuplja za odrzavanje od fiata...
A evo i par primera:

Set kvacila:
fabiu 350e
fiat stilo (1.6) je 160e

Filter ulja:
fabia 650 din
stilo 250 din

Filter klime
Fabia oko 2000din
Stilo 600din

Filter vazduha:
Fabia 1200din
stilo 500din

I na kraju ja vozim fabiu (1.4 100ks elegance oprema), zadovoljan sam njom al` ne pricam da je to jeftiniji (i bolji) auto od fiata, jer imao sam fiata i to je bilo pravo olaksanje za moj dzep (posle felicie) pocev od jeftinijih filtera pa do jeftinog (originalnog) selenia ulja...A evo sad opet imam fabiu, koja je mnogo skuplja za odrzavanje od felicie, a spremam se da kupim (opet fiata) stila koji je veci jeftiniji, bolji i udobniji auto od fabie...razlika u ceni je zanemarljiva.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 21:33 - pre 210 meseci
Citat:
ilkebgd: Vozio sam fabiu i mogu reci da nije nista posebno. Cak ostavlja losiji utisak od moje 16 godina stare corolle. doduse nisu ni ista klasa, ali je fabia mnogo novija. kad iz fabie predjem u corollu, uvek kazem vau kako je dobar ovaj moj auto dakle, definitivno grande.

Naravno da Fabia nije nista posebno, ali u odnosu na korolu...hm:
Progresivni servo, abs, el. podizaci, hidraulicno kvacilo, el. gas...
Board comp, klimu, asr, diskove pozadi, grejanje sedista, retrovizora i ostalo necemo ni uzimati u obzir jer se dobijaju uz doplatu ali korola te 91 godine to nije imala ni uz doplatu...
Ipak je fabia auto iz 2000 godine a ta korola koju poredis deset godina mladja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 21:34 - pre 210 meseci
stilo se pravi do Nove Godine , znaci , jos para dana .........
tako sam chuo !
E , sad , ja imam Punta II i o5 mislim da je bolji od fabije koja je isto godiste (2003) ....... nekako .....ne znam , ne moze se porediti fabia D sa Dizelom sa Turbinom .....i ne moze se porediti 1.4 i D ......

pozdrav !!!
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 43545 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.