Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 43529 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 21:54 - pre 210 meseci
Citat:
RAMBRAKER
E , sad , ja imam Punta II i o5 mislim da je bolji od fabije koja je isto godiste (2003) ....... nekako .....ne znam , ne moze se porediti fabia D sa Dizelom sa Turbinom .....i ne moze se porediti 1.4 i D ......

pozdrav !!!

Pa ne poredim ja dizel sa TD niti 1.4 sa obicnim dizelom niti mi je to bila namera, jednostavno fabia je bolje "napucana" od punta...i kasnije se pojavila.
Ali ajde da procenimo, evo slika moje fabie, a ti daj sliku svog punta, pa nek proceni neko neutralan...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 22:05 - pre 210 meseci
motor bato , motor , fala bogu da je fabia bolja po enterijeru kad punto (moj) ima onu njesra plastiku koja izgleda jeftino , a i tvoja fabia ima drugciju opremu ......
ja pricam o motoru , odrzavanje , cuda .....
Inace , ja vozim juga a ne punta ....... jugo ide bolje , startniji je malo a i benginac je !! :-)

Jesi li doterivao motor malo , filter , izduv ......?



idi na www.carfolio.com pa vidi Specs .
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 22:22 - pre 210 meseci
Pa dobar je motor i na fabiji i na puntu nije u tome razlika, a za cenu odrzavanja sam pomenuo na prethodnoj strani da je fiat mnogo jeftiniji ( da se ne zavaravaju ljudi...)
Sto se tice slike, ja imam sliku mojeg auta (nemam tudjeg) tako da mozete da zamisliti kako izgleda bez te opreme...
I opet rado bih je menjao za stila (za punta 2, ipak ne bih)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 22:24 - pre 210 meseci
Fala bogu da ne bi za dvojku !
Bez ljutnje ali mislim , specifikacije za punta i fabiju si verovatno video ..... pa .....punto trosi manje ali opet ide isto kao fabija a i jeftiniji je za odrzavanje , odkud da uzmes fabiju ?
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 22:39 - pre 210 meseci
Citat:
RAMBRAKER: ...odkud da uzmes fabiju ?

Pa sam si dao odgovor:
Citat:
Fala bogu da ne bi za dvojku !
.
Ja sam u stvari trazio fiat mareu benzinca 1.6 da kupim, ali su sve bile iz uvoza u uzasnom stanju, fabiu sam bez veze otisao da pogledam, a auto je od(domaceg) prvog vlasnika u perfektnom stanju uz izuzetnu opremu, a to se ne propusta!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia24.12.2006. u 23:23 - pre 210 meseci
Bakara ja nisam rekao da fabia nema bolju opremu :-), ali ne cini samo oprema auto. mada ono sto si ti naveo je neka full varijanta, ta koju sam ja vozio nije imala ni pola toga.

Medjutim, imam utisak da je corolla prostranija unutra, znacajno udobnija, bolje upija neravnine,mnogo stabilnija, cak i brza posto je ta fabia bila sa nekim verovatno slabijim dizel (sdi) motorom, ne secam se vise.

no octaviji recimo skidam kapu, izuzimajuci udobnost takodje (po meni je uzasno tvrda, otpali su mi bubrezi :-)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia25.12.2006. u 00:00 - pre 210 meseci
@ilkebgd
Naravno da oprema ne cini auto, (ono u gornjem redu je standardna oprema) ali cini voznju mnogo udobnijom (hint: servo), i naravno da je korola malo udobnija jer je u pitanju malo veca limuzina sa vecim medjuosovinskim rastojanjem...
Ja sam samo hteo da pokazem da je bez veze porediti auto koji je deceniju stariji... tada su toyote bile dobre, ali to je bilo u to vreme, sad je nesto drugo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia29.12.2006. u 19:50 - pre 210 meseci
Ovde se mogu videti neke sličice/komentari Punta. :)

http://www.cannonballforums.se...51c5bf278a754c4060328169c1259d
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

moler1
boris kostic
beograd

Član broj: 123176
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia04.01.2007. u 16:08 - pre 210 meseci
znate sta:
kad je italian bio vojnik i kad je fiat bio auto?
nikad!
fabia-kopia
kad vec uzimas nov auto u toj klasi su jos:peugeot 207(vrh,najlepsi u klasi),swift,clio1.5dci(najjeftiniji,najmanji potrosac)
pa ti razmisli!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia04.01.2007. u 16:15 - pre 210 meseci
Sve ih pegla nova Corsa...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia04.01.2007. u 19:44 - pre 210 meseci
Sve je to u redu, ali tema bese:

"Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia"

Mada...po cemu mislis da je corsa najbolja? (ne kazem da nije, ali nisam probao...)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia04.01.2007. u 20:01 - pre 210 meseci
Razloga ima dosta, evo ugrubo: platforma, tehnika, sigurnost, motori, donji postroj, ergonomija, oprema, prostor, podrška, cene, pa i spoljni izgled...

Povrh svega, Opel upravo izbacuje nove motore 1,6 twinport 115 KS, i 1,7 common rail 110 i 125 KS. To će utvrditi poredak.
 
Odgovor na temu

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia04.01.2007. u 20:27 - pre 210 meseci
i moj glas ide za korsu
slobodan81
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia04.01.2007. u 22:14 - pre 210 meseci
Pozdrav,

pa mogli bismo tako unedogled sa nabrajanjem sve boljih i boljih automobila (iako se ja ne bih usudio vlastite ozbiljnosti radi da hvalim nesto sto jos realno i nije isprobano a kamoli da imam jos i licna iskustva sa time ali to je samo moj stav), te cemo ipak ostati na liniji vozila zadatih u naslovu teme.

Za one koji ne znaju kada je Italijan bio vojnik neka zadju u udzbenike iz osnovne skole i obrate paznju na Rimsko carstvo recimo.....mozda su samo gotovo citav poznati svet osvojili ali tada nisu imali Fiata, jelte....

Sala ali zaista su sve generalizacije lose pa tako i ova. Italijanski automobil je pravljen uglavnom po meri italijanskog kupca. Traje relativno kratko ali i da je kvalitetniji, kod Italijana ne bi duze opstao jer oni jednostavno vole u zivotu nesto novo, nesto lepo, nesto u cemu ce da uzivaju a napredak tehnologije to im donosi i pre nego sto im kvalitet odnese samo vozilo. Sve Lancie koje se proizvode se prave od pocinkovanog lima (da ne bude ovo fama da to radi samo Audi, toliko sam puta to cuo), ali i kod njih je skoro svaka na prodaju vec posle par godina, zasite se ljudi propalo ono ili ne...a vala i koliko god kostalo, ocito ih ne interesuju te "sitnice", kupe novi model bez pardona. Ovo samo na racun generalizacija, u pomenutom slucaju glasam za subjektivni osecaj kupca kada proba oba vozila jer su po svemu u sustini ipak slicni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto] Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 43529 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.