Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zashto je loshe ako evro padne?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zashto je loshe ako evro padne?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 23472 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Zashto je loshe ako evro padne?15.11.2006. u 00:42 - pre 212 meseci
Citat:
Nema ljutnje :) zato si, profesore, ti tu da mi sve lepo objasnis .. makroekonomija 1-o-1 for dummis..

Ironija je lepa stilska figura,ako se odgovarajuce koristi,a titula mi nazhalost ne prilichi:-)
Recheno znaju i menadzeri sa Vishe Poslovne-naravno bez omalovazhavanja.

Dodushe i ne bi bio problem u planiranje poslovanja,koje se finansira iz deviznih izvora,ugraditi i mogucu kratkorochnu DESETO% devalvaciju valute koja odredjuje ukupne troshkove.Samo treba biti blizak ovim bogom-sam-dan vlastodrzhscima,pa predvideti takvo neshto.Mislim,daj bre,logika stvari ne dozvoljava zemlji u tranziciji tu vrstu luxuza.

Da,najlepshe u celoj prichi je poskupljivanje kredita.Kamata na mesechnom nivou kod kredita za privrednike iznosi u proseku 2% na mesechnom nivou,zahvaljujuci opet merama NB koje za cilj imaju veshtachko odrzhavanje kursa dinara.Ako josh uzmemo u obzir da finansijske inekcije omogucavaju upravo malim i srednjim preduzecima opstanak i razvoj na trzhishtu,a chija je uloga u nacionalnoj ekonomiji izuzetno vazhna,chitava pricha dobija tragi-komichnu notu.
Opet se zaboravljam.Mesham dnevno-politichke i ekonomske interese,ebiga.

Citat:
Ako se bavis malinama ...neces . :))) A uvoznika ce uvek biti i ti ces da finansiras njegove gubitke ako hoces da kupis robu .

Ah ne,ne bavim se malinama-I used to grow hamp,fuer export,natuerlich:-)....Ovaj drugi deo-hm,kako bih ti rekao,jednostavno nema smisla.

.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zashto je loshe ako evro padne?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 23472 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.