Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko baze za maloprodaju.

[es] :: Access :: Pomoc oko baze za maloprodaju.

[ Pregleda: 1773 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vule82
Ilija Vukadinovic
Batajnica

Član broj: 113690
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Pomoc oko baze za maloprodaju.03.11.2006. u 17:48 - pre 212 meseci
Probacu da vam predstavim moj problem. Nije toliko velik ali me nervira. U pitanju je baza koja se koristi u prodavnicama maloprodaje. E sad problem je sledeci:



Ovo je forma za racun koja ima tri stavke. Obratite paznju na stavku pod nazivom Spratna tabla. Ako pogledate u donji deo forme, gde se nalazi iznos koji se naplacuje videcete da nema problema.
Svaki racun koji se otkuca za nekog kupca se radi evidencije skladisti na posebnu formu za tog kupca koja izgleda ovako:



Recimo da hocu da promenim cenu artikla Spratna tabla sa 783.00 na 786.00. Evo sta se desava u formi za kucanje racuna:



...a evo i na formi za evidenciju:



Primecujete da se poreska osnova,pdv i ukupan iznos ne slazu. Cena artikla na formi je stara(783.00) ali ostali podaci koriste novu cenu(786.00).

Ako imate neke ideje i voljni ste da mi pruzite pomoc bio bih vam veoma zahvalan.

 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko baze za maloprodaju.04.11.2006. u 19:53 - pre 212 meseci

Mislim da se ovde radi o klasičnom primeru zašto izračunate vrednosti ne treba čuvati u tabelama. Sa slika se ne vidi na koji način i u kom momentu se izračunava prodajna cena, iznos poreza i vrednost bez poreza. U svakom slučaju kada iste te podatke smestiš i u drugu tabelu (nisam siguran da je to uopšte potrebno), kasnije promene nekog od podataka neće dovesti da automatse promene odgovarajućih podataka i u drugoj tabeli. Ako baš imaš jak razlog da čuvaš izračunate vrednosti u tabeli, pa još u dve tabele, onda bi posle promene podatka u jednoj tabeli trebao da se pokrene Update Query ili izvrši neka procedura koja će ažurirati podatke.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoc oko baze za maloprodaju.

[ Pregleda: 1773 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.