Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CIO Jury: The Linux desktop is dead

[es] :: Advocacy :: CIO Jury: The Linux desktop is dead

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10179 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 21:57 - pre 213 meseci
Blago vama ;)
Ma da Dimkovicu mi smo izmislili da je BIll sproveo monopol.
Izmisljali toplu vodu....

Jao treba da se stidim koristim windows , sramota.
Moram hitno na lindzu ako ocu da budem kul.

Zar vi niste znali da je windoz najbolji ?
Gde vi zivite.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 22:12 - pre 213 meseci
Cekaj malo da je konkurencija sposobnija ili bila sposobnija Bil ne bi imao monopol. OS/2, BeOS, Linux? Jedino je IBM imao pravu sansu ali su zabrljali, a to nije do Bila
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.219.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 22:20 - pre 213 meseci
Citat:
degojsDoduše, vi linuxovci ste stvarno sposobni da svašta izmislite, pa tako i da pljujete od jutra do sutra sistem koji koristite non-stop (Windows), a hvalite onaj koji upalite jednom u 10 dana (kupusara).



Doduše, vi prozorasi ste stvarno sposobni da svašta izmislite, pa tako i da pljujete od jutra do sutra sistem koji ne koristite uopste (Linux),

Cek, podseti me, jesi ti ono imao problema sa widescreen na Mepisu ?
Evo veceras je live cd postavio 1440*900 .
Kako sad ja tebi da verujem bilo sta?

Drugo, kako si ti to u meni video linuxovca?
ovde?

edit

Ovo je klasicna tema po sistemu hepo-kocke
Pali lako ne gasi nikako

log off tema do daljnjeg

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 22:21 - pre 213 meseci
Citat:
VRider:
vise ti se isplati da dobijes 10$ dodatnog popusta od Microsofta i stavis Windows na svaku masinu


Gledaj, kad ti imaš Windows preinstaliran na mašinu - onda nema ono kad kupim novi kompjuter, uzmem taj Windows i prebacim ga tamo.. Jok. Nemaš čak ni Windows CD.

A ako kupiš Windows u kutiji, zasebno od mašine, onda možeš da ga instaliraš gde hoćeš i praktično koliko puta hoćeš (naravno, ne možeš da imaš istu kopiju instaliranu u isto vreme, na 2 mašine).

Zašto bi to i koštalo jednako? Kojom logikom?

Ne znam baš da je tu reč o nekom popustu.. Nije li logično da u prvom slučaju košta manje?

Na kraju, što i Linuxovci ne dele popust :) Popust na $0 :-)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 22:21 - pre 213 meseci
Nema to veze sa sposobnoscu samo ima veze sa $$$$$$$$$ mnogo $$
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 22:21 - pre 213 meseci
Citat:
ventura: Možeš li da pojasniš kakve premije dobijaju?

Plate microsoftu lupam, 50 dolara po licenci, a onda im Microsoft da premiju od 10 dolara?

Izvini što nisam upućen u tu linux ekonomiju, pa bih te molio da me malo uputiš u to, a i u to kako o da microsoft deli premije svojim klijentima, a i da pored toga uspeva da ostvari 25 milijardi dolara prihoda godišnje od prodaje tog istog softvera.


u cenu konfiguracije uracunata cena OS-a od recimo 60$, a licenca kod M$-a 40$ (ne znam kolike su realne cene, ali dell siguno nije na nikakvom gubitku)
20$ profita (malo manje ako se uracunaju jos troskovi instalacije).
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 22:29 - pre 213 meseci
Dobro blood, imas i PC-je sa preinstaliranim Linuxom, ali vidimo kako se prodaju ;-) Kako to objasnjavas? ;-)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.123.*



+6455 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 22:37 - pre 213 meseci
Citat:
VRider: Bila je prica da Dell dobija dodatni popust od Microsofta, i da je to razlog zasto nikada nisu mnogo hteli da imaju veze sa Linuxom.


Dell je firma koja prodaje sigurno nekoliko miliona računara (odnosno widows licenci) godišnje, i normalno je da imaju extra popust... Na orderu od 500 licenci se dobija cena oko 50 dolara na home edition, a pro ispod 100 dolara... A kad naručuješ par hiljada licenci, sigurno da ćeš dobiti povoljniju cenu...

Citat:
mulaz: u cenu konfiguracije uracunata cena OS-a od recimo 60$, a licenca kod M$-a 40$ (ne znam kolike su realne cene, ali dell siguno nije na nikakvom gubitku)
20$ profita (malo manje ako se uracunaju jos troskovi instalacije).


Ja sam prilično siguran da Dell dobija XP Home za cifru tipa 25-30 dolara po OEM licenci... A da je Dell na gubitku, sigurno ne bi instalirao Windowse... Pa nisu oni Zastava pobogu pa da mogu sebi da priušte takav poslovni model...

Ako sam te dobro razumeo, Del u svoju cenu konfiguracije uračunava cenu OS-a (koju inače klijenti ne vide, odnosno ne znaju kolika je), ali je prethodno u cenu OS-a uračunao još svoju dodatnu zaradu?!?!?

Ako smem da primetim, čemu bi služila takva komplikacija?

Inače, kada se instalira jako velik broj mašina, a koje su pritom identične, to se ne radi tako što mali perica sedne za jednu mašinu pa kad završi instalaciju pređe za drugu itd... Već se instalacije rade sa unapred pripremljenom verzijom windowsa koja se masovno nasnimava (klonira) na hardove koji se potom ubacuju u te računare... I rekao bih da se to sve obavi automatski, uključujući i montažu hard diska bez itervencije čoveka... Tako da ne znam gde bi tu mogli biti ti silni troškovi instalacije...
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead09.11.2006. u 23:37 - pre 213 meseci
@bojan_bozovic: Linux koji ti neko drugi instalira jako je retko onakav kakav ti zelis da bude. Instaliran Linux se vise treba gledati kao na nacin da se ustedi par destina evra prilikom kupovine kompjutera. Onaj ko zeli da koristi Linux i ovako ce stavljati onaj koji se njemu svidja.
@ventura: Normalno je da Dell ima popust, ali je problem u tome sto Dell nije imao popust samo u trenutku placanja, vec je na kraju godine primao neki poseban povracaj od Microsofta, a toga vise ne bi bilo ako pocnu da se furaju i Linux resenja.

Sada vec dosta proizvodjaca laptopova umesto da instaliraju windows i naplate ti i njega, samo u kutiju ubace neki live Linux. Laptop je automatski jeftiniji 20-30 dolara, ili moze za iste pare da se dobije 256 rama vise. Sa piraterijom ljudi mogu da zive, a 256 rama je 256 rama.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.123.*



+6455 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 00:21 - pre 213 meseci
Citat:
VRider
@ventura: Normalno je da Dell ima popust, ali je problem u tome sto Dell nije imao popust samo u trenutku placanja, vec je na kraju godine primao neki poseban povracaj od Microsofta, a toga vise ne bi bilo ako pocnu da se furaju i Linux resenja.


Ne baratam tačko sa datumima, ali će me neko nadopuniti pa će napisati od koje godine Dell ima u ponudi i računare sa preinstalled linuxom. Tako da ne vidim na šta ciljaš.

A to da im vraćaju pare na kraju godine... Heh... Aj daj ti meni 10000 evra, ja ću ti drage volje na kraju godine vratiti 2000 evra ;)

 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.adsl.net.t-com.hr.



+25 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 01:12 - pre 213 meseci
M'da, Microsoft nema monopol. Tako je. Tvrde oni isti, koji tvrde da EU sucks zato sta prca Microsoft zbog tog "fiktivnog" monopola, serviranog od strane opensource zealota, akademske zajednice, i crvene bande "nesposobnih" socijalista u Europskom Parlamentu.

Onda se svako jutro probude u sedam, ponosno pogledaju Uncle Sam-a, i zapjevaju - "...the laaaand of thee freeeeee....".

Sta se tice jos notornije idiotarije oko dampinga, ako neprofitna organizacija ima proizvod, sa koliko god niskom cijenom, to ne moze bit damping. Vidim da je netko naveo 0$ za *BSD kao primjer dampinga, pa da vas obavjesim : damping je proces kad firma namjerno baci cijenu proizvoda ispod minimalne cijene, ostvarujuci gubitak na danom proizvodu, ali, taj gubitak se krpa od suficitne bilanse nekog drugog proizvoda iste firme, a sve u svrhu ostvarivanja market sharea prvog proizvoda.

E sad, kako firma, kojoj je cijena izrade proizvoda skoro ravna nuli, koja nema proizvod broj dva za "krpanje" bilance, koja je u sustini neprofitna organizacija bazirana na donacijama kojima se placaju osnovni troskovi egzistencije i neke druge svari koje nisu usko vezane za projekt, izvodi taj "damping". Molim da mi to objasnite.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 07:47 - pre 213 meseci
Citat:
z@re: ...damping je proces kad firma namjerno baci cijenu proizvoda ispod minimalne cijene, ostvarujuci gubitak na danom proizvodu, ali, taj gubitak se krpa od suficitne bilanse nekog drugog proizvoda iste firme, a sve u svrhu ostvarivanja market sharea prvog proizvoda....


Koliko zapravo uopste i vredi neki njihov proizvod?
Secam se da je pre koju godinu, cini mi se neki region u Indiji, poucen Minhenskim slucajem, na tender pozvao Red Hat i tako besomucno spustao cenu Microsoftu.
Pokusala to i Bugarska, pa su dobili ambasodora sa diplomatskom "notom" i ucutali se.
Nama su Zorana Djinjdica sproveli na "razgovor" sa Bill-om.
U sustini, sofisticirana verzija prodaje tepiha u Tunisu ili kozne jakne u Turskoj. Cenkanjem mozes doci blizu nule, s tim sto se MS nece naljutiti ako platis odmah pocetnu cenu.
Proizilazi sledece:

1. Politicki pritisak i ostvarivanje totalnog monopola
2. Potpuno nerazumna cena proizvoda, sto svedoci i vec sada potpuno besmislena i suluda zarada koja nije ni blizu, ali ni blizu troskova.

Zakljucak:
Nekima smeta taj monopol i politicki pritisak, kao i šišanje

U pravu, ovde i nema dampinga

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 08:16 - pre 213 meseci
Citat:

Onda se svako jutro probude u sedam, ponosno pogledaju Uncle Sam-a, i zapjevaju - "...the laaaand of thee freeeeee....".


Onda izvolite promeniti svetski prihvacenu definiciju monopola da bi odgovarala pingvinima i EU socijalistickom jugendu - bas me zanima na sta ce da lici ta "biznis ali fer" definicija ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 08:47 - pre 213 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Onda izvolite promeniti svetski prihvacenu definiciju monopola da bi odgovarala pingvinima i EU socijalistickom jugendu - bas me zanima na sta ce da lici ta "biznis ali fer" definicija ;-)


Nisam siguran da sam razumeo.
Da li svet treba da menja definiciju monopola zarad uskladjivanja sa standardima koje MS sprovodi?
Sva ova vucaranja po sudovima ovih godina, kao i silne kazne i penali koje placa MS, jesu li posledica bahatosti sudova i zdrave logike ili bahatosti MS-a?

Prodavati neki proizvod sa cenom od recimo 100$ u prvoj i petoj godini, kao i mogucnost prodaje istog proizvoda za 90 , 80, 70, 60 ...10 $ mi se bas ne cini nekim primerom zdravog biznisa.
Ova moja konstatacija se moze tumaciti na vise nacina, ali vrlo dobro znas na sta mislim.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 09:00 - pre 213 meseci
Citat:

Da li svet treba da menja definiciju monopola zarad uskladjivanja sa standardima koje MS sprovodi?


Definicija monopola je jasna, i mislim da nema puno veze sa MS nacinom prodaje proizvoda - go figure ;-)

Citat:

Sva ova vucaranja po sudovima ovih godina, kao i silne kazne i penali koje placa MS, jesu li posledica bahatosti sudova i zdrave logike ili bahatosti MS-a?


MS je tuzen po mnogo osnova ranije, i neke od njih su imale smisla - recimo klauzule ugovora koje stavljaju kupca u losu poziciju i sl... ali toga danas nema.

Uostalom, ocigledno se vidi da ekipa koja pise ovo nema bas puno iskustva sa pisanjem i potpisivanjem ugovora - svasta se tu nadje, i MS radi sto rade i svi drugi - ugovori u mnogo slucajeva krse neki zakon, i cuti se o tome dok ljudima to odgovara - kad nekom ne odgovara, onda to ide na sud.

Nista novo.

Citat:

Prodavati neki proizvod sa cenom od recimo 100$ u prvoj i petoj godini, kao i mogucnost prodaje istog proizvoda za 90 , 80, 70, 60 ...10 $ mi se bas ne cini nekim primerom zdravog biznisa.
Ova moja konstatacija se moze tumaciti na vise nacina, ali vrlo dobro znas na sta mislim.


Jel, hocemo onda da tuzimo i avio kompanije - jedno isto mesto u avionu moze da kosta $10, $50 i $300 u zavisnosti kad ih pozoves? Nekad cak i poklanjaju ista mesta - dripci!

Hocemo li da tuzimo i aukcijske kuce - cena istog proizvoda moze da bude $1 ili $100 u zavisnosti od vremena aukcije i broja ljudi.

Telefonske kompanije? Minut sa Amerikom moze da kosta $0.02, $0.05 ili $0.1 u zavisnosti koji pricing-plan izaberes... isti poziv, druga cena :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 09:15 - pre 213 meseci
Citat:
VRider: @bojan_bozovic: Linux koji ti neko drugi instalira jako je retko onakav kakav ti zelis da bude. Instaliran Linux se vise treba gledati kao na nacin da se ustedi par destina evra prilikom kupovine kompjutera. Onaj ko zeli da koristi Linux i ovako ce stavljati onaj koji se njemu svidja.

Najnovije distribucije Linuxa su vec toliko sarene i windowsolike da vec mogu da prodju, a sve vise ce prolaziti i kod onih kupaca iz "sive zone", koji uglavnom nemaju pojma ni o Windowsu, ni o Linuxu i koji recimo peglu biraju prema - boji prikljucnog kabla. Tako da sto god mu stavis, on ce to prihvatiti i amin. Glavno mu je da radi i tu su, kao sto i sam znas, u prednosti bas te kombinacije kad ista firma sastavi racunar, od poznatog hardvera, i instalira Linux, koji onda garantovano radi.

Konkurencija je vec strahovita, tako da ce se sve vise gledati na ovih par desetina evra, vise sa strane proizvodjaca nego kupaca. To ce biti racunari za roditelje, da napisu po neki mejl par puta mesecno, da pogledaju sliku sa unukovog rodjendana i slicno, "drugi" racunar u kuci itd., a to su sve namene za koje se "ne isplati" davati previse para. Jos jedna prednost - ako priusutna mladja osoba u porodici zna da podesava Linux - jos bolje! Na pocetku ce to biti one ponude koje mudri trgovci ne zovu "jeftine", jer toga kod njih "nema", nego "najpovoljniji odnos cena / osobine", "akcije" i slicno.

Kolega je nedavno bio u Madjarskoj i kaze da je tamo ponuda racunara sa preinstaliranim Linuxom vec velika.

Neko spomenu pokojnog Djindjica. Sumnjam da ga je Bil Gejts primio da bi ga upozorio da ne skrece u Linux vode. Linux tada jos nije bio "u vestima". Mislim da ga je primio iz licnog postovanja, jer je Djindjic bio izuzetna licnost. Prema njemu nisi mogao da budes ravnodusan - ili si bio sa njim ili protiv njega i kad se na to doda skoro holivudsko dogadjanje kod nas - Gejts je prosto morao da ga primi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 09:24 - pre 213 meseci
Citat:

Konkurencija je vec strahovita, tako da ce se sve vise gledati na ovih par desetina evra


Kako ovo ide sa tvrdnjom o "monopolu" tvojih uvazenih kolega Linuxovaca ;-)

"Konkurencija" i "monopol" su uzajamno iskljucivi pojmovi ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 09:58 - pre 213 meseci
Hardware, Ivane, ne software. Konkurencija je medju prodavcima kompjutera, a oni prodaju hardware.
Mada, oprosteno ti je. Da bi uvideo razliku, morao bi i da procitas to sto ljudi pisu...
@tdjokic: Kada bi ja dobio na laptopu sarenu distribuciju, reinstall bi bio momentalan. A tako verovatno misli i vecina korisnika Linuxa koja ima duzi staz. A tesko da ce komp sa Linuxom uzeti neko ko ga vec nije koristio, osim ako ne zeli da ustedi tih par desetina evra.

Citat:
Gejts je prosto morao da ga primi.

Zbog ovoga mi je drago.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 12:49 - pre 213 meseci
Citat:
The Linux desktop is dead


Pa... jeste, ne vidim zashto se uopshte bune linuksovci. Mozhda zbog pojma "desktop".

Linux je OK za "last century", office desktop - otvorim OOo i mogu da iskucam pismo tetki u Shvabiji, ili srachunam gde mi je otishla plata ovog meseca. I to radi prihvatljivo, office korisnici mogu da budu relativno srecni sa takvim reshenjem (pod uslovom da im IT manager ne nabavi ink-jet printere koje cups ne poznaje.... onda nastaje belaj).

Desktop na kom je Linux as-good-as-dead je pojam desktopa kog guraju MS i Apple vec godinama unazad - home-entertainment hub, keyword: "home".
Razloga je milion, najpre interna politika i ispiranje mozgova, ali mrzi me da ulazim u te priche.
Sada ce linuksovci da mi pokazhu skrinshot sa 3 filma i 2 mp3 plejera, ali to nije poenta - imam nekoliko mashina kuci sa svim relevantnim OS-ovima (OSX, BSD, Linux, XP) i znam kako izgleda i radi svaki.
I pored moje najbolje volje Linux je odleteo sa glavne dual-boot mashine i preselio se u mali PC u uglu. Sad je na reanimaciji preko KVM-a i sluzhi samo za moje dev. potrebe. Nema nikakvu multimediju na sebi, samo obichan Gnome desk.
A i to ce verovatno uskoro leteti sa harda u korist FreeBSD-a ili OpenSolaris-a (kad Nexenta stabilizuje svoj distro)

Zaista, pored Mac-a i XP-a nema shta da trazhi kao general-consumer OS, bio on "free as in beer" ili ne. Nakon sesije u KDE-u rad na Mac-u mi dodje kao melem za chula, a rad na XP-u mi izgleda kao da mi je CPU odjednom duplo brzhi.

Ne tako davno je na KDE dev sajtu jedan od developera lepo uporedio MacOSX desktop i KDE i iskreno ukazao na bezbroj stvari koje jednostavno ne valjaju na Linux desku. Mozhda bi Linux glasnogovornici mogli da o'lade prichu o virusima, BSOD-u, free-ovo-ono, i prochitaju neke objektivnije tekstove.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: CIO Jury: The Linux desktop is dead10.11.2006. u 13:10 - pre 213 meseci
NastyBoy, ja ne koristim ni KDE vec Enlightenment DR16, i zadovoljava moje potrebe. To sto nece zadovoljavati potrebe Joe Consumera, ne zanima me uopste, a zaboga, zasto bi zanimalo one koji rade na KDE ili Gnome desktopu? Za njih market share nije bitan jer ne prodaju. Hoce li deset ljudi ili deset miliona koristiti OSS program potpuno je nebitno za developera, za to se brinu oni koji prodaju. Ako im je stalo do desktop linuxa npr. Novell/SUSE bi mogao da zaposli programere i napisu iznova sve sto je potrebno da Linux bude desktop OS u danasnjem smislu te reci, dakle prilagodjen prosecnom korisniku, medjutim to ne zele uraditi, zele gotovo i besplatno. I mozda ce to i da dobiju jer KDE 3.4 i noviji se toliko razlikuje od 3.0 i 3.1 da nemam reci, bas kao i Gnome 2.x u odnosu na 1.x. Vise ih ne prave u duhu unixa vec probaju da naprave windows.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: CIO Jury: The Linux desktop is dead

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10179 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.