Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva

elitemadzone.org :: MadZone :: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66649 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daxy
Kontrolor letenja
Beograd

Član broj: 14968
Poruke: 25
62.240.7.*

ICQ: 5972137
Sajt: www.avijacija.co.yu


+3 Profil

icon Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva10.12.2006. u 03:13 - pre 210 meseci
Pozdrav svima!

Zanimaju me Vaša iskustva kod sudije za prekršaje i to vezane za vožnju bržu od dozvoljene. Naime, moja situacija je sledeća: Vraćao sam se sa devojkom iz Istanbula pre jedno 2 nedelje, i svratio do Kragujevca usput kod prijatelja. Pošto je bilo već prilično kasno kad smo krenuli dalje za Beograd (preko Topole) ja sam mu malo više dao po "brzini".. Bilo je oko 2h ujutro, znači nigde nikog. E sad, na tom putu postoji jedan prilično ravan deo u dužini od jedno sigurno 1,5km koji sam ja jedva dočekao da ubrzam.. Kad, eto ti pandra, snimaju me laserom.. I naravno, zaustave, dođite da vidite brzinu, 118 km/h, sve lepo uslikano digialcem, a dozvoljena je 70.. Prekoračenje od 48km/h na deonici puta VAN naseljenog mesta. Ima li predloga, sa kojom "pričom" kod sudije za jedno 2 meseca?
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva10.12.2006. u 04:33 - pre 210 meseci
Citat:
daxy:  I naravno, zaustave, dođite da vidite brzinu, 118 km/h, sve lepo uslikano digialcem, a dozvoljena je 70.. Prekoračenje od 48km/h na deonici puta VAN naseljenog mesta. Ima li predloga, sa kojom "pričom" kod sudije za jedno 2 meseca? :)


Nijedna ti nece pomoci, trebaju im pare. Nemoj da me teras da ti pricam kakvi su majmuni....

Ja sam vozio slicno, mozda jos gore, jer je bilo 40 ogranicenje a ja 96. I nista, godinu dana uslovno, 3k5 dinara i sudski troskovo.

Dobro sam prosao... :)
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva10.12.2006. u 05:21 - pre 210 meseci
Pa kako da vidis onolicno ogranicenje kad vozis ko munja!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.123.*



+6455 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva10.12.2006. u 09:50 - pre 210 meseci
Neće ti ništa pomoći da ne platiš tu kaznu... Ako nemaš mnogo prijava, onda ti možda sudija progleda kroz prste pa napiše neku minimalnu kaznu...

Nego, da ti ja dam savet za ubuduće. Pošto ja jako mngoo putujem, i više me smorilo da odlazim kod sudija i da se zajebavam sa pandurima, instalirao sam laser jammer u Delta Alarmu kod nas... Funkcioniše extra dobro, i poenta je da dok je to upaljeno (a upaljeno je po defaultu) nijedan laserski merač brzine ne može da te očita, a kad krene da te očitava unutra počne da pišti, i ti samo smanjiš brzinu na dozvoljenu i uglasiš blokator i on te očita na dozvoljenoj brzini :)

Stvar košta 420 evra, ali je prava stvar, pogotovo što su sad digli kazne dozlaboga...
 
Odgovor na temu

Ave
Beograd

Ave
Član broj: 17476
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.co.yu.



+238 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva10.12.2006. u 09:59 - pre 210 meseci
Bilo kakvu pricu da im ispricas, nece upaliti. Ja ne znam ko je izasao od njih a da nije platio kaznu. Jedino nisam siguran da li ti sledi zabrana od 3 meseca voznje jer si vozio dosta vise od dozvoljenog.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva10.12.2006. u 10:14 - pre 210 meseci
Citat:
dr.NPN: Nijedna ti nece pomoci, trebaju im pare. Nemoj da me teras da ti pricam kakvi su majmuni....

Ja sam vozio slicno, mozda jos gore, jer je bilo 40 ogranicenje a ja 96. I nista, godinu dana uslovno, 3k5 dinara i sudski troskovo.

Dobro sam prosao...

A sto su oni majmuni?
A da napravis neki udes pri toj brzini (a mozda i ubijes nekog) ko bi onda bio majmun?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 11:36 - pre 210 meseci
Cekaj godinu uslovno tvorza ili dozvolu?!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 12:03 - pre 210 meseci
Ma kakav zatvor!?? Godinu dana uslovno dozvola ili 3/6/9 meseci privremene zabrane upravljanja vozilom. Novcana kazna je obavezna i zavisi koliko te rebne od 5000 - 25000. Sve zavisi od sudije i koji ti je po redu prekrsaj.

Reci kako jeste bilo, bila je noc, nigde nikoga, zurio kuci itd... bez mangupiranja.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 12:30 - pre 210 meseci
Citat:
ventura:... laser jammer...


zar to nije zabranjeno?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 13:19 - pre 210 meseci
Citat:
Bilo je oko 2h ujutro, znači nigde nikog.


Ne razumem zašto je ovo tako često korišćen izgovor? Zašto se uopšte koristi kao izgovor.
Slažem se da na našim putevima postoje prave deonice koje su izvan naseljenog mesta i da bi ograničenje moglo da bude i malo veće ( u smislu veće dozvoljene brzine), ali ti ne možeš da znaš da se neće pojaviti još koji manijak na putu koji će voziti 150 - sredinom.
Druga stvar, policija uvek stoji na takvim mestima baš zato što pravac vuče nogu na gas. Mislite malo :)
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 13:45 - pre 210 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: zar to nije zabranjeno?


Meni rekli da nigde nije izričitno zakonom zabranjeno, a pošto nije zabranjeno onda znači da je dozvoljeno :)

 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 14:05 - pre 210 meseci
Bilo je neke priche da ce da zabrane laser jammer, ali nije mi jasno kako ce da znaju dal' ti imash ugradjen ili nemash ?
Isto tako mogu ja da ugradim negde laser detektor, i kako ce oni da znaju ?
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 14:55 - pre 210 meseci
A zar nije po zakonu (ispravite me ako gresim) da se preko 30km/h u gradu i preko 50km/h van naseljenog mesta ide kod sudije za prekrsaje.. Ti si vozio 48 preko tako da.. Mene su skoro zaustavili, vozio sam 115 na delu gde je ogranicenje 80.. Hteli su da mi pisu kaznu na 2000 ali smo se dogovorili na 1000...
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 15:18 - pre 210 meseci
Novi Laserski radari imaju detektor za Laser Jammer uredjaje.

Medjutim, sasvim je verovatno da nasa policija nema takve radare, a i upotreba Laser Jammer-a kod nas nije regulisana zakonom (dozvoljena je).

Radi tako sto "onemoguci" radar da ocita brzinu dok mu ne pridjete na 50-80m. Time daje vozacu dovoljno vremena da uspori.

Kod nas je mnogo efektivan, jer policija ima skoro iskljucivo Laserske radare.


 
Odgovor na temu

Vladan006
Bojic Vladan

Član broj: 121193
Poruke: 22
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 15:28 - pre 210 meseci
Citat:
Zanimaju me Vaša iskustva kod sudije za prekršaje i to vezane za vožnju bržu od dozvoljene. Naime, moja situacija je sledeća: Vraćao sam se sa devojkom iz Istanbula pre jedno 2 nedelje, i svratio do Kragujevca usput kod prijatelja. Pošto je bilo već prilično kasno kad smo krenuli dalje za Beograd (preko Topole) ja sam mu malo više dao po "brzini".. Bilo je oko 2h ujutro, znači nigde nikog. E sad, na tom putu postoji jedan prilično ravan deo u dužini od jedno sigurno 1,5km koji sam ja jedva dočekao da ubrzam.. Kad, eto ti pandra, snimaju me laserom.. I naravno, zaustave, dođite da vidite brzinu, 118 km/h, sve lepo uslikano digialcem, a dozvoljena je 70.. Prekoračenje od 48km/h na deonici puta VAN naseljenog mesta. Ima li predloga, sa kojom "pričom" kod sudije za jedno 2 meseca?


AKo je sve uslikano, nema sanse da se izvuces... Medjutim, postoji sansa da te ne rebne bas maximalno, s obzirom da si ipak skoro 50km/h vozio brze od dozvoljenog.
Kad dodjes kod sudije budi maksimalno ljubazan, smeskaj se, i najvaznije, pokazi da se kajes ali onako kao iskreno, ako mozes toliko da foliras. O pandurima sve najlepse, kao oni samo rade svoj posao, bili su ljubazni prema tebi, nemas sta da im zameris bla, bla, bla... Kada steknes sudijine simpatije (kao nisi ti jos jedan od onih sto im je milicija i drzava kriva za sve nego ti, zaboga, saosecas sa njima i verujes u njih) onda ubacis socijalni momenat. Frka na poslu, frka kod kuce, nema se para, kola zivot znace, molis i kumis ali u granicama dobrog ukusa. Trudis se da delujes jadno ali ne previse. Kao znas da si mnogo pogresio ali to je ipak uticaj loseg psiholoskog stanja prouzrokovanog stresom kod kuce i na poslu, nece ti se tako nesto vise ponoviti, ovako nesto ti se nikada pre nije dogodilo, ti si dobar i posten pripadnik ovog drustva ali eto, pogresi covek... Ako sve ovo odradis kako treba, dobices minimalnu kaznu koju ce taj sudija biti spreman da ti izrekne i to je to...

Onda lepo, sledeci put kada iz kola vidis pandura kako stoji i ceka da neko pogresno skrene umesto da regulise saobracaj na raskrsnici, vezi pojas, ubaci u prvu, gas do daske i gazi, gazi, gazi, pa onda rikverc pa opet gazi, gazi gazi...
 
Odgovor na temu

daxy
Kontrolor letenja
Beograd

Član broj: 14968
Poruke: 25
62.240.6.*

ICQ: 5972137
Sajt: www.avijacija.co.yu


+3 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 16:53 - pre 210 meseci
Citat:
Stole_sto_ljubi_zene_gole: A zar nije po zakonu (ispravite me ako gresim) da se preko 30km/h u gradu i preko 50km/h van naseljenog mesta ide kod sudije za prekrsaje.. Ti si vozio 48 preko tako da.. Mene su skoro zaustavili, vozio sam 115 na delu gde je ogranicenje 80.. Hteli su da mi pisu kaznu na 2000 ali smo se dogovorili na 1000...


Iskreno da ti kazem, situacija je bila prilicno cudna: nisu mi ni nudili da mi naplate mandatnu kaznu na licu mesta, samo su mi uzeli podatke iz vozacke i LK, cak sta vise nista mi nisu dali ni da potpisem. Ja sam pokusao cak i malo "ispod zita" al nije bilo sanse. Pandur je imao obicnu belu svesku u kojoj je bilo otprilike ovako:
-----------------
taj i taj tad i tad ta i ta brzina
-----------------
i tako sve podvuceno crtama. Radar koji su koristili mi je izgledao do jaaaja :) Znaci onako veliki laserski pistolj, a na vrhu kao da je "stopljen" sa digitalnim foto aparatom. Eto. Predpostavljam da je u toj slici sve sto je potrebno da me osude..
 
Odgovor na temu

daxy
Kontrolor letenja
Beograd

Član broj: 14968
Poruke: 25
62.240.6.*

ICQ: 5972137
Sajt: www.avijacija.co.yu


+3 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 17:02 - pre 210 meseci
Citat:
Vladan006: AKo je sve uslikano, nema sanse da se izvuces... Medjutim, postoji sansa da te ne rebne bas maximalno, s obzirom da si ipak skoro 50km/h vozio brze od dozvoljenog.
Kad dodjes kod sudije budi maksimalno ljubazan, smeskaj se, i najvaznije, pokazi da se kajes ali onako kao iskreno, ako mozes toliko da foliras. O pandurima sve najlepse, kao oni samo rade svoj posao, bili su ljubazni prema tebi, nemas sta da im zameris bla, bla, bla... Kada steknes sudijine simpatije (kao nisi ti jos jedan od onih sto im je milicija i drzava kriva za sve nego ti, zaboga, saosecas sa njima i verujes u njih) onda ubacis socijalni momenat. Frka na poslu, frka kod kuce, nema se para, kola zivot znace, molis i kumis ali u granicama dobrog ukusa. Trudis se da delujes jadno ali ne previse. Kao znas da si mnogo pogresio ali to je ipak uticaj loseg psiholoskog stanja prouzrokovanog stresom kod kuce i na poslu, nece ti se tako nesto vise ponoviti, ovako nesto ti se nikada pre nije dogodilo, ti si dobar i posten pripadnik ovog drustva ali eto, pogresi covek... Ako sve ovo odradis kako treba, dobices minimalnu kaznu koju ce taj sudija biti spreman da ti izrekne i to je to...

Onda lepo, sledeci put kada iz kola vidis pandura kako stoji i ceka da neko pogresno skrene umesto da regulise saobracaj na raskrsnici, vezi pojas, ubaci u prvu, gas do daske i gazi, gazi, gazi, pa onda rikverc pa opet gazi, gazi gazi...


Pa znas kako.. planirao sam da kazem da mi je devojka bila bolesna (tipa neki napad) i da smo hitno morali da se vratimo iz sela kod KG u BG na privatnu kliniku kod njenog lekara koji joj odredjuje terapiju.. Eto, otisli na vikend, desilo se, frka panika, lekar preporucio bolnicko lecenje sto pre, i mi seli u kola, ja na gas, i za BG. Uz to, brzinomer mi nije "radio" pa nisam ni imao predstavu kojom se brzinom krecem, ali sam se trudio da brzinu prilagodim uslovima i stanju na kolovozu. S obzirom da je bilo 2 ujutro, vedro nebo, i pregledna dolina (nizbrdica na kojoj sam vozio 118km/h) prilagodio sam tako i svoju brzinu, i nisam ni znao da vozim 118. Ja, jadan, student, majka ne zaposlena, otac tehnoloski visak, nema se para, nikad kaznjavan (a u stvari imao prevrtanje, sudar, jedno crveno, voznju bez dozvole :))) ) Mada.. kontradiktorne stvari: kako mi nemamo para pa idemo na privatnu kliniku, i zasto uopste kolima, kad je benzin prilicno skup :) Ipak cu morati malo da "iskristalisem" pricu, ali sva sreca, po iskustvu, imam oko 2 meseca za to, zato i ocekujem vase predloge.. Nemojte mi ono "trebao si" jer nisam, tako da samo ocekujem "kreativne ideje" i eventualno istinite price iz sudnice :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 17:18 - pre 210 meseci
Citat:
daxy: Pa znas kako.. planirao sam da kazem da mi je devojka bila bolesna (tipa neki napad) i da smo hitno morali da se vratimo iz sela kod KG u BG na privatnu kliniku kod njenog lekara koji joj odredjuje terapiju.. Eto, otisli na vikend, desilo se, frka panika, lekar preporucio bolnicko lecenje sto pre, i mi seli u kola, ja na gas, i za BG. Uz to, brzinomer mi nije "radio" pa nisam ni imao predstavu kojom se brzinom krecem, ali sam se trudio da brzinu prilagodim uslovima i stanju na kolovozu. S obzirom da je bilo 2 ujutro, vedro nebo, i pregledna dolina (nizbrdica na kojoj sam vozio 118km/h) prilagodio sam tako i svoju brzinu, i nisam ni znao da vozim 118. Ja, jadan, student, majka ne zaposlena, otac tehnoloski visak, nema se para, nikad kaznjavan (a u stvari imao prevrtanje, sudar, jedno crveno, voznju bez dozvole :))) ) Mada.. kontradiktorne stvari: kako mi nemamo para pa idemo na privatnu kliniku, i zasto uopste kolima, kad je benzin prilicno skup :) Ipak cu morati malo da "iskristalisem" pricu, ali sva sreca, po iskustvu, imam oko 2 meseca za to, zato i ocekujem vase predloge.. Nemojte mi ono "trebao si" jer nisam, tako da samo ocekujem "kreativne ideje" i eventualno istinite price iz sudnice :)


Jel tebi plan da se provučeš sa nekom minimalnom kaznom ili da što više iznerviraš sudiju da ti zarebi maksimalnu kaznu?

Kao prvu stvar, verovatno će ti reći da odeš i izvadiš listing... Ako ga već sami nisu izvadili (a verovatno jesu kada su ti i poslali prijavu). U tom listingu se vidi svaka prekršajna prijava koju si ikad napravio i njen status. Kad sam bio kod sudije jednom, u listingu sam video i prekršaj koji sam napravio sa gliserom, tako da oni tamo imaju sve živo... I sudija nije glupa, pita te lepo dal si kažnjavan, ti kažeš da nisi, a ona ima pred sobom listing... I šta misliš šta će žena da napravi kad vidi da pokušavaš da je praviš budalom...

Ako si imao prevrtanje, sudar, jedno crveno, voznju bez dozvole, budi siguran da ćeš dobiti maksimalnu kaznu... Ako se zajebavaš pa nisi imao to, onda jednostavno otiđi tamo, reci da je istina to što piše, da jesi vozio toliko koliko piše, i zamoli je da ti da neku minimalnu kaznu, možeš joj reći da radiš za neke sitne pare i da bi ti značilo kad bi mogla neka manja kazna, i to je to... Nikakva laganja, priče i sl. ti neće pomoći, može ti samo odmoći... Jer retko ko tamo dođe i iskreno kaže šta se desilo, već svi dođu svađaju se, natežu, lažu, izmišljaju...A sudijama je verovatno pun k toga...
 
Odgovor na temu

unleaded

Član broj: 114756
Poruke: 74
81.94.12.*



Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 18:58 - pre 210 meseci

Moguci pravac izvlacenja - ispravnost laserskog radara - koja eventualno moze
da se obori na sudu. Treba da provjeris dvije stvari. Da li je po zakonu
policija obavezna da bazdari radar na svako 6 mjeseci ili godinu dana?
Da li je radar sa kojim si ti "uslikan" bazdaren u tom periodu?
Prva stvar pise u zakonu - konsultuj nekog pravnika (advokata).
Ako su po zakonu duzni da nose radar u ovlastenu firmu na bazdarenje,
onda ti ostaje tezi dio posla - da "ispod zita", ako imas kakvu vezu u
policijskoj stanici, provjeris da li je bazdarenje bas tog radara uradjeno
u tom zakonskom roku, pa ako nije - :))

Programmer is an organism that turns coffee into software.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva11.12.2006. u 19:41 - pre 210 meseci
Da, i to će se onda završiti baš kako je Ventura i rekao - iz inata ga neće pustiti tek tako. Čim vidi da se izmotavaš, ode glava.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Brza vožnja i sudija za prekršaje - iskustva

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66649 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.