Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard

elitemadzone.org :: AutoZone :: Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard

[ Pregleda: 8127 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard11.12.2006. u 13:04 - pre 210 meseci
Zanima me da li postoji neki standard o bojama kojima se boji odgovarajuće gorivo koje točimo na pumpama. Konkretno me zanima razlika između bezolovnog BMB95 i običnog MB95 benzina, da li je to isto bez obzira na čijoj pumpi točimo. Nekad u vreme još one SFRJ je bilo zeleno super98, normal žuto. Od onda se svašta promenilo, pa me zanima ima li sad nekog reda u tome.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

devego

Član broj: 124796
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard13.12.2006. u 23:24 - pre 210 meseci
Svaki distributer goriva (npr. shel, avia, lukoil, jugopetrol itd.) boji gorivo u odredjenu boju koja je karakteristicna za tu firmu. Tako je shelovo gorivo crvene boje, nase zelene itd. U nasoj zemlji svi oni uzimaju isto gorivo (npr. benzin bezolovni 95 oktana) iz NIS-a, a zatim ga boje u cisternama ili rezervoarima. Zabluda je da je gorivo na ovim pumpama boljeg kvaliteta od Jugopetrolovog jer na istom mestu toce i jedni i drugi. To znaci da kolicina i kvalitet goriva zavise od mernih uredjaja, opreme i radnika na pumpama.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard14.12.2006. u 11:22 - pre 210 meseci
Citat:
devego: Svaki distributer goriva (npr. shel, avia, lukoil, jugopetrol itd.) boji gorivo u odredjenu boju koja je karakteristicna za tu firmu. Tako je shelovo gorivo crvene boje, nase zelene itd. U nasoj zemlji svi oni uzimaju isto gorivo (npr. benzin bezolovni 95 oktana) iz NIS-a, a zatim ga boje u cisternama ili rezervoarima. Zabluda je da je gorivo na ovim pumpama boljeg kvaliteta od Jugopetrolovog jer na istom mestu toce i jedni i drugi. To znaci da kolicina i kvalitet goriva zavise od mernih uredjaja, opreme i radnika na pumpama.



Bas za taj bezolovni me interesuje - da li iko zna da li OMV (osim boje :) u njega sipa neke dodatne aditive (kao sto se reklamira) ?
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard14.12.2006. u 16:26 - pre 210 meseci
Tnx devego,

Znači od firme do firme, dobro. A koji su "tvoji", pošto mi je sporan benzin uzet kod Lukoil-a u kanti pre nekoliko meseci.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

devego

Član broj: 124796
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard14.12.2006. u 22:52 - pre 210 meseci
Ja koristim TNG (plin), a dodavanje aditiva je samo reklama, prazna prica. Cela caka je u benzinskoj pumpi nema veze sa firmom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Boja goriva na pumpi - ima li tu neki standard

[ Pregleda: 8127 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.