Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????

elitemadzone.org :: MadZone :: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14082 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enes_k1
LG GSM product manager
Sarajevo

Član broj: 18988
Poruke: 186
89.111.252.*

Jabber: enes_k1@hotmail.com
ICQ: 341779218


+7 Profil

icon Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????14.12.2006. u 18:58 - pre 211 meseci

Ne znam da li grijesim sto otvaram novu temu, ali u regulisanju vojne obaveze nisam nasao odgovor. Pitao sam i ranije , ali dobio sam polovicnu informaciju. Naime, dosao bih u Beograd za NG , ali posto nemam regulisanu vojnu obavezu, zanima me da li je tacno da se obveznici hapse na granici. Ja zivim u Sarajevu od 1999. god. i od tada sam u BG-u bio samo jednom, 2002. da izvadim pasos. Kako sam tada bio student dobio sam pasos bez problema i vratio se u SA. Od tada nisam prelazio granicu SiCG. Jos da napomenem i to da nisam cak ni regrutovan, odnosno nisam dobio knjizicu. Isto tako nisam se prijavljivao ni u ambasadi. A samo sluzenje vojnog roka trenutno mi je neisplativa solucija, jer mi se ne napusta posao. Jos da napomenem da sam ozenjen BH drzavljankom i ocekujemo bebu u februaru.
Elem , kratko i jasno, da li mogu ili ne mogu preci granicu, odnosno kolika je verovatnoca da ce me na granici uhapsiti i odvesti u zatvor ili kasarnu i da li mogu ponovo slobodno napustiti zemlju???? Hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????14.12.2006. u 19:16 - pre 211 meseci
Ako imash vec zenu,uskoro dete i posao zashto nisi uzeo BiH drzavljanstvo....
Koliko znam vojska u BiH je ukinuta...mislim sluzenje (vojni rok)...


 
Odgovor na temu

enes_k1
LG GSM product manager
Sarajevo

Član broj: 18988
Poruke: 186
89.111.252.*

Jabber: enes_k1@hotmail.com
ICQ: 341779218


+7 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????14.12.2006. u 19:31 - pre 211 meseci

To je vec jedna malo duza prica , koja nema veze sa ovim topicom ( moj inat je u pitanju, spominjano vec u jednoj temi), a BH drzavljanstvo me ne oslobadja vojne obaveze u Srbiji, tako je regulisano sporazumom.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
80.93.253.*



Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????14.12.2006. u 21:25 - pre 211 meseci
@enes_k1
Putuj igumane ne brini za manastir.

Nema sanse da te bilo ko dira, Zakon o amnestiji vojnih obveznika je stupio na snagu u aprilu ove godine. On te oslobađa za sva ,,nedela" do tog datuma, a budi siguran da ništa novo nije podizano protiv tebe u prethodnih nekoliko meseci (jedino ukoliko nije neko od tvoje familije potpisivao pozive vojnih odseka)

Verovatnoća da te na granici uhapse zbog izbegavanja vojne obaveze, približna je verovatnoći da te udari grom

Dodi i uzivaj
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????14.12.2006. u 21:39 - pre 211 meseci
I napisi pokoji red sa odsluzenja vojnog roka kad te uhvate :-)


Citiram:

Nisam ja za to da ti treba da pogines za tamo neki ideali. Ali zemlja kaka' je taka' je, neki mora da je brani! Pa nismo mi od oni' sto ne salju sinovi u vojsku.
 
Odgovor na temu

enes_k1
LG GSM product manager
Sarajevo

Član broj: 18988
Poruke: 186
89.111.252.*

Jabber: enes_k1@hotmail.com
ICQ: 341779218


+7 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????14.12.2006. u 22:14 - pre 211 meseci

E pa sad jesu li potpisivali ili nisu ne znam, a oni nece da mi kazu. Mada stara je uzasno uplasena i podize mi pritisak svojim komentarima, a ne bi me cudilo da je cale dileja i potpisao. On je ionako ljut na mene sto nisam u uniformi.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 08:31 - pre 211 meseci
Trust no one
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 09:34 - pre 211 meseci
Kako stupis na tlo Srbije treba da te apse pa u bajbok, a odatle da odsluzis vojni rok. O tome si trebao misliti ranije.
Ne mislis valdja da ce drzava tolerisati sto izbegavas obaveze prema njoj? Nisi ti nista bolji od nas koji postujemo te obaveze.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 09:57 - pre 211 meseci
Ma nemoj. A koji si ti faktor da o tome odlucujes?
Ako si ti isao u vojsku, svi moraju, a? Kakav si ti covjek?

Inace, ja sam bio i ostalima savjet ako ikako mogu da ne idu ni slucajno.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.104.*



+1 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 10:08 - pre 211 meseci
Citat:
Tyler Durden: Inace, ja sam bio i ostalima savjet ako ikako mogu da ne idu ni slucajno.


Zlata vrijedne rijeci.
Na srecu, kod nas je ukinuto sluzenje obaveznog vojnog roka, tako da vojska od mene ima samo mahanje.
tyranBL
 
Odgovor na temu

LaMpiR

Član broj: 9930
Poruke: 1343



+2 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 10:14 - pre 211 meseci
Citat:
enes_k1: To je vec jedna malo duza prica , koja nema veze sa ovim topicom ( moj inat je u pitanju, spominjano vec u jednoj temi), a BH drzavljanstvo me ne oslobadja vojne obaveze u Srbiji, tako je regulisano sporazumom.

Nije tako. Posto si drzavljanin BiH u kojoj je ukinut vojni rok a imas drzavljanstvo Srbije, znaci da ti je regulisan vojni rok u drzavi u kojoj zivis. Da pojasnim, ja imam 17 godina i nedavno sam otisao u BG da me prijave za vojni rok jer slali su mi na adresu u BG par pisama itd da se moram prijaviti samo. Otisao sam sa starim tamo i prijavio se. Upisali su me. Naravano diskutovali smo o cinjenici da je meni regulisan vojni rok u BiH tj R.S. E sad, ja sam imao potvrdu da mi je regulisan vojni rok u BiH i fino su mi rekli da moram otici na regrutaciju kada me pozovu tj u sustini samo na one preglede i da ponesem tu potvrdu. Oni me pregledaju, procitaju potvrdu i ja sam oslobodjen vojske jer je moj vojni rok regulisan u drugoj drzavi...
Sad ne znam s tobom jer nisi bio tamo nikako...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 10:45 - pre 211 meseci
Citat:
Broker
Kako stupis na tlo Srbije treba da te apse pa u bajbok, a odatle da odsluzis vojni rok. O tome si trebao misliti ranije.
Ne mislis valdja da ce drzava tolerisati sto izbegavas obaveze prema njoj? Nisi ti nista bolji od nas koji postujemo te obaveze.


To bi bilo krsenje zakona Republike Srbije - jer je stupio na snagu zakon o amnestiji, trebalo bi u bajbok sve vas koji otvoreno pozivate na krsenje ustavnog poretka i podrivanje institucije Predsednika Srbije (koji izdaje amnestije) ;-)

--

Elem @enes_k1, ne moras da ides u vojsku u Srbiji jer imas regulisano pitanje vojnog roka u zemlji ciji si (isto) drzavljanin - jedino sto moras da uradis je da odes u ambasadu Srbije u BiH i podneses zahtev za prebacivanje u rezervni sastav (tipski dokument) - trajace ta procedura nekoliko meseci, ali ces na kraju dobiti papir da si prebacen u rezervu - i time se tvoja "duznost otadzbini" zavrsava.

Ne nasedaj ni na kakve gluposti koje ti neko moze servirati - kao dvojni drzavljanin imas apsolutno pravo da izaberes u kojoj ces zemlji "regulisati vojni rok", bez obzira da li ta zemlja ima vojsku ili nema, kao sto je slucaj sa Bosnom i sve vecim brojem civilizovanih zemalja Evrope.

Ako vec zelis da putujes u Srbiju - pod hitno idi u ambasadu Srbije u BiH i podnesi taj zahtev, i onda mozes da putujes sa tim papirom, jer je postupak u toku - teoretski postoji mogucnost da te uhapse i maltretiraju 24 sata - ali zbog amnestije + papira koga ces imati sanse za to su vrlo vrlo male.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 11:05 - pre 211 meseci
Dimkovicu, ako sam ja njega dobro shvatio on nema BiH drzavljanstvo.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 11:08 - pre 211 meseci
Oops - mea culpa :)

Jel imas dozvolu stalnog boravka u BiH? I to isto moze da pomogne, sa njom bi trebalo da isto mozes da trazis regulisanje vojne obaveze na "rezervan" nacin.

Opet, ne bi bilo lose da uzmes BiH drzavljanstvo - zivis tamo dugo, zena ti ima isto, dakle nemas prepreke da ga dobijes - imaces 2 komada, i izbegnuces vojsku... zvuci kao dobar dil :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
212.188.150.*



+5 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 11:10 - pre 211 meseci
@enes_k1

Nemas potrebu rizikovati.

Zamoli nekog od rodbine (ili mozes sam preko advokata) da proveri da li je protiv tebe podignuta poternica.

Ako nije idi slobodno az Srbiju, ako jeste.... radije proslavi NG negde drugde, da ne bi slavio u zatvoru/kasarni .

PS U rezervu, po zakonu, moze samo ako si strani drzavljanin + imas boravak u inostranstvu (boravista viza nije drzavljanstvo).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 11:13 - pre 211 meseci
I ja sam shvatio da nema BH drzavljanstvo, a ima i nas pasos...
Da sam ja na njegovom mestu ne bih rizikovao, samo zbog NG (moze ta NG da ti bude najduza u zivotu...) sa nama ti se nikad ne zna

Inace se apsolutno slazem sa @brokerom, nek sluzi ko treba da sluzi, ko moze da izbegne nek izbegava, koga uhvate, nek ispasta...
Ako je zakon takav treba da se sprovodi, ako nije dobar treba da se menja...i opet sprovodi...
I onako vojska nije ono sto je bila
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 11:29 - pre 211 meseci
Citat:
LaMpiR: Nije tako. Posto si drzavljanin BiH u kojoj je ukinut vojni rok a imas drzavljanstvo Srbije, znaci da ti je regulisan vojni rok u drzavi u kojoj zivis. Da pojasnim, ja imam 17 godina i nedavno sam otisao u BG da me prijave za vojni rok jer slali su mi na adresu u BG par pisama itd da se moram prijaviti samo. Otisao sam sa starim tamo i prijavio se. Upisali su me. Naravano diskutovali smo o cinjenici da je meni regulisan vojni rok u BiH tj R.S. E sad, ja sam imao potvrdu da mi je regulisan vojni rok u BiH i fino su mi rekli da moram otici na regrutaciju kada me pozovu tj u sustini samo na one preglede i da ponesem tu potvrdu. Oni me pregledaju, procitaju potvrdu i ja sam oslobodjen vojske jer je moj vojni rok regulisan u drugoj drzavi...
Sad ne znam s tobom jer nisi bio tamo nikako...


Pa lepo te tovare. Sve, samo da te uvedu u evidenciju.
Znaci to ko ti je rekao - slagao te. Vojni odsek ne priznaje potvrdu o regulisanosti vojne obaveze. Oni traze dokaz da si vojsku odsluzio u drugoj drzavi, i to trenutno u vidu vojne knjizice. Prave problem cak i oko potvrda o odsluzenom vojnom roku izdatih od strane MO BiH. Onda te prevode u rezervni sastav i to je to. Ali sa potvrdom da si regulisao vojnu obavezu neces mnogo uraditi.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 12:01 - pre 211 meseci
@Fuzz,

Mislim da odluku o prebacivanju u rezervni sastav ne donosi vojni odsek vec generalstab, jer se njima adresira zahtev iz DKP-a Srbije u zemlji u kojoj boravis. Sa tim u vidu, neophodno je imati drzavljanstvo i boravak u toj zemlji, i na osnovu tih dokumenata se pise zahtev - Ako se dobro secam, smaraju i posle 27-me godine do 35-te (oslobadjaju na po godinu dana sa molbama) - dok na kraju izvrse prevodjenje u rezervni sastav.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
212.188.150.*



+5 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 12:18 - pre 211 meseci
U rezervni sastav moze da se prebaci regrut ako zadovoljava jedan od sledecih uslova:

- dvojni drzavljanin + boravak u drugoj drzavi (ako se vrati u Srbiju da zivi, pre 35-te godine starosti, regrut je duzan da sluzi vojsku)
- dvojni drzavljani + odsluzio vojsku u drugoj drzavi (regrut nije duzan da sluzi vojsku u Srbiji, bez obzira na zemlju boravka; odsluzio vojsku nije isto sto i regulisao vojnu obavezu)
- podmiti nekoga u MoD da ga prebaci u rezervu
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 12:47 - pre 211 meseci
A da li ovde ima onih koji su stvarno odsluzili vojsku...???
Koja lupetanja ja sve ovde chitam...

Chovek nije kao prvo regrutovan..samim tim nije ni u evidenciji...niti ga je ko zvao shta da potpishe od dokumenata,niti kakav pregled u VS nije radio...znachi ko ce njega de da shalje u koji rod vojske(smeshno).Na taj nachi se reshava status Vojno-Sposobnog lica i odredjuje mu se rod,a dalje se odredjuje po tom rodu i njegovom opredeljenju gde zeli da sluzi VS.Da li u tom mestu prebivalishta koje je naveo ili nekom drugom.
E sad dalje...
Status vojnog-obveznika se utvrdjuje i dodeljuje mu se period i datum sluzenja vojnog roka u zavisnosti od statusa regruta.Student,hranitelj(sam izdrzava porodicu),ozenjen ima dete,sportista,boravi van granica SRB i sl.
Poshto je on naveo da je zaposlen,ozenjen,zena mu je trudna ovakva obaveza chak i da je na nekakvoj listi ili poternici njega sluzenje vojske spashava minimum 2god. po pravu.

U najgoroj varijanti da ga neko zadrzi na granici,privede...najvishe moze biti u vojsci nekoliko dana de se moze izjasniti o "skidanju" na osnovu onog sto ima kao obavezu..dete,zena,posao(Hranitelj).

Ako je kojim sluchajem u nekoj evidenciji morao bi da primi bilo kakav poziv,na kucnu adresu u mestu boravishta ili prebivalishta..bilo da je u BiH ili Srbiji.

Slobodno putuj...



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14082 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.