Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor provajdera

[es] :: ISP :: ADSL :: Izbor provajdera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7366 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.ETF.BG.AC.YU.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: Izbor provajdera13.02.2007. u 10:03 - pre 209 meseci
Zaista sam Verat potpuno smetnuo sa uma, valjda zato što tema o njihovom ADSL-u nije preterano aktuelna pa se negde zagubila na drugoj strani foruma. Možda je to i dobar znak jer to valjda znači da se ljudi preterano ne žale (ili to ili da niko nije na njihovom ADSL-u :))
 
Odgovor na temu

superstar035
Milan Randjelovic
Jagodina

Član broj: 134037
Poruke: 11
212.200.181.*

ICQ: 109862831
Sajt: milan035.hi5.com


Profil

icon Re: Izbor provajdera13.02.2007. u 19:34 - pre 209 meseci
Ljudi pozdrav, bio sam juce do drugara koji radi u Telekomu, tacno je da svi drugi IP koji nude ADSL rade preko Telekoma, bas zato niko ne moze biti kvalitetniji od Telekoma, iako po zakonu o telekomunikacijama monopol Telekoma ne postoji, opet taj isti Telekom odlucuje o svemu. Gledano sa tog aspekta on bi trebalo da je najsigurniji. Ostaje nam da probamo, ali raspitajte se ako idete po ADSL u Telekom, da li mozete bez problema raskinuti ugovor sa Telekomom i preci posle kod nekog od drugih IP-a. MOj prijatelj se prijavio za ADSL na sjatu telekoma, ali nije potpisivao ugovor, zvao je Sezampro da podnese zahtev i da potpise ugovor, a njima su uTelekomu rekli da on ima vec ugovor sa njima (sto nije tacno) i da ne moze da bude korisnik Sezamproa...on je otisao da raspravi to sa njima ...i tako...sada ga zovem na mob..iskljucili su mu i fiksni zbog tih svadja......ostade on i bez ADSL-a i bez tel.prikljucka..
MR
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
194.106.186.*



+11 Profil

icon Re: Izbor provajdera15.02.2007. u 07:42 - pre 209 meseci
Da, vidiš ja sam takođe preskočio Verat iz razloga što sam na njihovom sajtu video cenovnik za ADSL Lite i ADSL Pro i refleksno sam pomislio da je Lite neki š paket bez p2p-a ili sa mesečnom kvotom, tako da sam ih odma škartirao. Moja greška.

Ono što mene sad interesuje jeste kakav je Veratov link? Konkretno kakav je ping u odnosu na Telekom. Jel ima neke razlike ili to više zavisi od udaljenosti korisnika od centrale i slično?

P.S. Ipak je PTT jeftiniji ako gledaš na duži period, a pod dužim mislim recimo 6 meseci, zbog onog popusta za "korisnički staž". I ako se dogodi to povećanje brzina na 2 Mb/s u neko skorije vreme, da li će Verat moći da parira tada Telekomu.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Izbor provajdera15.02.2007. u 11:36 - pre 209 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas: Ono što mene sad interesuje jeste kakav je Veratov link? Konkretno kakav je ping u odnosu na Telekom. Jel ima neke razlike ili to više zavisi od udaljenosti korisnika od centrale i slično?

ping na aDSL-u je blago relativan, i ima puno faktora koji na njega uticu... recimo, u BG-u najbolji ping koji sam ja video je prosecnih 13ms, dok sam vidjao ljude i sa 60-80 ms prosecno... Nislije imaju u proseku oko 15-20 ms veci ping od beogradjana pri idealnim uslovima
Citat:
I ako se dogodi to povećanje brzina na 2 Mb/s u neko skorije vreme, da li će Verat moći da parira tada Telekomu.

naravno
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: Izbor provajdera15.02.2007. u 12:46 - pre 209 meseci
Ja sam prekjuče popunio onu prijavu na Veratovom sajtu pa ćemo videti sta će biti.
Meni je isto cena vrlo bitna i video sam da je PTT jeftiniji kad se uzme u obzir korisnički staž ali sam išao logikom da je PTT snizio cene tek 1. februara a Verat još pre tri meseca, pa se nadam da će kad bude novi talas snizenja Verat opet reagovati mnogo brže.
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: Izbor provajdera15.02.2007. u 12:57 - pre 209 meseci
Dok sam kucao prethodnu poruku skidao mi se mejl i vidim da mi je još juče stigao odgovor od Verata:
Citat:
Obavestavamo Vas da na Vasem telefonskom broju 011/ 227xxxx postoje
tehnicke mogucnosti za realizaciju ADSL prikljucka, ali da na zalost
trenutno ne postoje slobodni portovi u centrali gde je Vas telefonski
prikljucak.

Vasa prijava sacuvana je u nasoj bazi podataka i ukoliko zelite da se
Vas nalog prosledi na realizaciju Preduzecu “Telekom Srbije”, koja traje
u zavisnosti od vremena potrebnog za prosirenje infrastrukturnih
kapaciteta u centrali, posetite nase prodajno mesto u ulici Gavrila
Principa 58, Beograd i registrujte se besplatno.


E šta sad raditi? Koliko se to otprilike čeka?
Ja imam mogućnost da uvedem kablovski internet, ne znam da li njih da zovem.
Ili da odem do Verata i registrujem se pa onda ako ne bude ništa od ADSL-a u roku od mesec dana da uvedem kablovski. Ne znam da li me ta registracija kod Verata obavezuje na nešto.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Izbor provajdera15.02.2007. u 18:32 - pre 209 meseci
Ja da mogu da biram uzeo bi sigurno Verat ADSL, ali kako sam dvojnik, jedino od telekoma mogu da ocekujem da ce da me razdvoje od dvojnika... Drugim provajderima bi rekli, nema tehnickih uslova Tako da cu ipak morati da pristanem na obavezu od godinu dana

A kako sam cuo da za sad ne dozvoljavaju promenu brzine, ima da bude veselo... Jer trenutno u Nisu imam wifi 512k, pa ne mogu da placam vise od 256k kuci, ali na leto ce biti veselo na 215/55k
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Izbor provajdera15.02.2007. u 19:36 - pre 209 meseci
kako vidim, bas juce su "prosireni kapaciteti" na par beogradskih centrala, tako da...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

miloshke_adsl

Član broj: 134250
Poruke: 5
91.150.104.*



Profil

icon Re: Izbor provajdera16.02.2007. u 01:14 - pre 209 meseci
Preporucujem PTT.
Do pre 2 nedelje sam bio njihov korisnik i mogu da kazem da sam generalno bio zadovoljan. Bilo je tu i nekih sitnijih problema ali je situacija bila, sto se kaze, pesma u odnosu na situaciju kod novog provajdera a to je Telekom.
Od prvog dana mi se nije dopalo sto preko Telekoma ne mogu iz Outlook-a da proverim postu na PTT-u, ali s obzirom da web mail funkcionise to jos i moze da prodje.
Ali desava mi se i da ne mogu da posaljem bilo kakav email jer je IP adresa koju mi je u tom trenutku dodelio Telekom blokirana zbog SPAM-a!!!
Danas ceo dan ne mogu da primim emailove sa adrese na Telekomu tj @nadlanu.com ! Mogu da posaljem email, ali nista ne mogu da primim
Takodje sam naisao na situaciju da neke strane na secure serverima (https://...) ne mogu uopste da otvorim - recimo www.telenor.co.yu/portal
A najnovije, od pre par dana, ne mogu da skinem sa Rapidshare-a nista sto je vece od 70MB! Download krene, brzina je OK, ali kad stigne do samog kraja, na 1 KB do kraja, download stane i tako stoji dok ne pukne.

Sad bih se rado vratio kod PTT-a, ali ne vidim nacin da se bez tezih posledica oslobodim ugovora sa Telekomom koji me vezuje na godinu dana
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Izbor provajdera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7366 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.