Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81470 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala26.12.2006. u 14:55 - pre 211 meseci
Pa dobro je to sto postoji to carstvo. Treba da ima na svetu mesta i za one koji su prozreli te vase lazi. Ako vama lakse da u njih verujete ne mora da znaci da i svi ostali moraju da veruju u njih. Ja ne mogu da verujem da neko uopste moze da tvrdi da je sistem koji se bazira na animalnim strastima nekakvo najvece dostignuce civilizacije. Doba vodolije, nije nego.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala26.12.2006. u 15:06 - pre 211 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Treba da ima na svetu mesta i za one koji su prozreli te vase lazi.

Ja ne lazem tako da to vredjanje mozes da izostavis.

Citat:
Ja ne mogu da verujem da neko uopste moze da tvrdi da je sistem koji se bazira na animalnim strastima nekakvo najvece dostignuce civilizacije.

Da si pazljivo citao moje postove video bih da se slazem da u kapitalizmu i demokratija ima mana i da to nije najvece dostignuce civilizacije ali nazalost pokazalo se da najbolje funkcionise.

Evo da se slozim da je tvoj sistem bolji opet ne znam kako bismo ga sproveli u delo? Da li neko treba ilegalno da naoruza malu ali odabranu grupu da preuzmu vlast? Kako da proveris da li su ti ljudi iz te grupe pravi idealisti ili samo zele vlast? Kako da onemogucis da kasnije na vlasti ne budu lazni idealisti. Kod nas je dosta njih bilo u komunistickoj partiji ali cim je komunizam umro svi su se borili za vlast da bi sebe postavljali u razne upravne odbore drzavnih kompanija. Pre toga svi su bili "pravi" komunisti. Otkud znas da se mozda ja necu sloziti sa tobom samo zbog toga da ne bih bio lincovan i da ne bih cekao prvu priliku da dodjem na vlast ili uzmem neke pare?

I dalje cekamo tvoj odgovor na pitanje kako to sprovesti u delo. Vec treci put izbegavas da das konkretan predlog. Da li to znaci da ni nemas predlog i da je sve to samo fantazija?
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala26.12.2006. u 15:29 - pre 211 meseci
Evo ja predlezem konkretan predlog...
Ajde da sve ostavimo kako jeste, a donesemo zakon da svaki stanovnik ima pravo da nosi automatsko oruzje i ide na demonstracije sa njim
I ostavimo ovu "tranziciju" da funkcionise josh par godina... stvari bi se brzo resile. Pa da onda vidimo koliko bi se ubrzao proces, i resavanje raznih "slucajeva" koji smetaju velikoj vecini stanovnistva.

Ko "onomad" na demonstracijama u Crnoj Gori - povredjeno 14 demonstranata i 22 policajca (lik bacio rucnu bombu na kordon kad je krenulo tabanje, a ovi ostali nisu smeli da pucaju jer je "narod" bio naoruzan do zuba )
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala26.12.2006. u 16:10 - pre 211 meseci
Citat:
srki: Ja ne lazem tako da to vredjanje mozes da izostavis.

Izvini ako si se nasao uvredjenim, ja nisam rekao da ti lazes nego da su sve to lazi. Ti samo pricas isto sto i svi ostali koji propagiraju "velicanstvenost" tog sistema, i ti u to iskreno verujes kako vidim. A ja samo kazem da nije los, ali nije ni velicanstven nego je isti kao i svi pre njega, i sve to moze mnogo bolje.

Sto se tih pitanja o konkretnim predlozima tice, to je cisto vas kapitalisticki pristup. Zasto bih ja imao konkretan predlog za svako pitanje? To se ne radi tako da sad jedan mastermind sve smisli, nego ako se vec izvodi revolucionarna promena drustva, ima ko je zaduzen za sprovodjenje trivijalnosti u delo. A uslov je da taj neko zeli da bude vlast, sto kod mene nije slucaj. Uz to, vec sam rekao konkretne predloge. Zabraniti sve sto je stetno po drustvo, kao u Singapuru, i nemilosrdno odstranjivati iz drustva elemente i pojave stetne po drustvo, koje upisivati u tefter od malena, cim pokazu asocijalno ponasanje. Ne propagirati u medijima pohlepu i zavist nego skromnost na primer. Ne velicati gologuze pevaljke, kriminalce i taj polusvet i njihov nacin zivota. Zabraniti sve medije koji stetno uticu na drustvo, kao sto su neki tabloidi. Takve stvari.

Sve u svemu, sve je ovo mlacenje prazne slame, a da to vase nista ne valja ogromna vecina ljudi ovde ili bilo gde oseca na svojoj kozi, sto je isto cinjenica. Ako nije, zasto se onda konstantno povecava broj onih (koji je i tako blizu 50%) koji u tzv razvijenim drustvima koriste antidepresive ili nesto slicno? Ja jos nisam cuo da srecni ljudi piju antidepresive. Alkohol mozda piju, ponekad, ali za antidepresive nisam cuo. I sta uopste ima da se govori o sistemu koji ljude prvo navuce ispiranjem mozga da uzmu kredite, a onda im zbog pisljivih nekoliko neplacenih rata uzme kuce, osim da nista to ne valja.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala26.12.2006. u 17:18 - pre 211 meseci
Citat:
srki: Zar ti nisam ja odgovorio? Uzrok je nedostatak novca i materijalnih dobara. Napisao sam da je narodu oduvek novac bio bitan i mnogi su zavideli ljudima koji zive u zapadnim zemljama. Pre 15-20 godina kod nas su ljudi imali pare pa je bilo manje kriminala.


U potpunosti grešiš. Pošto se ne slažemo oko uzroka kriminala, ja i ti više ne možemo da diskutujemo oko rešenja.

Kao što sam rekao, nedostatak novca nije nikakav uzrok kriminala, već želja za materijalnim dobrima i kultura nasilja koja se neguje opet zbog novca.

Samo drastično siromaštvo (kad nemaš za jelo i za prenoćište) može da izaziva kriminal, i to uglavnom sitniji kriminal. Ovo što se sada dešava jesu pljačke banaka i ubistva da bi se neko opljačkanim parama provodio u kazinu, ili da bi vratio kockarse dugove, ili da bi letovao na ekskluzivnim mestima i vozio besna kola. Ubistva zbog tuča su posledica frustracija, ali te frustracije nisu izazvane nedostatkom novca već željom za više novca od onog što se ima, a ta želja može da ide u nedogled. To nema nikakve veze ni sa kakvim siromaštvom, već društvenim uredjenjem i prihvaćenim moralnim načelima (novac je bog i batina i smisao života).

Ako to ne možeš da shvatiš, naša diskusija je ovde završena. Pozdrav.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala26.12.2006. u 21:51 - pre 211 meseci
Citat:
pisac: Kao što sam rekao, nedostatak novca nije nikakav uzrok kriminala, već želja za materijalnim dobrima i kultura nasilja koja se neguje opet zbog novca.

Zelja za materijalnim dobrima je uvek postojala i uvek ce postojati. Ako ljudi imaju dovoljno onda ima manje kriminala, ne razumem sta tu nije jasno.

Citat:
Samo drastično siromaštvo (kad nemaš za jelo i za prenoćište) može da izaziva kriminal, i to uglavnom sitniji kriminal. Ovo što se sada dešava jesu pljačke banaka i ubistva da bi se neko opljačkanim parama provodio u kazinu, ili da bi vratio kockarse dugove, ili da bi letovao na ekskluzivnim mestima i vozio besna kola.

I pre je bilo ljudi koji su vodili takav zivot ali je pljackase banaka DB izvozila u inostranstvo i tamo ih vadila iz zatvora jer su ti kriminalci izvrsavali prljave poslove za nju (npr. Arkan i neki zemunci i vecina njih iz "vidimo se u citulji"). Moj komsija (radio u DB-u) je jednog od njih u gepeku prevezao preko granice kod nas da bi izbegao inostranu policiju. Siromastvo ce samo vise njih da navede na sitniji kriminal a kod mnogih kriminalaca to kasnije preraste u pljacke banaka, udruzivanja i sl. Jednostavno vide da im odgovara da zive kao probisvet, da imaju da piju i da se kockaju i letuju po najskupljim mestima pa onda to postane zacaran krug. Retko ko je odjednom od dobrog i uzornog gradjanina postao pljackas banaka i mafioza vec su svi krenuli putem sitnijeg kriminala. A zasto su krenuli putem sitnog kriminala? Uzroke ces naci u bedi koja je zavladala u vreme sankcija. Vecina danasnjih kriminalaca su upravo tada iznikli. Evo mi smo jos uvek u tranziciji i nismo presli na pun kapitalizam pa opet ima vise kriminala nego u razvijenim kapitalistickim zemljama gde sve gledaju kroz novac, kredite i sl. Zasto? Zato sto je kod nas beda a kod njih nije i ljudi su zadovoljni iako su od malena uceni da sve gledaju kroz novac.

Citat:
Ubistva zbog tuča su posledica frustracija, ali te frustracije nisu izazvane nedostatkom novca već željom za više novca od onog što se ima, a ta želja može da ide u nedogled. To nema nikakve veze ni sa kakvim siromaštvom, već društvenim uredjenjem i prihvaćenim moralnim načelima (novac je bog i batina i smisao života).


A kako to da u zapadnoevropskim zemljama ima manje kriminala nego kod nas kada su oni odavno prihvatili nacela da je novac bog i batina i da svima treba da bude cilj da postanu milioneri i milijarderi?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 01:04 - pre 211 meseci
Citat:
srki: ... i nismo presli na pun kapitalizam...

Nego na kakav smo presli? Na polukapitalizam?
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 02:14 - pre 211 meseci
Citat:
srki: A kako to da u zapadnoevropskim zemljama ima manje kriminala nego kod nas kada su oni odavno prihvatili nacela da je novac bog i batina i da svima treba da bude cilj da postanu milioneri i milijarderi?


Zavisi na koju zemlju misliš. Ima manje korupcije i sudovi bolje funkcionišu, pa je represija efikasnija u suzbijanju kriminala. Ali ne brini, kriminal se polako povećava svuda gde je novac smisao života.

Nego, reci ti meni čime to nisu zadovoljni oni klinci huligani uglavnom afričkog porekla u predgrađima Pariza, koji pale automobile i autobuse? Jel imaju malo para? Kako to, kada su mnogo bogatiji nego njihovi roditelji u njihovim godinama, koji su uzgred i emigrirali iz svojih siromašnih zemalja radi boljeg života? Objasni mi molim te, šta je sad tu problem kod svih tih huligana? Ja sam bio baš tamo u Sant-Denisu i nisam primetio neko siromaštvo (čak je i lep kraj za srpske pojmove), a recimo u zemljama odakle su emigrirali roditelji ovih sadašnjih huligana je mnogo veća beda, pa tamo nemamo rušenja i paljenja. Kako to?
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.113.*



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 02:36 - pre 211 meseci
Koja tema..
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 04:43 - pre 211 meseci
Citat:
pisac: Zavisi na koju zemlju misliš. Ima manje korupcije i sudovi bolje funkcionišu

A zasto ima manje korupcije i zasto sudovi bolje funkcionisu? Zato sto policajci i sudije imaju bolje plate.

Citat:
Nego, reci ti meni čime to nisu zadovoljni oni klinci huligani uglavnom afričkog porekla u predgrađima Pariza, koji pale automobile i autobuse? Jel imaju malo para? Kako to, kada su mnogo bogatiji nego njihovi roditelji u njihovim godinama, koji su uzgred i emigrirali iz svojih siromašnih zemalja radi boljeg života?


Tu problem pravi razlika u kulturi a ne novac. I kod nas u doba zlatnog socijalizma i komunizma su bile siptarske demontracije tako da to moze da se desi u bilo kom sistemu, nije novac uvek kriv.

Citat:
Ja sam bio baš tamo u Sant-Denisu i nisam primetio neko siromaštvo (čak je i lep kraj za srpske pojmove), a recimo u zemljama odakle su emigrirali roditelji ovih sadašnjih huligana je mnogo veća beda, pa tamo nemamo rušenja i paljenja.

Ma ne, tamo se samo vode gradjanski ratovi gde i klinci nose oruzje. Jos jednom, nije uvek novac kriv za svako nasilje, cesto je uzrok medjunacionalna mrznja ili razlike u religiji i sl.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 11:50 - pre 211 meseci
Poceli ste opet da se sukobljavate, i to dajuci pojednostavljena resenja, i ocene, a to je delimicno tacno, a sukob nastaje oko "netacnog procenta".

Ne mozemo puno da se ugledamo na ostale nacije, zemlje. Moramo da prilagodimo nase resenje, da utvrdimo sistem za prigusenje kriminalnih aktivnosti, i ne samo kriminalnih, vec i razvijanje profesionalizma, koji ne postoji, da bi se smanjile zloupotrebe.

Najveci broj kriminalaca su kod nas DB kriminalci, sa manjim ili vecim "organizacijama. "Slobodnih umetnika" nema ni vise ni manje, u proseku, kao na celoj planeti. Sporadicni patoloski slucajevi, kada sa promenom meseceve mene ili vremenskih uslova dolazi do povecanog broja ubistava, povredjivanja...

Ostali "borci za novac", koji su se odmetnuli od zakona i drzavnih normi su zlopotrebe polozaja, znaci izigrano poverenje, ili precutna dozvola drzave, sa ili bez politickih "kalkulacija".

Zato ne bi trebalo da mesate neki socijalni slucaj, koji ukrade veknu hleba, ja bih u tom slucaju i zazmurio postideo se, kao gradjanin, patriota (ne marketinski patriota), svestan da u mojoj drzavi (ne rezervnoj) nesto nije u redu kada neko mora da krade hleb, a neko kupuje najnovijeg BMW-a i lupa ga uredno. Ne zelim drzavu sa malim agama i begovima, gde pojedinci rasprdavaju novac na licne frustracije, dok neko umire od gladi.

Naravno da je ovo pojedinacno misljenje, u velikoj "manjini"(intimnoj, mnogi propagiraju slicno, a misle i zele malo drugacije), ali mogu uvek da stanem "iza" njega, i da tvrdim da bih radje bio milioner u bogatoj drzavi okruzen slicnima, nego milijarder u zamlji gologuziji, cemu, da lakse "pobegnem", a gde, u zemlju "milijardiju"... Prosto, ne bih se lepo osecao, kao sto ne mozes da se "pobednicki" osetis, kada pobedis malo dete u basketu, jedan na jedan, probaj basket sa nekim kosarkasem, pa do NBA, ako si "baja".

Mislim da "tu negde" lezi resenje, malo vaspitanje, malo zakon da to "ucvrsti", samo treba naci stazu, precicu, kako do toga brze stici, lagana staza ne moze da stigne nikuda, javljace se "inovacije" i devijacije, izgubice se godine.

Poz.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 12:13 - pre 211 meseci
@Vladd - Otprilike tako, slazem se. Samo je problem sto ljudi koji to treba da rade i organizuju (koji su zbog tih obecanja bili izglasani na izborima) redovno ucestvuju i perfektno su se uklopili u celu tu pricu "kesh kolica i laganica"... dokaz je i to sto se "afere" resavaju samo pred izbore - tako je bilo i prosli put - to govori dovoljno.

Afera "Kralj secera" - 12000 tona EJ!!! ?! Afera Kolesar? Afera kofer? Afera sa Izraelskim satelitom? Afera sa narucivanjem pancera po promotivnoj ceni 3x skupljoj od trzisne? Afera glasanje iz Bodruma? Afera gazenja pesaka od strane ministra? Afera kupovine poslanika? Afera sa mobtelom? Afera ubistva vojnika na topcideru? Ubistvo premijera? Afere sa cementarama i rudnicima? Afera sa narucivanjem "vozova" bez tendera?

...i jos zilion sitnih afera koje nisu dobile adekvatan epilog... sta to govori? Nadam se iskreno da nisam u pravu... jer ce ova zemlja da nastavi da se raspada jos najmanje 50 godina ako se ovako nastavi. U prevodu: Sjasi kurta, da uzjasi murta. Ko je smenjen u pravosudju?! ko je smenjen u policiji?! uvek isti likovi na svim pozicijama - ljudi za sva vremena...

http://www.svastara.com/muzika/?tekst=13354
http://www.youtube.com/watch?v=3yFRPXyHu3g

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.12.2006. u 13:28 GMT+1]
 
0

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.xdsl.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 13:52 - pre 211 meseci

Kako resiti problem kriminala u Srbiji najbolje se vidi na primeru carinika.

U nedelju dana tri grupe carinika su uhapshene. Predizborni marketing ili ne, dokazano je da se organizovane kriminalne grupe mogu razbiti efikasnom akcijom policije.


 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.180.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 15:42 - pre 211 meseci
Sve moze...naravno da sve moze.
Mada jeste malo simptomaticno sto se sva ova hapsenja dogadjaju u toku predizbornih aktivnosti,al 'ajde.
Zato sam i rekao da je problem kriminala lako resiv.
Ipak bi sacekao epilog svih ovih prica.Kao sto neko rece,posle niza onih afera u Skupstini i Vladi Srbije nismo videli mnogo osudjenih.Tacnije NIKO nije snosio posledice.
Na kraju,ako su cifre koje se spominju tacne,deset godina zatvora je sasvim prijatna kazna za one koji su obezbedili svojoj porodici mirnu egzistenciju u sledecih 100 godina...
Kada budu pobrisali sve narko dilere i lokalne probleme,koje svi imamo u svojim komsilucima,kada skoli vrate dostojanstvo,suzbiju narkomaniju,prostituciju,reketasenje i korupciju...tek onda cu im priznati da rade svoj posao.

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 17:40 - pre 211 meseci
Citat:
srki: Ma ne, tamo se samo vode gradjanski ratovi gde i klinci nose oruzje. Jos jednom, nije uvek novac kriv za svako nasilje, cesto je uzrok medjunacionalna mrznja ili razlike u religiji i sl.


Ne vredi, ti si očigledno zaražen i nikada nećeš shvatiti u kakvom svetu živiš. Novac jeste kriv, novac je razlog pravljenja krvavih filmova koje deca gledaju i kopiraju. Novac je uzrok i onog ubistva u Nišu koje su uradili 15godišnjaci, i za koje su čak lepo i rekli prilikom istrage da su ideju dobili gledajući film, i to domaći, ne znam da li beše "rane" ili neki drugi. Kultura nasilja se neguje samo zato što donosi novac, a ta kultura je glavni uzrok svog zla koje se budi u ljudima.

Evo ti jedna tipična vest: http://today.reuters.com/news/...c=USNewsHome_C2_domesticNews-1

Pa ti vidi odakle detetu ideja da izbode drugo dete. Misliš da to nije to video na televiziji u komercijalnim nasilnim filmovima ili komercijalnim hip-hop spotovima, već mora da je zbog medjunacionalne mržnje ili siromaštva, jel da?
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 18:19 - pre 211 meseci
Ne bih da ulazim u ocene da li je nesto predizborna kampanja, jer bi svakodnevni zivot postao "predizborna kampanja". Pa eto resenja da zvizdimo i pistimo dok ne naprave izbore ne 9 meseci, recimo.

Mozda su akcije koje traju mesecima.. pa se potrefi da je mesec dana pre izbora, ili 3 ili u godini izbora. Ne vidim sta je tu previse lose, i u USA, koja je "na vrhu" razvoja demokratije, a po meni su najbolji svetski politicari, u izbornoj godini se ne prave "nagli" potezi i uopste se "vodi racuna" o javnom mnjenju.

Pa neka se desava, pa makar bilo "etiketirano" da je kampanja.

Uostalom, "u toku" je jos jedan zloupotrebni privredni kriminal, oko agencije za privatizaciju. Osim sto se ne postuje zakon, i rokovi, Agencija je najbolja "firma" u Srbiji. Drzi u stecaju, mesecima 350 firmi, cija se "sustina" unistava, vrednost dramaticno umanjuje, a agencija inkasira po bar pola miliona mesecno od svake. I hiljade radnika u socijali, na minimalcu, a "grupica", "elitni sluzbenici" po par hiljada evra, "jako vazni", plus provizije od prodaje.. Pa ko od njih da se "potrudi" da se zavrsi privatizacija, stecaj...

U Minel elipu su "vratili" direktora koji je uzeo otpremninu, i sa plate , verovatno "do odlaska" od oko 40-60 hiljada, sada po ugovoru o delu uzima bar 100 hiljada, otvorio je firmu koja "preuzima posao", unistava postojece, zarad licne koristi i koristi neke "grupe" ljudi.

A privatizacija katastrofa. Prvobitne ideje se "oduzile" sada nista nije hitno, nekima tranzicija treba da traje, bar do penzije, ili dok se doobro ne "snadju". Njih desetak da se najede, a hiljade na ulicu.

Hapsenjem "vece grupe" ili manje, kojekakvih "miseva", a da pri tome "sefovi" ostaju netaknuti, samo stvara iluziju da se "nesto radi". Ionako im je svejedno, ako i provedu par godina u zatvoru, zaradili su pare, koje "na slobodi" ne bi "uzeli", legalno, platica ili dva posla da rade, ni za deset..

Poz.
 
0

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 21:43 - pre 211 meseci

Tacno je da organizatori kriminalnih ekipa uvek ostaju netaknuti ( alfa i omega carinske mafije iz Zrenjanina je pobegao u Bukurest ).

Politicka odluka za oduzimanje nelegalno stecene imovine nikada nece biti doneta, jer nijedan politicar ne zeli da rizikuje svoju imovinu.

Neko ukrade par stotina hiljada evra, "odlezi" nekoliko godina, izadje i parama koje je ukrao zapocne neki legalan biznis. Medjutim, tu dolazimo do sustine... koliko Vas bi pristalo da bude utamniceno na 2-3 godine u padinjaku i da im posle izlaska bude ispaceno par stotina hiljada eura???
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 22:24 - pre 211 meseci
Pa ja recimo ne bih isao da radim u "Padinjak"-u...
anti-heroin spree
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala27.12.2006. u 22:46 - pre 211 meseci
Citat:
pisac: Ne vredi, ti si očigledno zaražen i nikada nećeš shvatiti u kakvom svetu živiš. Novac jeste kriv, novac je razlog pravljenja krvavih filmova koje deca gledaju i kopiraju.

Novac je u 99% slucajeva razlog pravljenja bilo kakvih filmova. Ne razumem te, ako je novac bitan pa onda je normalno da u zemlji bude onaj sistem gde ljudi imaju vise novca. To komunizam i socijalizam nisu.

Citat:
Novac je uzrok i onog ubistva u Nišu koje su uradili 15godišnjaci, i za koje su čak lepo i rekli prilikom istrage da su ideju dobili gledajući film, i to domaći, ne znam da li beše "rane" ili neki drugi. Kultura nasilja se neguje samo zato što donosi novac, a ta kultura je glavni uzrok svog zla koje se budi u ljudima.

Ako je samo problem kultura nasilja onda moze to da se zabrani a ne da se menja ceo ekonomski sistem koji samo moze da izrodi vise nasilja ili represiju vlasti.

Citat:
Pa ti vidi odakle detetu ideja da izbode drugo dete.

Zasto mislis da mora da dobije ideju iz filmova? Postoje poremecene osobe koje ce kad tad da puknu.

Citat:
Misliš da to nije to video na televiziji u komercijalnim nasilnim filmovima ili komercijalnim hip-hop spotovima, već mora da je zbog medjunacionalne mržnje ili siromaštva, jel da?

Na neke deluje nasilje na tv-u ali ne razumem kakve to ima veze sa promenom ekonomskog sistema. U mnogim kapitalistickim zemljama postoji mnogo jaca cenzura nego sto je to ikada bilo kod nas.

Inace po broju ubistava po stanovniku zemlje iz istocne evrope su u mnogo goroj poziciji nego zapadne zemlje u kojima je kapitalizam postojao mnogo duze , Letonija, Litvanija, Belorusija, Ukrajina, Moldavija, ruzija, Rusija, Poljska, Bugarska...sve te zemlje imaju vise ubistava po stanovniku nego bilo koja zapadnoevropska zemlje. Da li mozes da povuces paralelu izmedju plata i kriminala? Cak i u Americi ima manje ubistava po stanovniku nego u svim tim zemljama koje sam nabrojao iako je u Americi legalno drzanje oruzja i moze svako da ga kupi.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 00:39 - pre 211 meseci
Pa oni su svoje poubijali na vreme. Vesali, spaljivali, giljotinirali, cerecili i radili te stvari, pa ocistili gamad i sad im je lako. A u ovim drugim zemljama je opet to zbog mentaliteta. U tim istocnim zemljama je zivot ono sto se najmanje ceni i to nema nikakve veze sa kapitalizmom. Ma nema ovde nista od toga, slusaj sta ti kazem.
Citat:
smsnet: ... koliko Vas bi pristalo da bude utamniceno na 2-3 godine u padinjaku i da im posle izlaska bude ispaceno par stotina hiljada eura???

Kad smo mi bili mali jedan je stalno zapitkivao, "je li, da li bi ti pojeo kilo g**** za sto miliona" (tad su to bile ogromne pare) . Pa je kad je napunio jedno 16 godina prestao sa tim pitanjima. Doduse, skoro sam ga video posle ko zna koliko godina, kaze da je bio na robiji zbog nekog muvanja sa nekim uplatnicama, menicama, sta li, pa ne vidim da skace od srece zbog toga sto su mu te pare ostale kad je izasao. Je li' a jel treba da se saginjemo ispod tusa ili ne treba? Svasta ljudi moji.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81470 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.