Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prezentovati marketing ideju zainteresovanim firmama i ostvariti saradnju

[es] :: Vodič za posao :: Kako prezentovati marketing ideju zainteresovanim firmama i ostvariti saradnju

[ Pregleda: 2837 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Kako prezentovati marketing ideju zainteresovanim firmama i ostvariti saradnju05.01.2007. u 16:31 - pre 210 meseci
Dakle ovako, imam ideju za novi vid reklamiranja, ali mi je potrebna jedna advertajzing agencija, koja bi mi pomogla u probijanju te ideje, s'obzirom da oni za to imaju svu potrebnu logistiku i kontakte. Ja sam za tu ideju napravio biznis plan, mislio sam i da zaradu delimo u odnosu 70:30 u njihovu korist.

Prvo kako prezentovati tu ideju a da mi je advertajzing agencija ne ukrade. Mislim da je ne moguce takvu ideju zastiti jel da je moguce, onda bi naprimer i bilbordi bili zasticeni i samo bi jedna firma to radila, a znamo da nije tako. Dakle kako prezentnovati tu ideju a da svedem na najmanju mogucu sansu da mi advertajzing agencija kaze da ih to ne interesuje, a posle ipak odrade tu ideju sami, tako da ja nemam nikakvu korist od toga.

Drugo ako bi sve proslo ok. na koji nacin ostvariti saradnju sa advertajzing agencijom. Da li postoji mogucnost da se ja vodim kao autor ideje koji je tu ideju ustupio za odredjenu nadoknadu (tj.procenat od zarade), ili je mozda bolje da advertajzing agencija i ja osnujemo novu firmu, gde bi bili suvlasnici, i da bi onda na osnovu vlasnistva delili zaradu ili gubitke.
Jedina varijanta koja mi nikako ne odgovara je da budem stalno zaposlen u toj agenciji, zato sto bi na taj nacin radio za platu, a "slag" bi ubirao gazda agencije, a ja nisam nicija dobra vila, da bih na taj nacin nekom drugom omogucio dobru zaradu, posto da radim negde za platu mogu i bez te moje ideje.

Sta mislite koja je sansa da se u potencijalnom inosenju ideje zastitim non disclosure agreement ugovorom?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako prezentovati marketing ideju zainteresovanim firmama i ostvariti saradnju

[ Pregleda: 2837 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.