Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto se puca na Božić ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto se puca na Božić ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14059 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?08.01.2007. u 08:56 - pre 209 meseci
Pored te sveopšte pucnjave, 'fascinira' me još jedan fenomen.

Naime, ispred crkve se donese poprilična količina badnjaka, više nego dovoljna da svako
uzme barem po jednu granu. Onda, kada se proglasi vreme da svako uzme za sebe po
malo, nastane pravi krkljanac. Ljudi počinju da se grabe, otimaju, svadjaju, tuku, psuju...

Jedan uzme 2-3 stabla i hoće da ponese kući, a drugi mu u 'letu' otimaju i kidaju grane,
i tako u nedogled. Na kraju, 10% ljudi uspe da 'uzme' toliko badnjaka da ne može ni u kuću
da unese, a 90% skluplja opalo lišće.

A 2 minuta pre toga slušali o miru Božjem.

Neću da pitam gleda li neko ovde Animal Planet i Nationl Geographic, ... ko razume shvatiće.


 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?08.01.2007. u 09:00 - pre 209 meseci
Što reče već neko, to je stvar opšte kulture, a ne vere.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?08.01.2007. u 09:22 - pre 209 meseci
Citat:
Na tradicionalnom lomljenju česnice kod Terazijske česme u Beogradu zlatne dukate su u svojim parčićima pronašle dve devojčice i jedna penzionerka. Dobitnice su Tamara Lovrinčić, koja će uskoro napuniti dve godine, trogodišnja Mina Matijašević i Milica Sekereš, sve tri iz Beograda.




Sva sreća da se opet nisu krljali i tukli za parče česnice... Božić je pre svega dečiji praznik!

Mod mene kući, na žalost dece, ja izvukoh paricu! Neka, ionako na njih i ide većina mojih para!

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?08.01.2007. u 11:28 - pre 209 meseci
Poenta badnje veceri je da se doceka ponoc tj. bozic da bi se tada otislo u crkvu itd.... E,sad, u selima su paljeni badnjaci gde se uz vatru i malo vina i rakije pricalo i veselilo se dolasku bozica. Da niko ne bi zaspao u selu do ponoci, neki od domacina koji su za to bili zaduzeni bi povremeno iz puske opalili u vazduh kao signal da se jos ne sme spavati.

A to sto se to u nase vreme pretvara u opstu pijanku i omanji ratni sukob ima veze sa jednom od nasih najizrazenih osobina, a to je: PRETERIVANJE, u svim mogucim oblicima i za sve sto vam moze pasti na pamet. To ce nam glave doci, u stvari vec i jeste, sjebani smo poprilicno...


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.182.*



+141 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?08.01.2007. u 13:37 - pre 209 meseci
Skoro da sam se slozio sa Black-om. Bozic je najradosniji praznik i njemu se treba radovati. Zna se da na raznim vesenjima obicno ljudi pucaju iz nekog vatrenog oruzja. E sad, dosta je njih koji preteraju, iskoriscavaju i prave se "mangupi" pa pucaju i kad treba i kad ne treba.

Citat:
Black_eyed: ... u selima su paljeni badnjaci gde se uz vatru i malo vina i rakije pricalo i veselilo se dolasku bozica...


OT: Koliko ja znam, Bozic se docekuje postom, a poslednja nedelja se posti na vodi. Znaci, nema alkohola a narocito vina jer ono oznacava krv Hristovu. Pravo da vam kazem, i meni je muka od tih gradskih "patriota" (konkretno mog) koji idu u crkvu samo kad ima sta da se pojede i popije, a ne znaju ni na koju stranu treba da stanu za vreme liturgije... I bas oni imaju tu kulturu i bacaju razne pirotehnicke naprave kako bi bili "face"
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?08.01.2007. u 13:49 - pre 209 meseci
U pravu si Urkelele. Ne bi trebalo da bude alkohola. Napisao, a nisam razmisljao.




...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
*.vdial.verat.net.



+25 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?10.01.2007. u 17:29 - pre 209 meseci
A sto je najsmesnije neki na polozaju na TVu govorili kako je MUP suzbio prodaju pirotehnickih sredstava...
Verovatno samo jod 2-godisnja deca nisu bacila petardu...ajd bar da se na onim lepimn starim dobrim zelenim pedardama zavrsilo...
Nego gruva na sve strane...za novu godinu pita me drug sta je ovo ***ote...a ja mu reko:
"Poc'o rat bre pizda ti materina!"
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

cedomir
Čedomir Rosić
Sys. Ing.
xObrenovac, Karaburma

Član broj: 4570
Poruke: 193
*.beogrid.net.

Jabber: cedomir@elitesecurity.org
ICQ: 59161631


+1 Profil

icon Re: Zasto se puca na Božić ?12.01.2007. u 14:29 - pre 209 meseci
Ljudi silno gresite, ima smisla!

Cela poenta je u tome sto je to vec vekovima praznik PVO!!!

:-)
http://www.beoblues.com
blues in belgrade - bluz u beogradu
belgrade in blues - beograd u bluzu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto se puca na Božić ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14059 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.