Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ogroman problem - nemam resenje ???

elitemadzone.org :: TechZone :: Ogroman problem - nemam resenje ???

[ Pregleda: 8271 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Ogroman problem - nemam resenje ???08.01.2007. u 21:39 - pre 210 meseci
Kupio sam kucu pre odredjenog vremena i imam jedan cudan problem nevidjen. Kuca je od cigle i izolacija je od vidasila ali cela kuca je vlazna ako nesto stavim na zid jao meni iza kreveta ormara polica ispod tepiha stvara se voda, neki kazu kondenzacija ali sto je mnogo mnogo je na jednom zidu se budj uvatila. Jednu sobu sam uradio sa stiroporom iznutra ali opet vlazi po coskovima. Da li neko zna kako se ovo resava???
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Ogroman problem - nemam resenje ???09.01.2007. u 15:45 - pre 210 meseci
Mozda ta izolacija ne dozvoljava vodi da normalno cirkulise kroz zidove i izlazi napolje. Ili su na primer zidovi toliko namazani glet masom da se vlaga zadrzava unutra i ne moze da prodje kroz zid. Probaj boljim i ravnomernijim grejanjem ili ventilacijom.
 
Odgovor na temu

vuk_zr
vuk stefanovic
zrenjanin

vuk_zr
Član broj: 43605
Poruke: 25
80.74.160.*



Profil

icon Re: Ogroman problem - nemam resenje ???11.01.2007. u 19:48 - pre 210 meseci
Verovatno je u pitanju loša izolacija koja ne propušta vlagu.
Posavetujte se sa dobrim arhitektom.
vuk stefanovic
 
Odgovor na temu

stevane
balkan

Član broj: 45704
Poruke: 106
213.149.113.*



Profil

icon Re: Ogroman problem - nemam resenje ???12.01.2007. u 12:24 - pre 210 meseci
Ako si krecio jupolom moguce da on sprijecava cirkulaciju, komsiji se desavala slicna situacija...
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Ogroman problem - nemam resenje ???12.01.2007. u 13:39 - pre 210 meseci
Vidasil je los materijal za izolaciju kuce. On je pre svega namenjen za vatroizolaciju. Podnosi veoma visoke temperature (do 1500 C)i koristi se za izolaciju u pećima u kojima se takve temperature razvijaju. Osim toga sadrzi azbest koji se uopste ne bi smeo koristiti za izolaciju kuće.

Citat:
Skandali
Vidasil

1987 godine Vidi Popovič podeljena je zlatna medalja na sajmu inovacija u Ženevi za termoizolacioni material sa imenom VIDASIL, koji može bez štete izdržati do 1500 stepeni celzija. U trenu je postigla neviđenu slavu, tako u Jugoslaviji tako i vani.Domače i strane kompanije su se počele interesirati za ovu izomiteljicu i njezin Vidasil, jer material je bio, tako se kaže, revolucionaran.Na kraju je sva prava odkupila, kao ja znam, ljubljanska Avtotehna, koja je nanjušila dobar posao u prozvodnji i prodaji ovog materiala. Ali sve se srušilo, kada se saznalo, da Vidasil sadrži azbest, koji je več tada bio zabranjen.Vida Popovič, koja je prešutjela, da je upotrebila azbest, u trenu je pala u zaborav, kao i njezin VIDASIL


Prema tome tvoj najveci problem nikako nije kondenzacija na zidovima.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Ogroman problem - nemam resenje ???12.01.2007. u 15:24 - pre 210 meseci
Danas svi izoluju kuce "demit" varijantom, sto ce reci stiropor ili stirodur, pa se dobija efekat najlon kese. Znaci vlaga iz stana ne moze da prodre kroz zidove napolje, pa negde mora da se kondenzuje. I sam napravih tu glupost, jer sam video da se niko ne zali zbog tog problema, a kako, pitaj boga. Bilo bi logicno da nam gace budu mokre kad sednemo na krevet ali nije. Mislim da sam ja to resio, sto rece @Lesli Eldridz, ravnomernim grejanjem (i jacim) i cestim luftiranjem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ogroman problem - nemam resenje ???

[ Pregleda: 8271 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.