Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najlakse do Nigerije?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako najlakse do Nigerije?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18878 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?25.06.2011. u 11:50 - pre 156 meseci
Ideš u Nigeriju a razmišljaš o vakcinaciji... To ti je ko da si u desantnom čamcu, u toku je D-Day a ti razmišljaš da li si poneo dobar gel za kosu :)

Ako baš insistiraš, trebaju ti vakcine za meningitis i koleru... I naravno masa tableta koje će da ublaže posledice malarije... E sad, da li ćeš da ih piješ.. Masa ljudi neće da pije te tablete jer imaju užasne nuspojave, pa im je rađe da rizikuju malariju nego da skoro sigurno pate zbog lekova...
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?25.06.2011. u 12:53 - pre 156 meseci
Citat:
madamov:- da li treba neka vakcinacija i slično (čak i da ne treba zvanično, verovatno se nešto preporučuje)

Sad ne mogu da nađem onu žutu knjižicu s vakcinama ali misli da ovi naši mučenici od vakcina imaju samo protiv žute groznice i to ti treba formalno za Gabon, a pošto je Nigerija tu odmah, u najmanju ruku je preporučljivo. Ostalo što imaju su protiv dva Hepatitisa, možda nešto za besnilo i ja mislim da je to sve ali možda ću te slagati.

Ja sam to sve isprimao kada sam išao dole (ne u Nigeriju) i možeš se vakcinisati u Institutu za infektivne i tropske bolesti gore u Pasterovoj. Prva zgrada s leve strane kada ulaziš iz Bulevara oslobođenja. Cene su reda veličina par hiljada dinara po vakcini. Isplaniraj sve jer kod nekih se vrši revakcinacija posle nedelju dana.

Što se tiče malarije, u Institutu možeš dobiti i nekakav A4 list s isprintanim kombinacijama/koktelima lekova koji se preporučuju ali toga kod nas naravno nema, jedino ako se sam snađeš. Caka s tim lekovima je što i nemaju neku bog zna kakvu preventivnu ulogu (šanse su ti 50/50% da ipak fasuješ malariju) ali imaju nezgodan prateći efekat da izazivaju košmare. Umesto toga preporučuje se preventiva: dugi rukavi, Autani i sl. sprejevi, mreže za krevet uveče. Ne znam na koliko ideš i da li ideš u prirodu ili samo po ofisima ali u svakom slučaju uveče gde god da si treba da se paziš.

A što reče Ventura, dole treba da se vodi računa i o nekim drugim stvarima, mog kolegu su pre ne toliko mnogo godina upucali na semaforu, u nogu. Pokušaj pljačke. Ne znam tačno kako je sada ali se svakako treba paziti.

Od ostalih stvari, dobro vodi računa parazitima/mikroorganizmima. Dva puta razmisli pre nego što pojedeš neku svežu salatu, voće, popiješ ceđeni sok. O vodi koja nije iz neotpakovane ambalaže neću ni da pričam. Hrana isto - ili ambalaža ili dobro prženo. Kupi neki hand sanitizer i religiozno čisti ruke. Neko se može smejati na sve ovo ali i ranije su mi se smejali ljudi s kojima sam putovao po Africi i Aziji pa ih eno i dan danas kejnaju krvavi proliv svakih par godina. Amebe, bičari i ostala gamad su po meni daleko najveća opasnost u tim delovima sveta. Ponašaj se kao najcrnji paranoik i ne obaziri se mnogo na druge.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?25.06.2011. u 12:59 - pre 156 meseci
http://www.mfa.gov.rs/Embassies/nonres_s.htm

Nigerija nema ambasadu u Srbiji. Imala je u Jugoslaviji/SCG, pa otud oprečni podaci koje si našao.

Ja bih pitao u ambasadi Gane, jer ih oni zastupaju u Srbiji:

Citat:

NIGERIA Embassy of the Republic of Ghana,
Ognjena Price 50, Belgrade
Tel. 3440-856; 3440-845
Fax: 344-0071


Tamo će ti reći gde da zoveš (u Mađarsku ili gde već, ako treba)...
Što se tiče vize, ja sam siguran da je potrebna, kad ta zemlja nema ni ambasadu ovde.

Poz.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?25.06.2011. u 15:30 - pre 156 meseci
Hvala na savetima, svestan sam situacije tamo, firma u koju idem tamo obezbeđuje mi vilu i vozača sa kolima, a vreme ću provoditi u officeu celog dana svih pet dana. B)

Problem je ovo sa vizom, moraću to nekako da organizujem, možda da šaljem pasoš ovima u Pariz pa neka oni sve organizuju tamo, mora da imaju ambasadu u Parizu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
41.58.38.*

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?04.09.2011. u 21:24 - pre 153 meseci
Setih se da nisam napisao šta i kako, evo baš danas sam stigao u Lagos. Prvi utisci su da nije strašno kao što se priča, no o tome više kda prođe ovih pet dana.

Elem, kako doći do Nigerije. Prvo, ambasada je u Budimpešti i mora se tamo aplicirati za vizu. Ja sam probao nešto preko Francuske, ali za državljane Srbije koji nemaju boravak u Francuskoj mora se raditi preko ambasade Nigerije u Budimpešti. Drugo, za dobijanje vize se prethodno mora obaviti vakcinacija protiv žute groznice (to se radi u "Batutu" u Dr. Subotića, cena oko 2500 dinara). Ostale vakcinacije nisu obavezne i s obzirom da ostajem ovde samo pet dana nisam se vakcinisao protiv hepatitisa niti sam pio lekove protiv malarije. Treće, ambasada prima samo keš (cena vize je USD 90) na ruke, dok se dokumenta mogu poslati DHL-om, UPS-om ili nekim sličnim servisom. Problem je što te kurirske službe neće htet ida pošalju novac. Rešenje je gospođa Aniko iz Budimpešte (šaljem broj na PM kome treba) čija usluga košta 50 evra. Za slanje sam iskorisio Gea turs i njihov kombi, 30 evra u jednom pravcu, hoće da prime i novac, tako da uštedite i vreme i novac. Na sajtu piše da im treba sedam dana, moju su uradili za pet (predato u ponedeljak, gospođa mi je u petak javila da je podigla pasoš, koji je već u subotu bio kod mene).

Toliko za sada, pozdrav iz Lagosa.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?05.09.2011. u 23:20 - pre 153 meseci
Ja sam 3 godine živeo u NG. Sve navedeno je istina. Katastrofa od zemlje. Išao bih opet :D nostalgija.

Pozdravi mi Muhammeda Murtalu :D

Ps moj prvi utisak je bila vlaga i vonj, a tebi? Mada se navikneš posle par nedelja.

Kako šljakaju generatori? :D
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.gatewaycomms.com.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?06.09.2011. u 08:21 - pre 153 meseci
I meni isto, vlaga je svuda, samo što ne izlazim iz klimatizovanih prostorija, uključujući i auto. B)

Generatori za sada rade OK. B)
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

neicic

Član broj: 301781
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?09.04.2012. u 20:46 - pre 146 meseci
Citat:
madamov: Setih se da nisam napisao šta i kako, evo baš danas sam stigao u Lagos. Prvi utisci su da nije strašno kao što se priča, no o tome više kda prođe ovih pet dana.

Elem, kako doći do Nigerije. Prvo, ambasada je u Budimpešti i mora se tamo aplicirati za vizu. Ja sam probao nešto preko Francuske, ali za državljane Srbije koji nemaju boravak u Francuskoj mora se raditi preko ambasade Nigerije u Budimpešti. Drugo, za dobijanje vize se prethodno mora obaviti vakcinacija protiv žute groznice (to se radi u "Batutu" u Dr. Subotića, cena oko 2500 dinara). Ostale vakcinacije nisu obavezne i s obzirom da ostajem ovde samo pet dana nisam se vakcinisao protiv hepatitisa niti sam pio lekove protiv malarije. Treće, ambasada prima samo keš (cena vize je USD 90) na ruke, dok se dokumenta mogu poslati DHL-om, UPS-om ili nekim sličnim servisom. Problem je što te kurirske službe neće htet ida pošalju novac. Rešenje je gospođa Aniko iz Budimpešte (šaljem broj na PM kome treba) čija usluga košta 50 evra. Za slanje sam iskorisio Gea turs i njihov kombi, 30 evra u jednom pravcu, hoće da prime i novac, tako da uštedite i vreme i novac. Na sajtu piše da im treba sedam dana, moju su uradili za pet (predato u ponedeljak, gospođa mi je u petak javila da je podigla pasoš, koji je već u subotu bio kod mene).

Toliko za sada, pozdrav iz Lagosa.


ja sam lekar i dobio sam ponudu za posao pa mi nije baš sve najjasnije oko dobinja vize jer mi traže neko osiguranje ili već nešto slično
mogu li da dobijem broj g-dje Aniko?
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?10.04.2012. u 20:03 - pre 146 meseci
ne znam koliko te placaju, ali znam da je moj prijatelj krajem prosle godine odbio ponudu za lekarski posao. iskljucivo iz bezbednosnih razloga. u vreme kada se prakticno spremao na put desilo se vise teroristickih napada na civile hriscane na katolocki bozic. i to u hriscanskom, a ne u muslimanskom delu zemlje.
ne secam se svih prica koje mi je preneo nakon sto se bolje informisao o bezbednosti, ali je na kraju batalio odlazak...\
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?10.04.2012. u 20:56 - pre 146 meseci
Ma nikako ne propustiti to. Naravno, ako je plata primerena
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?10.04.2012. u 21:07 - pre 146 meseci
flo ziveo si tamo? nigeriju nas vecina poznaje samo po nigerijskim prevarama, po kragujevackim kalasnjikovima i neprestanom ratu.
napisi koju o nigeriji, bice vise nego interesantno cuti utiske iz prve ruke coveka koji je ziveo tamo.

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?10.04.2012. u 22:06 - pre 146 meseci
Pise gore, ziveo 3 godine. Lakse bi bilo da me konkretno pitate, sta vas zanima, da ne tupim, o Nigeriji ima puno toga da se kaze..
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?11.04.2012. u 02:11 - pre 146 meseci
sta god da napises ne mozes da tupis, jer je za vecinu nigerija apsolutna nepoznanica. moj prijatelj je bio zabrinut intenziviranim teroristickim napadima na hriscane i plave slemove u mestu u kome je trebao da radi, to ga je definivno odbilo od posla.

ako je lakse sa konkretnim pitanjima evo:
kakva je iz tvog ugla bezbednosna situacija ? kakva je ekonomska i privredna perspektiva te zemlje ?
kojim poslovima se najcesce bave stranci u nigeriji ? kako ste provodili slobodno vreme u nigeriji ?
kakve su im zene ?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?11.04.2012. u 02:38 - pre 146 meseci
Mozda i flighter_022 moze da pomogne ako je stvarno u Nigeriji.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?11.04.2012. u 21:38 - pre 146 meseci
Citat:
milivoje t: sta god da napises ne mozes da tupis, jer je za vecinu nigerija apsolutna nepoznanica. moj prijatelj je bio zabrinut intenziviranim teroristickim napadima na hriscane i plave slemove u mestu u kome je trebao da radi, to ga je definivno odbilo od posla.

ako je lakse sa konkretnim pitanjima evo:
kakva je iz tvog ugla bezbednosna situacija ? kakva je ekonomska i privredna perspektiva te zemlje ?
kojim poslovima se najcesce bave stranci u nigeriji ? kako ste provodili slobodno vreme u nigeriji ?
kakve su im zene ?


Ziveo sam u Lagosu, Port Harcourtu, Warriju, i jedno vreme u dzungli, verovatno ni google earth ne zna gde je. Vecina poslova, da kazem 95% je naravno vezano za naftu. Nesto sitno ima oko dijamanata, i malo stranaca ima plantaze na severu zemlje.

Gledajte, svi ti incindenti su mahom izazvani pohlepom. Pokret za emancipaciju Nigerije je klasicna militantna grupa koja bi da sav novac iz delte Nigera (River state, Lagos state, Delta state..) ostane tu. To je bivsa Biafra. Donekle mogu reci da su i u pravu, jer se glavonje vuku po Abudzi, i puno para odlazi tamo.

Naravno da ima i verskih sukoba, uglavnom na severu gde je pretezno muslimansko stanovnistvo koje se bavi poljoprivredom. Jednom godisnje imaju mini rat, i dosta ljudi izgine, mahom zene i deca.

Ali slobodno mogu reci da je to najmanji problem sto se tice bezbednosti u Nigeriji. Najveci je klasicni lopovluk, kidnapovanje, i otimacina. Medjuverski i medjuplemenski sukobi i ne doticu expate toliko. Cak sta vise, stranci, pogotovo belci imaju jako veci stepen bezbednosti nego lokalci. Belca nece juriti da ubiju, nego da otmu, i traze otkup od firme. Nekoliko njih znam, drzali ih zatocene, imali su sve uslove (koliko je moguce u dzungli) i pustili ih posle otkupa. I sam sam imao neka losa iskustva, ali zaista ne mogu reci da mi je zivot bio ugrozen. Naravno da se desi da neki i izgube zivot usled popustanja kocnica uzrokovanih alkoholom i drogama.

Tako, da je bezbedno, nije. Da svaki dan gine neko, nije ni to istina.

Desi se da zapucaju na naftne kompanije, ili da zapale ponesto, ali prilicno sam siguran da su instruisani od same vlade, da bi skocila cena nafte zbog ''incidenata''. Dosta puta je utvrdjeno da je zapravo vojska bila ta koja je pucala na tankere, itd. Naravno to zvanicno nikada nece biti objavljeno.

Korupcija, neverovatna. To je nacin zivota. U nasoj firmi je bio zaposlen sin potpredsednika, naravno da bi lakse islo sa uvozom materijala. Schlumberger, jedna od najvecih servisnih kompanija je u USA osudjena zbog davanja mita Vladi Nigerije na ekskluzivu u nekim oblastima..

Jednostavno, da nema korupcije, ne bi funkcionisalo apsolutno nista.

Veliki problem su malarija, hepatitis, sida, i nebrojene druge tropske bolesti. Cesto na aerodromu traze pecatiran zuti karton o primljenim vakcinama, koje su kod nas u Batutu. Mada realno tamo vakcine ne pomazu. Imaju njihove lekove, koji su jako efikasni. Na zalost vuku i nuspojave, ali bar zalece ono od cega se umire brzo i bolno. Kazem zalece, jer dosta bolesti nisu izlecive.

Lokalci su stekli imunitet, i na njih i ne uticu tolikom snagom.

Slobodno vreme.. Strane firme su jako dobro organizovane, i zaista ne fali nista u kampovima. Od bazena, jako lepih restorana, barova, interneta, struje, sve je tu. Ima strane robe, a ako se povezete sa lokalcima koji imaju neki uticaj, u roku od par dana moze se zavrsiti bukvalno sve.

Uglavnom svi rade rotaciono, 28-28 ili 56-28, tako da je radni dan 12 sati. Uvece se visi po barovima, bilijar, zurke svakodnevne, devojke :D (tip: nisu kurve, bar ne vecina, jednostavno tamo nije sramota na taj nacin zaraditi pare za familiju) A i svaka se potajno nada da ce se udati za belca. To je osim materijalne dobiti i neka cast, pa makar njena porodica imala bolji materijalni status od vas. Jednostavno borba za zivot, za odlazak bilo gde. Jako su lepe, zgodne, komunikativne. Uostalom kao i svi tamo. Obzirom gde zive, jako vode racuna o higijeni, to je jedna od stvari koja me je pozitivno iznenadila.

Da ne duzim prevec, ekonomska perspektiva je siguran sam veca nego u Nemackoj, ali na zalost ta divna zemlja nikada nece doseci neke visine, zbog neobrazovanja, korupcije, broja stanovnika (procenjuje se oko 200 miliona) i iz jos jednog jako jednostavnog razloga. Pre 50ak godina su stekli nezavisnost od UK. Ali su i dalje kolonija, naftnih kompanija.

Dosta njih ce reci da je pre samo 15ak godina bilo mnogo bolje za zivot, mirnije. Belci su normalno isli ulicama, dok sada to nema sanse da se desi.

Prelepa zemlja, narod koji je divan, na zalost iskvaren uticajem stranaca, pre svih engleza. Sve okolne zemlje koje su bile pod Francuskom, ili Holandijom imaju mnogo mirnije stanovnistvo.

Cesto kazem da je sadasnja Srbija samo malo blaza, bela varijanta Nigerije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.71.139.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?13.04.2012. u 13:17 - pre 146 meseci
Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru (Ne pratim vise toliko MZ).

U Nigeriji sam neprekidno (sa odmorima u Srbiji) 10 godina. Trenutno sam u glavnom gradu (Abuja) sa suprugom i dvoje dece.

Ako kome treba bilo kakva informacija, pitajte (u vezi procedura, sta treba ili ne treba raditi po dolasku itd).

Pozdrav!

p.s. Nigerijski broj saljem na PM.

[Ovu poruku je menjao flighter_022 dana 13.04.2012. u 14:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.12.30.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?13.04.2012. u 22:19 - pre 146 meseci
Jos nesto... trebace mi za 60 do 90 dana jos jedan kolega. Nabavljamo veliku masinu za digitalnu stampu, pa kad dodje vreme, postavicu oglas gde treba sa detaljima.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?01.05.2012. u 20:13 - pre 145 meseci
Nekako mi promakla ova skorašnja diskusija, ali ovo

Citat:
Obzirom gde zive, jako vode racuna o higijeni, to je jedna od stvari koja me je pozitivno iznenadila.


je i meni upalo u oči.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

adele92

Član broj: 304070
217.26.78.*



Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?14.06.2012. u 17:07 - pre 144 meseci
Zdravo, ja sam Ana i potrebna mi je vasa pomoc oko pravljenja vize za Nigeriju. Procitala sam na forumu da spominjete Gdju Aniko iz Budimpeste koja vam je pomogla oko pravljenja vize pa vas molim ako mozete da mi posaljete njen broj telefona ili email. Inace u pitanju je turisticka viza na dve nedelje. Da li mozda znate da li je neophodno putno ili zdravstveno osiguranje? Hvala...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Kako najlakse do Nigerije?15.06.2012. u 06:52 - pre 144 meseci
Citat:
Flo33: Ziveo sam u Lagosu, Port Harcourtu, Warriju, i jedno vreme u dzungli, verovatno ni google earth ne zna gde je. Vecina poslova, da kazem 95% je naravno vezano za naftu. Nesto sitno ima oko dijamanata, i malo stranaca ima plantaze na severu zemlje.

Gledajte, svi ti incindenti su mahom izazvani pohlepom. Pokret za emancipaciju Nigerije je klasicna militantna grupa koja bi da sav novac iz delte Nigera (River state, Lagos state, Delta state..) ostane tu. To je bivsa Biafra. Donekle mogu reci da su i u pravu, jer se glavonje vuku po Abudzi, i puno para odlazi tamo.

Naravno da ima i verskih sukoba, uglavnom na severu gde je pretezno muslimansko stanovnistvo koje se bavi poljoprivredom. Jednom godisnje imaju mini rat, i dosta ljudi izgine, mahom zene i deca.

Ali slobodno mogu reci da je to najmanji problem sto se tice bezbednosti u Nigeriji. Najveci je klasicni lopovluk, kidnapovanje, i otimacina. Medjuverski i medjuplemenski sukobi i ne doticu expate toliko. Cak sta vise, stranci, pogotovo belci imaju jako veci stepen bezbednosti nego lokalci. Belca nece juriti da ubiju, nego da otmu, i traze otkup od firme. Nekoliko njih znam, drzali ih zatocene, imali su sve uslove (koliko je moguce u dzungli) i pustili ih posle otkupa. I sam sam imao neka losa iskustva, ali zaista ne mogu reci da mi je zivot bio ugrozen. Naravno da se desi da neki i izgube zivot usled popustanja kocnica uzrokovanih alkoholom i drogama.

Tako, da je bezbedno, nije. Da svaki dan gine neko, nije ni to istina.

Desi se da zapucaju na naftne kompanije, ili da zapale ponesto, ali prilicno sam siguran da su instruisani od same vlade, da bi skocila cena nafte zbog ''incidenata''. Dosta puta je utvrdjeno da je zapravo vojska bila ta koja je pucala na tankere, itd. Naravno to zvanicno nikada nece biti objavljeno.

Korupcija, neverovatna. To je nacin zivota. U nasoj firmi je bio zaposlen sin potpredsednika, naravno da bi lakse islo sa uvozom materijala. Schlumberger, jedna od najvecih servisnih kompanija je u USA osudjena zbog davanja mita Vladi Nigerije na ekskluzivu u nekim oblastima..

Jednostavno, da nema korupcije, ne bi funkcionisalo apsolutno nista.

Veliki problem su malarija, hepatitis, sida, i nebrojene druge tropske bolesti. Cesto na aerodromu traze pecatiran zuti karton o primljenim vakcinama, koje su kod nas u Batutu. Mada realno tamo vakcine ne pomazu. Imaju njihove lekove, koji su jako efikasni. Na zalost vuku i nuspojave, ali bar zalece ono od cega se umire brzo i bolno. Kazem zalece, jer dosta bolesti nisu izlecive.

Lokalci su stekli imunitet, i na njih i ne uticu tolikom snagom.

Slobodno vreme.. Strane firme su jako dobro organizovane, i zaista ne fali nista u kampovima. Od bazena, jako lepih restorana, barova, interneta, struje, sve je tu. Ima strane robe, a ako se povezete sa lokalcima koji imaju neki uticaj, u roku od par dana moze se zavrsiti bukvalno sve.

Uglavnom svi rade rotaciono, 28-28 ili 56-28, tako da je radni dan 12 sati. Uvece se visi po barovima, bilijar, zurke svakodnevne, devojke :D (tip: nisu kurve, bar ne vecina, jednostavno tamo nije sramota na taj nacin zaraditi pare za familiju) A i svaka se potajno nada da ce se udati za belca. To je osim materijalne dobiti i neka cast, pa makar njena porodica imala bolji materijalni status od vas. Jednostavno borba za zivot, za odlazak bilo gde. Jako su lepe, zgodne, komunikativne. Uostalom kao i svi tamo. Obzirom gde zive, jako vode racuna o higijeni, to je jedna od stvari koja me je pozitivno iznenadila.

Da ne duzim prevec, ekonomska perspektiva je siguran sam veca nego u Nemackoj, ali na zalost ta divna zemlja nikada nece doseci neke visine, zbog neobrazovanja, korupcije, broja stanovnika (procenjuje se oko 200 miliona) i iz jos jednog jako jednostavnog razloga. Pre 50ak godina su stekli nezavisnost od UK. Ali su i dalje kolonija, naftnih kompanija.

Dosta njih ce reci da je pre samo 15ak godina bilo mnogo bolje za zivot, mirnije. Belci su normalno isli ulicama, dok sada to nema sanse da se desi.

Prelepa zemlja, narod koji je divan, na zalost iskvaren uticajem stranaca, pre svih engleza. Sve okolne zemlje koje su bile pod Francuskom, ili Holandijom imaju mnogo mirnije stanovnistvo.

Cesto kazem da je sadasnja Srbija samo malo blaza, bela varijanta Nigerije.

Pozdrav


svaka cast na opisu dao sam ti +, ali mene Nigerija nema da vidi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako najlakse do Nigerije?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18878 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.