Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112759 | Odgovora: 401 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 21:09 - pre 209 meseci
Apis i "crnorukaši", koji su bili direktni podstrekači tog zločina... bi se danas zvali "teroristička ćelija"! Znači, par ultranacionalističkih oficira vojske susedne države naložilo klince iz gimnazije da bacaju bombe i pucaju. Zvuči poznato? Meni da.

Imamo mi sreće što Šipci ne veruju u one rajske priče o devicama...

Ontopic, nabrojasmo mi ovde većinu srpskih terorista. I nije neki spisak. Paravojne formacije ne spadaju u to. A da TERORIŠU, terorišu...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 21:09 - pre 209 meseci
Citat:
Kako ne naturas, kad neprestano donosis gotova resenja i hoces da ih nametnes Srbima koji ih nece, nego hoce resenja prilagodjena sebi, i to radis u svakoj temi?

A ti bi mogao da iskuliraš malo sa tim govorom u ime Srba. Pričaj u svoje ime. Nisi ti jedini Srbin na ovom forumu, a gotovo svi ostali imaju drugačije mišljenje od tebe.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 21:12 - pre 209 meseci
A šta to znači chobanixx?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 21:17 - pre 209 meseci
Dalibore, nisam ja rekao da je taj atentat otpočeo WWI, nego da se posle njega sve lepo sklopilo da počne.

Teroristi ne nose uniforme. Ja jedino vidim da ti, pošto živiš u Irskoj, gledaš u militantno krilo IRE kao predložak terorističke organizacije.

Meni su pravi teroristi oni koji su posle 18-24 godina života u civilizovanoj VB ukapirali da nemaju dovoljno devica i da im smeta kokni-akcenat, pa rešili da dižu komšije i ortake u vazduh!

Ili, neko potpiše loš naftni ugovor sa Arapima ili im isporuči krš-avione ili rakete, pa ovi napujdaju jednog od prinčeva da se odmetne u hajduke!

Ontopic, u onom filmu Sergej Trifunović vozi taksi po NY... malo je živčan ali nije terorista! Ima toga još...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 21:21 - pre 209 meseci
Citat:

A šta to znači chobanixx?


Kompjuterizovani Choban, jos sa Linux operativnim sistemom ;)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 21:28 - pre 209 meseci
He he, kakve sve kovanice neće čovek da čuje na ES-u
Ovo mora da uđe u novi dopunjeni rečnik
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 21:35 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kompjuterizovani Choban, jos sa Linux operativnim sistemom ;)


Ej, ne vredjaj Linux! :P :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 22:29 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Uvesce ih tvoji sunarodnici, onaj dobar deo koji ne zele da budu chobanixx-i kao ti, a onda ces morati da se selis u Vaziristan ili Baluchistan ;-)

Ma necu ja da se selim nigde, nego ce ti koji ne zele da budu chobanixx i ne zele da zive sa mnom geakom da se odsele negde, a ja cu da ostanem ovde da kuliram u miru i tisini i da njima prodajem jabuke, orahe i lesnik za skupe pare, to smo rekli. I da li to mislis na enorman deo od 34.8% koji ne zele da budu chobanixx? Pa dobro. Ja sam rekao da sam bio i bicu za ekstremiste na ovoj "nasoj" strani, samo sto to ne znaci da sam naprasno uskocio iz opanaka u cipele pa vise ne poznajem svoj narod, ili se i ne trudim da ga upoznam, i ne znaci da cu sad da tvrdim kako ce se taj narod naprasno promeniti i prihvatiti naturena resenja koja funkcionisu na drugim mestima. To sto se neko sa mnom slaze ili ne slaze nema ama bas nikakve veze sa cinjenicom da eto na primer u Srbiji nikad nece to biti da se leci samo onaj ko ima para, nego ima da se lece svi, a za one koji nemaju placace oni koji imaju visak, i to ne "trzisne" cene, nego nize cene, u drzavnim bolnicama.

A o terorizmu medju Srbima, pa kad naoruzane bande ubijaju kraljeve (i kraljice) i premijere koji su "slucajno" i reformatori je isto terorizam, zar ne.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 22:44 - pre 209 meseci
Citat:
ton_majstor:
Teroristi ne nose uniforme. Ja jedino vidim da ti, pošto živiš u Irskoj, gledaš u militantno krilo IRE kao predložak terorističke organizacije.

Ne, nisam sa IRA nista usporedjivao.Oni su u penziji a i nisu poceli kao teroristi,
Sto se tice uniformi, kad god se pojavi neki snimak (ETA,Arapi,Cecni,Grci,itd) obicno sede njih 3-4 u uniformama, sve sa crnim maskama :) To su valjda teroristi danas?
Citat:

Meni su pravi teroristi oni koji su posle 18-24 godina života u civilizovanoj VB ukapirali da nemaju dovoljno devica i da im smeta kokni-akcenat, pa rešili da dižu komšije i ortake u vazduh!

Nisam to bas shvatio, jel TO navodis kao glavni razlog borbe od ko zna koliko godina? Jako neozbiljno ako je tako.
IRA je ipak malo vise od teroristicke organizacije ovde, hocu reci bila je ;)

//Edit

http://en.wikipedia.org/wiki/Terrorist_groups - ja koliko vidim ovde Srba nema.
 
Odgovor na temu

Omnicali
Cacak-Beograd

Član broj: 104169
Poruke: 42
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 23:08 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ma necu ja da se selim nigde, nego ce ti koji ne zele da budu chobanixx i ne zele da zive sa mnom geakom da se odsele negde, a ja cu da ostanem ovde da kuliram u miru i tisini i da njima prodajem jabuke, orahe i lesnik za skupe pare, to smo rekli.


Lesli,ne zaboravi orahovu gradju ;)


Meni su u ovoj temi obrisali tri posta,pa necu rizikovati da se to ponovo desi.Samo cu reci da nigde nisam video da je toliko popularno,cak je preslo u vrstu komformizma,opravdano i neopravdano napadati svoju zemlju.Imaju ameri majkla mura,ali sigurno vise od pola amera voli i postuje svoju zemlju bar toliko da se ne raduju shitu u americi i posle ne trce da objave taj shit negde na forumu.Ako je poenta dokazati da je Srbija losa itd. onda ko zna...

Letos mi dosao drugar iz engleske u posetu.I tako vadam ga ja pomalo po gradu,Srbiji,Beogradu i naravno upoznajem ga sa svojim srbskim drugarima i drugaricama.I kada im kaze da je iz engleske oni u 50% slucajeva ubace salu tipa : sto si dosao ovde na raspust,jeli li ti lud? ili ih,dosao si u Srbiju,sto ti je to trebalo!.U drugim 50% samo se iznenade bez izgovorene negativne misli o Srbiji,ali inzenadjene je veliko.
Englez nije mogao da veruje sta mladi ljudi pricaju o svojoj zemlji.I on nije lud za engleskom,ali kaze da nikada ne bi pricao protiv nje sa strancima!Pa u pitanju je nacionalni ponos!
Poenta je da nigde nije savrseno,ali niko osim nas ne pljulje svoju zemlju!I kako onda da nas napolju vide kao normalan svet?
ko me misli zlo ne misli
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 23:14 - pre 209 meseci
Citat:
Omnicali:
Meni su u ovoj temi obrisali tri posta,pa necu rizikovati da se to ponovo desi.Samo cu reci da nigde nisam video da je toliko popularno,cak je preslo u vrstu komformizma,opravdano i neopravdano napadati svoju zemlju.


Ne razumem, ko ovde napada svoju zemlju? Ja to nisam video. Uglavnom se napadaju Amerikanci :)
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.01.2007. u 23:31 - pre 209 meseci
Citat:
ton_majstor:
Sarajevski atentat. Klasičan teroristički čin, sa OGROMNIM posledicama po potpuno nevin narod u svojoj i drugoj državi! Mala ćelija "anarhista" (to više niko ne koristi kao termin, sada su to sve "teroristi") izazove sukob koji se sjajno uklopi svima u Evropi i svetu da otpočnu Veliki Rat!


Lupetanje! Po toj analogiji i I srpski ustanak je teroristički akt, kao i partizanska borba u NOB, gomila drugih ratova u kojima su Srbi učestvovali. U momentu pred sarajevski atentat Bosna je bila okupirana (aneksirana) od strane Austro-Ugarske i u pitanju je bio tipičan patriotski čin protiv stranog okupatora.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:06 - pre 209 meseci
A gde su u tim pricama drumski razbojnici koji su posle predstavljeni kao borci za slobodu, to jest hajduci?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:20 - pre 209 meseci
Citat:
Bosna je bila okupirana (aneksirana) od strane Austro-Ugarske i u pitanju je bio tipičan patriotski čin protiv stranog okupatora.


Prvo, nije kulturno nekome ko je duplo stariji od tebe govoriti da lupeta.

Drugo, Bosna je bila provincija Otomanskog carstva te je posle ustanka na Berlinskom kongresu dodeljena Austro-Ugarskoj kao posledica ranije potpisanog mira iz San Stefana. Anektirana je 1908. a anektirati nije isto sto i okupirati. Velika je razlika.
To tom principu kad bi neki Englez ubio G. Bush-a to ne bi bio teroristicki cin...

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 26.01.2007. u 01:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.adsl.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:31 - pre 209 meseci
Citat:
mrkidivx:Na osnovu malog miliona istraživanja, npr da svaki 8 amer misli da aljaska nije sastavni deo amerike http://www.findarticles.com/p/...n4155/is_20061018/ai_n16782895 , šta li bi tek bilo da je postavljeno "teže" pitanje npr gde je Francuska....

Sad me baš mrzi da tražim druge bisere...

A sta mislis kakvi bi bili rezultati da je to istrazivanje radjeno u Srbiji? Verujem da bi bili mnogo gori tako da ne mozes na osnovu tog istrazivanja da donosis odluke jer nemas s cim da poredis.

Da li pratis Pisa Assesment koji se pravi svake 3 godine? Druge zemlje obracaju paznju na to, prave razne izmene u skolstvu i za 3 godine su mnoge zemlje popravile svoje rezultate (npr. Nemacka i Poljska su se dosta poboljsale zato sto su te rezultate prihvatili veoma ozbiljno) dok je smo mi ostali pri dnu liste!
Po tome bi pre mogao da kazes da smo mi Srbi glupi a ne Ameri ako po rezultatima testova procenjujes da li je neko glup ili nije. Ja zaista ne razumem da toliko ljudi ima takve nebulnozne predrasude kao ti sto ih imas. Idi u Ameriku i zivi tamo neko vreme pa onda poredi sa Srbijom.

Pogledaj ceo report pa ces videti da su u pitanju zaista neke osnovne stvari koje su se nasle u testu i sramota je da imamo takve rezultate:

http://www.oecd.org/dataoecd/1/60/34002216.pdf

[Ovu poruku je menjao srki dana 26.01.2007. u 09:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:33 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Bosna je bila provincija Otomanskog carstva te je posle ustanka na Berlinskom kongresu dodeljena Austro-Ugarskoj. Aneksirana je 1908 a anektirati nije isto sto i okupirati. To tom principu kad bi neki Englez ubio G. Bush-a to ne bi bio teroristicki cin...


Koliko znam Bosna je prvo okupirana od strane Austro-Ugarske 1878, pa tek onda anketirana 1908.
A stav ti je vise nego smesan. Kako je postala provincija nego okupacijom? Bosna je ipak bila drzava pre Turaka i Austro-Ugara, okupacija postoji, tako i zelja i pravo za oslobodjenjem.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:35 - pre 209 meseci
Nije okupirana nego DODELJENA Austro-Ugarskoj na Berlisnkom kongresu. Pre Austro-Ugarske Bosnom je vladalo Otomansko carstvo tako da uopste ne razumem kako neko moze da proglasava okupaciju Bosne od strane Austro-Ugarske ako je ona pre toga bila osvojena od strane Otomanskog carstva. Po tom rezonovanju Vojvodina je okupirana teritorija jer je bila u sastavu Austro-Ugarske pa su je okupirali Srbi...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:41 - pre 209 meseci
@Slobodan Miskovic,
Ma da. Verovatno je bilo ovako: Evo vama Bosna, hocete jos nesto?

Turci su lose prosli u Rusko-Turskom ratu i morali se da predaju nesto. Jace sile se setile da bi mogli da prisvoje koju drzavu vise umesto da im vrate drzavnost. I jos 1908 i aneksiraju zvanicno Bosnu s cim je i pocela sva ta kriza.

DODELJENA, nego sta.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:46 - pre 209 meseci
Znaci Bosna je OSVOJENA od strane Turske tj. Otomanskog carstva pa posto je izgubila rat dodedjena je Austro Ugarskoj, ne vidim gde je tu Bosna kao drzava...to sto se neko setio da vaskrsava nesto sto je proslos je druga stvar. Koliko vremenski traje necija drzavnost...da li to znaci da su Francuzi idalje ponosni vlasnici pola Italije i imaju pravo na nju jer boze moj bila je njihova od Rima ka jugu dok je Italijani sa Garibaldijem na celu nisu "oslobodili"...ili mogu sad da se pojave neki potomci Vizantijskog carstva, nazovu se Oslobodilacka Vojska Vizantijskog carstva i traze oslobodjenje od Italijanske okupacije, ubiju italijanskog predsednika i to nije terorizam jer boze pa oni se bore za oslobodjenje od okupatora!?
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?26.01.2007. u 00:50 - pre 209 meseci
Stvarno je tužno videti kako gotovo svaka tema odlazi u digresiju zahvaljujući pojedincima prepunim znanja iz istorije, sistema školstva i sl. Zar stvarno mislite da možete ovde dokazati ili nekog ubediti da je ovaj ili onaj narod glup? Sve je do pojedinca i šta dalje pričati. Da li je neko terorista ili ne? Opet zavisi ko gleda...
A što se tiče teme, odgovori su već dati.

>|
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112759 | Odgovora: 401 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.