Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 806397 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
213.196.75.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.05.2009. u 14:28 - pre 182 meseci
drugar, ja sam na tom forumu vec od 2004 god...
Problem je u tome sto kad ja uzmem sifru od interneta za konekciju od drugara i kad se logujem sa njom, ja onda normalo pristupim ovom forumu, a kad se logujem sa svojom sifrom za net od zone, onda ne mogu uopste da otvorm stranice od ovog foruma...
 
Odgovor na temu

karic
Zivinice

Član broj: 195357
Poruke: 60
91.191.50.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.05.2009. u 17:03 - pre 182 meseci
Mozda je za tvoju IP adresu blokiran taj forum
probaj preko nekih proxy servera otvorit, ako bude moglo onda je tvoja IP adresa blokirana
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
213.196.75.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.05.2009. u 17:43 - pre 182 meseci
Hvala ti druze @karic evo preko proxy servera ide i otvaram forum...
Pa sta je moglo blokitati moj IP?

Hvala ti....
 
Odgovor na temu

exw

Član broj: 200134
Poruke: 86
213.196.125.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.05.2009. u 20:33 - pre 182 meseci
ljudi jel jos nekom ne radi zona.ba
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
213.196.75.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.05.2009. u 20:49 - pre 182 meseci
ne radi ni meni...
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
213.196.75.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.05.2009. u 22:35 - pre 182 meseci
Proradio im site i imaju novo obavjestenje:

Obavještavamo Vas da su u periodu od 25.05.2009. do 27.05.2009. godine, između 00:00-07:00h, mogući kraći prekidi internet saobraćaja zbog radova na održavanju opreme u mreži na području Bosanske Krajine, dijela Bosanske Posavine i dijela Srednje Bosne.

Molimo Vas za razumjevanje.

S poštovanjem,
DASTO semtel - ZONA
 
Odgovor na temu

zoran2008

Član broj: 176637
Poruke: 24
91.191.17.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.05.2009. u 08:26 - pre 182 meseci
Ni kod mene juce zona nije radila. Inace nemam nekih problema sa zonom. I u vecernjim satima nije losa. Jedino juce nije radila. Vjerujem ljudima koji kukaju na zonu da imaju zestokih problema da je to tacno.

Kad pokusam da vidim pregled konekcija u mjesecu maju, stoji da mi je zadnja konekcija 04.05. i tu mi ne mjeri protok za maj, a svaki dan sam na netu.
A na osnovnoj strani gdje pise "trenutne usluge" i gdje se vidi ime korisnika i koji paket koristim, tu mi brojač radi. Uz to i ja mjerim protok da drugim programom na racunaru koji mi pokazuje vise od zone da sam skidao.
Ne znam vise na sta da se oslonim kad je u pitanju mjerenje protoka?
pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.teol.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.05.2009. u 12:50 - pre 182 meseci
Citat:
zoran2008: Ni kod mene juce zona nije radila. Inace nemam nekih problema sa zonom. I u vecernjim satima nije losa. Jedino juce nije radila. Vjerujem ljudima koji kukaju na zonu da imaju zestokih problema da je to tacno.


Ne kukaju ljudi na probleme sa Zonom , kukaju zbog Zoninog odnosa prema problemima!!!
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.05.2009. u 16:44 - pre 182 meseci
Citat:
ljubisa1: Hvala ti druze @karic evo preko proxy servera ide i otvaram forum...
Pa sta je moglo blokitati moj IP?

Hvala ti....

Prije nego što doneseš pogrešan zaključak, provjeri koju adresu dobiješ u oba slučaja, i provjeri da li dobiješ svaki put istu adresu sa svojom user/pass kombinacijom. Ako ne znaš drugačije idi na http://cmyip.com pa vidi šta dobiješ. Meni ovo više smrdi na Zonin trip nego na zabranu određene IP adrese.
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
213.196.75.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.05.2009. u 18:11 - pre 182 meseci
ovaj put nije do zone vec je do servera od banjaluckog foruma...
Nisam jedini kome se ovo desava a ostali nisu na zoni vec drugi provajder...
 
Odgovor na temu

zoran2008

Član broj: 176637
Poruke: 24
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 09:15 - pre 182 meseci
Citat:
maks-rs: Ne kukaju ljudi na probleme sa Zonom , kukaju zbog Zoninog odnosa prema problemima!!!


Ti u startu pokazujes neku mrznju zato što sam ja rekao da sa zonom nemam problema, kao da ti je krivo.
Ja nisam rekao da je zonin rad ispravan niti sam ih branio, rekao sam da ja nemam problema, sto ne znaci da ih sutra mozda necu imati. I ne mislim pozitivno o zoni jer znam ljude koji imaju probleme sa signalom, a eto ja imam srece pa nije tako.
Ti razmisljas kao da tamo svi u zoni treba da se poubijaju ako ti ili ja nemamo dobar prijem. Alo covjece, zapitaj se u kojoj drzavi ti zivis. Pa ovde svako gleda kako ce nekog zajebati i prevariti. Ti trazis normalan internet u truloj zemlji u kojoj nema normalnog liječenja, školovanja, radničkih prava i ostalog.
Naravno da bi trebalo da internet radi ok, ali sta imaš od toga što ćeš pljuvati stalno ovde na forumu po njima. To ti neće riješiti problem.
Ti se baviš sa Zonom a ne sa samim sobom. Ako ti ne odgovara otreseš ih od sebe i to je to. Ako nemaš alternativu Zoni pomiri se da nemaš net i to je to. Ni ti ni ja nećemo riješiti problem tako što ćemo stalno pljuvati po njima na ovom forumu. Treba da gledaš sebe a ne da gubiš zdravlje zbog njih i ostalih lopova.
Živiš u takvoj državi u kojoj je sve trulo i gdje je sve prevara. Ili idi u politiku pa nešto mijenjaj ili se seli odavde (kao što ja namjeravam da odem odavde).
Naravno poštujem svačije mišljenje, i ti imaš svoje, ali čemu ovaj forum ako će se na njemu javljati ljudi koji će samo da pljuju po zoni (zamisli napisali su ovo obavještenje, napisali su ono, lažu me ovo, lažu ono, platio sam im ovoliko nemam ovo.....) . Probaš jedan mjesec i ako ne ide kažeš im ćao i to je to. Ja forum shvatam kao mjesto gdje jedni drugima možemo da pomognemo na neki način, a nemaš ništa od toga što si na forumu nadrkan i misliš da će ti to riješiti problem.
Svakako da treba reći sve negativno o njima, ali ne razumijem takvo pucanje u prazno, kao da će nekog da zaboli uvo da li ti i ja volimo zonu. Ljudi vrše milionske prevare u ovoj zemlji, koga zaboli za tvoj i moj internet. Sve ti je u ovoj zemlji snađi se sam.

Svima želim sve najbolje, to je moje mišljenje, i neću ni sa kim polemisati jer nisam nikoga ni napadao, samo sam želio da ukažem da forum ne treba pretvoriti u običnu bljuvotinu.
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

LOTD
Darko Đokić
Tehnicar za wireless mreze, Serviser
računara
Brcko, BiH

Član broj: 222930
Poruke: 13
87.250.122.*

Sajt: www.golf-fan-club.com


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 09:19 - pre 182 meseci
Pre svega da se i ja prestavim, zovem se Darko iz Brckog sam i tehnicar na wireless sistemu ! Mogu samo da kazem da sam imao bas dosta iskustva sa zonom i njihovim internetom sto je tema za veliku diskusiju a i vidi se iz broja stranica i broja postova u ovoj temi. Svi su se sad dohvatili 5 GHz i pokusavaju da promjene ljudima misljenje o zoni kao 5G pa 5G, Naravno da ce na 5G da radi ali fora je u tome sto na 2,4 GHz NE RADI ili ne ide ona brzina koju platimo. Kao sto rece moj kolega Sale neka se zna ko je tata u brckom za 2,4 :D , naš sistem radi savrseno i na 5 km ali i preko 5 km ali za to vec moramo da da upotrijebimo vjeste ruke naseg druga TOX MASTER-A :). E sad dali je fora sto zona ne radi dobro na 2.4 zbog uticaja kosmickih pojava kao sto smo vec imali priliku da cujemo ili ne to je vec diskutabilno :) ili je se djed mraz nakacio i download-uje neki ogroman fajl koji gusi celu mrezu :)
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 12:11 - pre 182 meseci
Citat:
LOTD: Pre svega da se i ja prestavim, zovem se Darko iz Brckog sam i tehnicar na wireless sistemu ! Mogu samo da kazem da sam imao bas dosta iskustva sa zonom i njihovim internetom sto je tema za veliku diskusiju a i vidi se iz broja stranica i broja postova u ovoj temi. Svi su se sad dohvatili 5 GHz i pokusavaju da promjene ljudima misljenje o zoni kao 5G pa 5G, Naravno da ce na 5G da radi ali fora je u tome sto na 2,4 GHz NE RADI ili ne ide ona brzina koju platimo. Kao sto rece moj kolega Sale neka se zna ko je tata u brckom za 2,4 , naš sistem radi savrseno i na 5 km ali i preko 5 km ali za to vec moramo da da upotrijebimo vjeste ruke naseg druga TOX MASTER-A . E sad dali je fora sto zona ne radi dobro na 2.4 zbog uticaja kosmickih pojava kao sto smo vec imali priliku da cujemo ili ne to je vec diskutabilno ili je se djed mraz nakacio i download-uje neki ogroman fajl koji gusi celu mrezu


Lijepo prestavljanje samo ne kontam sta si htjeo u nastavku posta reci ?

Dali je to reklama za "tatu" brcanskog wireless ISP ili sta vec ?

Ili samo kod vas wireless radi, jer znate carobnu formulu.

Cisto nam ukazi gdje se grijesi, dali kod korisnika ili do zone.

I sam sam admin svoje mreze i sve radi ok. ali pisao sam sa koliko klikjenata po Ap, i koju opremu koristim i tehnicke uslove.

Kako ste to vi rjesili da vam na 9 predajnika koje imate na mapi obiljezene kaci 1000 korisnika?

to mi nije jasno nikako. jer po mojoj prostoj racunici 1000 : 9 = 111 korisnika vauuuuu mlogo li je kume pa i sam Tesla da vam vaskrsne i pritekne u pomoc mlogooo je kume
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

karic
Zivinice

Član broj: 195357
Poruke: 60
91.191.50.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 13:32 - pre 182 meseci
Koliko se ja razumijem u wireless, jedan AP(bazna stanica) moze max. da izdrzi 70 korisnika da svima radi kako treba

Ako grijesim recite.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 14:31 - pre 182 meseci
Citat:
karic: Koliko se ja razumijem u wireless, jedan AP(bazna stanica) moze max. da izdrzi 70 korisnika da svima radi kako treba

Ako grijesim recite.


da tako je u idealnim uslovima i sa profi softverom za rutiranje i profi opremom, mada je i 70 klijenata malkice mlogooo.

Te i za sta se koristi pomenuti Ap, dali za serovanje fajlova ili za pruzenje usluga net-a. dobro znamo da imamo 802.11 standard koji je deklarisan za 2Mb brzine od toga moze ide pola, te 802.11b standard koji je deklarisan max 11Mb i 802.11g deklarisan na 54Mb, jos ima turbo opcija na 2.4 ghz, pa vi to podijelite na 111 korisnika u nekom trenutku kada su svi zakaceni ne da ce zglupirat i procesor na datom AP nego pada cijela mreza.

Da znam kako ljudi u bgwirelessu ili nswireless budze stare pentium masine te prave od njih AP-ove sa linuxom i vise wireless kartica, pa je to dosta bolje od ovih kupovnih AP-ova ali ipak 111 ljudi na jednom Ap-u je previse.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
194.106.163.*

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 15:04 - pre 182 meseci
Citat:
karic: Koliko se ja razumijem u wireless, jedan AP(bazna stanica) moze max. da izdrzi 70 korisnika da svima radi kako treba

Ako grijesim recite.


Jedan AP? Koliko interfejsa? Na kojoj frekvenciji? Koji paketi? Sigurno ne mozhe da izdrzhi 70 korisnika svaki sa 1mbit na jednom interfejsu.
Citat:
ringispi: da tako je u idealnim uslovima i sa profi softverom za rutiranje i profi opremom, mada je i 70 klijenata malkice mlogooo.

Te i za sta se koristi pomenuti Ap, dali za serovanje fajlova ili za pruzenje usluga net-a. dobro znamo da imamo 802.11 standard koji je deklarisan za 2Mb brzine od toga moze ide pola, te 802.11b standard koji je deklarisan max 11Mb i 802.11g deklarisan na 54Mb, jos ima turbo opcija na 2.4 ghz, pa vi to podijelite na 111 korisnika u nekom trenutku kada su svi zakaceni ne da ce zglupirat i procesor na datom AP nego pada cijela mreza.

Da znam kako ljudi u bgwirelessu ili nswireless budze stare pentium masine te prave od njih AP-ove sa linuxom i vise wireless kartica, pa je to dosta bolje od ovih kupovnih AP-ova ali ipak 111 ljudi na jednom Ap-u je previse.


111 ljudi na jednom AP-u je nemoguce. Tj. ne radi gotovo nikome!
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 17:23 - pre 182 meseci
Citat:
ringispi: Lijepo prestavljanje samo ne kontam sta si htjeo u nastavku posta reci ?

Dali je to reklama za "tatu" brcanskog wireless ISP ili sta vec ?

Ili samo kod vas wireless radi, jer znate carobnu formulu.

Cisto nam ukazi gdje se grijesi, dali kod korisnika ili do zone.

I sam sam admin svoje mreze i sve radi ok. ali pisao sam sa koliko klikjenata po Ap, i koju opremu koristim i tehnicke uslove.

Kako ste to vi rjesili da vam na 9 predajnika koje imate na mapi obiljezene kaci 1000 korisnika?

to mi nije jasno nikako. jer po mojoj prostoj racunici 1000 : 9 = 111 korisnika vauuuuu mlogo li je kume pa i sam Tesla da vam vaskrsne i pritekne u pomoc mlogooo je kume

evo da ja odgovorim bar djelimicno posti nisam upoznat sa detaljima mreze.
naime,mreza se sastoji od 10 pristupnih tacaka (jedna je oko 10km od grada pa nije oznacena) i na svakoj prustupnoj tacki su po 3 sektor antene za korisnike tako da to malo objasnjava kako toliki korisnici mogu da "stanu" na mrezu.
ali kao sto rekoh nisam upoznat sa detaljima pa ne bih vise da komentarisem.

@LOTD
nemoj sad da mi pravis reklamu ovde,dobices i ti uplatnicu!
 
Odgovor na temu

LOTD
Darko Đokić
Tehnicar za wireless mreze, Serviser
računara
Brcko, BiH

Član broj: 222930
Poruke: 13
*.teol.net.

Sajt: www.golf-fan-club.com


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.05.2009. u 21:50 - pre 182 meseci
Eto tox master je to kratko i jasno i lepo objasnio mislim da je to dowoljno . Ali sto je zanimljiva stvar u nekim gradovima zona bas extra radi npr. Derventa tu je bas gotiva po pitanju svega dok kod nas u Brckom ako izvuces 10 kbps uploada to je premija e sad ko gusi situaciju ja ne znam dali je stos do samih predajnika da su optereceni ili sta vec jer imao sam signal -65 dbi sto je sasvim dovoljno da to radi extra sto znaci da nije do samih korisnika nego do samog provajdera .
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.teol.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.05.2009. u 16:33 - pre 182 meseci
Citat:
zoran2008: Ti u startu pokazujes neku mrznju zato što sam ja rekao da sa zonom nemam problema, kao da ti je krivo.
Ja nisam rekao da je zonin rad ispravan niti sam ih branio, rekao sam da ja nemam problema, sto ne znaci da ih sutra mozda necu imati. I ne mislim pozitivno o zoni jer znam ljude koji imaju probleme sa signalom, a eto ja imam srece pa nije tako.
Ti razmisljas kao da tamo svi u zoni treba da se poubijaju ako ti ili ja nemamo dobar prijem. Alo covjece, zapitaj se u kojoj drzavi ti zivis. Pa ovde svako gleda kako ce nekog zajebati i prevariti. Ti trazis normalan internet u truloj zemlji u kojoj nema normalnog liječenja, školovanja, radničkih prava i ostalog.
Naravno da bi trebalo da internet radi ok, ali sta imaš od toga što ćeš pljuvati stalno ovde na forumu po njima. To ti neće riješiti problem.
Ti se baviš sa Zonom a ne sa samim sobom. Ako ti ne odgovara otreseš ih od sebe i to je to. Ako nemaš alternativu Zoni pomiri se da nemaš net i to je to. Ni ti ni ja nećemo riješiti problem tako što ćemo stalno pljuvati po njima na ovom forumu. Treba da gledaš sebe a ne da gubiš zdravlje zbog njih i ostalih lopova.
Živiš u takvoj državi u kojoj je sve trulo i gdje je sve prevara. Ili idi u politiku pa nešto mijenjaj ili se seli odavde (kao što ja namjeravam da odem odavde).
Naravno poštujem svačije mišljenje, i ti imaš svoje, ali čemu ovaj forum ako će se na njemu javljati ljudi koji će samo da pljuju po zoni (zamisli napisali su ovo obavještenje, napisali su ono, lažu me ovo, lažu ono, platio sam im ovoliko nemam ovo.....) . Probaš jedan mjesec i ako ne ide kažeš im ćao i to je to. Ja forum shvatam kao mjesto gdje jedni drugima možemo da pomognemo na neki način, a nemaš ništa od toga što si na forumu nadrkan i misliš da će ti to riješiti problem.
Svakako da treba reći sve negativno o njima, ali ne razumijem takvo pucanje u prazno, kao da će nekog da zaboli uvo da li ti i ja volimo zonu. Ljudi vrše milionske prevare u ovoj zemlji, koga zaboli za tvoj i moj internet. Sve ti je u ovoj zemlji snađi se sam.

Svima želim sve najbolje, to je moje mišljenje, i neću ni sa kim polemisati jer nisam nikoga ni napadao, samo sam želio da ukažem da forum ne treba pretvoriti u običnu bljuvotinu.
Pozdrav svima!


Ode ti Zoka previse u licne vode, mora da sam te dobro uvrijedio . Tako moze reagovati samo Zonin covjek. (u najmanju ruku suvlasnik) .Ako moj britki jezik pomogne makar jednom korisniku interneta da zaobidje u sirokom luku smece od provajdera ja sam zadovoljan.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

zoran2008

Član broj: 176637
Poruke: 24
91.191.17.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.05.2009. u 16:51 - pre 182 meseci
hahaha al si ti iskompleksiran čovječe! boli me k...c piši šta god hoćeš, meni kad se forum zgadi ja ću kliknuti na X i neću ga ni otvarati a ti piši memoare o njima što se mene tiče, zaluđuj se kako će samo od sebe nešto biti bolje, zaboli me za tvoje pisanje. Jebala te zona niti mi oni nešto znače u životu, niti takvi poput tebe!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 806397 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.