Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

preseljenje u Vojvodinu

elitemadzone.org :: MadZone :: preseljenje u Vojvodinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11589 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

monah
Aleksandar Rancic
pirot

monah
Član broj: 56958
Poruke: 39
*.ptt.yu.



Profil

icon preseljenje u Vojvodinu25.01.2007. u 12:04 - pre 209 meseci
Koje opstine u Vojvodini daju porodicama na kredit stare, prazne, ocuvane i useljive kuce. Neki link. Hvala.
RA
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu25.01.2007. u 22:28 - pre 209 meseci
Daju... jedva tebe cekaju... Kredit se uzima od banke, ne od opstine... a po vojvodjanskim selima imas napustenih kuca (doduse, mahom u ocajnom stanju) koliko hoces... Cena sitnica - ni stambeni kredit ti nece trebati, dosta je i potrosacki. E, da... Ako krenes skroz na sever, pocni sa pohadjanjem kursa madjarskog... Trebace ti :)
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu26.01.2007. u 01:43 - pre 209 meseci
@monah


Nije Vojvodini nista bolja od ostalih regiona Srbije.

Jedino Beograd "kvari" prosek.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu26.01.2007. u 08:28 - pre 209 meseci
Posto mi je ekonomska situacija Srbije (van Beograda) sto ukljucuje i Vojvodinu poznata.... cesto me zacudi sta se sve vozi od automobila kad u tako nekom kraju skrenes levo desno sa glavnog puta.

Cudno je sve to. Nema para i istovremeno ima mnogo para. Kao kad Radovan III kaze: "Suv i upadljivo debeo, kontraverzna licnost".
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu26.01.2007. u 15:26 - pre 209 meseci
Surduk...
Opstina Satra Pazova.
Blizu Beograda,pored Dunava.
Dobijes plac za mufte ukoliko se ozenis i zasnujes porodicu u njihovom selu.
Stvarno je lepo mesto za zivot.
Ali moras imati kola.u tom slucaju si za 40 minuta u centru Beograda.

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu26.01.2007. u 15:28 - pre 209 meseci
Zrenjanin! :) 35min do NS-a 45min do BGD-a, stanovi 500e kvadrat (novi). Sve imas za zivot, od srednjih skola svih profila i Tehnickog fakulteta i Vise skole... uskoro krece da se gradi i medj. aerodrom :)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu26.01.2007. u 21:09 - pre 209 meseci
U Svilojevu kod Apatina ima ok 40-tak napustenih kuca. Vecina se moze kupiti za relativno male pare. Ima i onih sa velikim domacinstvom, idealno za nekog ko bi da se bavi poljoprivredom...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu27.01.2007. u 05:54 - pre 209 meseci
Iako je covek trazio da mu se daju ideje negde gde se dobijaju krediti i sl. a mi dajemo i druge ideje evo jedne :)

U Beocinu (20tak km od Novog Sada, ima cementaru doduse) prodaje se stan 82m2 za 17.000
U Temerinu (15tak km od NS) novi stanovi su 400e kvadrat

Backi Jarak i Backo gradiste obiluju starim kucama u kojima niko ne zivi probaj ( http://oglasnik.gradjanski.co.yu/ ) pa mozes videti cene gde ti se mozda svidja najvise.

Cuo sam da je Novi Knezevac (na Tisi koja je jako lepa u poslednje vreme) sve dzabe posto postaje mrtav grad a imas i ludaru ako ti sve dojadi :P

Valjda sam bar malo pomogao

Sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu27.01.2007. u 13:29 - pre 209 meseci
Ako si zainteresovan za Backo Gradiste i kupovinu kuce tamo, javi se na PP ;)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu27.01.2007. u 14:34 - pre 209 meseci
Ta ideja treba tek da pocne da se primenjuje. Koliko mi je poznato, to je namenjeno samo izbeglicama koje nemaju reseno stambeno pitanje. Dobice pomoc u visini do 7.500 EUR-a namenski za kupovinu napustenog domacinstva u Vojvodini, a ostalo ce vracati na kredit.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu28.01.2007. u 17:55 - pre 209 meseci
Ne bih da talasam, ali zasto samo izbeglice? I zasto samo Vojvodina.

Ako zele da nasele opustela domacinstva, zasto ne rade to na celoj teritoriji Srbije i ne pruze tu pomoc bilo kome kome je potrebna?

Da li neko zna uopste kako to funkcionise? Neko sam nadje napusteno imanje koje bi kupio, pa se onda kandiduje za kredit i plati ga vlasnicima koji zive negde drugde? Ili drzava to prodaje kao svoje zemljiste iako ima negde nekog vlasnika ili naslednika?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu01.02.2007. u 10:50 - pre 209 meseci
Citat:
spartak: Ne bih da talasam, ali zasto samo izbeglice? I zasto samo Vojvodina.

Sve sto cu napisati je samo moje licno misljenje, znaci prihvatam mogucnost da nisam u pravu - drzava inace ima stalno nekih troskova oko izbeglica i to pitanje stoji kao jedan problem, tako da je normalno da zeli da ulozi nesto novca i taj problem resi. Dace nesto para, otkupice zemljiste i kucu od naslednika koji ne nameravaju to da koriste na opste zadovolstvo - i prethodnih vlasnika jer dobijaju novac i izbeglica jer dobijaju drzavljanstvo, krov nad glavom i sigurnu egzistenciju i drzave jer resava kako problem izbeglica tako i problem neobradjenih obradivih povrsina. Vojvodina je valjda naj interesantnija za poljoprivredu, savremeni svet je davno iza sebe ostavio poljoprivredu motikom po planini... jedina konkurentna poljoprivredna proizvodnja po planinama je uzgoj ovaca, a ovce ne mozes cuvati na pola hektara, one zahtevaju recimo 20 hektara zemlje, a cena toga visestruko prelazi ono sto drzava namerava da izdvoji, plus sto su ta napustena seoska domacinstva po selima prosecne povrsine ispod jednog hektara. Takodje, mozda ima neke veze sa pokrajinskim budzetom, a mozda i nije samo Vojvodina, ne znam, videcemo sta ce biti od toga.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

romanzrenjnanin
Roman Bugar
Zrenjanin

Član broj: 63970
Poruke: 128
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu01.02.2007. u 11:37 - pre 209 meseci
Za vreme Tita su seljacima koji su imali vise od 16 jutara zemlje oduzeli sve sto je preko toga i dali su onome ko nije imao nista.Znaci svi su imali isto zemlje.Posle par godina svi ovi koji su dobili zemlju prodali su je isto tim ljudima od kojih je drzava uzela.Sta ce se sada desiti?Drzava ce dati izbeglici pare da kupi kucu(i to kome ce dati? sigurno nece dati onome ko nema kucu.)I on ce je nadavno prodati zato sto nije lud da zivi na selu.
Ne kazem da to nije dobra akcija.Ali bilo bi normalno da se te pare za kupivinu kuce dodeli stvarno onome kome je to preko potrebno.
Ako sam se udaljio od teme i nekog sam uvredio,molim moderatora da je izbrise.
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu01.02.2007. u 16:21 - pre 209 meseci
Nemoze drzava da poklni nesto sto je tudje, a u slucaju nase od komunista upropascene zemlje, jos treba i da vrati. A vratiti se mora, sve do poslednjeg centa. To je preduslov za EU.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu02.02.2007. u 08:50 - pre 209 meseci
@pctel
Malo si generalizovao poljoprivrednu proizvodnju. Naravno da je napustena poljoprivreda 'motikom po planini'. Ali nije vocarstvo, vinogradarstvo, pcelarstvo, prikupljanje i susenje gljiva i tako dalje. Svakako u vrh vrha planine od toga nema nista, ali veci deo Srbije i nisu planincine nebu pod oblake.


Elem, moja poenta je da je u Srbiji ima pored raseljenih lica isto toliko i neraseljenih koja su u istom ili losijem finansijskom polozaju.

Drugo, videces i sam sta ce biti sa tim imanjima po Vojvodini. Ono sto ja znam ljudi koje je nevolja naterala ovamo (ukljucujuci i strica i jos neku rodbinu), ko je hteo da se bavi poljoprivredom u Vojvodini taj je odmah tamo i otisao. Ostali su cesce na Terazijama nego ja. Onaj ko je vec tamo, i pod rentom ili nekom drugom obavezom zivi i radi "neciju zemlju", i moze da dobije od drzave pomoc da je otkupi ili sta ti ja znam. Ali da to vazi za SVE gradjane Srbije.

Ne znam koje si godiste, ali ja recimo pamtim prijemne za fakultete u ono vreme kad su ljudi dosli iz Hrvatske. Pa ono primanje raseljenih po raznoraznim prioritetima i kljucevima. Mislim, ja znam bre sta je muka - ali to ne znaci da "znas matish" i prime te na faks, a izbiju nekog odavde sa liste.

Da ne bude zabune, ja sam svakako za pomoc ljudima. Ali svima treba pruziti iste mogucnosti. Drzava ima mnooogo socijale na grbaci, koju ponavljam ne cine samo izbeglice.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu02.02.2007. u 09:54 - pre 209 meseci
Citat:
rfe: Nemoze drzava da poklni nesto sto je tudje, a u slucaju nase od komunista upropascene zemlje, jos treba i da vrati. A vratiti se mora, sve do poslednjeg centa. To je preduslov za EU.

Hoce, hoce, evo sad u pola dvanaest. Ma pusti bre, zli komunisti sve upropastise za 20 godina, od 1945 - 1965, tako sto na primer do tada izgradise Novi Beograd i dovedose struju u skoro svaku zabit, ali je sreca sto posle dodjoste vi oslobodioci pa nasu od zlih komunista napacenu zemlju oporaviste za ovih drugih 20 godina od kad vracate dostojanstvo, od 1987 - 2007, i donesoste nam ovu slobodu sto je sad uzivamo.
 
Odgovor na temu

katilovic

Član broj: 112206
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu02.02.2007. u 12:36 - pre 209 meseci
Lesli je malo nervozan... Izgubile mu se dva'es-i-dve godine iz racunice (1965-1987)

To je verovatno bio period kada su ovi iz zabiti do kojih su komunisti doveli struju poceli da citaju knjige i 1987. poceli da "oslobadjaju" sve(t) oko sebe... Twilight Zone...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu02.02.2007. u 18:02 - pre 209 meseci
Aha, znaci vi bi mnogo postigli ali vas upropastise ovi iz zabiti. Drustvo vas upropasti, sta da radis. Te 22 godine cemo da uracunamo kad vidimo sta ce oslobodioci da naprave do 2029, mada ja cisto sumnjam da ce ikad bilo ko da napravi ono sto je bila ova zemlja osamdesetih. Ne mislim samo na ekonomsku situaciju kao ovi pomodni "liberali" , nego na sve ostalo. Ja sam samo naveo deo od onoga sto su zli komunisti uradili za prvoh 20 godina, i to uporedio sa onim sto su napravili ovi oslobodioci za svoga vakta od 20 godina do sada. A sto se te cinjenice nekima ne svidjaju, pa to nije moj problem.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu02.02.2007. u 22:15 - pre 209 meseci
Citat:

Aha, znaci vi bi mnogo postigli ali vas upropastise ovi iz zabiti.


Ne, ne, ne.. "mi" smo vec bili mnogo postigli u nasoj zabiti kad su dosli ovih iz drugih zabiti da uvode struju. Pa kad su izvukli praziluk/pastirski stap iz gooze i gurnuli ga umesto test-srafcigera u shteker, videli da struja vec razvedena. Onda su razvodili svoju "pamet"

Citat:

A sto se te cinjenice nekima ne svidjaju, pa to nije moj problem.

E, ovo ti verujem.. Po postovima se vidi da imas daleko ozbiljnijih

Over & Out
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu02.02.2007. u 23:24 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Aha, znaci vi bi mnogo postigli ali vas upropastise ovi iz zabiti. Drustvo vas upropasti, sta da radis. Te 22 godine cemo da uracunamo kad vidimo sta ce oslobodioci da naprave do 2029, mada ja cisto sumnjam da ce ikad bilo ko da napravi ono sto je bila ova zemlja osamdesetih. Ne mislim samo na ekonomsku situaciju kao ovi pomodni "liberali" , nego na sve ostalo. Ja sam samo naveo deo od onoga sto su zli komunisti uradili za prvoh 20 godina, i to uporedio sa onim sto su napravili ovi oslobodioci za svoga vakta od 20 godina do sada. A sto se te cinjenice nekima ne svidjaju, pa to nije moj problem.


Zaboravio si na sitnu činjenicu da je ondašnji komunistički establišment za sve te godine dobio preko 100 milijardi dolara (ondašnjih dolara, ne današnjih) kredita i pomoći od "prljavog" zapada. Naravno da je neki delić toga osetio i narod.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: preseljenje u Vojvodinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11589 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.