Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa HDD led - stalno sija

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa HDD led - stalno sija

[ Pregleda: 3322 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dushko_NS
Novi Sad

Član broj: 96554
Poruke: 209
80.74.160.*



Profil

icon Problem sa HDD led - stalno sija28.01.2007. u 22:04 - pre 209 meseci
Poshtovanje, imam problem s MSI K8N Neo v2.0 s nVIDIA nForce3, siguran sam sto posto, da sam dobro povezao sve prikljucke, proverio na semama i sve funkcionise ok, medjutim led dioda koja oznacava rad hard diska mi stalno sija, pa ako zna neko nesta, bio bih zahvalan na pomoci... Cak i kad iskljucim hard iz napajanja, tj. izvadim ga napolje ona i dalje sija??? mozda neki dzamper na maticnoj nije dobro podesen ili shta... Hvala unapred
DM
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija28.01.2007. u 22:35 - pre 209 meseci
A kako ti svetli power led??? ;) Da ne blinka ona slucajno?
 
Odgovor na temu

Dushko_NS
Novi Sad

Član broj: 96554
Poruke: 209
80.74.160.*



Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija28.01.2007. u 22:38 - pre 209 meseci
Pa da blinka ja bih bio srecan dragi zezatoru... ma sija covece bez blinkanja, evo da ti pojasnim, to ti je kao kad ti udjesh u sobu i ukljubish sijalicu, mozda tebi blinka i sijalica u sobi? neeeeee, vec svetli besprestanoooo
DM
 
Odgovor na temu

pepam
predrag markovic
nish

Član broj: 95966
Poruke: 8
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija29.01.2007. u 01:02 - pre 209 meseci
probaj da skines i ostale stvari (CD-rom, DVD...)ako i dalje svetli izvuci ata kablove iz ploce pa proveravaj stavljajuci jedan po jedan ali pre svakog stavljanja gasi komp
 
Odgovor na temu

nikolaci

Član broj: 17479
Poruke: 61
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija29.01.2007. u 01:09 - pre 209 meseci
Resetuj cmos, ne moze da skodi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija29.01.2007. u 01:34 - pre 209 meseci
Šta se dešava kad okreneš konektor? Da nije nešto pobrkano sa obeležavanjem? Konektor si prikačio na pinove 1 i 3?

[Ovu poruku je menjao calexx dana 29.01.2007. u 02:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija29.01.2007. u 04:35 - pre 209 meseci
Citat:
ti udjesh u sobu i ukljubish sijalicu, mozda tebi blinka i sijalica u sobi? neeeeee, vec svetli besprestanoooo


I ta sijalica u sobi blinka u skladu sa frekvencijom gradske mreze, samo sto ti to ne primecujes.
Ako si siguran da si dobro povezao(ja nisam), iskljuci je. Nikakva dodatna podesavanja ne bi morao da
radis da bi ona normalno radila. Ono sto jos mozes da uradis je da potrazis jos jedno mesto na ploci za
prikljucenje ide_led, neke ploce imaju dva mesta za ovo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija29.01.2007. u 09:47 - pre 209 meseci
Mislim da ova nema dva mesta, to sam uglavnom viđao na nekim Asus pločama, na velikom konektoru dva pina obeležena kao IDE Led a par cm odatle solo dva pina za koje piše isto a koji su pravo rešenje. Na šemi ove ploče nisam video ... što ne znači da nema. Inače mi takođe deluje da nije dobro povezano, bolje to nego da je nešto pokvareno.
 
Odgovor na temu

Dushko_NS
Novi Sad

Član broj: 96554
Poruke: 209
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem sa HDD led - stalno sija29.01.2007. u 16:16 - pre 209 meseci
Citat:
calexx: Šta se dešava kad okreneš konektor? Da nije nešto pobrkano sa obeležavanjem? Konektor si prikačio na pinove 1 i 3?

[Ovu poruku je menjao calexx dana 29.01.2007. u 02:46 GMT+1]


Ti mi ovako delujesh najozbiljnije ovde.. Bez uvrede za ostale >:) Kada okrenem, onda nema nikakvog sijanja, a radio sam po shemi iz knjige o maticnoj, javicu kad proverim, na kojima su pinovima, trenutno nisam kuci i u mogucnosti da proverim.

Citat:
SASA M.: I ta sijalica u sobi blinka u skladu sa frekvencijom gradske mreze, samo sto ti to ne primecujes. :)
Ako si siguran da si dobro povezao(ja nisam), iskljuci je. :) Nikakva dodatna podesavanja ne bi morao da
radis da bi ona normalno radila. Ono sto jos mozes da uradis je da potrazis jos jedno mesto na ploci za
prikljucenje ide_led, neke ploce imaju dva mesta za ovo.


I ovo mi se svidja :) Mada se ponekad bash upravo tako i ponasha moja led dioda, ponekad samo se za mrvicu smanji intezitet, a cem potrazim ako imam josh neki drugi prikljucak


Hvala svima na predlozima, mada neki nemaju veze s vezom, bar onoliko koliko ja znam :) Aj josh neki pametan predlog, ako imate, mada se meni ipak chini da je moja plocha zrela da je vratim u prodavnicu odakle je i uzeta, dok je josh pod garancijom (inace sam je uzeo od nekog tipa preko oglasa, stara je 8 meseci i ne znam dal je kod njega sijala jer je duduk totalni, a mozda i nije vec se samo pravi.. hehehe,) pozdrav!
DM
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa HDD led - stalno sija

[ Pregleda: 3322 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.