Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?

[ Pregleda: 3137 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cpku

Član broj: 97302
Poruke: 7
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 10:14 - pre 209 meseci
Graficka na laptopu Acer Aspire 1520 je crkla.
U okruzenju nisam pronasao servis koji moze da mi pomogne, pa mi sad padaju nove, sulude ideje na pamet:
- da izvadim cpu i hdd iz laptopa i da kupim kuciste i plocu (neku staru grafiku imam na polici) i da napravim ultra tih klasican PC
- medjutim, u istom servisu su mi rekli da je zbog voltaze nemoguce ubosti CPU iz laptopa u standardnu plocu...

Ako neko ima iskustvo sa uparivanjem CPU-a iz laptopa sa standardnim maticnim plocam nek pise.

CPU
name: AMD Athlon 64 3400+
Code name: ClawHammer
Package: Socket 754
Family: F
Model: 4
Steping: A
Revision: SH7-CG
L1 Data: 64Kb
L1 Code: 64Kb
L2: 1024Kb

Inace, na laptopu je Phoenix BIOS rev 1.09
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.ETF.BG.AC.YU.



+5 Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 11:07 - pre 209 meseci
Pa mislim da je moguce, drug, freak za takvim sadomazo stvarima, isao sam s njima pre ~2 god da trazimo cini mi se mobile athlon, jer radi na manjoj voltazi pa je imao ideju da se taj mnogo bolje klokuje, e sada, nije ga nasao pa ti nemogu mnogo pomoci, ali mislim da bi moglo da se izvede, ako si voljan za extreme stvarima
 
Odgovor na temu

cpku

Član broj: 97302
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 13:40 - pre 209 meseci
Pa covece to mi reci!
Koja ploca - pricaj.
Frka mi je da ako ubodem cpu koji radi na nizoj voltazi u standardnu plocu isti ce da izgori u sekundi!!!
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.ETF.BG.AC.YU.



+5 Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 13:57 - pre 209 meseci
E sad, ima vise od 2 god cini mi se, nisam ja bre extreme sadomaze ko taj moj drug, al ploca ti je bila epox 8rda2+ (kako li vec isao taj model) ili neka druga ploca(stvarno se nemogu setiti sad koju ima plocu, ali znaci tu je tipa kao ovaj epox, mislim da je abit nf2s, kako li vec ide naziv), i cini mi se da je bio trazio procesor za neku od te 2 ploce, trazio je mobile athlon-a, e sada, ako nije neka od ove 2 ploca, onda je sigurno bio model ploce Asus a7v-133-m

Rekao sam ti 3 ploce, jedna od njih je sigurno, sad jel to moguce, ili nije ne znam, jer stvarno je bilo davno, i nije me nesto posebno zanimalo, ali cisto da vidis, to ti je neki sadomazo, pa taj drug ima cini mi se sve ukupno 19 ventilatora u kucist,na,ugradjeno u kuciste, mnogo mu znaci temperatura za o'clock, pa je zato i hteo taj mobile athlon, jer radi na manjoj voltazi. Sta bi tu ispalo da ga je nasao, neces saznati od mene
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 14:23 - pre 209 meseci
http://forums.amd.com/index.php?showtopic=43922
http://forums.amd.com/index.php?showtopic=54038
http://www.silentpcreview.com/article300-page1.html

Evo par linkova, nadam se da će biti od koristi; mislim da je na prvom linku slučaj kao tvoj, mada je i drugi informativan. :)
 
Odgovor na temu

cpku

Član broj: 97302
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 14:47 - pre 209 meseci
Hvala Miroslave Jeftiću, linkovi su odlicna smernica...
Koliko shvatam sustina je da ploca dozvoljava manuelno stelovanje i multiplajera i voltaze pa moze da se pokusa nesto...
Iz ovih linkova mi se cini da nije moguce spaljivanje procesora/ploce teke tako...

Imam kuci jednu EPOX 754 plocu pa cu da se bacim u akciju...

Ali i dalje bi mi bilo vrlo drago da se javi neko sa ovog govornog podrucja da iscackam detalje, no staje tuje...

Hvala u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

Igor_AMD
Igor Makrovic
Gradiska

Član broj: 132077
Poruke: 148
87.250.102.*



Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 16:08 - pre 209 meseci
Da prebacis CPU iz laptopa u desktop je nemoguce.Procesori za laptope su gradjeni drukcije od desktop.CPU u lap topovima napravljeni su da trose mannje energije i manje se zagijavaju i kada bi ga stavio na desktop maticnu crknuo bi odma
All the world's a stage,and all the man and woman is merely player
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 16:15 - pre 209 meseci
eto ti sad...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 16:31 - pre 209 meseci
Kad ima čovek AMD u imenu, onda moramo da mu verujemo na reč.
 
Odgovor na temu

cpku

Član broj: 97302
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?30.01.2007. u 17:16 - pre 209 meseci
Evo guglam zadnjih tri sata, i situacija je sledeca:

1. neke ploce potpuno odbijaju da se butuju sa amd M procesorima - EPOX recimo
2. druge se butuju, ali rade problematicno - DFI recimo
3. navodno postoje i one trece koje rade ok i cak dozvoljavaju overklokovanje, ali nikako da stignem do imena i prezimena istih!

Da nije tuzno bilo bi smesno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Misson imposible: CPU iz laptopa u desktop plocu?

[ Pregleda: 3137 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.