Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)

elitemadzone.org :: TechZone :: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 41981 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

dootzky
Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)05.02.2007. u 10:51 - pre 208 meseci
yo ljudi!

pitao sam se i istrazivao, ali ocigledno ili nisam ulozio dovoljno truda/vremena, ili prosto ne postoji, pa evo da pitam i ovde:

- da li neko zna u Srbiji klub za igracke na bezicnu kontrolu, secam se da je ranije postojao "klub aero-nesto-nesto", i tamo su bili i mali avioni na daljinsko upravljanje, i raketice i sl., ali sad ne znam kako da pronadjem te ljude...

uopste - RC automobili, brodovi, avioni, helikopteri, tenkovi... igracaka ima koliko ocete, barem u svetu (google: "RC toys"), a u srbiji nema ni jedne radnje?? ma nemoguce!

cenim da je to interesantan hobi...
anyone...?

poz,
dootzky
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)05.02.2007. u 14:03 - pre 208 meseci
Kako bre nema, ima ali ti ne znas...
Da imas decurliju, siguran sam da bi znao

Ima nekoliko radnji (velikih uvoznika igracaka) koje u svojoj ponudi imaju RC igracke, pod uslovom da ti stvarno mislis na igracke...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

dootzky
Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)05.02.2007. u 15:59 - pre 208 meseci
pozdrav bakara!

nemam decurliju, al' bice i toga, pa zato i pitam, da se 'pripremim' unapred... haha

ne, salim se, i svakako mislim na "igracke", jer pravi modeli aviona, raspona krila od po 2-3 metara, kostaju oko $700+, tako da to i nije za igranje, posebno helikopteri, koje je, koliko cujem, jako tesko voziti i upravljati, i onda ga skucas o zemlju, i nista -> o5 moras da sevnes jos $700 za delove!

dakle, igracke.
manje, jeftinije, portabilnije, za zezanje.

i nisi mi rekao GDE imaju te radnje, ili kako se zovu, ili neki link, neku smernicu, jako me zanima, jurim vec neko vreme i smor, ne mogu da realizujem jednu ideju.. :P

hvala na odgovoru doduse!

poz,
d

p.s. zar ne postoji bre neki "klub avio-modelara", tako nesto..? ili ja to tripujem da sam isao tamo kada sam bio maji maji... ?
 
0

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
217.24.27.*



Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 02:48 - pre 208 meseci
Poyzdrav!

Baš nešto razvrstavam stare vizit-karte, kad videh ovu temu.

Na prošlom sajmu automobila bio neki štand sa par primeraka, za prodaju i neki njihovi ,trkački, rasklopljeni. evo sajta www.*** Od zadnjeg puta kad sam bio na sajtu, ne prikazuju više cene i malo su proširili izbor modela, al kolko vidim foruma još nema.
Na istom sajmu automobila kad sam se vraćao vidim nekog matorca vozi mali čudan rc auto (pomislih u sebi pa on baš nema pametnija posla) - Kad ispade da on to prodaje. Pored toga što može normalno da se vozi može i da se vrti oko svoje ose ta što se rasklopi se po sredini i vrti u krug (nešto kao brejkeri kad se vrte na glavi pa rašire noge po 15-ak stepeni. Isto tako ovo radi samo što su dva točka na zemlji, dva u vazduhu). Ma šta objašnjavam evo slike. Autić se zove "challenger radio control"

On je to prodavao za nekih 30-40 evra, al sad bacih pogled po netu, ima da se nadje za 10 dolara. Ako nekog zanima, ne bih da reklamiram ovde, ali nije ono što dootzky traži, ovo je igračkica.

I još nešto. Od RC-a što sam video, isto na nekom sajmu bio neki lik koji je po hali vozio leteći balon punjen helijumom(ne znam tačno kako se zove). Ovako nešto
http://cgi.ebay.ca/RC-Remote-C...yZ2563QQtcZphotoQQcmdZViewItem

Evo sad se setih,. Komšija je naručivao neke jedrilice za nekih 300-500 dinara. Opet ako nekog bude zanimalo, mogu da se raspitam, jer verovatno ima i boljih (skupljih) modela. Ali znači, ovo se baca iz ruke, i dobija se komplet za samogradnju, e sad MOŽDA ima i RC modela.
Toliko od mene...

[Ovu poruku je menjao ypow dana 06.02.2007. u 03:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.02.2007. u 09:05 GMT+1]
I see dead pixels...
 
0

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

dootzky
Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 08:58 - pre 208 meseci
nije to lose, ali video sam vec taj autic, nazalost i kod kineza...
i nije los, dosta je brz, flexibilan, ali je ono... vise fun-and-shine toy, a nije neka jaca masina..

pazite ... ideja jeste radikalna, ali ono sto ja pokusavam da nadjem, ili napravim ako moram, su RC automobili, avioni, svejedno, koji mogu na sebi da imaju "artiljeriju". u kom smislu? ne one gumene prca-poce koje lete 5 cm, vec ili nesto tipa vazdusnog oruzija (kao vazdusni pistolji za klince, sa onim malim plasticnim mecima), ili da bude laserski, posto sam takvu stvar vec video, sa tenkicima... ideja je - DUEL!

znaci kada neko kaze "RC Fight", to se podrazumeva da je "trka 2 automobila". to je gej!
ocemo AKCIJU! pucanje, ubijanje, onesposobljavanje automobila (bez prave stete, samo da se "prizna" pogodak i taj auto ispada iz borbe).
ne znam da li ste videli, ali vec postoje avioni bombarderi..? i to je tipa $130... i radi, ima tipa 4 projektila ili bombe, i onda kao gadjas mete na zemlji.

zamislite beskonacnu zabavu! timsku igru!
5v5, jos bolje, 7v7, ili 10v10, ide recimo 6 tenkova VS 6 tenkova, 4 avijacije za jedan i drugi tim.
igra se po principu "last man standing"... i kada bi jos mogli da se naprave vazdusni obracuni, a da ti avioni mogu da pucaju i na zemlju, i obratno -> tenkici da pucaju gore, na avione...

pa covece! jeste "long-shot", ali to ako bi se popuralizovalo, moze da bude novi najpopularniji timski sport. automobilici/avioni/helikopteri(i mornarica?) bi mogli da se kupuju i za manje od 100eur, a borbe bi bile lude i zabavne.. napravi se specijalan poligon za borbu, naravno, moze da bude i TV supported, dakle da ima prenosa sa takmicenja, i naravno ima cesto turnira, zezanja, druzenja.....

kazem jos jednom -> jeste malo wild idea, ali moze da bude MNOGO zabavnije od iste stvari u "e" obliku, u smislu igrica. toga ima na pretek, i nije... "opipljivo". ovde stvari mogu da se popnu na visi nivo!

zamislite samo ludake, hobiste, dizajnere, sta bi sve moglo da se radi... vazdusni obracuni helikoptera, 6v6, u nekom okruzenju dizajniranom specijalno za to... sa puno coskova, stakla, mesta za zasede i sl. a moze da se igra i neki koncept, ne mora da bude samo "kill kill kill". moze CTF (capture the flag?), moze da bude ideja da se "probije" odbrana, i nista vise (u smislu da se stigne do cilja..) - ma ljudi - kraja tu nema

najveci problem je tu kako realizovati oruzija, ali evo kako su to ljudi vec uradili, za tenkice, ima fun stvari:

http://www.thinkgeek.com/geektoys/rc/8d19/
http://www.thinkgeek.com/geektoys/rc/8b7b/
http://www.thinkgeek.com/geektoys/rc/7485/
http://www.thinkgeek.com/geektoys/rc/8698/
http://www.thinkgeek.com/geektoys/rc/6279/

pa BOZE sto je dobro

u svakom slucaju - da li se iko ikada dosetio ovakih stvari? dueli RC vozila? osvajanje "brda"?
mala armija tenkova se skupi na livadi, a ima podrsku avijacije i sl...?

ajde sad vec preterujem, ali kapiram da bi se ljudi primili na ovo, samo je pitanje vremena.
moramo da otvorimo firmu ASAP i da osmislimo pravila borbe, koji su dozvoljeni upgrade-ovi, brzine i tezine vozila, i preostaje nam samo da uzmemo milione!

-- jel' neko ima neko negativno razmisljanje za ovo? zasto to ne bi uspelo? mane? cena? lokacije?

u svakom slucaju,
veliki pozdrav,
dootzky
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 09:59 - pre 208 meseci
@dootzky

E sad bas preterujes, mislio sam da ti to treba za igru, al` ti bi da ratujes sa njima

Najvise sto mozes dobiti odRC automobila su trke, koju se se ranije i organizovale na uscu, ali opet to nisu bile bas igracke, ili pustanje RC aviona, ali oni opet nisu bili igracke i imali su benzinske motore samo se upravljanje vrsi preko baterija...

Mislim da se to jos uvek organizuje na uscu, veoma ja zanimljivo za gledanje...jedino sto ja ne znam termin.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

dootzky
Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 10:20 - pre 208 meseci
desi bakara!

pa dobro.. priznajem da sam se *malo* zaneo, ali koncept sam po sebi nije totalno *flip*.
think about it.. ljudima treba zabava, hobi.
ajde kao da uzmem uzu selekciju "takmicarske" zabave:

- sport
- takmicenja u smislu kvizova, nadmetanja, itd
- igrice

ovo je zaista .. vulgarizacija cele zabave, i svakako ima jos podklasa, ne osudjujte me, ali stvarno -

koje su mane (?) ovakvog hobija? ljudi vole timske igre.
pa i paintball je verovatno zvucao nebulozno, ali se probio. kako to objasnis: "ajmo ' se svi maskiramo, i gadjamo se pistoljima sa metkovi od boje!" (zezam se, naravno). ili pak bungee! kako se to tek objasnjava, kao ideja za sport/zabavu/hobi: "ajde da se vezemo kablom za noge, i da se bacamo sa mostova pravo na glavu!!!!"

haha!!

mislim - kapiras me.
svakako si u pravu da je malo .... radikalna ideja ... ali moze da bude fun!

u najmanju ruku, zamisli kako je to kada dodjes u dodir sa "detetom u sebi", i onda pocnemo da se prozivamo: "moj spitfire ce da obori protivnickog bombardera, a vas dvojica mi cuvajte ledja..."

znam znam.. jos sam dete.. u dusi a iovako

hvala za odgovore anyway, cisto me je zanimalo sta ljudi misle...

btw -> uvek za ono -> ako neko nesto voli, neka radi. tako da - nemojte da me osudite, i'm still young.. :-"

poz
d
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 11:19 - pre 208 meseci
Ma nije meni bila namera da te kritikujem i/ili odvracam od te ideje, cak sta vise odlicna je!

Ali, ne znam da li si nekada probao da vozis RC avion, oni nisu bas tako precizni i tesko je sa zemlje odoka oceniti bilo sta da pogodis a o dog fightu da i ne govorimo

Mozda bi se moglo izvesti neko sudaranje automobila, ali opet ne znam ko bi pristao da izlupa svoj novo kupljeni autic, a veruj mi lako se lupaju

A sto se paintballa tice, isao sam na to nekada redovno (sada odem ponekad) i to nije u opste naivna igra i vise je za odrasle (za decu nikako), kada te pogodi kuglica to ume da boli zestoko, o obaveznim sredstvima zastite da ne pricam. Ali valjda je sva car upravo u tom bolu i celoj ozbiljnosti te igre...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

dootzky
Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 11:37 - pre 208 meseci
yo B!

pa pazi, slazem se da je to dosta neprecizno, svakako... + postoji pitanje, cak iako bi osmislili neki interesantan i ne-previse-destruktivan (u smislu da ne osteti igracku) nacin borbe, o5 ostaje pitanje: kako uraditi ciljanje?? doduse, to moze da bude, barem za pocetak, dosta linearno. ti imas "top" (iliti: oruzije) na avionu. ono ide pravolinijski, gde god ti "nos" aviona gleda, tamo ce i da ide "projektil". znaci imas prosto jedno veliko crveno dugme, bas kao u crtacima, i pise "Fire!"

a sad navigacija ... hm... da.. to si u pravu.. svakako bi bilo tesko, ali verujem da se to moze nadomestiti smanjenjem brzine, jer, nije ideja da imamo 4 aviona koja JURCAJU po nebu, i niko nikada nikoga ne pogodi, cak iako se namerno namestaju jedni drugima! :P

mozda se vazdusne borbe mogu ograniciti, makar za pocetni model cele ideje, na helikoptere. zasto?
1) sporiji su
2) lakse su mete (seti se, mi zelimo combat, to je prva stvar, znaci zelimo da vidimo crush&kill&destroy)
3) lakse bi i ti sam ciljao protivnika!

naravno, verujem da si totalno u pravu za ostecenje igracaka, to nikako niko ne bi voleo. ja na prvom mestu, iako bi dao $130 (110 eura? 9000 din?) [cifre su odokativne, ne zamerajte :P ], i onda mi neko vec posle prve "vezbe" ili prijateljskog duela sjebe moj novi helikopter, e pa - onda bi taj helikopter u celini postao "oruzije", posto bi jurio protivnika da ga isprebijam sa krshom koji je ostao da se dimi na zemlji!

stoga, bas sam zato i mislio o "bezbolnijem" nacinu borbe, a koji je o5 sasvim prihvatljiv, evo primera, dao sam vec gore link:
http://www.thinkgeek.com/geektoys/rc/7485/

znaci -> infra-red oruzija, ili neke slicne "laserske" zamene.
znas sigurno one male "crvene tackice" u bioskopu, kada se klinci mangupiraju, ili kada profesor na predavanju pokazuje nesto na tabli/slideshow-u...? to je laser, zar ne? precizan svetlosni snop. sta ce ti vise, verujem da to moze da se "hvata" na svakom vozilu, barem u nekom smislu, znaci da se registruje kao "pogodak" kada laser predje preko tebe. done. barem za pocetak to moze da bude resenje

prednosti?
1) infinite ammo!
2) no real damage to toys
3) speed of missiles (instant hit)
4) cool aiming help

why am i writting on english now?? :P guess i got carried away.

anyway, mozda bi tako moglo da uspe.

zamisli duel 2 helikoptera. negde gde postoje prepreke/zastite/zakloni. znaci tipa moze i u SUMI ako bas mora, pa se stekas iza drveta, zbuna, ides nisko od zemlje, ili skroz od gore napadas... taktike bi mogle da budu max!

i zato ti kazem - pazi - ja jos nemam ni vremena ni toliko ideja (lazem, ja sam ko pravo dete), ali zamisli sta bi likovi mogli da smisljaju.
pa posle nadogradnja oruzija, stitovi, formacije... i eto nama celog malog "ratovanja", i sve je naravno friendly. i to se odrzava iz zezanja i druzenja, nije cilj da se pobijemo tamo! haha... :P

a jos ako nije "preskupo", moze da bude zaista za sire narodne mase... znam da su svojevremeno na TVu emitovali "machine fight", tako nekako, gde svako napravi svoje "vozilo", po volji, od selektovane grupe delove sa otpada ili tako nesto, i onda se bore razne masine... i kao mass destruction, last man standing pobedjuje. bila su i pravila, i arene i sl.

ali to su bile velike masine.
i custom made, bez nekih specifikacija ili balansiranja "snaga" protivnika...
i skupo.
i opasno (tamo su se one kretale jako brzo i tukle druge "robote" po nogama, u visini glave, sve redom)

ako moze to isto - ali u mini verziji.....

pa vrh!
pa idealno za igranje!

uh.. ja se bas raspisao... sorry ako pisem previse, nego prosto razmisljam ovde zajedno sa vama svima... why not?
sta je, zapravo, jedina prava prepreka.... ?

kesh?
igraci?
marketing tj. popularizacija novog sporta?
lokacija?
pravila?

svakako se mora napraviti koncept, a ni to ne mora da bude toliko jezivo strasno, znaci minijaturan set jednostavnih, kratkih i jasnih pravila.
tipa postoji refuel, nekoliko "modova" igre (deathmatch, ctf, time win) i sl..

ja ako se namrgodim, mogu to da napisem za 2-3 dana..
naravno svaka pomoc je dobrodosla, ali pre toga.. da vidim da li jos neko ima neku ideju, ili kontra-ideju, u smislu -> zasto to ne bi uspelo?

jesam li ja jedini ovde (pored bakare ) koji misli da bi to bilo zabavno..?
i da moze da se prosiri na siroke narodne mase?
i u evropi?
i na planeti?
i da se obogatimo i postanemo milijarderi kao osnivaci tako GENIJALNOG koncepta...

hmm... zasto ja postujem ovo ovde... idem veceras do zavoda za patente.. :-"

lol

poz,
i hvala sto odgovarate
dootzky

p.s. kad vas budem video "u vazduhu", ima da vas poobaram, one by one, jer ne mozete ni da vidite moj helikopter koliko je brz, a i precizan! B-) znace se odmah ko je pravi "sky-captain"
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 11:57 - pre 208 meseci
haha...pa ti si se skroz zapalio...

Tesko je to izvesti i sa helikopterima, jer bi tesko bilo pratiti taj helikopter, verujem da mozes da zamislis da ti ne mozes videti iza te prepreke, vec bi morao trcati oko drveca i slicno za helikopterom, a onda i rizikujes da tvojom nepaznjom on zakaci neku granu ili slicno i ode u....

Ne znam da li gledas na decijoj TV imala je neka emisija borbe robota (ne znam kako se zove u originalu), e tako nesto bi se moglo izvesti, ali opet svi ti roboti se svode na oblik hmm....neke pogace (znaci sto pljosnatiji) imaju napajanja iz akumulatora i motore od inv. kolica, obicno neke poluge kojima pokusavaju prevrnuti protivnika. Obicno pobedjuje onaj koji uspe prevrnuti protivnika da se on ne moze sam okrenuti... Sami roboti ne izgledaju previse skupo, a neki imaju i bacace plamena i/ili sekire, brusilice, probojce i ostalo sto se moze izmisliti...naravno upravljaju se putem daljinske kontrole.

Eto mislim da je to pored trka najrealnije sto mozes napraviti u vidu takmicenja, a iskreno se nadam da gresim.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)06.02.2007. u 16:11 - pre 208 meseci
ja ću da pomognem oko ideje kako mogu :) ako treba da smišljamo pravila, smišljaćemo...

najbolje da u početku do bude "2D", na zemlji, sa točkovima/gusenicama/nogama... nije problem posle se proširiti na vazduh i vodu :)

naravno, ako planiraš popularizaciju u srbiji, jedan od ključnih stvari je uticaj na budžet igrača ;)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
0

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

dootzky
Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)07.02.2007. u 08:23 - pre 208 meseci
[OVA PORUKA JE NAPISANA JUCE, ALI [B]ES[/B] NIJE RADIO, PA JE POSTUJEM SADA:]

hm hm hm... u pravu si za vidljivost. moralo bi da se izbegne to trckaranje, doduse, to bas moze i da bude fun!
plus zamisli male "cheat"-ove... trcis trcis za svojim helishom, i onda "slucajno" laktom zabodes svog protivnika, i onda ga ili oboris ili stagod...
ali ipak bolje ne.... :P


hm hm... ajde ovako - evo pravim koncept ovde:

1) limitiram se, barem za pocetak, na zemljane trupe (hihihiiiii.. kako to dobro zvuci! )
2) idem sutra poslepodne do prodavnice RC igracaka na Slaviji, kaze ortak da ima "nesto takvo tamo", a ja sam blizu slavije, pa ajde kao
3) pravim bazicni model naoruzanja. bolji su, po meni, laseri i takvo oruzije, nego strelice, mreze, itd itd.
4) pravim pravilnik, sa par stavki, sta sme, sta ne sme, what-if, kao i elementarna pravila o terenu i modovima (deathmatch, ctf, protect the zone itd)
5) - javljam vam sta sam uradio!

moze da bude fun.

imas RC automobilcica i od 2000 dinara, a da su "ok". sada je pitanje standardizacije...

e totalno sam se zapalio, lepo si to rekao, a ceka me posla koliko oces... igracu se sa ovime sutra popodne, a do tada -> hf all!

@Backy -> svakako cemo krenuti "lagano", dakle 2D, a evo cekam ortaka da mi javi sta je nasao, i onda da postavimo neka "ground rules" a pored toga, budzet se moze umanjiti na samo 2 nacina: 1) naci jeftiniju robu; 2) naci sponzora takmicenja ili kluba, koji ce da automatski skine 40% cene sa svakog vozila, ali bi svako vozilo zauzvrat nosilo zastavicu tog sponzora i sl... :P videcemo. ajde prvo da napravimo koncept.

poz,
dootzky


 
0

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)07.02.2007. u 22:24 - pre 208 meseci
ajde ako nađeš nešto pametno, a relativno jeftino (nek bude granica 2,5k csd) javi da i ja kupim... možemo onda da se nađemo pa da probamo kako bi to funkcionisalo :)

oružje u vidu lasera je meni skroz ok, samo je malo problem detektovati laser na celoj provršini pa bi morali (bar u početku) da imamo po jedan weak spot a to mnoogo otežava pogađanje :|

sećam se kad sam bio mali, jedan ortak je dobio poveći rc džip iz austrije... vozili smo ga po terenima za mini golf i bilo je baš veselo

aj daj neki im kontakt il tako nešto, pa da osmislimo to
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
0

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

dootzky
Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)08.02.2007. u 08:19 - pre 208 meseci
pricam sa ortakom vec neko vreme sada, i on je za ovu ideju:
- da mi sami pravimo igracke od nule, znaci od stampane ploce, preko tockova, motora (koji cemo videti kako se napaja), i daljinaca. poznajemo i jednog plasticara koji bi nam pravio maske za vozila i eto.

- moja ideja je da je bolje da kupimo gotova vozila, bukvalno iz radnje, ali da nam odgovaraju, i onda na njih samo da kacimo razno naoruzanje.

i svakako si backy u pravu kada kazes da treba weak spot, ali po meni je tako i bolje.
recimo da ce to biti "cubicle" oko kabine, tj. mozes da primas pogotke samo u kabinu, sa svake strane. bilo bi bezveze da ja bezim od tebe, ti me pogodis u tocak, i ja kao "dead". :P ali i to je flexibilno, znaci moze da se realizuje na vise nacina, ovaj "kolega" Bora oce da napravimo i razlicita oruzija (sto ja svakako podrzavam), i onda da nije "svaki laser isti", vec imas teze naoruzanje (isti laser, ali na drugacijoj frekvenciji), koji puca sporije, ali pravi vise stete i sl.

isto tako mogu da se prave oklopna vozila, u smislu da imaju jaci armor, za probijanje fronta i sl. znaci imali bi isto nekakav weak spot, ali manji, zasticeniji, i kad primi damage, primi manje nego obicno

e bre - ideja ima koliko ocete - para u celom tom poslu jos vise! samo je pitanje ko ce to prvi da realizuje. :]

pa zamislite koliko ce kul da bude ako neko uspe da uspostavi oruzije u smislu mina. znaci imas recimo 4 minica, i ostavis ih, a one ne rade nista drugo nego emituju zrak "nagore", tako da kada neko vozilo prodje preko mine -> boom~! VRH!!

ajde ja jurim sto vise sada te delove i vozila, svakako cenim da je bolje uzeti gotova spremna terenska vozila, i na njih kaciti naoruzanja, jer cemo gubiti barem 3-4 meseca na razvoj mehanike i osnovne elektronike, a to nam ne treba, to moze i kasnije. ocemo prvo da uspostavimo koncept, da vidimo da li je realno, i svakako cu nas prvi "duel" snimiti video kamerom, i okacicu to na svoj server, tako da ceo sviJet moze da vidi!

pozdrav,
ako imate jos ideja, kako realizovati naoruzanje, shoot me!
dootzky
 
0

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
*.beobug.com.



Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)09.02.2007. u 03:50 - pre 208 meseci
Ne znam na šta ste vi tačno mislili kada ste pisali lasersko oružje, ali ja imam na umu nešto ovako: laser (ili neki sličan izvor usmerene svetlosti) prikačen na vozilo. Da bi onesposobilo drugo vozilo, ovo drugo bi imalo npr. neku diodu koja pravi struju kada se osvetli (ako se ne varam, postoje takve diode-znači kontra od LE diode). Ta dioda bi bila povezana na malo logičko kolo koje bi po primanju strujnog signala iz iste gasilo dovod struje iz baterije. Znači naciljaš neprijatelja, i onesposobiš vozilo. Da bi bilo malo teže, log. kolo se napravi tako da tek posle par sekundi osvetljavalja nekom svetlošću ugasi vozilo. Naravno, jačina svetlosti na koju bi reagovala ta "dioda" (ili bilo šta drugo što bi bio neki prijemnik) bi morala da bude malo jača od dnevne jer čim bi vozila izneli na svetlost dana, ona bi se momentalno gasila.

Znači sve zajedno: na već postojeći kupljeni automobilčić privezati logičko kolo sa diodom (ranjiva tačka) i izvor svetlosti(laser, štatijaznam-oružje).

Evo elektroničarima teme za razmišljanje



P.S. @ Lanchia I pored svog poštovanja na znanju, zdravom razmišljanju i svemu ostalom pozitivnom što pokazuješ na forumu, stvarno mi nije jasno zašto mi je obrisan link. Čovek je pitao, ja odgovorio. Ako slučajno misliš da nekog namerno reklamiram, slobodno pobriši sve što smeta. Ali mi je stvarno apsurdno kada vidim koliko se direktno neki ljudi na forumu reklamiraju, a to nešto ama baš ništa ne znači u tom nekom topiku. Ako nije to, ne znam... nije relevantan? Čovek pitao za brodove, avione... eno sve tamo. Ako nije onda ne znam zašto.

Poyz ljudi!
I see dead pixels...
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)09.02.2007. u 09:59 - pre 208 meseci
Pozdrav,

evo kako stoje stvari po pitanju brisanja linkova:

ukoliko postoje zaista ne-zlonamerna postavljanja linkova, benigna kao u ovom slucaju, ednostavno pobrisem sam link ali ostavim trag da je tu bio link. Ko je zainteresovan to shvati tako da autora poruke u kojoj je bio link kontaktira na PP ili u mail da bi dosao do informacije. Na taj nacin pravimo kompromis izmedju Pravilnika i ideje da se podeli informacija dobronamerno. Naravno, da je drugaciji pristup, bila bi i drugacija reakcija, odnosno, bilo bi sve pobrisano uz opomenu ali u konkretnom slucaju nema potrebe za time jer smo sve obavili na nacin kakav bi trebalo da nam svima odgovara.

Ne bih ponovo zalazio u objasnjavanje problema koji potencijalno nastaju vodjenjem mekse politike prema svim vidovima reklamiranja jer je to zaista dublja tematika od neke jednoporucne informacije i seze u korene neceg sto bazira ponajpre na iskustvu, uglavnom negativnom. Samo bih ukratko zamolio sve da imaju razumevanja i za stvari koje na prvi pogled izgledaju preterano a u to verovatno spada i ovako nesto. Cilj nam je ipak sto objektivniji i sto kompletniji forum a rasplinjavanjem u informacije o mestima za kupovinu zalazimo u segment komercijale u kojoj ce se ocas posla pogubiti upravo objektivnost.

Nazalost, jos uvek ne mozemo izbalansirati citav ES u smislu ujednacenosti kriterijuma pa stoji opaska da ponegde neko reklamira nesto a ne reaguje se na tako nesto, narocito sa aspekta mog dozivljaja ovog problema i nacina solviranja istog. Cak imamo i primer teme o kupovini motora koja bi se trebala odigrati za dan-dva i do tada svesno pustam te poruke na toj temi ali je posle zakljucavamo i cistimo od svih ne-tehnickih poruka. To je samo jedan ljudski ustupak, ekvivalent brisanju konkretnog linka ali ostavljanju mogucnosti da se vidi da je privatni kontakt mogucnost doci do konkretnog linka.

Izvinjavam se na malo duzem objasnjenju ali to je ucinjeno iz respekta prema sagovornicima i zelje da se priblize stavovi i pogledi svih nas po ovom pitanju a ne da se smatra stvar moderatorskom samovoljom bez rezonske osnove.
 
0

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)09.02.2007. u 13:59 - pre 208 meseci
@ypow
meni je na pamet prvi pao foto otpornik :)

@topic
i ja sam za gotova vozila, previše je naporno praviti takvo nešto od nule a i pitanje je koliko bi to onda koštalo... za početak bi mogle da prođu neki teži modovi (zamena točkova gusenicama, itd) pa bi posle mogli da pravimo nešto naše...
e sad, postoje 2 vrste džipova... oni na struju (mali ni-mh akumulator) i oni sa sus motorom (npr na etanol). prvi su normalno jeftiniji i sa njima bi mogli da probamo kako to sve izgleda u praksi.

nek nam elektroničati prvo reše remote okidanje oružja, ostalo ćemo lako :)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
0

b0ris
Boris Vujicic
Senior PHP programer
Beograd

b0ris
Član broj: 126587
Poruke: 158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)09.02.2007. u 22:07 - pre 208 meseci
Jedna jako prosta konstatacija. Ako namerava te da okidate lasere i pogadjate foto celije, zar vam za sve to nece biti potreban jos jedan dzojstik. Shodno tome na koju foru mislite da drzite dva dzojstika. Iz svega ovoga proizilazi moja ideja da sve ide od nule. Tacnije univerzalan dzojstik, a samim tim i vozilo. Jos par stvari, ok je kupiti vozilo i probati to na terenu kako ide, ali to opet nece biti isti osecaj ako sam napravis vozilo i jos povrh svega to vozilo nece imati istu snagu, tako da neka vozila i nece moci da se izvuku iz obicne rupe u zemlji kojih na takvom terenu ima jako mnogo.
Ja sam se zapalio isto koliko i dootzky, ali za razliku od njega ja bi od nule. Jeste da ce sve ovo da traje, i to jako dugo (ako ima dvoje ljudi trajace duplo manje, troje ljudi pa......). Ali po mom misljenju nista ne moze na brzinu, i nesto sto se ne osmisli (kao sto bi dootzky rekao "drvoseca ako ima 8 sati da posece drvo 6 sati ce da ostri sekiru") kako treba i sa duznom paznjom ne moze da valja.
Prosto ima da se smorite kad vidite da se vozila vucaraju po terenu i koce na sve strane, i to ce biti kraj, mozda neki entuzijasta proba jos nesto, ali bez dobrog plana tesko. Ja bi se licno smorio i odustao.

Razlozi zasto ja mislim da je bolje ispocetka.
1.) Mnog je lepse kad nesto uradis sam i onda to radi :):):)
2.) Znas sta nevalja ka dnesto podje lose
3.) Mozes da konfigurises sve kako tebi odgovara
4.) Mozes da napravis mnogo varijacija na jednoj istoj osnovi
5.) Snaga koja ti je potrebna da bi savladao osnovne prepreke moze da se proracuna, te shodno tome i koliko vremena treba da izdrzi baterija (15 min ili pak 30 min) posle toga zameniti bateriju.
6.) Oruzija. Glavna stavka svega. Mogu da se konfigurisu, od najsitnije bombice, preko automatskih topova, do granata. Svemu tome moze da se konfigurise tezina pa na osnovu toga da se optereti vozilo virtuelnom tezinom, to jest manje ti traje baterija cesci refil.
7.) Sva vozila mogu da standardizuju na istu tezinu. Mogu da se prave oblici koje svaki igrac zeli. Moze da ga farbate.
8.) ako se nesto slomi moze da se napravi. Posot mi smo sve smislili pa tako isto i znamo sta nevalja ako nesto rikne.
9.) Da vas vise nedavim razlozima ionako je post dugacak :))))))))))))))))))))

Sad jedno pitanje.
Da li ima neko raspolozen da se pridruzi meni (Boris) i dootzky-ju (Dule) u pravljenju ovako necega?
Kad kazem pridruzi mislim da ucestvuje aktivno.
Prvo bi trebalo osmisliti tacnu funkciju vozila i njihove sposobnosti (to nas opet vraca na pravljenje svega iz pocetka)
Posle treba osmisliti pravila (ali o tome docnije)
Mogli bi se naci negde i razgovarati skupa na tu temu.
Ako je neko raspolozen :)

Naravno kao neko misli da sam lose sve procenio neka kaze (ima da ga ispresavijam :):):):), malo mora da se zezam), Moguce je i da ja lose gledam na celu tu stvar. Vise glava bolji projekat.
Pozdrav
---------------------------------------------------------------------
Just do it.
 
0

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
*.beobug.com.



Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)11.02.2007. u 00:34 - pre 208 meseci
I da dodam nešto - što se tiče toga dal si se prvi setio ratovanja RC vozilima - ko god da je obrnuo San Andreas igrao je misije za klinca gde se vode bitke sa tenkićima, helikopterčićima itd... što znači da to postoji godinama unazad.

I see dead pixels...
 
0

novi horizonti
Nenad Nikolic

Član broj: 140144
Poruke: 1
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)28.03.2007. u 13:11 - pre 206 meseci
pa, to je dobra ideja. Samo postoji niz problemna oko toga. Recimo shta cete ako vam neko slupa helikoper? Kako cete da naplatite shtetu? osim ako ga osigurate kod delta djeneralija ( a to nije jeftino).I drugo gde je tu vatra, dim... pa svako ko bi to hteo da plati hteo bi shto realnije da izglada. I trece koliko traju baterije najbolje bi bilo dodjem kod vas i posle pet minuta leta moram da sletim i zamenim bateriju ( a to vama povlachi da morate da imate ili litijumske baterije koje su skupe ili rezervne gde bi se na svakih pet minuta gubila char igre).I josh mnogo toga. Moj sestric ima jedan takav helikoper. Jeftiniju verziju. Na tajlandu je koshtao 30 jevreja ali je nestabilan ne moze se drzati na jednom mestu mada moze da se popne do 7 sprata.I prilicno je jednostavan. Elktromororchic , elisa, baterija, shtampana plochica i gomila plastike. Tako da sam uveren da mozete sami da ga napravite.U svakom slucaju ako se podrzavam vas samo dobro sve isplanirajte.Ako budete pravili voleo bih da gledam kako to radite pa da napravim i ja jedan za sebe.I takoo.......
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: RC igracke u Srbiji? (RC = Remote Control)
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 41981 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.