Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista-Sta ce ti to brate?

[es] :: Advocacy :: Vista-Sta ce ti to brate?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13967 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?12.02.2007. u 22:14 - pre 209 meseci
Stalman bese voli da hoda u carapama kad drzi predavanja?
Stalman je budala, ali u pozitivnom smislu :)

Nego, jos nisam ni vidio tu Vistu, a cini mi se dok ne zamijenim masinu, i dok ne prodje malo vremena (da drajveri i aplikacije nadju mjesta prije nego nadjem ja) necu je ni gledat. Sto se tice bagova, pa MS kad god izda nesto novo, izmedju ostalog i OS, svaka nova verzija je bagovitija, jel to tradicija postala? Ili vazi ona 'sto komplikovanije to bagovitije'...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?12.02.2007. u 23:02 - pre 209 meseci
Sasvim je normalno za ocekivati da jedan tako OGROMAN projekat aka vista ima bugova ;-)

Sto se tice Stallmana ja ga uopse ne gotivim smatram ga total geekom koji treba da se osisa.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?12.02.2007. u 23:16 - pre 209 meseci
Koliko vidim, postoji verzija Daemon Toolsa za x32/x64 Vistu...

Kad se pod terminom bug ne bi podrazumijevalo i nefunkcioniranje verzije programa neprilagođene baš toj inačici OS-a (kernela, korisničkih biblioteka etc.) i nepostojanje drivera, imam neki osjećaj da Vista ne bi bila baš toliko bugovit OS (pitam se koji ono drugi bi? :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 03:04 - pre 209 meseci
Svejedno, ostaje činjenica da je Vista jedan od nezgrapnijih OS-a koji se ikad pojavio. :(

Počinjem da kapiram da je Windows Vista smišljen kako bi sam sebi bio svrha. OS je nekad važio za radnu "podlogu", a sada... 1GB RAM-a za OS?.... ccc...

Kakvo "umeće".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 09:23 - pre 209 meseci
Hm zapravo se slazem sa Stormom valjda je za udoban rad potrebno 2Gb memorije i nov racunar

a sto se dozvola tice bio sam instalirao neku betu Viste i toliko me je smorila da me je podsetila na Linux
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 09:31 - pre 209 meseci
Vista fura na sigurnost po svaku cenu ;-) Ali sve se to moze iskljuciti.
Sto se tice zahtevnosti ne smatram to nekim velikim nedostatkom. Jednostavno
doslo je vreme da se prebacimo na nove tehnologije. znaci samo SATA,pci-e , 3gb rama :)
itd itd.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 11:56 - pre 209 meseci
Citat:
doslo je vreme da se prebacimo na nove tehnologije


He he a zasto je doslo to vreme? Da bismo podrzali nov OS :)

 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 14:43 - pre 209 meseci
Citat:
cynique: Koliko vidim, postoji verzija Daemon Toolsa za x32/x64 Vistu...


Mea culpa, cynique, nijesam, vec dugo, u toku sto su najnovija desavanja u Windows svijetu.

Samo pokusavam da pronadjem primjer iz realnog zivota za, kako kaze Ivan Dimkovic, "gay aplikacije" sa kojima bi Vista trebala da se obracuna. Da vidim na konkretnom primjeru kako se to lose (ili rizicno) napisan softver sprecava da brlja te kako na takav razvoj dogadjaja gledaju vlasnici doticnog softvera.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 15:08 - pre 209 meseci
Citat:
blood: Sto se tice Stallmana ja ga uopse ne gotivim smatram ga total geekom koji treba da se osisa.
Off topic: Adolf H. je bio uvek osisan, lepo obucen itd. Stallmanova kosa je bar prirodna, sto se za neke delove tela raznih "selebriti" nikad ne zna (silikon?)

Inace, ja sam nedavno povecao memoriju na 512MB, jer su vec i pojedine Linux distribucije postale prozdrljive i postepeno postaju "same sebi cilj" a sve sa ciljem bolje prodje na trzistu. Zalosno je da se americkom (= najbogatijem) trzistu stalno namece nesto jos brze, jos jace, jos raskosnije a u "tamo nekim zemljama" smo prezadovoljni i sa ADSL-om od cetvrt Mb/s Sa druge strane, sto da im ne namecu - sisaju onoga koga mogu i gde mogu... i dok mogu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 17:10 - pre 209 meseci
Pa future is here ;>
Vreme je za nove brzine :)

Vise mi se svidjaju pameline sise nego stalmanova firuzira :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 18:46 - pre 209 meseci
Citat:
blood: Vise mi se svidjaju pameline sise nego stalmanova firuzira :)
Njega bi se dalo osisati i uljuditi za pola sata, a Pamelu vratiti u "difolt stanje" je vec nesto teze. Ja licno vise volim prirodne, makar bile i kao dugme (sto nikako ne znaci da MORAJU da budu kao dugme, boze sacuvaj!) - zamisli da sve zene imaju pare za "silikonke" pa tako ides ulicom a one sve iste, isticijate! Bljak...

A da preteruju sa tom novom tehnologijom, bas preteruju. Svakog dana nesto "zastari", ne zato sto je lose, nego sto se novo bolje prodaje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 19:23 - pre 209 meseci
Ja ne znam cemu frka oko viste (narocito onih koji nisu probali), niko nikoga ne tera da je instalira, ali koliko vidim sve intrigira...
Nema u visti strasnih bugova, mozda neki sitniji koje obicni korisnici nece ni primetiti, sve radi dobro, malo je cudno za prilagodjavanje, ali je definitivno teze posle vratiti se na XP, jer nekako izgleda preskromno.

Sto se tice sistemske zahtevnosti, ja sam je lepo terao sa 756mb rama, a ne znam ni zasto je frka za 1gb, to je preporucena kolicina i niko ne kaze da morate imati toliko, i za XP je preporuceno 512mb pa provereno radi i sa 64mb. Vista provereno moze raditi sa 512mb pa i manje memorije, ali se moraju iskljuciti mnoge opcije koje je ulepsavaju (ne, samo aero) i onda ce liciti na win 95, u ostalom kao i XP...

Problem kod vista je sto (vecinom) zahteva novije verzije sw, ali tako je to bilo i sa XP jednostavno novo je i proizvodjaci sw nisu svi izbacili sw koji radi sa vistom ista situacija je i sa drajverima, ali na srecu situacija je vise bela nego crna






Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 20:27 - pre 209 meseci
J ja sam prvi put terao vistu sa 512 + 256 DDR-a isla je ona dobro
sve dok se ne pokrene neki zahtevniji program. O igrama da i ne pricam.
Mislim da definitivno treba 2gb memorije za glat rad.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 20:30 - pre 209 meseci
Mislim da ne moze da se instalira sa <512 rama.


Citat:
Goran Mijailovic: Hm zapravo se slazem sa Stormom valjda je za udoban rad potrebno 2Gb memorije i nov racunar :(


2GB za cega? Ja sa 1GB i nekim rekao bih default programima je sasvim lepo radila, pa i za xp je malo 1GB ako ces da obradjujes ne znam kakve video materijale. Rekao bih da ono sto je za xp 512 rama da je to 1GB za vistu.


Citat:
StORM48
Počinjem da kapiram da je Windows Vista smišljen kako bi sam sebi bio svrha. OS je nekad važio za radnu "podlogu", a sada... 1GB RAM-a za OS?.... ccc...

Kakvo "umeće".

Pozdrav


A kad je xp izasao, 2001, ni onda racunari nisu imali 512 rama, vec se vremenom standard ram memorije povecavao pa je sada ajde 512, rekao bih da je tada bio default 128, i xp se bas vukao na tome, otprilike kao i vista na 512 ako bi se tako moglo reci :) Za 1-2 god kontam da ce biti i u lowcost konfiguracijama 1 GB minimum, i sasvim ce lepo moci da radi vista. Vista mi deluje kao XP kad je izasao, sem sto je xp bio po mom ukusu, i jos onih kojih znam, dosta ruzan, dok za vistu nisam video nikog na forumu da je rekla da je aero ruzan.

E sada, sto mene nervira sem ovog 1GB rama, to sto zauzima boga pitaj koliko MB na hdd, posle par meseci, mislim da moze da zauzme ~>12GB.. Mislim, ako xp zauzme ~1.5, sta ovo moze da zauzima ovoliko nikad mi nece biti jasno, sem sto sam cuo da joj je baza drajvera ~1.5GB.

Citat:
cynique: Koliko vidim, postoji verzija Daemon Toolsa za x32/x64 Vistu...


Meni je na visti radio bez prolema Deamon tools koji sam koristio u XP.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 20:43 - pre 209 meseci
Vista po svezoj instalaciji zauzme oko 6gb ako se dobro secam...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 20:50 - pre 209 meseci
Zauzme ona i meni preko 6GB na pocetku, ali znaci, pamti ti sve podatke, kao backup registry, ali tipa ona ti pamti ako ti neku sliku izmenis iz nekog njenog programa, ona ce da zapamti originalnu sliku, i ti posle par godina, kad hoces da vratis nazad sliku, samo kliknes misem i ona je tu.. Tipa to moze mnogo da zauzima, nisam napisao da vista zauzme na svezoj instalaciji ~6GB, vec sam napisao posle par meseci da zauzme mnogo

Pre par dana kad sam bio u servisu nekom, pokaze mi decko vistu kao da pogledam, ja pogledam, kad ono blize 15GB zauzeto, pitam ja sta im zauzima toliko, vista + office 07 + adobrat reader i mozda jos neka sitnica je bila. Kako ovo, ne znam, imao sam tada pametnija posla da gledam, nego zasto im vista posle par dana zauzima toliko mesta ,ali eto, desava se

@Blood, sad sam video tvoj gornji post, pa radi i xp na 512 dobro, dok ne pokrenes neki program koji vise zauzima resursa
Ja sa 1GB i istovremeno pokrenutim Photopshop (doduse 7.01 verzija), ImageReade i NetBeans 5.5 nisam primetio nikakvo preterano swapovanje hdd, niti neko kocenje samih programa, a 2 GB je i za xp ako obradjujes dvd materijal, pa se taj materijal stavi u ram memoriju, i ne stane i ta 2GB nezavisno jel xp ili vista ili nesto trinaesto
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 22:23 - pre 209 meseci
E sad citam nesto.. pa sam se malo smejao tome:

---
I had probably the most frustrating ten minutes i have ever spent on a computer before.

Start, typed in regedit enter.
Vista:Are you sure you want to run this program?
Me: Yes. I went OUT of my way, hit start, run and typed in the pogram name I wanted. Thanks for checking though. (click) ....
Edit the registry, close it. That was easy. ....
double clicked on setup. Stupid shield on my icon, what does that mean?
Vista: are you sure you want to run this? it's a program, you know.
Me: Oh that must be what the shield is for. Vista feels like it should protect me from software!
Vista: This is from AMD. Do you trust AMD?
Me: yes, they pay me. I trust them. (click) .....
Install......that was easy. ....
Oops, there's a problem. Well, let's grab the correct file from the build server and copy it over ...
Open my computer, go to program files ....
Vista: Are you sure you want to go there?
Me:Yes (click) ...
open up the application folder ....
drag a file from a network share to the application folder....
Vista: Are you sure you want to overwrite this file?
Me: Yes (click)
Vista:A program wants to write to the Program Files folder. Is this ok?
Me: Yes (click)
Vista:You are trying to copy from a network share to the program files folder. This isn't allowed. Hit ok.
Me: (Pounds head) (click) ....
Drag to Desktop. ....
Drag from desktop to application folder. ...
Vista:
Are you sure you want to overwrite this file?
me: for the love of god yes
Vista:A program wants to write to the Program Files folder. Is this ok?
---

komentar sa slashdot.org-a.
Tema: http://it.slashdot.org/it/07/02/13/1922237.shtml

Mislim .. jel ovo stvarno ovako ? Kontam da ovi windozeri sad kuvaju u sebi, al jebiga... nema sad vracanja, mora se braniti MS ;0

I jos nesto interesantno ... veoma, tu sam se tek ismejao...
http://www.youtube.com/watch?v=KyLqUf4cdwc

Znaci... ludnica, sutra je instaliram zbog ovih ultra mega giga novih stvari... zaprepasten sam savrsenstvom.

Dodatak:
http://flickr.com/photo_zoom.gne?id=151250154&size=o
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?13.02.2007. u 22:42 - pre 209 meseci
Citat:
Milos Zobenica: Zauzme ona i meni preko 6GB na pocetku, ali znaci, pamti ti sve podatke, kao backup registry, ali tipa ona ti pamti ako ti neku sliku izmenis iz nekog njenog programa, ona ce da zapamti originalnu sliku, i ti posle par godina, kad hoces da vratis nazad sliku, samo kliknes misem i ona je tu.. Tipa to moze mnogo da zauzima, nisam napisao da vista zauzme na svezoj instalaciji ~6GB, vec sam napisao posle par meseci da zauzme mnogo

Nije posle par meseci vec vrlo brzo...

LM, ja sam primetio da kada nesto brises to naravno ode u recycle bin, ali kada ispraznite rec. bin vista u stvari ne oslobodi prostor na disku, vec morate rucno da obrisete hidden file u kome su smesteni fajlovi iz recycle bina.
Da li je to registrovani bug ili ne (rekao bih da jeste) ne znam, nisam trazio po netu...ali mislim da je to odgovor na tvoje pitanje...

To je jedan od problema koja sam ja primetio na visti, drugi je da secka .divx reprodukcija prilikom premotavanja (brzog pregleda), i to cini mi se samo na divx5 kodeku (nija na svim), to ume da bude strasno iritirajuce posto pauze umeju biti preduge.
Ovo sam proverio na 3 razlicite konfiguracije, sa istom verzijom viste.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?14.02.2007. u 10:43 - pre 209 meseci
Khm bakara divx kodek je tek od verzije 5.2 kompatibilan sa xp sp2, tako da...

Moja Vista je bila beta i zauzela je preko 8Gb, kontam da su poradili na tome pa sad zauzima "samo" 6Gb
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vista-Sta ce ti to brate?14.02.2007. u 12:04 - pre 209 meseci
Vista me podseca na suprugu jednog mog poznanika.
Mnogo se sminka a pre braka je trazila veci stan i brza kola.
Pritom, jos uvek ima palanacki obicaj da ostavlja ulazna vrata otkljucana.
Posle se ispostavilo da je skoro pa firigidna pa se jadnicak nesto nije ni omrsio
Mada, ugradila je 2 service packa na front page pa izgleda dobro, ali samo na screenshotovima.
Medjutim jadnicak je sav u nekim “EULA” ogranicenjima pa nema vremena ni da obrati paznju na Open Source resenja koja su mu ne retko dostupna za download.


Jedino da je formatira sa ReiserFS medotom

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Vista-Sta ce ti to brate?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13967 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.