Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Houston we have a problem !!!

[es] :: Matematika :: Houston we have a problem !!!

[ Pregleda: 1664 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanco07

Član broj: 131567
Poruke: 3
212.110.88.*



Profil

icon Houston we have a problem !!!13.02.2007. u 18:27 - pre 210 meseci
Jel ima tu neki muz !

Radi se za statistiku.

Konkretno radim jedan trud i zapeao sam, ali vreme mi je prekratko, pa sad bi molio sve dobre ljude da se ukljucu.

Rezulati su unjeti u SPSS 13 ( statisticki programs )
Sad morao sam da presmjetam procent(frekvencija), aritmeticku sredinu,student t-test, analiza varijansa (ANOVA).

Uspeo da preracunam prve dvije, ali sta je student t-test ne znam ( posto u program ima 3 t-testa) i koji je taj i kako se preracunava ?
Kategoriske obelezja su prstaveni u procentima, a kontinuirani sa srednu vrednost  standardna devijacija. Usporedba na kategoriske parameter izmedju grupe je izvodjena sa pomoc na Chi-square test, t-studentov test i / ili ANOVA za analizu na varijansu, dok korelacije su izvedeni sa metodom na Pearson.
Za svih statistiske primenete testiranja , p<0.05 bilo je smetano za statisticki znacajno.

E sad , predstavio sam rezultate, ALI MORAM DA NAPRAVIM SPOREDBU na grupe po POL, MJESTO KDE ZIVE i.t.n

KAKO DA URADIM TO?


Je'l moze neki primer na osnovu ciljeva ,kako sto mi je receno sa njima mogu da dodjem do to kako da predstavim rezultate ??

Ovo su carsav kde su njeti podatci u SPSS(http://rapidshare.com/files/16304387/-2-carsav.rar) i u EXCEL format(http://rapidshare.com/files/16307874/-2-Excel-carsav.rar).

Ciljevi


1. Da se utvrdi kvalitet ishrane kod ciljane grupe ispitanika-studenta

2. Da se utvrdi dali nacin ishrane je povrzan sa visinom na indeksom na tjelesne mase,odnosno sa djebelinom

3. Da se utvrdi dali ispitanici su svjesni za toga sta konzumiraju i kako to vlijae na njihivo zdravlje, i koliko su spremni da promenu nacin ishrane spored opredeljene preporuke.

4. Da se utvrdi dali nacinot na ishranu i kvalitetot na ishranu je povrzan sa mjesto na studiranje - ako studenti studiraju u rodno mjesto i ako studiraju nadvor od rodnog mjesta

5. Da se utvrdi dali ekonomsko stanje vlijae na kvalitet na ishranu.

6. Da se utvrdi dali pol vlijae na nacin i kvalitet na ishranu, kako i vrz indeks na tjelesnu masu.


Dobrodosla sva pomoc!!!


[Ovu poruku je menjao ivanco07 dana 17.02.2007. u 01:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivanco07

Član broj: 131567
Poruke: 3
212.110.88.*



Profil

icon Re: Houston we have a problem !!!22.02.2007. u 22:58 - pre 209 meseci
HVALA svima na (NE)ODGOVORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Houston we have a problem !!!

[ Pregleda: 1664 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.