Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mi amerikanci !?

elitemadzone.org :: MadZone :: mi amerikanci !?

[ Pregleda: 3536 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon mi amerikanci !?14.02.2007. u 11:57 - pre 209 meseci
Da li bi voleli da postanemo još jedna od država SAD, još jedna zvezdica na zastavi?
$ umesto €?
P.S. Moderatori, ne gledajte temu kao političku već sociološku tako da nije u suprotnosti sa tačkom 13. pravilnika.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: mi amerikanci !?14.02.2007. u 12:20 - pre 209 meseci
Mozda je bolje pitanje, da li bi Amerikanci to voleli, pa da im inovativno, uvedemo neke izmene i obicaje "u zivot", pa da lepo propadnu...
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: mi amerikanci !?14.02.2007. u 14:06 - pre 209 meseci
Nisam mislio na pošalice kada sam postavljao temu. Povod su mi dali oni koji stalno porede nas i njih, oni koji bi želeli da tamo studiraju, rade ili se isele. Šta ako Amerika dodje ovde (Ustav, jezik, moneta, kapital...) a ti imaš svoj stan i kakvu takvu imovinu koju ne moraš tamo da stičeš iznova? Interesantno bi bilo pročitati i mišljenje onih koji ne žele da služe vojsku i sl., mišljenja onih kojima trebaju sredstva za naučno-istraživačke radove...
Drago mi je što nema ishitrenih odgovora ali videćemo narednih dana.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-144.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: mi amerikanci !?14.02.2007. u 16:01 - pre 209 meseci
Ivo, ne znam da li si svestan, ali SAD su na drugom kontinentu ;-) tako da tema potpuno nema smisla...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1001 Profil

icon Re: mi amerikanci !?14.02.2007. u 18:09 - pre 209 meseci
S obzirom koliko prepotentna, samo-precenjena, sve vise subkvalitetna Evropa koja ima
daleko jacu proslost nego sadasnjost (a o buducnosti da i ne govorimo) dize nos i s obzirom
koliko istrajno gleda na Srbiju sa neke nadute visine i distance koja postoji samo u njihovoj svesti,
to pitanje je (makar hipoteticki) padalo i meni na pamet. Sve to najvise na bazi prirodnog
refleksa da nekog takvog oteram u tri lepe.

Nazalost, iz razloga najobicnije realnosti da u nekoj geografskoj blizini i nemamo nista
ni priblizno kvalitetno Evropi, Srbiji ostaje da pokusa da odrzi prikljucak sa time sto je tu.
Situacija je potpuno slicna prici o srpskim Internet provajderima - svima idu na jaja, svi
znaju da bi trebalo i moglo bolje a opet svi shvataju da je bolje da se cuti i trpi bar jos
neko vreme.

S druge strane, u nekoj krajnje hipotetickoj verziji podpadanja pod US kisobran, veliko je pitanje
da li bi nam bilo bolje nego u evropskim okvirima. Nijedna od karipskih drzavica koje su u sastavu
(U.S.Virgin Islands, PuertoRico) ne moze da se pohvali nekim velikim prosperitetom, jedino
lakocom da se udje, boravi, skoluje, i radi biznis u USA.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: mi amerikanci !?14.02.2007. u 21:32 - pre 209 meseci
Sve je to lepo, samo sto ima jedan problem. Niko vas nece i svi od vas pobegose.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: mi amerikanci !?14.02.2007. u 21:41 - pre 209 meseci
Pa i od tebe valjda, u istoj smo supi.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.185.*



+558 Profil

icon Re: mi amerikanci !?15.02.2007. u 00:50 - pre 209 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Pa i od tebe valjda, u istoj smo supi. :D

A, ne. Ja sam od pocetka bio izdajnik i strani placenik sto sam i sad, prema tome, ja sa time nemam nista.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: mi amerikanci !?15.02.2007. u 01:38 - pre 209 meseci
Citat:
vindic8or: Ivo, ne znam da li si svestan, ali SAD su na drugom kontinentu ;-) tako da tema potpuno nema smisla...

a gomila ostrvaca i havaji???
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: mi amerikanci !?15.02.2007. u 10:09 - pre 209 meseci
Mi smo odavno njihova prćija.

Posle Titove smrti i propasti SSSR-a, pripali smo njima (u zonu uticaja), pa sad samo nadoknađuju izgubljeno vreme, onu Teheransku polovinu, koju je Ruzvelt tako lagodno prepustio Sovjetima, a na užas Čerčila!

Mada, KiM polako dobija atribute njihove države. Uz malo povuci-potegni, proći će kao Grenada ili Portoriko.





Pozdrav!

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: mi amerikanci !?15.02.2007. u 15:13 - pre 209 meseci
Ne treba da se svadjate oko parola. Otisli su oni koji su MOGLI i koji su HTELI. Od njih, "uspeli" su samo oni koji nesto vrede, i zavredeli standard zemlje u koju su otisli. Mnogi su ispod nivoa, i koji bi ovde imali. Procenat vrednih i pametnih, i onih koji su otisli, i onih koji su ostali, je slican, isti, a nazalost jako mali.

A ko je stvarno pametan, i podrazumeva se sposoban, a na moju srecu poznajem nekoliko takvih, njima je sve jedno na kojoj su tacki planete...

Poz.
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.ns.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: mi amerikanci !?15.02.2007. u 15:41 - pre 209 meseci
da ali radi se o tome da ti za normalan zivot zapravo treba da budes pametan, uspesan, da ucis ceo zivot, da radis kao crnac, imas srece, a i da ti je cale nesto ostavio...

A sta je sa ostalima, koji to nisu/nemaju?


Nije problem ako se opredelis za neku opciju, ali kako to da je nama potrebno da budemo PhD, a prosecnom amerikancu nije?

nesto tu ne stima
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: mi amerikanci !?

[ Pregleda: 3536 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.